Een gezelligheidsvereniging voor vrouwen Ingezonden brieven Elke ochtend... LITI E O Kunstenaars Nieuws uit Waddinxveen in Agnieten- kapel Suurland BV introduceert Lokaal Totaal Goudse Fietsdag door Haastrecht imb Meer hulp bij klachten van patiënten over zorgaanbieders Klaverjasavond Gouwe Rijders Bingo in de Boog Musical 'Evidence of Grace' in Waddinxveen Geslaagde Open Doe Dag bij Den Edel Waddinxveense exposeert in Groene Hartziekenhuis aan hem door. Deze gegevens A.H. Wamaar Rijnen Gouwe mannen ook van harte wel kom." Netwerk Voor wie is Vrouwen van Nu GOUDA - In de Agnietenkapel in Gouda is er op donderdag 26 mei, vrijdag 27 mei en zaterdag 28 mei een expositie. Onder de zes deelnemers bevinden zich Liz Venema (gemengde tech niek) en Gerrit Vermeulen (schil derijen) uit Waddinxveen. De openingstijden zijn op 26 mei van 12.00 tot 17.00 uur en op 27 en 28 mei van 10.00 tot 17.00 uur. De Agnietenkapel is aan de Nieuwe Markt 100, de entree is gratis. REGIO - Op zaterdag 28 mei is de 32ste Landelijke Fietsdag met het thema 'water'. Dat geldt ook sie. Het IKG neemt zelf geen klachten in behandeling. middernacht een aanrijding plaats op de kruising van de Bre- deweg met de oprit naar de A12. woning binnen te dringen. In de nacht van vrijdag 21 mei nieuwe woonwijk Triangel, het nieuwe winkelcentrum en het nieuwe sportpark de Waddinx veense horeca haar blik verr- ruimd en zich meer richt op de wensen van haar klanten. WADDINXVEEN - Chara is een gezellig, enthousiast gospelkoor. De meeste mensen komen van uit de baptisten gemeente Zoe- termeer. Chara betekent blijdschap. Dit komt tof uiting in de liederen die ze zingen. Veel swingende num mers, maar ook mooie ballads horen bij het repertoire. Op zondag 29 mei gaat Chara de musical 'Evidence of Grace' in Waddinxveen ten gehore bren gen. De musical bestaat uit in drukwekkende muziek en wordt ondersteund door dvd-beelden. De avond begint om 20.00 uur, vanaf 19.30 uur is de zaal open. Voor meer informatie, bel Saskia Soetenga, tel 0182 - 614690 of mail naar sascheerhoorn@het- net.nl. GOUDA - In het Groene Hartzie kenhuis (locatie St. Jozef) expo seert Paula van Doorn- van der Meijde uit Waddinxveen met aquarellen. De onderwerpen zijn voorname lijk paarden, bloemen en vogels. De expositie duurt tot eind juni. Voor meer inlichtingen bel 0182 - 630293. de Klompehoeve een elders in het land gestolen auto aangetrof fen. De politie gaat er vanuit dat de daders met dat voertuig naar Waddinxveen zijn gekomen. men zoals het te doen gebruike lijk is in Waddinxveen. Alleen verschoven naar een te bepalen datum. Voor meer in formatie bel met mevrouw C. Verbeij, tel 0182 - 610469 of 0622681097. één zet bijvoorbeeld de koffie en thee en de ander heeft de lei ding over de discussieclub. Zo'n hoog aantal vrijwilligers binnen een vereniging is uniek. Daar te gat, weten niet wat ze met hun vrije tijd moeten doen en WADDINXVEEN - Tijdens een Open Doe Dag heeft Sportcen trum Den Edel een abonnement voor een half jaar onbeperkt sporten weggegeven. Deze ge weldige prijs is gegaan naar Hel len Dubois uit Waddinxveen. Zij was zeer tevreden met haar prijs en Sportcentrum Den Edel wenst haar uiteraard veel sport- plezier toe. De Open Doe Dag was speciaal georganiseerd voor geïnteres seerden om een aantal activitei ten binnen het sportcentrum uit te proberen. Zo werd er een cir cuittraining gedaan en werden er enkele lessen zoals bodycom- bat, steps en spinning gegeven. sluiten zich dan bij ons aan. Het allerbelangrijkste om lid te wor den van Vrouwen van Nu, is dat je het leuk vindt om met andere vrouwen iets gezelligs te doen. Eenmaal lid, hoor je bij een hechte vriendenclub. Dat kan bijzonder prettig zijn. We zor gen goed voor elkaar, dus als ie mand ziek is, hebben we dat meteen door en brengen we een bloemetje langs. Dat kan hart verwarmend zijn, ik heb het zelf aan den lijve ondervonden. Maar ik heb ook vriendinnen die juist weer helemaal niet houden van al dat sociale ge doe. Dat vind ik ook prima. Maar voor degenen die er wel van houden, is Vrouwen van Nu ideaal." Vrouwen van Nu wil niet de po litiek in, maar bepaalde dingen wel graag onder de aandacht brengen. De Jong: „Wij willen onze stem laten horen. Bijvoor beeld over het nieuwe winkel centrum dat straks in Waddinx veen komt. Wij maken ons daar ernstig zorgen over. Zorgen over de kleine winkeltjes in Waddinxveen. Die kunnen na tuurlijk niet concurreren met het grote winkelcentrum en gaan vermoedelijk verdwijnen. Misschien dat er straks buiten het centrum ook geen super markten meer zijn. Dat zou ik heel erg vinden, want dat bete kent dat de oudere mensen, die niet meer zo goed ter been zijn, hun boodschappen door ande ren moeten laten doen. Zelf kunnen ze niet naar het grote winkelcentrum reizen. En bood schappen doen is een heel soci aal gebeuren. In de winkel kom je vaak allerlei bekende mensen tegen. Het zou vreselijk zijn als ze dat straks moeten missen." REGIO - Inwoners van Zuid- Holland Zuid, Midden-Holland en verzekerden bij Trias kunnen voortaan meer begeleiding krij gen bij klachten over zorgverle ners. Voor veel mensen is het on duidelijk waar ze deze klachten moeten indienen, hoe ze dat moeten doen en wat hun rechten zijn. Zorgverzekeraar Trias en de Re gionale Patiënten en Consumen tenplatforms (RPCP's) in Zuid- Holland Zuid en Midden-Holland werken sinds kort samen om de dienstverle ning aan mensen met klachten over zorgaanbieders te intensi veren. Op die manier kunnen zij nog beter opsporen waar de knelpunten in de gezondheids zorg voor patiënten liggen. Mensen met klachten over zor gaanbieders kunnen terecht bij Service voor verzekerden Door de investering in mens kracht en faciliteiten van de RPCP's biedt Trias zijn verzeker den de mogelijkheid om hulp te krijgen bij het indienen van klachten over zorgverleners. Bij de Ombudsman van Trias ko men allerlei soorten klachten binnen. Verzekerden die contact met Trias opnemen over een klacht over een instelling of een hulpverlener worden gewezen op de hulp van het IKG. Eerder registreerde Trias klachten over zorgverleners en kon verder niets doen, omdat een verzeke raar formeel geen partij in het geschil tussen zorgverlener en de verzekerde is. Nu gaat dat een stap verder. Trias is de eerste WADDINXVEEN - Autoclub de Gouwe Rijders houdt donder dag zijn traditionele klaverjas avond in Hotel De Unie, Kerk- weg Oost 226. Inschrijven kan vanaf 19.45 uur, het klaverjassen begint uiterlijk om 20.15 uur. Het is niet ver plicht om lid te zijn van der ver eniging om deel te nemen. Beslagen ten ijs Het IKG geeft advies over pa tiëntenrechten en klachtenproce dures. Door de samenwerking met Trias hebben de IKG's in Midden-Holland en Zuid-Hol- land Zuid meer mogelijkheden om mensen met een klacht over een zorgverlener intensiever te helpen. Medewerkers kunnen meer tijd nemen om hen te helpen. Wie een klacht heeft, komt zo beter beslagen ten ijs. Ook kunnen medewerkers helpen bij het op stellen van een brief. Als mensen dat op prijs stellen, gaat een IKG-medewerker mee naar een zitting van een klachtencommis- De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, Vrou wen van Nu, is de grootste al gemene vrouwenorganisatie van Nederland en telt bijna 60.000 leden, allen verdeeld over plaatselijke afdelingen. Eén van die afdelingen is de afdeling Waddinxveen, die ondertussen al meer dan 70 jaar bestaat en ruim 200 leden heeft. „De van oorsprong ag rarische naam heeft histori sche waarde," aldus voorzitter Corry de Jong. „Maar we staan nog steeds achter de ideeën van toen. Vrouwen van Nu is een vereniging voor vrouwen die elkaar willen ontmoeten, hun creativiteit willen ontplooien en zich be wust zijn van maatschappelij ke ontwikkelingen." lang gedragen. Ze droeg een bril met opvallend dikke glazen en had na de botsing een wond op Zij wist op eigen gelegenheid uit haar voorhoofd. het voertuig te kruipen waarna zij voor onderzoek is overge bracht naar het Groene Hart zie kenhuis in Gouda. ma te maken. We kunnen uit ge- wij kunnen het natuurlijk niet noeg voorstellen kiezen, als Vrouwen van Nu krijgen we heel veel verzoekjes van men alleen. Betrokkenheid bij de le den is gewoon nodig voor een vereniging. Gelukkig hebben sen die een lezing bij ons willen we daarover niet te klagen." houden. Behalve het zojuist op genoemde, doe ik nog veel meer werkzaamheden. In totaal ben ik zo'n twee dagen, verspreid bedoelt? „Voor alle vrouwen,” zegt De Jong. „We zijn een heel hecht en sociaal netwerk. We hebben veel vrouwen die wedu- grotendeels uitbrandde. De auto door de politiek en de ondeme- is afgesleept. Naar de oorzaak van de brand wordt een nader onderzoek ingesteld. Later op de dag ontstond een korte maar felle brand in een vuilcontainer aan de Zuidkade. ZEVENHUIZEN-MOERKA- PELLE - In de gemeente Zeven- huizen-Moerkapelle introdu ceert uitgever Suurland BV donderdag 19 mei een gemeen- tegids, inclusief een lokale tele foongids, genaamd 'Lokaal To taal'. Lokaal Totaal is het vervolg van De gemeentegids inclusief Uw telefoongids, die vorig jaar door Suurland BV in de gemeente is uitgegeven. De gemeentegids met de toevoeging van een loka- -j- le telefoongids is een succes ge weest. Onafhankelijk marktonderzoek door Jes Marketing Onderzoek heeft aangetoond dat het ge bruik van een gemeentegids met toevoeging van een telefoongids ten opzichte van een reguliere gemeentegids is gestegen: de gids wordt vier keer meer ge raadpleegd. voor de route vanuit Gouda. Het startpunt is bij VW Gouda en de 35 kilometer lange route loopt van Gouda via Haastrecht naar Schoonhoven. In Haastrecht kan men rond snuffelen op de traditionele jaar markt. Fietsers komen onderweg diverse keren in aanraking met water. Zo gaat de tocht langs de Vlist en kan een tussenstop wor den gemaakt bij poldermuseum De Hooge Boezem in Haast recht. De routes zijn zaterdag tussen 9.00 en 13.00 voor 3,50 eu ro verkrijgbaar bij VW Gouda.De opbrengst gaat dit jaar opnieuw naar KWF Kanker bestrijding. het Informatie- en Klachtenbu reau Gezondheidszorg (IKG), een onafhankelijke instelling en onderdeel van beide RPCP's. on danks de vermelde openingstij- buiten de regio's Midden- den ga je als Café doodleuk om 22.00 uur dicht en blijf je als uit- niet door. De rommelmarkt is bater met kennelijke vrienden verschoven naar een nog nader binnen een biertje staan drin ken. Nieuwe klanten en gasten laat je, gebarend, doodleuk bui ten staan. Aan de 'ondernemer' ontvreemd. Later in de week werd op vrij dag 20 mei grove wijze ingebro ken in een aan de Nesse gepar keerde bestelbus. Van de auto werd een ruit vernield waarna zorgverzekeraar die deze sa menwerking met RPCP's aan gaat. Dit past in het beleid van Trias om zijn service voor verze kerden uit te breiden en te ver beteren. Het IKG helpt iedereen uit de omgeving van Dordrecht en Gouda - het maakt niet uit bij welke maatschappij iemand ver zekerd is - én alle verzekerden van Trias. Het IKG Zuid-Hol- land Zuid in Dordrecht en het IKG Midden-Holland in Gouda zijn te bereiken via telefoonnum- de Goudse Schouwburg en de reiscommissie organiseert maandelijks een interessante ex cursie. Kortom, er is voor elk wat wils. Bij Vrouwen van hoeft niemand zich te vervelen." is op vrijdag 20 mei een ontvreemd. De voordeur van het Op zondag 22 mei vond kort na pand was pas geverfd en stond een aanrijding op een kier te drogen. Vermoe delijk heeft de dader hier ge bruik van gemaakt en heeft hij Een automobilist die linksaf de kans gezien op deze manier de oprit van de A12 wilde oprijden zag een tegemoetkomende mo torrijder over het hoofd. De mo- ondememer mis je hiermee de boot en zal menig horeca bezoe ker naar Alphen aan den Rijn of Gouda uitwijken. Dit soort be- karaktereigenschappen krompenheid begrijp ik niet en zondag- past niet bij de 'wereldse' discus sies van 'nieuw Centrum'. En Aanrijding Op vrijdag 20 mei raakte een 31- zij er vandoor gingen. De ge- jarige Waddinxveense vrouw ge wond bij een aanrijding op de Brugweg. Vanwege een black- een 39-jarige tuinder omdat hij op donderdag 19 mei afval ver brandde op zijn tuinderij aan de Spica Henegouwerweg. De man ver klaarde plastic stektreetjes ver brand te hebben. Dit verbranden paratuur uit de laadruimte werd ging gepaard met een behoorlij ke rookontwikkeling. tuige was de vrouw dronken. Na brand gedeeltelijk geblust, waar de aanrijding werd de vrouw na de brandweer het bluswerk aangesproken door een buurtbe- voltooide. Het bleef bij materiele woner en gaf zij haar gegevens schade. Zijn de leden van Vrouwen van Nu feministisch inge steld? „Nee, helemaal niet," roept De Jong. „In de eerste plaats zijn wij een gezellig heidsvereniging voor vrou wen, maar we zijn zeker niet vies van mannen. Integen deel. Als er bij ons een lezing wordt gehouden over een onderwerp dat niet alleen vrouwen aanspreekt, zijn de WADDINXVEEN - Op zondag 15 mei zijn twee Waddinxveense jongens van 12 en 13 jaar betrapt nadat zij op het hockeyveld aan de Dreef een vuurtje hadden ge stookt. Hierbij vatte een. hockey - doel vlam en raakte beschadigd. In samenwerking met het Milieu Handhavingsteam wordt pro- ces-verbaal opgemaakt tegen In dezelfde nacht werd ook inge broken in geparkeerde bestel busjes aan de Roosje Voshoeve, en de Zuidplaslaan. Van alle voertuigen werden ruiten uitgesneden waarna diverse ap- over de hele week, bezig voor de Vrouwen van Nu. Dat doe ik overigens met alle plezier, ik vind het juist fijn om mijn vrije we zijn geworden en zo langza- tijd nuttig te besteden." merhand weer behoefte kregen aan contact. Ook veel vrouwen De Jong beseft maar al te goed die stoppen met werken, wor- dat Vrouwen van Nu niet zon- den lid van onze vereniging, der vrijwilligers kan. „Naast Zij vallen in het bekende zwar- mij, zitten er nog vijf andere vrouwen in het bestuur, maar Auto-inbraken In de nacht van woensdag 18 mei werd omstreeks 05.00 u in gebroken in een op de Mira ge- de autoradio cd-speler met grof parkeerde bestelbus. Door een geweld uit de auto werd ges getuige werden twee donker ge- loopt. tinte mannen gezien, die goede ren vanuit de bestelbus in een andere auto overlaadden, waar na bruikte vluchtauto bleek eerder die nacht van de Vlasakker ge stolen. Later in de week werd op out verloor zij de macht over het stuur, botste op een verkeerspaal en kwam tot stilstand tegen een aan de andere zijde van de rij baan geparkeerde auto. Hierbij kantelde de auto van de vrouw. Gezelligheid Hoe is Corry de Jong bij Vrou- bridge- wen van Nu terechtgekomen? ben ik ook bijzonder trots op. „Ik ben hier achttien jaar gele- Niet voor niets zetten we één den binnengewandeld. Ik ging keer per jaar alle vrijwilligers in mee met een vriendin die al lid het zonnetje." was. Er werd een dialezing ge- Zelf besteed Corry de Jong als aan de vereniging. „Ik doe van alles wat," legt ze uit. „Zo leid ik de Het gaat om een vrouw met het volgende signalement: Neder- Als voormalig lid van de Raads- bied ik hierbij overigens mijn ex- lands uiterlijk, 19 a 20 jaar oud, commissie OR en voormalig cuses aan. Op dat moment kon 1 r,r j j.hj s._ jj, ik een niet obsceen bedoeld ge- Eén keer per maand houdt Vrouwen van Nu een vereni- gingsavond, die op afwisselen de wijze wordt ingevuld. „Bij voorbeeld met een lezing over een maatschappelijk of cultureel onderwerp," vertelt de Jong. „Ook houden we elke maand Voorzitter Corry de Jong van De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, Vrouwen van Nu, is trots op het aantal vrijwilligers een koffieochtend, soms met dat haar vereniging telt. (foto: Liesbeth van der Vis) een lezing en soms met een cre atieve invulling. Binnen Vrou wen van Nu hebben we ver schillende clubjes. Zo is er een creakring, waar leuke dingen worden gemaakt en hebben we een klaverjas- en een club. Ook is er een koor dat elke week oefent en af en toe op treedt. De vier leeskringen ver diepen zich in boeken en bij de discussieclub wisselen leden houden. Bij binnenkomst vond voorzitter ook menig uurtje van gedachten over diverse on- ik het meteen gezellig en sinds- derwerpen. De theaterbezoek- dien ben ik nooit meer weg- club gaat naar voorstellingen in gaan. Het leuke is dat de leden vergaderingen, houd ik regel- van Vrouwen van Nu Waddinx- matig contact met de gemeente veen zeer betrokken zijn bij de- en maak ik folders voor onze le ze vereniging. Van de 200 leden, den. Dat laatste doen we overi- zet ruim een kwart zich in als gens met z'n allen. We gaan er Nu vrijwilliger. De werkzaamheden meestal even rustig voor zitten die zij doen lopen ver uiteen. De om samen het nieuwe program- met Pinksteren zo rond 21.00 of 22.00 uur in de avond nog iets en kon eten. Wel nee, bij gebrek aan gezond kennelijke clandizie ga je simpel weg dicht! Hulde overigens voor het restaurant aan de Hefbrug. Die bleef gewoon open in af wachting van die enkele klant. Kortom, ik geloof dat de locale Als voormalig lid van de Raads commissie OR en voormalig 1.75 m lang, blond haar, beetje duoraadslid in Waddinxveen, zag ik de discussie inzake de baar, niet achterwege laten. Sor- openingstijden voor de horeca ry. Uw opmerking was daarente- regelmatig voorbij komen. Ik gen ongepast. „Ik mag toch zelf schaarde mij, ondanks de soms weten wanneer ik dicht ga!" andere geluiden in mijn fractie, En wie dacht dat je op de Nesse Vanuit een woning aan de Nesse met grote regelmaat achter de GSM belangen van de locale onderne mer. Vrij ondernemerschap het scheppen van een ondernemersklimaat stond en sta ik altijd voor. De proeven voor ruimere ope ningstijden van de horeca en het scheppen van een 'veilige' uit gaansgelegenheid vond ik dan horeca het profiel heeft aangeno- rukte de brandweer uit voor een ook goede initiatieven. Zoals u torrijder wist voor de aanrijding brandende personenauto op de weet, de politiek kan weerbar- van zijn motor te springen en Heuvelhof. De brandweer kon stig zijn en de uitkomsten van de dan rond de jaren vijftig van de liep daarbij Echte verwondingen niet voorkomen dat het voertuig proeven werden met regelmaat vorige eeuw. Sorry, maar als vrije op aan elleboog en bovenbeen. Zijn motor kwam tegen de auto is afgesleept. Naar de oorzaak mers anders geïnterpreteerd, tot stilstand en is totaal vernield, van de brand wordt een nader Verder ben ik mij ervan bewust De politie is op zoek naar een onderzoek ingesteld. dat Waddinxveen zo zijn speci- vrouw, die met haar fiets op Later op de dag ontstond een fieke donderdagavond 5 mei tegen korte maar felle brand in een heeft. Wandel op een een op de Eikenlaan geparkeer- vuilcontainer aan de Zuidkade. morgen door ons dorp en u zult de auto aanreed. Volgens een ge- Door een buurtbewoner werd de zien wat ik bedoel. Ik spreek hier wat zijn wij toch blij met een He met respect over en als ingezete- ma in Waddinxveen. ne en voormalig politiek actieve Ik hoop maar dat straks met de moet je hiermee kunnen om gaan. Neemt niet weg dat ik de laatste tijd behoorlijk teleurgesteld ben. Ik denk dat een aantal Waddinx- veners het ook heeft ervaren. Ik begin dit stuk dan ook met 'ho reca Waddinxveen, welterusten'. Ik noem hier eerste Pinksterdag. J. van Effenlaan 11 Een mooie dag en op die zon- 2741 XS Waddinxveen dagmiddag zag je veel mensen 0182-619779 over de paden in Waddinxveen flaneren. Meer nee, het terrasje op het KW-plein werd gewoon om 16.00 uur in de middag geo pend. Waarom zou je dat eerder openen? Ben je gek, hoeft hele maal niet... Tweede Pinksterdag WADDINXVEEN - Er is op vrij- dan? Gezellig op de maandag- dag 3 juni weer een bingo in avond een rondje lopen en rond buurtcentrum De Boog. De zaal 22.00 uur een pilsje pakken op gaat open om 19.00 uur, de bingo mer 0900 - 2437070 (0,10 euro per het KW-plein. Ben je gek, on- begint om 20.00 uur. minuut). Verzekerden van Trias danks de vermelde openingstij- De eerder aangekondigde rom- van buiten de regio's Midden- den ga je als Café doodleuk om melmarkt op zaterdag 4 juni gaat Holland en Zuid-Holland Zuid worden doorverbonden met het IKG uit hun omgeving. De Klan tenservice van Trias is bereik baar via het gratis telefoonnum mer 0800 - 0225957. W A WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 25 MEI 2005 PAGINA 13 Naam: Adres: Postcode: Plaats: K W$HH Wie nu kiest voor een kennismakingsabonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vijf weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 12,95. Tel.: {voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. “Rijn en Gouwe gaat zorgvuldig om met uw gegevens. Zie voor nadere informatie het colofon van Rijn en Gouwe”. Indien daartoe aanleiding bestaat kan het proefabonnement geweigerd worden. blijken echter niet te kloppen. Horeca Waddinxveen, welterusten i-roocbwd'S» onrust!

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 13