Muntjesactie Kom in de tent voor Novib Waddinxveen duuRenduk organiseert Kleurrijk Festival Lekker bewegen bij TOOS I 'FHBÜI ■Al Kabouters redden Flubbel Drubbel ONZE ZOMERHITS E jKeukenmaxx Boekenmarkt bij het Streekarchief O T' i rt www.duijvendijkwonen.nl Muziekles in Kreater Nieuw seizoen De Paddestoel Dansen bij Kreater Ontmoetings dag 2004 Honden- bezitters opgelet MMaa 1 I 7.995,- 8.999,’ "u 4.500z- nu 8.555,- "u€ 9.555,- A' B - i 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 WOENSDAG 18 AUGUSTUS 2004 (Foto: Liesbeth van der Vis) WADDINXVEEN - De Jazz- 9.570, - €11.460,- nu Starmark Leeds Ind. Whirlpool apparatuur Speciaal voor de zomermaanden hebben wij enkele topkeukens uitge zócht die wij deze zomer voor héél bijzondere prijzen aanbieden. Compleet zoals afgebeeld Compleet zoals afgebeeld Compleet zoals afgebeeld ONZE SHOWROOMS ZIJN HEERLIJK AIRCO GEKOELD. Vrouwenraad, Stichting Tawiza, Wereldwinkel/Amnesty, Vereni ging Kerngroep Ontwikkelings samenwerking en MOV St. Vic tor. van dit jaar was: Wereldnieuws. Er waren twee verschillende gespeeld werd. Zondagmorgen werd de tentweek afgesloten met twee themadiensten (in de Morgenster en in de Bethel- kerk). 2- zitsbank, normaal 3.495,00 nu 2.795,00 3- zitsbank. normaal 3.865,00 nu 3.095,00 Lange Tiendeweg 66 Gouda 0182 - 59 98 68 Starmark Canberra Ind. Pelgrim apparatuur Voor meer informatie: TOOS, tel. 0182-613839/640277 of op www.tooswaddinxveen.nl. Alle nieuwe leden mogen in ieder rOokin<fel vakantie periode dke l dagopenj en Jazzdans. De lessen worden vóórbereid vanuit een bepaald thema, zoals; klein-groot, snel- langzaam, spannen-ontspan- nen, recht-rond of samenwer king. Een thema wordt op een gymnastische en dansante ma- en wordt er ook gewerkt op de minitrampoline. In het balge- deelte van de les worden voor namelijk spelenderwijs de on derdelen mikken en treffen, Donderdag 26 augustus Een afvaardiging van het college van burgemeester en wethou- kaanse cultuur en toont het di lemma waar de allochtoon in Nederland mee kampt. Na af- Baltiek Baltiek is de nieuwste les bij TOOS, de les bestaat uit twee een Gymgedeelte en een Balgedeelte. In het Gym- nastiekgedeelte van de les wordt er gewerkt aan de basis- De wereldwinkel en de biblio theek willen zich via de Novib in zetten dit geld een goede bestem ming te laten krijgen. Onze bezoekers kunnen tot en met eind september buitenlandse muntjes inleveren. Oude Nederlandse muntjes mogen natuurlijk ook. Het ingezamelde geld wordt ver volgens naar Novib gestuurd waar het geld wordt uitgezocht en gerepatrieerd naar het land van herkomst De Novib muntjes actie staat ook dit jaar in het teken van onderwijs. In ontwikkelings landen gaan miljoenen kinderen nooit naar school. De opbrengst van de actie is bestemd voor orga- gen, knutselen, spelletjes spelen en luisteren naar bijbelverhalen. Voor de jongeren vanaf groep 8 was de speciale Komlnn tent waar ook druk geknutseld en Woensdag 25 augustus wonen'. Ook sport, cultuur, Woensdagochtend geeft wet houder Gerts het officiële start sein van het Kleurrijk Festival. Daarna is er van 9.15 tot 11.15 uur voor vrouwen met uiteenlo- Compleet zoals afgebeeld ZEVENHUIZEN - De Wereldwinkel en Bibliotheek Zevenhui zen doen dit jaar weer mee met de Novib muntjesactie voor on derwijs en gezondheid. Novib krijgt regelmatig nog vragen naar inlevermogelijkheden van oude munten. En onderzoek wijst uit dat er nog miljoenen muntjes in omloop zijn. Veel muntjes van verre, maar er liggen ook nog veel 'oude' Nederlandse en Euro pese muntjes her en der verspreid. De Novib heeft de medewer king van scholen, wereldwinkels en bibliotheken gevraagd om deze munten te verzamelen. Het motto van het Kleurrijk Fes tival is: 'Samenleven in Wad dinxveen is meer dan er werken en recreatie, religie en levensover tuiging brengen mensen samen. In het verlengde hiervan worden er van 25 tot 28 augustus, op di verse locaties in de gemeente, ac- pende culturele achtergronden tiviteiten een inloopochtend in het ge- georganiseerd. bouw Waddinxveen Wereldwijd (vm Prof. Kohnstamm-mavo) aan de Mauritslaan 55. Onder van een kopje koffie wordt er gepraat over eetge woonten, voeding en gezond heid uit het eigen land of provin cie. Vragen als: Wat eten we? Vluchtelingenwerk, Stichting Eten we wel gezond? Eten we in Nederland anders dan in bij voorbeeld Afghanistan of Ma rokko? Iedereen is welkom om Velschillende organisaties heb ben in samenwerking met de ge- het genot meente een programma uitge werkt waarin iedereen wel iets van zijn of haar gading vindt. Deze organisaties zijn: Stichting Vrijdag 27 augustus Vrijdagavond wordt om 20.00 uur film Shouf Shouf Habibi ge draaid! De zaal is vanaf 19.30 uur geopend. De film laat ons kennis maken met de Marok- De dag wordt om 16.30 uur afge sloten met een bijeenkomst in de Ontmoetingskerk. Het thema van deze bijeenkomst is: 'Als de loop van de film wordt er aan de wereld half zo mooi zou zijn als hand van stellingen een gesprek jij'. Na deze bijeenkomst worden op gang gebracht. De gespreks- duiven losgelaten. *an€14.485,- ¥an €16.450,- WADDINXVEEN - De Honden Sport Vereniging Waddinxveen houdt zaterdagmiddag 21 au gustus 14.00 uur een introductie- middag. Deze middag is be doeld om toekomstige cursisten te informeren over de vele cur sussen die bij H.S.V.W. te volgen zijn. Elke week trainen er combi naties van baas en hond op het veld aan de Middelburgseweg. De trainingen worden gegeven op maandag, donderdagavond en zaterdag. De te volgen cur sussen zijn onder andere: pup pytraining, jonge hondentrai ning, de gedrag en gehoorzaamheidcursus, de ge vorderden en ver-gevorderden- cursus, behendigheid (beginners en gevorderden) en de breiten- sport. Voor meer informatie: www.hsvw.nl. aan de voet. Natuurlijk zal ook de muziek en een spelletje in de les niet ontbreken. Deze lessen Emmie de zijn voornamelijk voor jongens vanaf 5 jaar. De vijf Baltiekles- sen worden op de volgende da gen gegeven: Maandagmiddag van 16.00-17.00 uur in de Duike laar (groep 2+3) o.l.v. Anton Sto ter en Eline van Zoest. Van 17.00-18.00 uur in de Duikelaar (groep 3+4) o.l.v. Eline van Zoest. Woensdagmiddag van 15.15-16.15 uur in de Staring- laan (groep 4+5) o.l.v. Anton Stoter. Vrijdagmiddag van 15.45-16.45 uur in de J. Postlaan wekelijks de (groep 5+6) o.l.v. Anton Stoter. van 16.45-17.45 uur in de J. Postlaan (groep 6+7+8) o.l.v. Anton Stoter. WADDINXVEEN - Wijk- en speeltuinvereniging 'De Padde stoel' start op vrijdag 27 augus tus het nieuwe seizoen met een bingo-avond. Tijdens deze avond zijn er weer veel mooie prijzen te winnen. Iedereen van af 12 jaar is van harte welkom op de bingo-avond. De entree is gratis, en vanaf 19.30 zijn de deuren geopend. De Paddestoel is aan de Lijsterbesstraat nr 18 in Waddinxveen. allemaal een schoenendoos met schoolspullen en speelgoed voor kinderen in arme landen. Alle basisscholen zijn gevraagd om mee te doen aan 'Operatie De Regenboogschool viert haar Schoenendoos 2004'. Stichting 10 jarig bestaan met een rommel- Edukans en Samaritan's Purse Nederland zorgen er al tien jaar lang voor dat een cadeau van kind tot kind gaat. Op deze mid dag kunnen de scholieren him schoenendoos inleveren bij de Ontmoetingskerk, Groensvoor- de 3. touwen, klimramen etc, welke vaak in een circuit worden ver werkt. Tevens komen de grond vormen van bewegen zoals; springen, zwaaien, klimmen en klauteren, duikelen, gooien en vangen aan bod. De les wordt beëindigd met een spelletje, met geval 2 keer op proef meedoen, deze opbouw van de les wordt de kleuter een bewegingsrijke ontspannende les aangeboden. De kleutergymnastiek wordt gegeven voor kinderen van 4 tot GOUDA - Ter gelegenheid 6 jaar op donderdag: De J. Post- laanzaal van 16.00 - 17.00 uur o.l.v. Ellen Kerver. nen zijn en de ruimte beperkt is, is het nog mogelijk u op te geven als verkoper vóór 28 augustus a.s. Voor meer informatie over deze boekenmarkt en een in schrijfformulier kunt u terecht op het Streekarchief Hollands Midden, Groeneweg 30 te Gouda, 0182-521821 (dhr. J.W. Klein of mw. J. Radstaat). markt naast de Ontmoetings kerk. Alle meewerkende organi saties staan met kramen op het plein. Stichting Vluchtelingen werk wil met bezoekers de we reld in klei bouwen. De kern groep Ontwikkelingssamen werking geeft een lezing over het bezoek aan Ethiopië en laat een traditionele Ethiopische koffiece- remonie zien. Stichting Tawiza in de Ontmoetingskerk de geeft een kookworkshop. Zij le ren geïnteresseerden het Marok kaanse gerecht 'Bestilla' maken. WADDINXVEEN - De kerken van Waddinxveen samen met de Zonnebloem Waddinxveen organiseren ook dit jaar voor de vijfde maal een Ontmoetings dag voor zieken en ouderen. Deze dag wordt gehouden in het Anne Frank Centrum op za terdag 11 september. Rond deze datum wordt ook de landelijke Nationale Ziekendag georgani seerd. De bedoeling is de mensen een gezellige dag 'aan te bieden waar men veel bekende kunnen ontmoeten. Er wordt gezorgd voor een lunch,koffie/thee en alles wat er bij hoort. De geza- melijke kerken met hun voor gangers verzorgen in de mor gen een liturgisch moment en in de middag is er een muzikaal optreden van een gezelschap. Deze dag is bedoeld voor men sen van alle gezindten en er zijn geen kosten aan verbonden. Het begint om 10.00 uur en slui ten de dag af om 16.00 uur. Er zijn verpleegkundigen aan wezig en als U vervoer nodig heeft kan dat geregeld worden. Veel namen zijn via de Zonne bloem of de kerk ontvangen, maar mocht u niet persoonlijk uigenodigd zijn laten wij u via deze berichtgeving weten dat u van harte welkom bent en zich kunt opgeven bij onderstaande personen: Mevr. L. de Vries, P.C.Hooftstraat 34, tel: 613698. Dhr.H.den Tuinder, Kastanje- laan 32, tel: 631147. Mevr. T.Moerings, P.C.Hooftstraat 3, tel: 615926. Mevr. E.H.Steen- land, Lijsterbesstraat 6, tel: 617404. WADDINXVEEN - In de week van 23 augustus zullen de dans en balletlessen bij Kreater weer beginnen. Op dinsdag is er bal letles voor leerlingen van 9 tot 12 jaar van 17.15 tot 18.15, voor tie ners van 18-15 tot 19.15 en voor volwassenen van 19.30-20.45 uur. Deze lessen worden gegeven door Nicolette Hovius. Op woensdag geeft Deborah Cam pagna streetdanceles voor voor gevorderde jeugd (12 tot 20 jaar) van 17.30 tot 18.30 en voor vol wassenen (vanaf 15 jaar) van 18.30 tot 19.30 uur. Daarnaast geeft zij ook musicaldans van 19.30 tot 20.45 en modem jazz van 20.45 tot 22.00 uur. In alle cursussen is aandacht voor ver betering van lichaamshouding en conditie door doelgerichte oe feningen waarbij dansplezier voorop staat. Elk jaar wordt er gewerkt aan een spetterende dansvoorstelling die overigens niet verplicht is. Ook op vrijdag geeft Nicolette Hovius balletles: van 15.45 tot 16.30 kleuterballet, van 16.30 tot 17.30 klassiek ballet voor 6 en 7-jarigen, van 17.30 tot 18.30 klassiek ballet voor 8 en 9- jarigen en moderne dans voor tieners van 19.00 tot 20.00 uur. Nieuw in het aanbod is Afrikaan se dans door lino Trimo uit Gui- nee-Bissau op woensdag avond. Bij alle lessen gaat het de eerste 4 weken om introductie lessen, bij voldoende belangstel ling gaan de cursussen daarna door. Meer informatie bij Kreater, 0182-614422 of info@kreater.nl. Compleet zoals afgebeeld h f*i Mms. WnM n rti IMi REEUWIJK (Nabij Gouda) Reeuwijkse Poort 304 (At 2, Afslag 12) Tel. 0182-399355 WADDINXVEEN - Op maandag 23 augustus start het nieuwe muziekseizoen bij Kreater. Er wordt les gegeven op bijna alle instrumenten zoals natuurlijk piano bij de docenten Kitty Knijff en Wim Wieland. Deze les sen worden gegeven op maan dag, woensdag en vrijdag. Ook bij zang is nog plaats op maan dag. Deze lessen zullen gegeven worden door onze nieuwe do cent Mireille Matthijssen die net afgestudeerd is aan het Hoge school voor Muziek en Dans in Rotterdam. Ook bij de strijkins trumenten viool en cello is er nog plek bij respectievelijk Ma rieke Elbertsen en Thomas Guir- ten. Voor de blazers is er nog plek bij Emiel de Jong, die zowel klarinet- als saxofoonles geeft op donderdag. Voor meer informa tie: 0182-614422 of info@kre- ater.nl. WADDINXVEEN - De kabouters van de scouting Klimopgroep zijn dit jaar op zomerkamp ge weest in Maastricht. Ze werden opgehaald door Burgemeester Kleurrijk en gingen met de trein naar het clubhuis. Hier ontmoet ten zij Paarse Magica die over haar weggelopen huisdier Flub bel Drubbel vertelde. De ronde en rode Flubbel Drubbel was weggelopen, omdat Paarse Ma gica zijn staart nodig heeft voor een drankje om alle kleuren in Regenboog weer goed te maken, maar hij wilde zijn staart niet kwijt. Flubbel Drubbel werd ont voerd door Johnny Blue en Anna Green, omdat zij niet wilden dat dat drankje er zou komen. Met hulp van een raadsel van Otto Orange vonden ze Flubbel Drubbel terug en met Yellow Bella maakten zij een nieuwe staart. Zo kon Paarse Magica het drankje maken met de originele staart en werden groen en blauw weer goede, aardige kleuren. Re- Exdusief Leolux jubileum-uitvoering in zwart of rood senso leer. in de studiezaal van het Streek archief aan de Groeneweg 30 te Gouda. Gezien de plaats en de datum gaat de voorkeur uit naar verkoop van boeken over ge schiedenis, monumenten, aard rijkskunde e.d. maar ook verko pers van algemene boeken zijn van harte welkom. Aangezien er al een aantal inschrijvingen bin- mee te praten! Voor de kinderen is er opvang aanwezig. 's Middags wordt er in de ont- moetingszaal van huize Sou- burgh van 14.00 tot 16.30 uur een spelletjesmiddag georganiseerd. Er worden diverse spelletjes zoals sjoelen, domino en ganzenborden gespeeld. Deze middag wordt op geluisterd met accordeonmuziek schoolleerlingen lopen samen uit de Hollandse doos. met een 'volwassene' hun rond jes. De opbrengst van deze duo- loop is voor het goede doel 'Art sen zonder grenzen'. Verder vinden er op het plein voor de ders geeft donderdagmiddag Ontmoetingskerk diverse optre- om 15.30 uur het startsein voor dens plaats van o.a. Uncover- 'Operatie Schoenendoos'. Burge- band, First Aid band, clowns en meester en wethouders vullen pantomimespelers. Er worden ook workshops gegeven zoals: het maken van een pamfluit, schilderen en streetdance. nisaties in Afrika, Azië en Latijns- Amerika, die zich inzetten voor onderwijsprojecten. De actie bij de wereldwinkel en de biblio theek loopt tot en met zaterdag 2 oktober aanstaande. Tijdens deze periode is in de bibliotheek een tentoonstelling van de wereld winkel ingericht. Deze is tijdens openingstijden te bekijken. Ope ningstijden wereldwinkel: vrijdag en zaterdag van 10.00-16.00 en van de bibliotheek: maandag en woensdagmiddag 14.00-17.00 uur, maandag en donderdag avond van 19.00-21.00 uur en dinsdag en zaterdag morgen van 10.00-12.00 uur. WADDINXVEEN - Waddinx veen viert feest. In de week van 25 tot en met 28 augustus 2004 vindt het Kleurrijk Festival plaats. Op diverse plaatsen wor den activiteiten georganiseerd in het kader van de kleurrijke sa menleving. Samenleven en ont moeting staan centraal. WADDINXVEEN - De Centraal Hervormde Gemeente organi seerde in de laatste week van de tenten: eentje op de Sterrenlaan vakantie weer de jaarlijkse ten- en een op het Wingerdveld. De tweek voor jongeren. Het thema hele week konden kinderen zin- leiders zijn pastor Ad van der Helm en Ahmed Marcouch, coördinator Jeugd en Veiligheid te Amsterdam. Zaterdag 28 augustus Het slotfeest is op zaterdag van 10.00-16.00 uur. Om 10.00 uur worden diverse vlaggen gehesen en ontsteekt dominee Hans Vis ser het vredesvuur. Wethouder Gerts en pastoor Ad van der Helm verrichten de opening. Hierna geven de leerkrachten van de Regenboogschool het startschot voor de duo-loop, een activiteit waaraan alle basis schoolleerlingen uit Waddinx veen kunnen deelnemen. Basis- Kleutergymnastiek De kleuterles begint met vrij spelen, van circa 10 minuten, met het kleine materiaal dat we de kleuters aanbieden. Vervol gens komt de warming up met gebruik van hoepels, blokken, springtouwtjes en dergelijke. Ook gebruiken ze 1 j 'grote' toestellen zoals ringen, Vrijdagmiddag In de laatste week van de vakantie konden jongeren zich nog even lekker uitleven bij de Tentweek van de Centraal Hervormde Gemeente. genboogland was gered! De ka bouters hebben verder T-shirts gemaakt, hebben geluncht in een fort, zijn naar een speeltuin ge weest en hebben een speurtocht gelopen. In Maastricht mochten de kabouters stadten en ze moch ten twee keer zelf koken. Ook hebben ze lekker gezwommen en veel gefietst door de heuvelige stad. Na een weekje gingen ze weer met de trein terug en dat is wel drie uur reizen. Als je al de andere verhalen ook wilt horen of volgend jaar zelf wilt meemaken, moet je zeker een keer langsko men bij de scouting Klimop groep. Het nieuwe scoutingsei- zoen van de Klimopgroep gaat zaterdag 28 augustus weer van start. Kabouters en welpen heb ben op zaterdagochtend van 10.00 tot 12.00 uur opkomst op het scoutingterrein achter de Vondellaan naast de WSE-vel- den. Voor meer informatie kun je surfen naar www.klimopgroep.nl of bellen met 618066. Starmark Koblenz Ind. Atag apparatuur Starmark Fatima Ind. Atag apparatuur ren nog moeilijk is om een keu- dans- en Turnvereniging TOOS ze te maken tussen Gymnastiek heeft voor kinderen vanaf 1 jaar een gevarieerd aanbod te bie den. Zo kunnen de peuters en kleuters kiezen uit Ouder- en Kindgym, Kleuter-gym, Jazz- tiek en Baltiek. Na de zomerva kantie is TOOS weer begonnen met nieuwe lessen waarbij nog nier uitgediept, waardoor de plaatsen vrij zijn. In verschillen- kinderen elke les weer nieuwe de zalen en op verschillende tij- bewegingservaringen opdoen, den worden er lessen gegeven De Jazztiekles voor kinderen onder leiding van diverse gedi- van 4 tot 6 jaar zijn op de vol- plomeerde of gekwalificeerde gende dagen: Dinsdag: Staring- docenten. laan van 16.00-17.00 uur voor kinderen van groep 1+2 o.l.v. Ouder- en kundgym Sharon Wilmer en Chantal Bik. In de Gymnastiekzaal 'De Sta- Woensdag: Duikelaar van 15.30- ringlaan' geeft TOOS les aan zo- 16.30 uur voor kinderen van wel de peuter als de meegeko- groep 1 o.l.v. Maaike Willems, men ouder of opa en oma. Met En in de Duikelaar van 16.30- ballen, touwen, blokjes en ander 17.30 uur voor kinderen van klein en groot materiaal wordt groep 2 o.l.v. Maaike Willems, er gewerkt met en door de peu ter en ouder. De peuters ontdek ken spelenderwijs samen met hun ouders vele leuke oefenin gen die de basis grondvormen gelijke delen; weergeven van de Gymnastiek. Liedjes en spelletjes komen na tuurlijk ook veel aan bod. Klim men, klauteren, springen, rollen elementen zoals klimmen en of spelen met ballen, blokken of klauteren, springen en duikelen pittenzakken. De kinderen kun nen al naar de lessen toe als ze zelfstandig kunnen lopen. Er worden vier Ouder- Kind- gymnastieklessen in het gym nastieklokaal aan de Staring- stuiteren en werpen met een bal laan gegeven. Dinsdagmorgen geoefend. Dit alles gebeurt zo- van 9.00-10.00 uur (1-3 jarige wel met de hand als met de bal kinderen) o.l.v. Willem Jan Kerkhoven. Woensdagmorgen van 10.00-11.00 uur (2-3 jarige kinderen) o.l.v. Graaff. Donderdagmorgen van 9.00-10.00 uur en van 10.00- 11.00 uur (1-3 jarige kinderen) o.l.v. Jacqueline Zwijnenburg. van Open Monumentendag organi seert het Streekarchief Hollands Midden op 11 september van 10.00 16.00 uur een kleine boe- Jazztiek kenmarkt voor tweedehands Gymnastiek in combinatie met boeken. Particuliere boekverko- Jazzdans. Deze lesvorm wordt pers worden in de gelegenheid alleen gegeven aan kleuters, gesteld tegen een bescheiden be- omdat het voor de jonge kinde- drag één of twee tafels te huren Esp' 1 z 4 ï-W' -XT A -o ¥an 16.650/ Starmark Bremen Ind. Siemens apparatuur HM van van

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 13