Periodetitel weer doel van jong WSE Trainingen in volle gang Pilates bij Den Edel Peddelen op de Vlist in een kano die niet omslaat 2 oc EPISODE Open dag bij v.v. Waddinxveen Op het water JL eet-aSHSSEment O Ons terras is nog geopend! O K UI E N 75% Sjoelen Waddinxveen tegen Floreant Sponsoravond Moerkapelle Door Jolanda van Luinen Rugpijn Door Bert Hertog grasmaaiers slangenwagens barbecues gaas tuinlampen thermometers Sr'' j "f- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 15 WOENSDAG 18 AUGUSTUS 2004 (Foto: Liesbeth van der Vis) daarna melden twee ouders met van Kanocentrum Haastrecht. Foto: Walter Planije Aart Oskam zit, volgens kenners, met het Kanocentrum Haastrecht op een uniek plekje in Nederland. niet allebei eens uitprobeert." ving, met daarop wat leuke be- zienswaardigheden van de om- geving. Oskam legt rustig nog wat vaarprincipes uit en besluit zijn verhaal met een charmante lach: „En als er een noodsituatie is, zet je je peddel recht in het water en ga je wenden. Ingewik keld? Nee hoor, dat is alles!" Billen Na wat heen en weer steken met de boot, vaart het gezin onder de len veroveren. Streng: „Wel gaan we met een jong team de competitie in. Guido Hack wordt 29 en is de oudste speler", vertelt Rogier Streng, die zelf als doelstelling heeft om voor de de Zilveren Schoen te winnen. Dat is namelijk niet eerder ge- Hafid en Whahid Assoulymani, Rogier Streng, Niels van der Linden, Frans Schwiebbe, Arjen den Houdijker, Michael van der Spoel, Peter Oosterom, Paul de Langen, Michael Berhane, Thijs vander Voort, Luuk Schwiebbe, Ihmad Saouny, Tobias Wolf gram, Addie van Leeuwen, Erik Klijn, Guido Hack, Kevin Steen winkel, Justin Sterk, Samir Ela- beidi, Abdel el Merrom, Pim Verlaan, Ramon van Swieten. Voor meer informatie over Kano centrum Haastrecht kunnen be langstellenden bellen naar 0182- 502245, een e-mail sturen naar A.C.Oskam@kanocentrum-haast- recht.nl of surfen naar de website: www.kanocentrum-haastrecht.nl. Eet-Ablissement Episode II Nesse 20 Waddinxveen (0182) 63 28 80 wwww.epsiode2.nl taakverdeling in een kano tame lijk rolbevestigend is: de vrouw voor- en de man achterin. Je doet gen de kinderen mee dat ze benen goed moeten vouwen. beurt het ook niet. Wat dat be treft is een Canadees net een veerpont. We hebben hier al veel mensen gehad die op voorhand varen en die achteraf zo blij waren dat ze het toch hebben gedurfd, want er ging een wereld voor ze open. Zojuist was hier zelfs een man die niet kon zwemmen en die heeft zich er ook overheen gezet. Het instappen is inderdaad even een techniek, maar als je die een maal door hebt, is het zo simpel. ma is een verrassing! Het smurfenvoetbal gaat ook al weer bijna van start, kinderen van 3, 4 en 5 jaar kunnen bij WSE ge heel vrijblijvend een training vol gen. Deze trainingen staan ge pland op zaterdagochtend 11 en 18 september, 9 en 16 oktober en 6 en 13 november. Om 10:45 uur is het verzamelen en het trainen is van 11:00 uur tot 12:00 uur. De competitie begint aanstaande zaterdag 4 september. Voor meer informatie over onze jeugd of over WSE kunt u contact opne men met WSE 0182-614710 of met Edwin Verwey 06-50641267. DWO D10 (19:00 uur). Zaterdag 28 augustus: WSE Al- Schoonhoven Al (14:30 uur). WSE MJ-Berkel MJ (12:45 uur). Hazerswoude Boys Dl-WSE Dl (9:00 uur) Alphense Boys D8- WSE D2 (9:00 uur). Ook zijn er uiteraard al verschil lende activiteiten voor de jeugd gepland. Zoals altijd aan het be gin van een nieuw seizoen orga niseren we de pupillensportda gen voor alle F-, E- en D-pupillen. Dit zal plaats vinden op vrijdag 20 augustus en zaterdag 21 au gustus met een overnachting op het WSE-complex. Het program- Haastrecht, gaat zelf met de kano naar zijn werk. Hij vertelt hoe hij en zijn toenmalige za kenpartner in 1985 zijn begon nen met een 'botenpark' van 27 zitplaatsen: „Een jaar later wa ren dat er al 72, maar daarna zijn we niet meer gegroeid. Op top dagen krijgen we hier honder den mensen. Daarvan moeten we dus een gedeelte wegsturen. Groter worden heeft als nadeel dat het zo massaal wordt. En dat wil ik niet. Wel hebben we een tijdlang een tweede kanocen trum in Lekkerkerk gehad, maar dat is tien jaar geleden verkocht. Sinds 1988 run ik dit centrum in Haastrecht alleen, met behulp van een aantal oproepkrachten. En daar zitten twee hele goede rechterhanden bij." De Haastrechter vertelt hoe hij en zijn toenmalige zakenpartner destijds samen de eenpersoons kajaks en de Canadese boten hebben gebouwd: „We hebben niet veel tweepersoons kajaks in het assortiment, zodat zelf bou wen niet rendabel is, maar voor die andere twee types is het Ga snel naar de PROVAK-winkel Burg. Colijnstraat 17b 2771 GC Boskoop Tel. (0172)21 72 49 Fax (0172) 21 89 05 WADDINXVEEN - De (jeugd- )trainingen voor het nieuwe sei zoen zijn bij voetbalvereniging WSE in volle gang. WSE heeft dit jaar 2 F-teams (7e en 10e klasse), 2 E-teams (4e en 7e klasse), 2 D- elf tallen (3e en 6e klasse), 2 C-elftal- len (2e en 4e klasse), 1 A-elftal (le klasse) en de Meisjes-Junioren (2e klasse). De bekerwedstrijden voor de jeugd beginnen zaterdag 21 au gustus. Dat programma ziet er als volgt uit: Jodan Boys A2-WSE Al (11.00 uur). Woubrugge Cl-WSE Cl (10:00 uur). Maandag 23 augustus: WSE D2- 10.00 uur bij v.v. Waddinxveen op sportpark 'De Sniep' en duurt tot 13.00 uur. De gehele dag zal worden verzorgd door deskundige trainers en de jeugdcommissie. Jeugdle den hebben naast het voetbal ook tal van andere activiteien als het jeugdkamp en een be zoekje aan wedstrijden uit het betaald voetbal. Voor meer in formatie: Hanny Simonis, tel. 0182-614941. en len. Voor de twee zussen is er plaats op het smalle bankje, va der zit achter- en moeder voorin. Voor de tas is nog een de voorsteven. Het gezin is al voorzien van een routebeschrij- In het nieuwe seizoen is WSE in gedeeld in de vierde klasse B met clubs uit de Goudse regio en drie verenigingen uit Delft t.w. Delfia, Full Speed en Wip- polder. Clubs, die Rogier Streng niets zeggen, maar hij vertrouwt helemaal op de informatie die trainer Van Dijk links en rechts weet los te peuteren. Jammer vindt doelman Streng het dat de wedstrijden tegen clubs Bernar dus en Kickers voorlopig van de de wedstrijdprestaties tellen, maar ook de manier waarop de speler zich verder verdienstelijk maakt voor WSE. „In het afgelo pen seizoen heb ik alle wedstrij den gespeeld en bijna alle trai ningen bezocht. Bovendien maak ik deel uit van de acvitei- tencommissie", vertelt Rogier Streng, die er pas in de laatste weken van de competitie lucht van kreeg dat hij wel eens in aanmerking kon komen voor de trofee. „In het seizoen wordt daar niet zoveel aan gedacht". Na John Moons (1996), Marcel van Dijk (1997), Guido Hack (1998), Thijs van der Voort (1999), Martijn van der Wal (2000), Rène Boekhorst (2001), Marcel van Dijk (2002) en Guido Hack (2003) was Rogier Streng de negende winnaar van de Zil veren Schoen, die is beschikbaar gesteld door juwelier Spruijten- burg. Als tweede man achter Rene Boekhorst heeft hij aardig wat geduld moeten opbrengen om hem in het doel op te volgen. „Toen ik zeven, acht jaar gele den naar de senioren over ging stond Bert van der Kaa nog in het doel bij WSE. Rene Boek- maar hun dat is grote flauwekul. Ik durf te stellen dat een boot zelden on vrijwillig omgaat en gezinnetjes zaten die de hele reis op hun knieën", weet de verhuurder te de boot om te laten kieperen, ge vertellen. Zodra dit gezin de vrouw helemaal blij: „Wat een fantastische instructie was dat, want u legt alle verantwoorde- bang waren om te gaan lijkheid bij mijn man!" Wanneer ook deze boot onder de er even rust. De ondernemer maakt van en getogen in prettig dat we ze helemaal naar onze eigen wens hebben kunnen maken. Zo hebben we hier de rand wat breder gemaakt. Daar door krijg je na lang varen ook geen rugpijn meer", legt Oskam uit. „We verhuren de boten alle da gen van de week van 10.00 tot 17.00 uur of voor een middag- deel van 13.00 tot 17.00 uur", vervolgt de Haastrechter zijn verhaal, „voor een middagdeel is het niet mogelijk om te reser veren en na 14.00 uur kan er niet meer gestart worden. Je zou dan namelijk tot sluitingstijd niet ver meer komen. Langs de Vlist is veel lintbebouwing; je ziet er on der andere mooie oude boerde rijen. Veel hebben nog een fruit boomgaard, die vaak de trots is van de boer. Over een paar we ken is het vaarseizoen voorbij en ga ik me weer bezighouden met mijn andere passie: het snoeien van fruitbomen in de regio. En zoals veel mensen weten, luis tert dat erg nauw, want fruitbo men zijn een soort apart." Maar ook in zijn werk in de bo- horst werd zijn opvolger. Hij is wat ouder dan ik en beschikte over meer ervaring. Ik kwam in het tweede elftal, overigens een hartstikke leuk team". De voetbaljaargang 2003-2004 was de eerste met oud-voetbal- ler Marcel van Dijk als trainer. Deze kreeg al gauw te maken met geblesseerde spelers waar door WSE zelden met hetzelfde elftal kon spelen. Streng: „De verdedigers Frans Schwiebbe en Thijs van der Voort zijn een tijd geblesseerd geweest, Martijn van der Wal kon door zijn werk niet spelen. Dan mis je (naast de al eerder geblesseerd geraakte Michael Berhane, red.) gauw een paar basisspelers. Door de blessures werd ik tot aanvoer der benoemd. Niet dat ik me ook de aanvoerder voel. Het voegt niets toe aan mijn motiva tie omdat ik als doelman toch al was gewend om de verdediging te dirigeren. Ik vind dat we het in het eerste jaar onder Marcel van Dijk, gezien de vele bles sures en schorsingen, goed heb ben gedaan. We hebben de na- competitie gehaald en daarin werden we via strafschoppen uitgeschakeld". tenbranche is Oskam begaan met de natuur: „Wij raden onze gasten aan om hun afval liever in de boot achter te laten in plaats van de rotzooi in het wa ter te gooien. Wij hebben hier namelijk een zelfontworpen schoonmaakinstallatie die de boten na een behandeling met de hogedrukspuit vacuüm trekt. Al het afval wordt zo afgezogen, verzameld en zo mogelijk ge- composteerd. We zijn erg trots op deze vinding." Inmiddels meert er een gezin met drie meiden aan. Door het lange stilzitten, hebben ze zo waar zeebenen gekregen. Zoals een goed gastheer betaamt in formeert Oskam nog even of de dames het leuk hebben gevon den. „Ja? Tot morgen dan!" het midden van het land. „Ik vond het leuk om in de buiten lucht met recreanten te werken. Op een gegeven moment zat het fietsen, wandelen en kanovaren in de lift en leek het mij een goed idee om daar een eigen bedrijf op te baseren. Ik heb toen onder zocht of de Vlist vlot bevaarbaar was voor met de hand voortbe wogen boten. Dat bleek inder daad zo te zijn. Het is me toen gelukt om deze grond te pach ten van de provincie. Het enige nadeel was dat er niet gebouwd mocht worden, daarom heb ik hier drie containers laten plaat sen die dienst doen als stalling, kantoor en kleedkamer. Inmid dels hebben we veel vaste klan ten. Een aantal stamt zelfs nog uit de beginperiode, nu dus al weer negentien jaar geleden. Zo als twee dames uit Den Haag, die hier twee keer per jaar ko men. Zij hebben hier zelfs een 'eigen' boot. Als mensen met dit weer pas 's morgens besluiten om te gaan varen, ben ik vaak al uitverkocht." Oskam, geboren WADDINXVEEN - Het bewe- gingsfenomeen Pilates begint bekend te worden in ons land. Het is al een aantal jaren razend populair in de VS en Engeland dankzij de goedogende celebri ty's die erbij zweren. Vanaf sep tember begint Sportinstituut Den Edel met het geven van Pi lates lessen. Pilates bestaat uit grondoefe- ningen die ons leren een stabie le houding te bewaren tijdens verschillende bewegingen. Te vens leert het ons meer te doen met de wervelkolom. De kracht wordt gehaald uit het bekken- gebied (je powerhouse). Pilates werkt volgens vijf bewegings- principes: 1. een goede li chaamshouding. 2. een perfecte techniek, 3. werken vanuit de romp en het bekken, 4. vloeien de bewegingen maken, 5. een specifieke ademhaling (in een gevorderd stadium). Voordelen van Pilates zijn: de buikspieren worden sterker, de rug wordt sterker en soepeler, de houding verbetert en de coördinatie verbetert. Voor meer informatie: Sportin stituut Den Edel, tel. 0182- 613659. WADDINXVEEN - De doelstel ling van de voetbalvereniging WSE in het nieuwe seizoen is onveranderd gebleven. Vorig jaar trapte de Waddinxveense voetbalclub af met als doel een periodetitel te behalen. Dat luk te ook, maar in de nacompetitie werd WSE door UDO uit Oegst- geest op strafschoppen geëlimi neerd. Hoewel enkele oudere voetballers zijn gestopt gaat WSE in de nieuwe jaargang op nieuw voor een periodetitel. „Ik hoop dat we na de winterstop doorstoten. Meestal vallen we dan, vaak als gevolg van bles sures en schorsingen, terug", zegt doelman Rogier Streng, die in het afgelopen seizoen voor het eerst vast in ,de basis' stond als opvolger van Rene Boek horst. Voor de 27-jarige filiaal houder van een drankenhandel in Barendrecht werd het een memorabel seizoen. Aan het einde van de voetbaljaargang bleek dat de Waddinxveense doelman bij zijn club de Zilve ren Schoen had gewonnen. De ze wordt jaarlijks uitgereikt aan de WSE'er, die zich het meest heeft onderscheiden. Niet alleen Te veel om op te noemen. Kortingen aan de kassa oplopend tot MOERKAPELLE - Oud-intema- tionaal scheidsrechter betaald voetbal Mario van den Ende is op donderdag 2 september te gast bij de voetbalvereniging Moerkapelle. Hij zal voor de sponsors, reclamebordhouders en clubbladadverteerders een spreekbeurt verzorgen over het onderwerp Voetbal en busi ness'. Deze bijeenkomst, die om 20 uur in de kantine begint, heeft plaats in het kader van de jubi leumviering van de blauwwitte vereniging die 75 jaar bestaat. Op zaterdag 29 augustus wordt gevoetbald tegen Lucky Ajax. WADDINXVEEN - De voetbal club Waddinxveen speelt in de tweede ronde van de strijd om de Amstel Cup op dinsdag 24 augustus in het sportpark De Sn iep tegen de zaterdagselectie van Floreant. Aanvang 19 uur. In de zelfde poule ontvangt WSE het Driebruggense WDS. Groene weg speelt op dezelfde avond te gen Oosterheem in Zoetermeer, Moerkapelle krijgt een andere Zoetermeerse club,DWO, op be zoek en Be Fair ontmoet op eige- ven veld FC Zoetermeer. De laat ste bekerronde wordt in het weekeinde van 28 en 29 augus tus gespeeld. De bekerwedstrijd Groeneweg-BSC'68 van gistera- voond is verplaatst naar donder dag 19 augustus. Dit in verband met overlijden van oud-elftallei- der en terreinverzorger Wim Roos van Groeneweg. HAASTRECHT - Een uniek plekje in Nederland, dat is vol gens kenners het draaipunt in de Vlist, op de plek waar vroeger een gemaal stond. Sinds 1985 is hier Kanocentrum Haastrecht gevestigd. Vanuit dit centrum kunnen mensen varen over een van de mooiste veenweiderivier- tjes van het land: de Vlist, het ri viertje dat kronkelt tussen WADDINXVEEN - Vanaf 25 au gustus start de sjoelvereniging Waddinxveen weer met een nieuw sjoelseizoen. De prijs per ronde (10 bakken) is 2,- euro. U kunt op een avond ook een I tweede ronde te sjoelen. In zo wel de eerste als de tweede ron de zijn er prijzen te winnen. De tweede ronde telt niet mee voor de competitie. Doelman Rogier Streng ontving voor zijn prestaties in het afgelopen seizoen de Zilveren Schoen. Het is voor de negende keer dat deze prijs bij WSE werd uitgreikt. Denkend aan Holland zie ik brede rivieren traag door oneindig laagland gaan, dichtte Hendrik Marsman een kleine zeventig jaar geleden. Nederland en water zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. In het Groene Hart is het niet anders: rivieren, kana len, plassen en vaarten bepalen voor een groot gedeelte het land- provinciale weg door richting schap. Omdat de zomer bij uitstek de periode is om het water op Schoonhoven. Vrijwel gelijk te gaan, duikt deze krant de komende weken in de wereld van de waterrecreatie. Deze week: kanoën op de Vlist met Aart Oskam twee jongere jongens zich. De laatste twee hebben al pret met de drijvende vlonder - 'Is dit een echt vlot?' - en talen er niet naar om straks zelf te peddelen. Os kam vindt het best; zelf houdt hij ongeveer twaalf jaar aan als grens om mee te helpen varen. WADDINXVEEN - Evenals voorgaande jaren gaat v.v. Waddinxveen ook dit jaar op zoek naar nieuwe jeugdleden. Alle jongens en meisjes tussen de 6 en 16 jaar die, zonder ver dere verplichtingen, eens in contact willen komen met de voetbalsport zijn van harte welkom op de open dag voor de jeugd op zaterdag 21 au gustus. Het programma start om Schoonhoven en Haastrecht. In het zomerseizoen, dat loopt van 1 mei tot half september, is het er altijd goed druk, zo ook op deze doordeweekse dag in augustus. Eigenaar Aart Oskam (52) rijdt Gezeten op een zwemvest krij- associeerd met omslaan, met een onderstel een gele kano uit een diepe container die dienst doet als botenstalling. Het „Net zoals Indianen doen", is nu de beurt aan een gezin met klinkt het enthousiast. „Alleen gaan al helemaal nooit om. Als je twee tienermeisjes om het water zaten die de hele reis op hun er namelijk niet op uit bent om op te gaan. Nadat bij de meisjes de peddels aan him lichaams lengte zijn afgemeten, wordt de korte uitleg heeft gehad, is de boot naar een drijvende vlonder gereden. Het wordt spannend: „Wie zich het meest verantwoor delijk voelt voor de koers, mag achterin plaatsnemen", is Os- kams eerste instructie. Met drie brug is verdwenen, is stemmen tegen één wordt de heer in het gezelschap tot schip- de gelegenheid gebruik om zijn per benoemd. „Vreemd toch, zo- stoeltje te verplaatsen naar een als die altijd wordt aangewezen, schaduwplek aan de waterkant. De schippersplaats wordt bijna Terwijl hij zicht houdt op terug- altijd ingenomen door een heer", komende boten, vertelt hij: „We laat de gastheer zich ontvallen, hebben hier drie types vaartui- Ik vind het alleen jammer dat de Hij legt uit hoe je bij het instap- gen, namelijk de een- en twee- pen je handen moet neerzetten persoons kajak en de Canadese hoe je je gewicht moet verde- gezinskano's, die je zojuist hebt gezien. Die laatste verhuren we eigenlijk jezelf tekort als je het het meest. In deze boot zitten de billen laag, waardoor ook het plekje in zwaartepunt laag is. Hierdoor kun je bijna niet omkieperen. Oskam vertelt hoe hij jaren gele- Kanovaren wordt nogal eens ge- den werkte in een zwembad in baan zijn. „Daar was het na af loop altijd heel gezellig". Martijn Sol, John Mulder en Martijn van der Wal zullen er na vele jaren trouwe dienst niet meer bij zijn. Zij gaan in het der de elftal voetballen. Daarente- tweede achtereenvolgende keer gen is Michael Berhane weer in training en is van Gouda aan valler Erik Klijn over gekomen, beurd. De eerste oefenwedstrijd Een stel A-junioren vult de se- verloor WSE met 5-2 van het lectie aan, maar het is nog niet Schiedamse SVDPW. bekend wie een basisplaats zul- De selectie van WSE bestaat uit: N-»-

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 15