Burgerjaarverslag 2004 1 Wij blijven in gesprek met u I i I M w- w T152JT fl ■3» *4 i v I Klachten en bezwaren 2004 in vogelvlucht ;enpon handen en Communicatie Structuur 276 Coos Rijsdijk Burgemeester Boskoop Mei 2005 Gemeente raadpleegt inwoners Colofon Fusieplannen Harmencomm. - f z f I f tepta Xi I GEMEENTE BOSKOOP Gemeente als dienstverlener LU i Burgers in beeld r dag en nacht kiaai ipi pian aan oe raa I brandweer in actie tijdens een oefening. EP En uw inbreng, die blijft onmisbaar. Daarom nodig ik u van harte uit om te blijven reageren op de plannen van de gemeente en kritisch te blijven over onze dienstverlening. Wat kan beter? Wat moet anders? We horen het graag van u. Op www.boskoop.nl kunt u uw reactie op het burger jaarverslag en onze dienstverlening geven. U kunt daar ook het burger jaarverslag downloaden. U kunt mij uiteraard ook een brief sturen. En die dialoog, daar draait het om in dit verslag. Want hoe heeft de gemeente u betrokken bij de ontwikkeling van plannen? Wat hebben wij gedaan met uw wensen en klachten? Hoe zijn we aan de slag gegaan met het verbeteren van onze dienstverlening? Met dit verslag proberen wij op deze vragen een antwoord te geven. Op deze pagina vindt u het burgerjaarverslag 2004. Vorig jaar ontving ieder huishouden in Boskoop het burgerjaarverslag in de vorm van een boekje. Dit jaar hebben we gekozen voor een pagina in de Gouwe Koerier. Daarmee reageren we op uw reacties op het burgerjaarverslag van 2003. U waardeert de inhoud van het verslag, maar vraagt zich af of de ver schijningsvorm past bij de artikel-12 status van de gemeente. Wat niet veranderd is, is de titel: ‘Burgers in beeld’. Immers, ons beleid en onze dienstverlening moeten aansluiten bij uw wensen en behoeften. Dat vraagt om een goede dialoog met u. Samen me Zuid-Hoüand, 2004 een sin irjke vertaling In 2004 heeft de Gemeente- winkel 824 Nederlandse Identi teitskaarten en 765 rijbewijzen verstrekt. 1862 paspoorten zijn uitgegeven en er werden 673 kinderen bijgeschreven op een paspoort. Er weiden 1500 af schriften van de Gemeentelijke Basisadministratie Persoons gegevens afgegeven en 500 uittreksels van de burgerlijke stand. De Gemeentewinkel heeft 266 huisvestingsver gunningen verstrekt. In 2004 zijn 133 bouwvergun ningen en 100 kapvergunningen afgegeven. De top vijf van meldingen Wijklijn 2004 Riolering: Openbaar groen: Openbare verlichting: Ongediertebestrijding: Zwerfvuil: 231 224 213 116 Een bezwaarschrift hoort bi tien weken na ontvangst af het professionaliseren van onze brandweerzorg, met als doel een veilig en leefbaar Boskoop.” Communicatie Gemeente Boskoop ReproVmci Lex Rooie, Huib Kooyker, Cicero Burgemeester Rijsdijk: “Er zijn veel momenten waarop inwoners van Boskoop invloed kunnen uit oefenen op het beleid van de gemeente. Bij belangrijke ont wikkelingen is de bijdrage van onze inwoners onmisbaar. Maar we moeten ook oog en oor blij ven houden voor vaak heel gewone vragen en wensen. Met een beetje flexibiliteit kan de gemeente veel meer betekenen voor haar inwoners Daarmee laten we zien dat we weten wat er in Boskoop gebeurt en belo nen we de gemeenschapszin van onze inwoners." Zo heeft de gemeente 38 com- municatieavonden gehouden. Tijdens 24 van deze avonden konden de inwoners zich uit spreken over de reconstructie van een weg of de aanleg van riolering. 14 avonden gingen over andere gemeentelijke plan nen. zoals het welzijnsbeleid, het Multifunctioneel Centrum en de brandweerkazerne. Daarnaast heeft de gemeente verschillende enquêtes en interviews gehou den om de wensen en behoeften van de Boskopers in beeld te brengen. Ook is met afvaar digingen van de Boskoopse gemeenschap intensief samen gewerkt aan bijvoorbeeld het structuurplan en de welstands- nota. De gemeente Boskoop wil plan nen ontwikkelen die aansluiten op de wensen en behoeften van haar inwoners. Daarom is de gemeente constant in gesprek met Boskopers Ook in 2004 werden de inwoners volop betrokken bij diverse plannen. Bewoners van de Biezen in gesprek over de reconstructie van hun straat. Op basis van de voorlopige cijfers kende Boskoop in 2004 15.300 inwoners. Er overleden in 2004 92 inwoners en er werden 86 nieuwe inwoners geboren. In 2004 zijn er 81 huwelijken/ partnerschappen voltrokken. In 2004 zijn vijf klachten inge diend. Van deze vijf klachten zijn er dne ongegrond verklaard, één deels gegrond en deels onge grond verklaard en is er één ingetrokken te worden. Deze termijn kan vier weken verlengd worden. In 2004 werd in 53% van de gevallen binnen tien weken na het Me nen van een bezwaar gereageerd. In 9% van de gevallen werd binnen 14 weken gereageerd. Het percentage bezwaarschriften dat buiten alle termijnen werd afge daan is gestegen van 28% naar 37%. in 2004 100 keer uitgerukt De brandweer rukte vooral uit voor buitenbranden (18xj, kleine binnenbranden (11 x) en hulpverlening (24x). De meeste uitrukken vonden plaats tussen 18.00 uur en Politie Burgemeester Rijsdijk: “De cijfers van liet politieteam Boskoop-'Waddinxveen laten over het jaar 2004 op bijna aHe fronten een daling zien. Zo is het aantal aangiften op het gebied van woninginbraken gedaald. Ook op het gebied van auto-mbraken en jeugdoveriast zijn de incidenten atgenomen en het geweld is ver minderd. Deze cijfers laten zien dat de objectieve veiligheid in Boskoop in 2004 is toegenomen. Deze cijfers zeggen echter niets over hoe veilig u zich voelt, ofte wel de subjectieve veiligheid. In 2005 willen we deze subjectieve veiligheid in beeld brengen." Redactie en coördinatie Ontwerp Fotografie 1 Bent u het oneens met genomen besluiten van de gemeente, dan kunt u formeel bezwaar maken. Deze bezwaren worden in eerste instantie afgehandeld door de Commissie Het jaar 2004 was ook het jaar v kracht van de gemeente Boskoop. Uit het on gemeente in de toekomst zeil verregaande samenwerking n gemeente samen met Wa verregaande samenwerkis I Burgemees ter Rijsdijk: -er r.; -eren die aansluiten c.'-1 en behoeften, dat .- gangpunt! I Een brandweerkorps dat voldoet aan de hoge eisen die tegen woordig aan de brandweerzorg worden gesteld. Met die inzet heeft de gemeente Boskoop begin 2004 de brandweernota opgesteld. Al in de tweede helft van 2004 is de gemeente gestart met het realiseren van een aan tal verbeteqpunten uit de nota: een nieuwe locatie voor de brandweerkazerne en een pro fessioneel Greenport In de Nota Ruimte b rang gekregen als een ecc naai belang. Om de status a de boomteettsector verder te versterken, rs to apgested. m dit pact staan vijf projecten centr visie Greenport en .herstructurering, water, toto toerisme, to 2005 is het boomteeitpact ondertekend partijen. Bij de Wijklijn zijn vorig jaar j 1838 meldingen binnen gekomen. In 2003 waren J dit er 1801. Dit betekent een toename van het aantal i meldingen met 2%. Alleen de meldingen op het gebied j van ongediertebestrijding laten een forse stijging zien van 361%, van 59 in 2003 naar 213 in 2004. Deze stij ging is te wijten aan de warme zomer, waardoor er veel overlast van wespen was. De Boskoopse brandweer is Als u zich onheus of onbehoorlijk behandeld voelt of als u onte vreden bent over het handelen van de gemeente, kunt u bij de gemeente een officiële klacht indienen. Deze klachten worden behandeld door een klacht behandelaar en een klachten coördinator. Uit het onderzoek blijkt dat de inwoners de communicatie van de gemeente waarderen met een 6,5 Zij zien vooral verbeter mogelijkheden voor de commu nicatie over de gemeentelijke plannen. De inwoners willen actief betrokken worden bij de voorbereiding en op de hoogte gehouden worden tijdens de uitvoering van plannen. Het meest tevreden zijn de inwoners over de nieuwsbrief ‘Werk in Uitvoering waarin de gemeente aandacht besteedt aan de wegwerkzaamheden, en de gemeentegids. In 20G4 zijn 168 bezwaarschriften ingediend. Dit zijn er 94 meer dan in 2003. Veel bezwaren waren gericht tegen verkeersbesluiten. het Multifunctioneel Centrum en besdiikkingen voor de Wet Werk en Bijstand. Van de 168 bezwaar schriften heeft de Commissie er 67 behandeld. 17 bezwaren zijn gegrond geadviseerd, 28 onge grond en 22 niet ontvankelijk Het College van Burgemeester en Wethouders is vier keer tegemoet gekomen aan een bezwaar voor dat het door de commissie is behandeld. 39 bezwaren zijn ingetrokken en over 71 bezi heeft de commissie in 2005 uitspraak gedaan. ICtKMW ennq van de toitieuze plan- blijft ons uiig. Degen’ Burgemeester Rijsdijk: “Het onderzoek laat zien dat de Communicatie van de gemeente met haar inwoners een ruime voldoende krijgt. Maar we wil! en kunnen beter. De kom* jaren gaan we immers on mindere! door met het reali van uw tien wensen en de daar op gebaseerde toekomstvisie Ondernemend in het groen, Vernieuwend in wonen'. Dit uit zich in talloze grote plannen zoals hel Centrum Burgemeester Rijsdijk: “2004 was in vele opzichten een bewegen jaar. Een jaar waarin we onvemunderd zijn doorgegaan met het realiseren De gemeente wil zich de van uw tien wensen en de daarop gebaseerde toekomstvisie Onde; - komende jaren vooral op hel nemend in het groen, Vemieuweito in wonen'. De wensen die we samen verbeteren van de communicatie koop 2015. Samen met u over plannen richten We willen iaat, economisch en ruimte- met u in gesprek blijven over we plannen. Maar ook tijdens de uitvoering blijft communicatie een aandachtspunt. Om dit te realiseren onderzoeken we hoe we u het beste kunnen betrek ken bij de voorbereiding van plannen. Ook willen we een krant of magazine gaan uitgeven waarin we regelmatig over onze plannen commumceren.” irgemeester Rijsdijk. “In 2C04 eft onze brandweer een enorme railteitsslag gemaakt. Zo heb- i nieuwe locatie voor ’erkazerne gevonden. In 2005 zal het voormalig politie bureau aan de Badstoof worden verbouwd tot brandweerkazerne. Vanaf deze nieuwe beat» kan de brandweer meer inwoners van Boskoop binnen de genor meerde aanrijdtijd bereiken dan vanaf de oude locatie. Ook heb ben we de oefeningen van de brandweer een nieuwe impuls gegeven door een oefenplan op te stellen en realistisch te oefenen. Op die manier is onze brandweer goed getramd op de taken die voor de gemeente Boskoop van belang zijn. In 2005 gaan we onverminderd door met Burgemeester Rijsdijk: “In 2004 is het aantal bezwaarschriften fors gestegen. Een mogelijke verklaring hiervoor is dat de gemeente in 2004 een groot aantal plannen heeft uitgevoerd, waardoor meer inwoners in liun belang zijn getroffen. Ook is de Wet Werk en Bijstand die in 2004 is ingevoerd, ‘strenger’ dan de vroegere Bijstandswet. Door het grote aantal bezwaarschrif ten is het percentage bezwaar schriften dat buiten alle termij nen werd afgedaan gestegen. Daar zijn we niet tevreden over. Waar we trots op zijn, is dat we alle bezwaren uiterst zorgvuldig hebben afgehandeld, in 2005 blijven we dit proces alert volgen en willen we meer bezwaren afhandeten binnen tien weken.” nen vragen om intensieve com municatie met u. Want, plannen ontwikkelen die aansluiten op uw wensen en behoefte, blijft ons uit In 2004 is de website van de i gemeente, www.boskoop.nl, 52.814 keer bezocht In 2003 was dit nog 32.861 keer. De website werd het meest bezocht in de maand november. Gemiddeld werd de website 144 keer per dag bezocht 21.00 uur. Januari was de drukste maand. to 2004 heeft de gemeente haai communicatie met de Boskopers ondei de loep genomen. De gemeente wil deze communicatie verder verbeteren en meer afstemmen op de wensen en behoeften van haar inwoners Daarom hebben we via een steekproef van inwoners gevraagd of zij k tevreden zijn over de informatie die zij van de gemeente ontvangen en de manier waarop zij bij plannen betrokken worden en op ft. dat lens g verder kanJbch teeltcentrum regio he sector van natie

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 8