WSE is punten en Hack kwijt Scoren is te grote opgave voor Be Fair Veertig Jaar Be Fair met Jan Siemerink De Schaakklas start nieuwe seizoen Klimopgroep zeilt naar prijzen Ruiters Reigerburgh alsnog gehuldigd il—"' T V I Kabouter- voetbal HSW derde in Selectietest Tiende plaats voor Blokland Open dag bij ’Het Paardendal’ WADDINXVEEN - Op zaterdag 21 september organiseert manege ’Het Paardendal’ haar jaarlijkse open dag. Die dag worden er verschillende activitei ten georganiseerd, 's Och tends wordt gestart met de pas de deux, waarbij de deelnemers verkleed, twee aan twee een dres- suurproef moeten rijden. Aansluitend is er het vier tal rijden voor de gehandi capte ruiters, 's Middags wordt een cross gereden. Vanaf 15.00 uur is er een spelletjeszeskamp waar ie dereen mee kan doen. De kosten hiervan zijn 2,50 euro. Iedereen is vanaf 9.00 uur welkom aan de Noordkade 108 inWad- dinxveen. voor jongens WADDINXVEEN -Jazz- dans- en Turnvereniging TOOS houdt op zaterdag 27 september een open selectietest voor jongens van circa zes tot en met acht jaar.TOOS-Gymnas- tiek heeft al sinds de jaren zestig een keurgroep voor jongens. Ringwedstrijd x bij Be Fair -Tg TT r; I 1 WOENSDAG 17 SEPTEMBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 21 WADDINXVEEN - Afgelopen week vierde tennisvereniging Be Fair haar veertigjarig jubileum. „Alle activiteiten zijn geweldig goed bezocht door de leden”, al dus voorzitter Niek van Termeij. „Jammer dat het woensdag zo’n slecht weer was. Deze activitei ten, waaraan zo’n honderd kin deren deelnamen, zijn toen ver plaatst naar de hal.” De clinic voor jongeren werd woensdag I0 september gehouden. Don derdag 11 september was het tijd voor de senioren. De zon scheen inmiddels alweer en liet de aanwezige seniorleden die zich verzameld hadden op de tennisbanen van tennisvereniging Be Fair schitteren in het zonlicht Deze middag kregen ze de gele genheid hun tennisvaardigheden te verbeteren door deel te ne men aan de diverse clinics. De Direct na de rust was het de handige linkerspits Jason Otto, die van dichtbij de bal over het doel van Be Fair lepelde. Be Fair was ook nu sterker, maar kwam niet verder dan een schot van rechtervleugelverde- diger Henk-Jan Molenaar dat net naast ging. Trainer Cees Fransen verving Benjamin Gib bon door Patrick Vermeulen en Wibaut van derWees door Ray mond Oldenburg.Alleen de klei ne Vermeulen stelde doelman Vis nog een keer op de proef. De stugge ploeg uit Ter Aar haal de zonder al te veel problemen Op ’Het Paardendal’ wordt wekelijks (maanda tot en met zaterdag) les gegeven aan kinderen en volwassenen van alle leef tijden en alle niveaus. Ook kunt u er terecht voor de organisatie van bijvoor beeld een kinderfeestje. Voor informatie: tel. 06 - 40243495. WADDINXVEEN - Met een tiende plaats finishte de Waddinxvener Maarten Blokland als tweede stree- katleet in de vijftiende edi tie van de Goudse Singel- loop. Deze loop over tien kilometer door Gouda’s stadscentrum werd gewon nen door de Brabander Je roen van Damme in de re cordtijd van 28 min. en 22 sec. Hij was daarmee vier seconden sneller dan Ka- miel Maase een jaar eer der. Gouwenaar Said Kan- faoui werd vierde in 30.31. Maarten Blokland liet 31.59 noteren. Er gingen I2I7 atleten onder vele streeklopers van start. Joost Blokland, de oudere broer van Maarten, ont brak. Na zijn blessure, die hij opliep bij de NK in Am sterdam, is Blokland weer in training. Door crosswedstrijden hoopt de Waddinxvener zijn vroege re vorm op de 3000 meter steeple chase terug te krij gen. Hans van Beek (AV’47) werd twaalfde in 32.32. De Waddinxvener kende een goede ope- ningsronde, in de tweede had hij het heel zwaar, maar in de derde kon hij weer goed meekomen. tennissers stonden geconcen treerd op de baan, waar trainers met behulp van ervaren speel sters de clinics verzorgden. Een lusje en Backhand, termen die sa men met een grote hoeveelheid tennisballetjes over de baan vlo gen. „Tennis is een sport voor jong en oud”, aldus de voorzitter. „Van 8 tot 86 jaar kun je hiermee uit de voeten.” Elly van Tol vertelt enthousiast over de activiteiten rondom het veertigjarig jubileum van de tennisvereniging. „Be Fair heeft ruim duizend leden, waar van er zaterdag zo’n vijf a zes honderd aanwezig waren op het jubileumfeest.” Mevrouw van Maaren heeft het langste lid maatschap op haar naam staan. „Ik ben al veertig jaar lid, maar vandaag heb ik het meest ge leerd", aldus Van Maaren. Na afloop van de clinics schoven Deze kinderen trainen een aantal uren meer dan het ene uur recreatiegym- nastiek. In plaats van gym nastiek wordt dit dan tur nen genoemd wat wil zeggen dat de jongens zich specialiseren in de onder delen ringen, rekstok, lan ge mat vrije oefening, sprong paardvoltige en brug. Zoals elk jaar is TOOS weer op zoek naar nieuw talent voor de jongens keurploeg.Voordat de jon gens echt naar de keur groep gaan, vindt een proefperiode plaats welke zal starten na de herfstva kantie en duren tot aan de kerst. Deze proeftrai- ningen zijn op vrijdag van I7.45 - I9.45 uur. Na deze periode nodigt TOOS en kele jongens uit om bij de keurploeg te komen trai nen. De selectietest wordt van I I.00 tot 13.00 uur ge houden aan de Staringlaan I8. De test is gratis; kin deren hoeven niet lid te zijn. Meer informatie en opgeven, Anton Stoter, 06I6306944. er I20 mensen aan voor een heerlijk buffet, waarna de avond met oud Hollandse spelen be gon. Met name De toren van Pi sa had inmiddels een hilarische reputatie verworven binnen de vereniging. Uiteraard was er ook gelegenheid om lekker te dansen op swingende muziek. De week werd zaterdag afgeslo ten met een jubileumdag, waarop niemand minder dan Jan Sieme rink een wedstrijd kwam spelen. Alle bestuursleden waren uitge dost in jaren zestig kleding, com pleet met vetkuif en hotpants. Een groot feest met een optre den van de Blues Brothers gaf het einde aan van de feestweek. Voorzitter Van Termeij: „Voor de komende jaren hopen we zo door te gaan zoals nu.We blijven wie we zijn. Een hechte vereni ging met veel trouwe leden.” beginners en tussen 20.00 en 21.00 uur voor de iets gevor derde schakers. De stappen- methode van Brunia/van Wij- gerden is een lesmethode om kinderen te leren schaken. Veel scholen en schaakclubs gebrui ken de methode voor hun schaaklessen. De Koninklijke Waddinxveners eerste waren geworden. Om dit recht te zetten werden de Nederlands kampioenen zondag op eigen terrein alsnog gehuldigd. Het dressuurteam bestond uit Desiree van Vliet met Rosalie, Michelle Pennewaard met Mis ven Richard Bitter, reageerde echter uitstekend op schoten WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag werd de Ring Zeven huizen gehouden, de jaarlijkse hengelwedstrijd tussen zes hen- gelverenigingen uit de regio. Er werd gevist in de Amstel. Er wa ren 75 deelnemers, waaronder negen teams, die gezamenlijk I2I kilo witvis op het droge brachten. Het A-team van Moordrecht werd winnaar met I4.130 gram, gevolgd door het A-team van Alphen dat I 1.280 gram bij elkaar ving. Het B-team van Waddinxveen viel met een derde plaats en 10.720 gram nog net in de prijzen. Het A-team van HSW ving 9.670 gram en moest genoegen nemen met de vierde plaats. Individueel vielen liefst ze ven HSW’ers in de prijzen: Ro- meijn, M. van Leeuwen, Keizer, Jenner, Reijm.Van Steenderen en Reichard.Algeheel winnaar werd J. van Uunen uit Moordrecht. Afgelopen zondag werden acht ruiters van den zij als vierde geplaatst. het einde. Vlak voor tijd hield doelman Van Schoneveld de nul voor Be Fair vast door prima te reageren op een schot van Ed win Martens. Een gele kaart was er voor Dennis Verzaal van TAW, die een tegenstander on deruit schoffelde. De opstellin gen waren: Be Fair:Van Schone veld, Molenaar, Den Adel, Scheuierman, Noorlander, Ver- zijl.Van derWees (Oldenburg), Van Wijk, Kok, De Jong, Gibbon (Vermeulen), TAW: Vis, Van Eg- mond, Valentijn, Stefan Bader, Verzaal, Barrie Bader, Martens, Van der Pijl, Keijzer, Siteur, Otto. susavonden wordt er ook één keer per maand een extra trai- ningsavond verzorgd, waarbij een van de regionale topscha- kers een specifiek onderdeel van het schaken zal behande len. De kosten voor deelname aan deze cursussen bedragen 23,- euro per persoon, waarbij het cursusboek in deze prijs is inbegrepen.Voor inlichtingen of aanmeldingen, Ton van Nieu- kerke, tel. 0182-630594 of Wim van der Hoek, tel. 0180- 632260. Door Bert Hertog WADDINXVEEN - Het scoren van doelpunten blijft voor Be Fair een moeilijk onderdeel van het voetbalspel. In het vorige seizoen toen de Waddinxveen- se voetbalclub degradeerde naar de vierde klasse, kwam dat al tot uiting. In 22 wedstrijden liet Be Fair twintig doelpunten noteren. Ook in de eerste twee wedstrijden van de nieuwe competitie viel er weinig jui chen. Er werd slechts eenmaal gescoord. Na de l-l tegen Lin- schoten werd zaterdag met 0-0 gelijkgespeeld tegen TAW uit Ter Aar. In de tiende mi nuut slaagde Wi- baut van der Wees er wel in de bal uit een vrije trap achter de Ter Aarse doel man Bart Vis te werken, maar deze treffer werd door scheidsrechter Nic van Bem- mel geannuleerd. „De vrije schop werd in een keer geno men en dat was niet de bedoe ling”, legde de arbiter uit Bo skoop uit. Het was de arbiter ontgaan dat de bal via de bin nenkant van de paal en de rug van de doelman het doelvlak passeerde. Daarna werkte de hard zwoegende Stefan van Wijk de bal nog in keer in de touwen. WADDINXVEEN - Afgelopen zondag werden acht ruiters van ponyvereniging Reigersburgh gehuldigd. Bij de Hippiade, de Nederlandse kampioenschap pen in Ermelo, kreeg dit team de vierde plaats toebedeeld. Bij hertelling bleek echter dat de ren. De Waddinxveense doel man Jan-Willem Schoneveld, die de voorkeur heeft gekregen bo- vanTimo Keijzer en Mark Siteur. Marilyn Monroe krijgt een handtekening van Jan Siemerink, die afgelopen zaterdag een wedstrijd speelde op de tennisverlden van Be Fair, ter gelegenheid van hun veertigjarig bestaan. (Foto: Marianka Peters) Zij streden op 6 september tij dens de Hippiade met 24 ande re teams gestreden om de ver- enigingskampioenschappen. De Hippiade wordt georganiseerd door de Koninklijke Neder landse Hippische Sportbond (KNHS). nenkant van de paal in zijn han den belandde. Vijf minuten scoorde Van Leeuwen fraai op aangeven van Visser I-2. Zwam- merdam liet de verdedigende houding varen waardoor er voor Moerkapelle meer moge lijkheden kwamen. Het eigen doelpunt zorgde er voor dat de blauwwitten twee punten moesten inleveren Wegens het overlijden van kantinemede- werkster Trijnie Dekker speel de Moerkapelle met rouwban den. Bovendien werd vooral een minuut stilte in acht geno men. Eerder bereikte Moerka pelle de volgende bekerronde door met 2-I te winnen van Nicolaas Boys uit Nieuwveen, dat dit seizoen wordt getraind door Jan Wouters (voorheen ESTO). Voor de thuisclub scoorden Lennaert Visser en Marcel Demper (ex-Bolnes). Programma voor zaterdag 20 september: Be Fair-Hazers- woudse Boys, Moerkapelle- Koudekerk, zondag 21 septem ber: WSE-Nieuwkoop (wedstrijd van de week), Gou- derak-Groeneweg, Waddinx- veen-NOC. Zwarte Pijl uit de eerste twee wedstrijden de .volle bak’. Groeneweg kwam in Zevenhui zen tegen Oudewater niet ver der dan 0-0. In de Zevenhui- zense verdediging had Leon van Vliet de plaats ingenomen van Michael van Mullem.Arjan Klein was voorstopper. Remco van Leeuwen schoof op naar het middenveld en in de voorhoe de was Jarno van Dorp weer terug. Beide ploegen kregen kansen om te scoren, maar slaagden daar niet in. „Een te rechte uitslag”, vond trainer Cor Hazebroek. In het zater- dagvoetbal verspeelde Moerka pelle vlak voor tijd in de wed strijd tegen het gepro moveerde Zwammerdam een 2-I voorsprong doordat Alex Hertog pardoes in eigen doel schoot: 2-2. Voor de blauwwit ten een behoorlijke tegenvaller omdat zij kansen op de volle op de Elfhoeven in twee velden gestart, waarbij de boten van de Klimopgroep hier gelijk over de twee velden verdeeld waren. Er was vrij weinig wind en daarom was er een korte baan uitgezet, 's Middags werd er nog een race gevaren, waarbij er iets meer wind aanwezig was. De races waren goed verlopen. Aan het einde van de dag stond de boot 1259’, met als boots- vrouw Marjolein van Doorn, als tweede van het snelste veld. De '156’, waar de loodsen de helm stok in handen hadden, voerde het langzame veld aan waar de 153’, de wildevaart boot, als winst hadden. Moerkapelle ken de een goede eerste kwartier waarin de ploeg van trainer Pe ter Kerkhof een 0-I voor sprong nam doordat de bal na een hoekschop van Alex Her tog door Menno Verschoor werd ingekopt. Daarna zakte Moerkapelle ver terug en kwam Zwammerdam na een doorbraak over rechts op gelij ke hoogte. Door balverlies kreeg Zwammerdam nog meer kansen zonder dat er werd ges coord. In de tweede helft speel de Rob van Leeuwen en Lenna ert Visser voor Jeroen Hertog en Stefan van Vuuren. Zij waren aanvankelijk niet opgesteld om dat zij niet op de training waren verschenen. Moerkapelle werd sterker, maar de mooiste kan sen werden om zeep geholpen. Aan de andere kant voorkwam doelman Mark Huisman een doelpunt toen de bal via de hin derde geplaatst stond. Zondag ochtend begon om 10:00 de laatste wedstrijd op de Vrijhoef. Na een vrij korte wedstrijd met iets meer wind als zaterdag werd het wachten op de eind uitslag. Deze was precies het zelfde als zaterdag waardoor de 1259’ zich had gekwalificeerd voor net NK in Harderwijk, wat over twee weken gehouden wordt.. De 156’ won de eerste prijs van het tweede veld en kreeg hier een grote beker bij, de 153’ werd derde.Voor meer informatie over de Klimop groep en foto’s kunt u kijken op www.klimopgroep.nl. Nederlandse Schaakbond (de KNSB) leidt haar jeugdschaak- leiders en schaaktrainers op om met de stappenmethode les te geven. Na het volgen van de beginnerscursus is het voor de meeste cursisten geen pro bleem om een schaakpartij te kunnen spelen. Naast de cur- WADDINXVEEN - WSE raak te in de uitwedstrijd tegen RO- AC in Rijpwetering door de 4- I nederlaag niet alleen de punten, maar ook Guido Hack kwijt. De spitsspeler liep een liesblessure op en is enkele we ken niet inzetbaar. Ook de Waddinxveense doelman Ro gier Streng viel geblesseerd uit. Hij werd vervangen door Niels van der Linden. WSE keek na vijftien seconden al tegen een l-O achterstand aan. Daarna kregen de Waddinxveners drie kansen, die door de doelman ongedaan werden gemaakt. Na de pauze had balverlies 2-0 tot gevolg en uit een strafschop werd het 3-0. Na een tegengoal van Guido Hack werd het 4-I. Zondag speelt WSE thuis tegen Nieuwkoop dat wordt getraind door Rene de Jong. Met hem speelde WSE-trainer Marcel van Dijk ooit samen bij Alphen- se Boys.Waddinxveen won ook de tweede wedstrijd. Schie- broek werd met I -3 verslagen door doelpunten van Peter van der Hoek, Bjorn Tollenaar en Sjaak Weimar. Met Waddinx veen haalden ook NOC en WADDINXVEEN - Na een succesvol seizoen 2002/2003 zal De Schaakklas Waddinxveen ook dit jaar weer cursussen verzorgen voor mensen die zich de denksport eigen willen maken of zich daarin verder willen bekwamen. Schaken heeft een goede invloed op de ontwikkeling van het denkver mogen en de concentratie bij kinderen en volwassenen. Iede re maandag vanaf 20 oktober worden er cursussen verzorgd tussen 19.00 en 20.00 uur voor Be Fair kreeg in de eerste helft tegen TAW enkele goede kansen, maar slaagde er niet in te scoren. (Foto: Liesbeth van der Vis) ter Magic, Nathalie Hoogen- doorn met Fantasy en Alexand ra Widjaja. Voor het springen kwamen Marcelle Meeuwsen met Casanova, Cathy Broers met Muppet, Leroy Hernandez en Cindy Meeuwsen aan de start. In de vierde klasse B zijn Flore- ant, dat met 4-I van het Rot terdamse SDV won, en Koude kerk de enige ploegen die uit twee competitiewedstrijden de maximale winst haalden. Zon der punten is Hazerswoudse Boys, dat wordt getraind door Gouwenaar Rene van Beek. Buiten de prima genomen vrije trap van de jonge Wibaut van derWees kreeg de thuisclub in de eerste helft nog enkele mo gelijkheden om de score te openen. Een minuut na de afge keurde treffer van Van der Wees boog doelman Bart - Vis de bal na een harde inzet van Marco Verzijl tot hoekschop om. I Daarna brak in de zestiende minuut Mark de Jong rechts door. Zijn voorzet was echter niet op maat waardoor de an dere spitsspeler, de van Jodan Boys afkomstige Benjamin Gib bon, er niets mee kon doen. Nog beter oogde de kans die Gibbon in de 24ste kreeg na een pass van de opgekomen verdediger Johan Scheuierman. Benjamin Gibbon verscheen al leen voor doelman Vis, die ech ter op knappe wijze Be Fair van scoren afhield. Pas met de pau ze in zich kregen de bezoekers enkele mogelijkheden tot sco- WADDINXVEEN - Scouting Klimopgroep deed afgelopen weekeinde mee met de jaarlijk se regionale scouting zeilwed strijden, die op de Reeuwijkse Plassen werden gehouden. De ze wedstrijd voor lelievletten werd georganiseerd door scou tinggroep St. Willibrordus uit Reeuwijk en was ook gelijk een mogelijkheid voor kwalificatie voor het NK. De Klimopgroep deed dit jaar met zes boten mee. Vier boten in de klasse voor zeventien jaar en jonger en twee boten in de klasse achttien jaar en ouder. Op zaterdagochtend werden er Reigersburgh alsnog gehuldigd als Nederlands kampioenen. Eerder wer- (Foto; Liesbeth van der Vis) WADDINXVEEN - Het kaboutervoetbal op voet balvereniging Be Fair vindt plaats op zaterdag 20 sep tember, aanvang 10.00 uur. Hierbij kunnen kinde ren van vier en vijf jaar op een speelse en creatie ve manier kennis maken met de voetbalsport. De bedoeling is om in de loop van dit seizoen nog vijf keer te trainen op za terdagochtend. Alles is kosteloos en een tenue is niet verplicht.Voor infor matie of opgave, Léon Hogenelst, tel. 0182- 610491 of Hans Jongejan, tel. 0182-630352. I'./.- - I

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 21