Be Fair houdt BSC’68 op afstand Elke ochtend... Winst in degradatiestrijd voor volleybaldames Be Fair WSE sluipt naar de top 1 Poloheren I verliest van De Dolfijn VierTOOS heren Flyers Heren I goed uit startblokken regionaal kampioen Bijeenkomst Hodgkin Contactgroep schaken Blokland zegeviert Korbis Schaatsten Verrassingen in beker Bedrijfs voetbal Wisgerhof in vorm verplettert tegenstander A I Mr WOENSDAG 28 JANUARI 2004 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 21 Rijn en Gouwe t- Heren I tegen De Dolfijn SPAX - S3 1 i is z.' slechts wa- Naam: Adres: Postcode: Plaats: K W5HH Wie nu kiest voor een kennismakingsabonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vijf weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 12,95. doelmond. Be Fair verzuimde de na rust matige wedstrijd in zijn voordeel te beslissen. Ben jamin Gibbon kopte over, een kniebal van Rob den Adel ver dween eveneens over de lat, Henk-Jan Molenaar schoot naast en de actieve Patrick Ver meulen miste na een voorzet van Van Wijk voor open doel. De blonde Vermeulen werd daarna nog vervangen door Tim Terra. Trainer Kees Fransen: „Door het verlies van Koudekerk heb ben we nu deze ploeg in het vi zier gekregen. Toch zullen we Indien daartoe aanleiding bestaat kan het proefabonnement geweigerd worden. Tel: (voor controle op de bezorging) Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voorWaddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. WADDINXVEEN - Schaatsten Anne Wisgerhof heeft op De Uithof haar persoonlijk record verbe terd. Ze zette op de 500 m een tijd neer van I minuut en 3,75 seconden en op de 300 m een tijd van 38,80. Dit betekende op beide af standen een verbetering van haar oude record met ruim 3 seconden. Ook Iris ten Barge en Hester Hoon- dert verbeterden hun pr op zowel de 500 meter (respectievelijk 1.02,56 en 1.06,22) als op de 300 m (respectievelijk 38,58 en 39,56). WADDINXVEEN - De derde cross van de crosscompetitie Midden- Holland, die door de SC Antilope in het Gouwebos in Waddinxveen werd ge houden, eindigde in een comfortabele overwinning voor Joost Blokland van AV Gouda. De 21-jarige in Waddinxveen woonachtige atleet trok op het zware parcours al snel zijn eigen plan en ging na 10.8 kilo meter als eerste over de eindstreep in een tijd van 37 min. en 15 sec. Blokland néémt volgende week zon dag deel aan een loop in Uden, op 15 februari in Schoorl en op 29 februari aan de Nederlandse veld- loopkampioenschappen in Holten.Tweede bij de seni oren werd Jan Zijderlaan jr (Avantri) in 39.41, derde Jan van der Meer (Olym- pus’70) in 40.05 en vierde Jan Cammeraat (Vet.Ned.) in 44.44. Bij de vrouwen, die 4600 meter liepen, werd Marjolein Zijderlaan (Avantri) eerste in 19.16 voor Elvira de Jong (Olym- pus’70) in 20.01 en Esther Zijderlaan in 20.18. Maar ten Blokland van Antilope was de snelste A-junior in 27.45. Broer Bastiaan Blok land scoorde 31.31. Met 22 atleten was het deelne mersveld aan de magere kant. De jaarlijkse Langs de Gouweloop in Waddinx veen wordt een week eer der gehouden en is nu vastgesteld op zondag 29 februari. Op zondag I fe bruari staat de Groenho ven Plusloop in Gouda op het programma. Aanvang half twee. Fair zijn verbonden. De Bosko per wordt dan geassisteerd door Bouke Cok, nu trainer van de A-junioren. De A- en B- junioren worden komend sei zoen getraind door Jan Tol en Michael Sip. REGIO - De Hodgkin Contact groep voor mensen met kanker in het lymfeklierstelsel houdt voor leden en belangstellenden van regio West op dinsdag avond 3 februari een bijeen komst in Collegezaal 4 van het LUMC (Leids Universitair Me disch Centrum) gelegen naast het Centraal Station, Albinus- dreeft 2 te Leiden. De inleiders, dr. R. Barge, her- matoloog en dr. A.D.G. Krol, ra in op koploper Zwarte Pijl dat met 1-0 verloor van RVC”3 in Reeuwijk. De grote winnaar was Stolwijk, dat met 2-0 van Bergambacht won. Stolwijk staat vijf punten achter op Zwarte Pijl maar heeft nog twee wedstrijden te goed. De meeste clubs krijgen drie punten in mindering na het terugtrekken van het zwakke Garuda. Waddinxveen speelde met 3-3 gelijk tegen Schie- broek. De thuisclub nam een 2- 0 voorsprong door twee doel punten van Bjorn Tollenaar. Daarna haalde Schiebroek op en nam een 2-3 voorsprong. In de slotfase scoorde Rene van der Sluis de gelijkmaker: 3-3. Moerkapelle boekte in het za- terdagvoetbal een kostbare 1-0 zege op Hazerswoudse Boys, dat wordt getraind door Gou wenaar Rene van Beek. Op een zwaar bespeelbaar veld scoor de Menno Verschoor in de eer ste helft op fraaie wijze na een goede aanval het enige doel- aantreden tegen De Dolfijn SPAX in Amsterdam. In het prachtige Sloterparkbad waren de heren bij voorbaat al ge waarschuwd dat het een moei lijke wedstrijd zou worden. De ploeg moest het doen zonder de routiniers Marc Faber,Wou ter Steller en coach Anton Hei den. Met Mark Mommers op de kant openden de heren niet slecht aan deze fysiek zware wedstrijd. De heren verzuim den in de eerste periode om de overtal-situaties te benutten, waardoor De Dolfijn de eerste periode afsloot met een 2-0 voorsprong. In de tweede pe riode kwamen de heren knap terug tot 2-2 door doelpunten van Mark Hensen en Jaco de Jong. Het was zeker geen on aardige wedstrijd voor de Gou- weheren, alleen de vraag was of zij het vier perioden konden uithouden tegen het fysieke ’geweld’ van de Amsterdam- mers. In de derde periode le ken de inspanningen van de vo rige periode op te breken. On danks goed keeperswerk van Erik Vermij, waren het de Am sterdammers die in de wed strijd een voorsprong namen van 5-3. Voor Van Uden-De Gouwe wist alleen de jarige Sjoerd Verwey te scoren. In de laatste periode konden de he ren de score niet meer ombui gen en was de wedstrijd ge speeld. Na een achterstand van 6-3 wisten Peter Bergenhene- gouwen en Mark Hensen nog te scoren, maar zij konden niet voorkomen dat de wedstrijd uiteindelijk werd verloren met 8-5. De heren van Van Uden-De Gouwe zijn weer op de hoogte van de ’regels’ in de huidige tweede klasse, waarbij acht ploegen bijna gelijk staan in het klassement en in iedere wed strijd zal moeten worden ’ge knokt’ voor de punten. Visade aan het langste eind en haalde de set met 28-26 naar zich toe. Enigszins geschrokken door het slechte spel stelde Be Fair in de vierde set orde op zaken en volleybalde de winst van 19-25 naar zich toe. Ondanks deze vier winstpunten zal Be Fair de komende weken flink aan het werk moeten om zich van de degradatieplaats af te krijgen. De volgende wedstrijd is direct een uitdaging. Deze wordt ge speeld op zaterdag 31 januari om 16.30 uur, thuis tegen Ska- nia, het team dat in de compe titie direct boven Be Fair staat. WADDINXVEEN - In de vier de klasse B deed WSE goede zaken. Zelf won de Waddinx- veense voetbalclub de derby tegen Floreant met 2-1Koplo per SJZ kwam tegen NSV’46 niet verder dan 0-0 waardoor WSE de achterstand op de club uit Zoeterwoude verkleinde tot vier punten. Bovendien heeft WSE nog twee wedstrij den te goed. In de wedstrijd WSE-Floreant namen de Bos kopers in de eerste helft de lei ding door een doelpunt van Fred Houtman. Vijf minuten voor de rust maakte Hishe Berhane gelijk en kort na de hervatting zorgde Imad Saouny voor de 2-1. Groeneweg kwam in de uit wedstrijd tegen Oudewater niet verder dan een l-l gelijk spel. In de eerste helft gaf Arn- oud van Leeuwen de Zevenhui zenaren verdiend de leiding. Een kwartier na de rust maak te Oudewater gelijk door Gert Koffeman. Groeneweg liep iets Door Bert Hertog WADDINXVEEN - In de in haalrace op koploper Koude kerk hield de voetbalclub Be Fair BSC’68 achter zich door met 2-0 van de ploeg uit Bent huizen te winnen. Daarmee hield de Waddinxveense ver eniging in de eerste plaats een concurrent op afstand, maar ook werd de achterstand op Koudekerk verkleind doordat de lijstaanvoerder in de vierde klasse B verrassend met 2-0 van het altijd lastige FC Per- kouw verloor. Van de voor sprong van negen punten heeft Koudekerk, dat de eerste pe- riodetitel won, nog twee puntjes over. Be Fair heeft in de eerste wedstrijd van het nieuwe jaar de kans op promotie naar de derde klasse behouden. Maar dat Na de gestaakte wedstrijd vori ge week tegen Hoorn, mochten de heren afgelopen zaterdag WADDINXVEEN - Vier tur ners van het TOOS Turn Team werden afgelopen zaterdag re gionaal kampioen bij de eerste wedstrijd van het herenturnsei- zoen. Dat zijn Daan Koedoot, Bas van Agten, Menno Versluis en Daan Vermeij. Lesley van Hof en Mats Kuystermans turn den in LOS-3. Lesley kreeg een bronzen medaille. WADDINXVEEN - In de acht-, ste finale van de beker bij de schakers hebben zich een paar verrassingen voorgedaan. Peter de Louw werd uitgeschakeld door Albert Prins en Bert van de Knaap versloeg Wim Hen- nink. Bart van Putten plaatste zich naar verwachting wel voor een plek bij de laatste acht ten koste van Henk Stam.Theo van Herk bekleedt nog steeds de eerste plaats in de onderlinge competitie. Albert Prins is in twee weken tijd doorgedrongen tot de kwartfinales. Op 15 januari ver sloeg hij in de 2e ronde Arie Kardol en deze week was Peter de Louw zijn slachtoffer. Bart van Putten plaatste zich even eens voor een plaats bij de laat ste acht, hij was te sterk voor Henk Stam. Wim Hennink, de nummer 2 van vorig seizoen speelde goed, maar Bert van de Knaap liet zich niet kennen en counterde met een listig schaakje naar de winst. De ove rige vijf partijen worden vol gende week gespeeld. De nummers I en 2, Theo van Herk en Erik Hennink, waren afwezig en nummer 3 Ronald Dannis maakte hier goed ge bruik van. Hij verkleinde zijn achterstand op zijn concurren ten door te winnen van Wim van Vuuren.Twee oud-kampioe- nen stonden tegenover elkaar, Eduard Philipse speelde met wit tegen Mark van Putten. Het werd remise na een spannende partij. Wim van Os krijgt aan sluiting met de top 10 na een overwinning op Herman Smits- kamp. Jan Muit en Ton Kuiper wonnen beide en liepen daar mee in op Herman.Jan won van Wim van der Hoek in een pionneneindspel en Ton won na een mooie koningsaanval van Wim Mulder. Jan van de Born zette zijn reeks overwinningen door tegen Henk Erkelens, Jan heeft nu driemaal op rij gewon nen. Adriaan Langerveld stond tegen Gerard Torenbeek achter in materiaal, maar had wel een paar sterke vrijpionnen. Adri aan haalde een dame en won daarmee de partij. Stand aan kop: IT. van Herk, 2. E. Hen nink, 3. R. Dannis. Volgende week donderdag gaan de scha kers weer verder en op vrijdag 30 januari is de jaarlijkse Schaaknacht. MOERKAPELLE - De voetbal vereniging Moerkapelle houdt in de maanden mei en juni het 22ste bedrijfs- en zomeravond- voetbaltoernooi. De commissie BZAV heeft besloten om dit keer de deelnemende teams onder te brengen in een pres- tatiepoule en een recreatiep- oule. De laatste jaren namen veertien teams aan het bedrijfs- en zomeravond in Moerkapelle deel en de commissie BZAV hoopt dit aantal weer te halen. Geïnteresseerde ploegen kun nen zich aanmelden bij de vol gende telefoonnummers: 06- 21503481 of 0172-490504. punt.Vlak voor de rust liet Pie ter Lips de kans op een tweede treffer onbenut. Betrouwbaar keepen van Mark Huisman voorkwam in de tweede helft dat Hazerswoud se Boys dichterbij kwam. Jurn Hoogma was dicht bij een tweede doelpunt en een kwar tier voor tijd kwam Moerkapel- Fair op zaterdag 14 augustus met twee elftallen wedstrijden tegen het Overijsselse Den Ham. Opstellingen: Be Fair: Van Schoneveld.Van Wijk, Scheuier- man, Den Adel, Noorlander, Molenaar, Kok, Van der Wees (Henk-Jan Verzijl), Gibbon, Me ijer, Vermeulen (Terra), BSC’68: Slaman, Retel, Greeve, Van de Klink, Van der Kleij, Van den Heuvel, Taal, Gieben, De Bruin, Van Loon, Koek. Scheidsrechter Leen Molenaar (Nieuwerkerk aan den IJssel) hield de kaarten op zak. Dennis van Hof, Bas van Agten en Menno Versluis kwamen uit in LOS-2. De drie heren heb ben de laatste maanden een be hoorlijke progressie geboekt. Dit vertaalde zich in een goede wedstrijd. Menno en Bas ein digden ex aequo op de eerste plaats, op de voet gevolgd door Dennis die derde werd. Tijdens de NWS wedstrijd (Nationale Wedstrijd Sport) kwamen zeven TOOS turners in actie. Daan Koedoot was met ruime voorsprong de bes te bij de Benjaminnen. Yannick Verwey, pas een jaar lid en met zijn negen jaar een ‘late beginner’, kwam in niveau In stap C uit. Hij turnde ijzersterk en won een bronzen medaille. Sander de Graaff werd in ni veau Jeugd C tweede. Wouter de Graaff en Daan Vermeij had den hun gebruikelijke tweestrijd in niveau Junior IC, waarbij Daan uiteindelijk met de eer mocht strijken: hij werd eerste en Wouter werd twee de. Tenslotte turnden Richard Nobel en hoofdtrainer Anton Stoter in niveau Senior C. Ook hier een onderlinge strijd die met miniem verschil werd ge wonnen door Anton. Hij eindig de als derde waar Richard vier de werd. eerste set snel bekeken. Met 15-25 haalde Be Fair het eerste punt binnen. In de tweede set zette dit spel zich voort en Vis ade bleek hier geen antwoord op te hebben. Met dezelfde cij fers ging de tweede set ook naar Be Fair. In de derde set bleek Be Fair er te makkelijk over te denken. Slordig spel, foute serves en voornamelijk het niet scoren aan het net bracht de hoop te rug bij de gastvrouwen om de wedstrijd te keren. Na een spannend einde van de set waarbij beide teams herhaalde lijk op setpunt stonden, trok Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. “Rijn en Gouwe gaat zorgvuldig om met uw gegevens. Zie voor nadere informatie het colofon van Rijn en Gouwe”. WADDINXVEEN - Heren I begon de tweede helft van de competitie met een ruime overwinning op Zoebas. Dames I maakte een misstap in Utrecht tegen BC Utrecht. Winst was er voor Jongens Ju nioren I, Heren 3, Dames 3 en Meisjes Aspiranten I. Jongens Aspiranten 2 en Gemengd Ben jamins I verloren. Heren I begon aarzelend aan de wedstrijd tegen Zoebas 2, maar na een minuut of zes kre gen ze greep op de tegenstan der en ontstond er een voor sprong (24-18). In de tweede periode liet Flyers goed aanval lend spel zien met fraaie passes en scores. Dit was goed voor een 20-1 I stand. Ook in de derde periode ging Flyers ge woon door. Zoebas werd flink onder druk gezet en verloor elk duel. Flyers kwam meer en meer in balbezit en voerde de score via 20-10 flink op. De vierde periode was een forma liteit. Beide teams hadden vrede met de stand van zaken en via 21 -18 diotherapeut-oncoloog, beiden werkzaam in het LUMC, geven een overzicht van de stand van zaken bij het Hodgkin- en non- Hodgkin lymfoom en beant woorden vragen hierover na de pauze. Leden, partners en ove rige belangstellenden zijn van harte welkom. Deze bijeen komst is gratis te bezoeken. Voor nadere informatie en/of opgave, tel. 0174-630633 en 0! 74-621462. trap van Cees de Bruin welis waar door de Waddinxveense doelman Jan-Willem van Schoneveld gestopt, maar toch onvoldoende weggewerkt waardoor in de rebound Ferry Taal een schietkans kreeg. Dit keer tikte Van Schoneveld de bal over de lat. In de 28ste mi nuut kopte Koen Meijer de bal na een vrije trap van aanvoer der Rob den Adel richting Wi- baut van der Wees, die van dichtbij hoog over schoot. Eerst in de 31 ste minuut nam Be Fair wel een voorsprong, maar werd daarbij geholpen door vrije verdediger Wouter van de Klink, die de bal na een messcherpe voorzet van de opgerukte linkervleugelver- dediger Arnold Noorlander par- r does in eigen doel schoot: I -0. Deze meevaller werd acht mi nuten later gevolgd door een prima aanval van Be Fair waar bij de voorzet van de opgeko men rechtervleugelverdediger Stefan van Wijk keurig werd af gemaakt door Wibaut van der Wees: 2-0. BSC’68, dat Be Fair tot dusver de enige nederlaag (I-0) toe bracht, nam in de tweede helft maatregelen om de score een andere wending te geven. Ver dediger Wouter van de Klink verscheen nu als aanvaller en kreeg in de tachtigste minuut een geweldige kans om de ach terstand te verkleinen. Doel man Van Schoneveld was al ge passeerd, maar de haastig te hulp geschoten verdediger Ar nold Noorlander bracht red ding en trapte de bal uit de De stand is: Koudekerk I3-28, Be Fair en Moerkapelle I3-26, BSC’68 I3-22.TAW l3-l9,Per- kouw I3-I7, Floreant I3-I6, Hazerswoudse Boys I3-I5, Zwammerdam I3-I3, SDV I3- II, Linschoten en Sportief I2- 8. In de voorbereiding op de nieuwe competitie speelt Be WADDINXVEEN - In een vol le sporthal de Dreef heeft Kor bis afgelopen zaterdag korfbal- les gegeven aan tegenstander de Voltreffers uit Oosterhout, hetgeen uitmondde in overdui delijke 2I-3 overwinning. De Voltreffers, geklasseerd op de laatste plaats, werd in de eerste helft volkomen overspeeld door de Waddinxveense koplo per. In de eerste helft wisten de Brabantse korfballers niet één keer de weg naar de korf te vinden. De ruststand was 13-0. Ook in de tweede helft was Korbis veel sterker, maar door de grote voorsprong werd het wat moeilijker om de concen tratie vast te houden. Niette min wist Korbis nog een aantal doelpunten te produceren. Topscoorders van de wedstrijd waren Gerben Wijnstra (5x), Marco van Leeuwen (5x), Mels Graveland (4x) en JacoWineke (3x). Korbis 2 speelde met 15-15 ge lijk tegen Fortis 4 en verspeel de daarmee een kostbaar punt in de achtervolging van koplo per ADO 3. Bij de jeugd kwam alleen A2 in actie. De ploeg, koploper in eigen poule, leed een belangrijke nederlaag: IJs- selvogels A2 was met 7-6 te sterk. De B3 trok wel aan het langste eind tegen IJsselvogels en won met 6-5. In Gouda won D3 van Gemini DI met 3-4. De F2 won met het kleinst mogelij ke verschil I-0) van Sporting Delta F3. ons vooral op de eigen presta ties moeten concentreren en hopen dat de concurrenten fouten maken. Het is altijd af wachten hoe zo’n eerste wed strijd na de winterstop ver loopt. We hebben veel strijd geleverd. In de eerste helft heb ben we goed gespeeld, in de tweede niet. We verzuimden een derde doelpunt te scoren. Inmiddels hebben we in de strijd om de tweede periodeti- tel de eerste plaats van Hazers woudse Boys over genomen". Fransen zal ook in de jaargang 2004-2005 als trainer aan Be Be Fair nam in de eerste wedstrijd na de winterstop tegen BSC’68 meer in gevaar kwam. WADDINXVEEN - De volley baldames van Be Fair speelden maandagavond in Voorburg om de wedstrijd tegen Visade te spelen. De wedstrijd was be langrijk. Visade staat laatste in promotieklasse A en Be Fair een-na-laatste. Voor beide teams was het belangrijk om punten te pakken. Al vanaf de eerste klappen bleek Be Fair een maatje te groot voor de gastvrouwen. Gesterkt door de laatste goede wedstrijden te gen de koplopers bleek Be Fair te zijn gegroeid als team. Met goede serves, snel aanvallend spel en sterke passes was de Ie goed weg toen de scheids rechter een doelpunt op het vlagsignaal van grensrechter Dick Bakker wegens buitenspel annuleerde. Het programma voor zaterdag 3I januari: TAW-Be Fair, Moer- kapelle-Zwammerdam (wed strijd van de week), zondag I februari: Bernardus-WSE. een 2-0 voorsprong, die na de pauze nauwelijks Foto Liesbeth van der Vis zelfde geldt ook voor Moer kapelle dat de zegereeks van Hazerswoudse Boys onderbrak door met l-O te winnen. Het kan nog een spannende tweede competitiehelft worden. Be Fair had in de wedstrijd te gen BSC’68 aanvankelijk moei te met het afronden van de kansen. In de veertiende mi nuut werd de bal na een hoek schop van Wibaut van der Wees door Koen Meijer over het Benthuizense doel ge plaatst. Een minuut later pro beerde Meijer het opnieuw en ook nu verdween de bal over de lat. Ook BSC, dat in het veld nauwelijks voor Be Fair on derdeed, kreeg uitstekende mogelijkheden om de leiding te nemen. In de negentiende mi nuut werd de bal na een vrije kreeg Flyers de verdiende belo ning. De einduitslag was 85-57. Topscoorder was Wim Koole met I6 punten. Dames I ging op bezoek bij BC Utrecht. In de eerste periode ging de strijd gelijk op, waarbij de thuisploeg iets beter scoor de (I I-9).Tegen het einde van de tweede periode werd toch wel duidelijk dat BC Utrecht het betere van het spel had en werd het verschil groter. (20- I5.) De derde periode was voor de Flyers de minste. De Waddinxveense dames waren de mindere in de rebounds en Utrecht verhoogde het tempo. De thuisploeg kon via 25-14 verder uitlopen. In de vierde periode probeerde Flyers met veel werklust het tij te keren, maar Utrecht verdedigde be kwaam de verkregen voor sprong. De uitslag werd 67-46. Topscoorder was Anita van Unen met I8 punten. Aanstaande vrijdagavond 30 ja nuari in de Duikelaar om 21.00 uur speelt Heren I tegen Alexandria. WADDINXVEEN - Heren I van Van Uden-De Gouwe speelden afgelopen zaterdag in Amsterdam tegen De Dolfijn SPAX en verloren met 8-5. Dat was niet geheel onverwacht aangezien het team drie routi niers moest missen. Dames 2 won wel, zij het nipt, met 7-8 van UZSC I in Utrecht. Trai- ner/coach Leo Hendriks sprak van een moeilijke wedstrijd, waarbij het spel van De Gouwe zeker niet in de smaak viel bij de scheidsrechters. Aanvanke lijk bleven de Dames van Van Uden-De Gouwe nog aan de goede kant van de score, maar naarmate de wedstrijd vorder de, kregen zij het steeds moei lijker. De periodestanden ren l-3,2-2,2-0 en 2-3. I '-si

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 21