klein 99 Deze Week CV-ketel nodigt I Begraafplaats breidt uit naar het noorden Bouwtekening Waddinxveense molen ontdekt Zomerse taferelen rond de Gouwe-oevers KJ Witgoed special Centrum bekend Architecten Nieuwe Nieuwerkerk in zee met Zevenhuizen-Moerkapelle NEELEMAN Internationale samenwerking tussen politie Hollands minderjarigen aangehouden op Midden Gil MalOpOlska verdenkmg van verduistering in k Jongens lopen op bouwterrein Blaastest geweigerd Vervanging van uw keukeninbouw apparaten? Verduistering BOUMAN meubelen Beperkte openingstijden bibliotheek RNGrcrara Insluipers 1/ SILCO WOENSDAG 12 JULI 2006 F Bel 0180-63 U<>6 k r IVIDEC AUDI KTV 1 5 Gratis tweezitter bij aankoop van deze driezitter! 57E JAARGANG NR. P. VISSER ZONEN Zomerfotoactie i.s.m. r-= OPLAGE 15.300 EXEMPLAREN addinx ten, waar wel moslimgraven zijn. fa*. De vele plezierbootjes in de Gouwe leveren leuke beelden op. Foto: Lex Fioole reconstructie op papier in hoofd- www.boumanmeubelen.nl De blauwdruk van de Waddinxveense molen. Foto: PR i 1 4 t Zie verderop in deze krant. Nefit-dealer/Lid van UNETO-VNI man op een bromfiets vanaf zijn huis richting Hefbrug reed. De volgende dag miste de bewo ner een in de garage stond. Dit mapje, Lees meer over dit project op pagina 15 Goed advies Kwaliteitsproducten Vakkundige installatie** Onderhoud en service reinophoging nodig heeft. Van daar in 2006 met de werkzaam heden moet worden begonnen. Inmiddels zijn de voorbereidende werkzaamheden getroffen, zodat met de uitbreiding begonnen kon worden. De gemeenteraad ging in 2003 al akkoord met een uitbrei- komen. Het blijkt dat de Turkse gemeenschap voorkeur heeft om in Turkije begraven te worden. Bovendien zou Waddinxveen be ter een convenant met Gouda of Waddinxveen en liet die aan wat nu de Strandboulevard is herbouwen. streefd. Voorbeelden van deze leerdoelen en activiteiten zijn in ternetcriminaliteit en het beter Driezitter Rover in stof, 198 cm breed vanaf 899.-, tweezitter, 168 cm breed gratis. Excl. sierkussens. Kies uit diverse kleuren. WADDINXVEEN - Op vrijdag 7 juli heeft de politie een tweetal ZEVENHUIZEN-MOERKA- PELLE - Nieuwerkerk aan den IJssel is een voorstander van een fusie met Zevenhuizen-Moer- kapelle. De gemeenteraad ging IEGI' '.EU.'.'SBLAOEI Uitgever: PCM Lokale Media Redactie 0I82 - 638288. Verkoop 0I82 - 620626. Bezorging 0900 - I0I0I07 (I0 eurocent p.m.) de materialen voor vier weken uitgeleend, met uitzondering van de DVD's. Vanaf 21 augustus gelden weer de normale openingstij den. Bibliotheek Zevenhuizen verkoopt in de zomerperiode de overgebleven afgeschreven boeken per kilo. de voort uit het voornemen van de redactie van het maandblad Molenwereld voor een artikel 'Drie levens van één molen'. Eén van die levens was in Waddinx veen. Bij het onderzoek voor dit ZEVENHUIZEN - De politie heeft donderdagnacht, 6 juli, een zestienjarige jongen uit Nieuwerkerk aan den IJssel en een achttienjarige jongen uit Zevenhuizen aangehouden. Vol gens een getuige liepen er drie personen op steigers van een afgesloten bouwterrein aan het Zaagmolenpad. De politie heeft, na een zoektocht op basis van het opgegeven signalement, de twee jongens aangehouden op De Bongerd. Een ander aspect van de toe genomen drukte op het water is het zwemmen in de Gouwe, vooral met grotere schepen in de buurt is dat oppassen geble- zen. Zwemmen in de Gouwe is van alle tijden, ondanks de aanwezigheid van een zwem bad. Bij de hefbrug zijn ver- bodsbordjes maar daar heeft nog nooit iemand zich iets van aangetrokken. Het Gouwewa- ter is verre van schoon, maar een douche na afloop reduceert de risico's. Toch is enige waakzaamheid geboden met het zwemmen in open water. Zelfs in 'vei lige' recreatieplassen, zoals de Centrale verwarmings- en service Installatieburo ZEVENHUIZEN WADDINXVEEN - Er zijn niet zo veel plaatsen in Nederland waar meer molens hebben gestaan dan in Waddinxveen: meer dan veertig. Het meubeldorp Wad dinxveen was ooit een molen dorp. Van al die molens is alleen de onderbouw van De Hoop aan de Zuidkade overgebleven. De bovenbouw verhuisde naar Har derwijk en verbrandde daar in 1969. Onlangs werd de bouw tekening voor de molen aldaar in een archief teruggevonden. Deze tekening is daarmee ook een belangrijk historisch docu ment voor de geschiedenis van de Waddinxveense molen. bliotheek van Zevenhuizen. De bibliotheek is open op maan- WADD1NXVEEN - Voor het werkende deel der natie is het soms eenjiard gelag, de tafere len in én op de Gouwe als het zomer is en het zonnetje lékker schijnt Tientallen plezierboot jes doorkruisen Waddinxveen en jagen de wachttijden voor de hefbrug flink op. Je kunt je er aan ergeren, maar beter is er de lol van in te zien. De gebronsde opvarenden van die bootjes zullen zich bewust zijn van de ergernis en veinzen ar geloosheid. Je kunt je ook af vragen of de kosten van zo'n plezierbootje opwegen tegen het genoegen van filevaren in de Gouwe, maar dit terzijde. en met 19 augustus zijn er be- De architecten, die het Nieuwe Centrum zullen ontwerpen, zijn bekend en kunnen aan de slag. Eind september zijn de eerste re sultaten te zien. WADDINXVEEN - De begraafplaats aan de Alberdingk Thijmlaan heeft in de toekomst ruimte nodig. Om die te creëren moet in noor delijke richting is grond aangekocht. Inmiddels zijn de voorberei dende werkzaamheden achter de rug en kan er gestart worden. internationaal samenwer- Foto: PR plaats daarvan stichtte hij akkoord. De gemeenteraad is positief ge stemd over een fusie met Ze- maar voordat het definitieve besluit donker valt, zal wel de mening van de Nieuwerkerkse bevolking wor den gepeild. Dit zou kunnen gebeuren via een referendum. venant getekend. Het convenant daarbij twee flessen legt vast dat de twee korpsen de samenwerking voortzetten en richt zich met name op het Korpschef Stikvoort en operationele politiewerk. In het Korpschef Rapacki tekenen convenant staan leerdoelen en operationele recherche activitei- kingsconvenant. ten die de komende jaren door provincie een zwemverbod in stellen. Verder is het verstandig niet te zwemmen bij jachthavens en ligplaatsen van boten, in vaar geulen en bij aanlegplaatsen van ponten en veerboten, bij gemalen en sluizen, in grote rivieren en bij overstorten van rioleringen en rioolwaterzui veringsinstallaties. Het is op passen op plaatsen met veel watervogels of ratten of plaat sen waar kadavers drijven, in verband met de kans op bo- tulisme. Bij dreigend onweer is het zonder meer verstandig het water onmiddellijk te ver laten. wij komen gratis bij u thuis de juiste maten opnemen r Kerkweg Oost 185 2741 HD Waddinxveen Tel. (0182) 64 00 72 Reeuwijkse Hout of de Noord A bij Zoetermeer. De kwali teit van het zwemwater kan gedurende de zomermaanden snel veranderen. Daarom is het verstandig actuele informatie te raadplegen. Dat kan bijvoor beeld via de website van de provincie Zuid-Holland: www. pzh.nl. Hier vindt u een lijst met zwemwaterlocaties en de kwaliteit. Deze locaties worden elke twee weken getest. Is de kwaliteit van het water op een bepaalde plaats te slecht om in te zwemmen of is het daar onveilig dan meldt de provincie dit altijd bij die zwemlocatie met een bord. Zonodig kan de WADDINXVEEN - Tegen een 41-jarige Waddinxvener wordt proces-verbaal opgemaakt voor het weigeren van een blaastest en het rijden in een auto terwijl zijn rijbewijs ongeldig is ver klaard. De man werd op vrijdag 7 juli door collega's van het Regiona le Verkeershandhavingsteam gecontroleerd op de Zuidelijke Dwarsweg en weigerde zijn medewerking aan een blaastest waarop hij weer wegreed. Hij werd achterhaald door een motorrijder van de politie, waarna al snel bleek dat de man geen rijbewijs meer had omdat hij al eerder was gepakt voor het rijden onder invloed van drank. ZEVENHUIZEN - Tijdens de artikel in een archief werd de vakantieperiode van 9 juli tot lijnen geen probleem is. Er kan blauwdruk voor de bouw van - bij wijze van spreken - hooguit de molen in Harderwijk gevon- perkte openingstijden in de bi- getwist worden over de plaats den. Het is de bedoeling dat dit waar de spijker zat waaraan de artikel eind 2006, mogelijk begin molenaar zijn jas hing. 2007 uitkomt, met daarin - onder dag van 19.00 tot 21.00 uur, Vond t andere - reconstructietekenin- woensdag van 14.00 tot 17.00 gen van de molen. Deze zijn mo- uur en donderdag van 19.00 tot De vondst van de tekening vloei- gelijk dankzij de nu gevonden 21.00 uur. tekening plus andere informatie. Tijdens deze periode worden De molenas van Waddinxveens Hoop doet nog steeds dienst: in Duitsland! Dankzij deze as kon ook het derde - beter het eerste - leven van de molen ach terhaald worden: in Reeuwijk. Zo komen uit allerlei hoeken en gaten de bouwstenen voor de laatste Waddinxveense molen. Tot die tijd blijft het ambtelijke samenwerkingsverband met Zevenhuizen-Moerkapelle van kracht. Nieuwerkerk aan den IJssel laat de mogelijkheid open voor Moordrecht om aan het fusie- traject deel te nemen. Op 19 sep tember wordt in die gemeente besloten of Moordrecht een fu sie zal aangaan met Gouda of met Nieuwerkerk aan den IJssel. De gemeenteraad van Zeven huizen-Moerkapelle ging in juni al akkoord met een fusie. tussen 18.00 en 18.10 uur door twee insluipers een laptop weg genomen. De mannen kwamen met een smoes het bedrijf bin nen en een medewerker zag even later het duo in een grijze Fiat personenauto stappen en wegrijden, met de laptop. Er zijn signalementen bekend: twee Noord-Afrikaanse man nen, ongeveer 25 jaar oud. De eerste man is tussen 1.70 en 1.75 meter lang, heeft kort zwart daarmee vorige week unaniem stekelhaar en droeg een groen zogenaamd halter-T-shirt en spijkerbroek. De tweede man is ongeveer 1.85 venhuizen-Moerkapelle, meter lang met zwart krullend haar en hij droeg een T-shirt. De politie onderzoekt de zaak. WADDINXVEEN - Een inwoner van de Brugweg werd op dins- ren'(de tennisverening dag 4 juli tussen 23.10 en 23.15 de boulesvereniging) uur opgeschrikt door een inslui- produceren dan voor een begraaf- Alphen aan den Rijn kunnen slui per. De man ging kijken toen plaats gewenst is. In het noorden zijn hond blafte en zag dat een heeft de gemeente een kavel van Het blijkt dat deze graven nauwe- 9.935m2 van het Recreatieschap lijks worden gebruikt en in die plaatsen nog ruimte genoeg is. Hoewel de begraafplaats pas in 2010 de extra ruimte nodig heeft, De tekening geeft een uitstekend beeld hoe de molen is gebouwd. Vooral de stenen onderbouw met het eraan vastgebouwde woon huis is minutieus getekend. De bovenbouw is meer schetsmatig omdat alles toch al vast lag in de 'bouwdoos' die uit Waddinx veen kwam. Desondanks geeft de blauwdruk een uitstekende indruk hoe de eigenlijke molen er in Waddinxveen uit gezien moet hebben. Dat beeld is zon der veel moeite te perfectione ren, waardoor een nauwkeurige In 1909 brandde de molen van molenaar Van den Born aan de haven van Harderwijk af. In een motormaalderij, maar brandstof beide korpsen worden nage- kostte geld en de wind kreeg je 'gratis voor niets'. Om die reden besloot hij toch weer een wind molen te bouwen. Voor dat doel beheren van het Plaats Delict, kocht hij de molen De Hoop in Beide korpschefs benadrukten vanmiddag het belang van een goede samenwerking en spraken de wens uit dat de samenwerking Voor de bouw had hij een hinder- bijdraagt aan een veiliger Eu- wetvergunning nodig en daar- ropa. Jan Stikvoort stelde het als voor was een tekening vereist, volgt: „In het verleden leverde de Deze tekening, een zogenaamde samenwerking al diverse succes- blauwdruk blijkt nu bewaard sen op. Zo hielp het Poolse korps gebleven te zijn. (Blauwdruk is bij de analyse van problemen en een kopieerprocédé, uitgevon- oplossing van problemen met den in de tweede helft van de Poolse arbeiders. Op haar beurt negentiende eeuw. Het geeft een hielp politie Hollands Midden negatief beeld: witte lijnen op het Poolse korps bij de inrichting blauwe ondergrond; vandaar de van de publieksservice." naam.) tekenbewijs zat, werd later te ruggevonden in de berm van de Brugweg. Mensen die iets verdacht gezien hebben, worden verzocht dit te melden bij de politie in Waddinxveen. Maar alternatieven zijn schaars. Bij een autobedrijf aan de Trans- Er is gedacht om graven voor portweg (bedrijventerrein Doel- drie personen geschikt te maken, wijk) werd op donderdag 6 juli Hoewel dit technisch mogelijk is, verwacht de gemeente weerstand ding in noordelijke richting. K/y ucokerv iwr utter leur! Showroom en meubelmakerij: I Zuidkade 230 Waddinxveen Tel: 0182-616878 IJsselmondse’laan 175, Rotterdam, telefoon (010) 284 2111 U vindt ons aan de N210 Capelle a/d IJssel naast bedrijvenpark Rivium. Gratis parkeren. Bouman blij ft, bij zonder dienstbetrekking. Beide zeven- REGIO - Het korps Hollands tienjarige jongens werkten via Midden en het Poolse korps Ma- een uitzendbureau bij een be- lopolska hebben vorige een in drijf aan de Bredeweg. Na hun ternationaal samenwerkingscon- diensttijd gingen zij naar huis en namen sterke drank mee, maar ze wer den betrapt. Na verhoor zijn de jongens weer in vrijheid gesteld. Eén verdachte gaat naar Halt. De andere verdachte krijgt een afhandeling via justitie. Omdat de verwachting is dat hiertegen. Het gevolg is dat men door de vergrijzing het huidige sen voor eigen graven zullen kie- aantal van circa 120 begrafenis- zen, waardoor de beperkte ruimte sen per jaar in Waddinxveen zal op de begraafplaats nog verder toenemen, heeft de begraafplaats zal slinken. ruimte nodig. Maar veel moge- 'Drie diep begraven' in kelders lijkheden heeft de gemeente niet, is wel een fnogelijkheid, maar is omdat de begraafplaats inge- veel te duur. Dat geldt eveneens klemd ligt tussen het spoor en de voor de aanleg van een tweede Alberdingk Thijmlaan. Alleen in begraafplaats. De verhuizing van noordelijke of zuidelijke richting de huidige begraafplaats naar een kan worden uitgebreid. Inmid- nieuwe locatie is geen optie, om- dels is de grond aangekocht en is dat dit tot veel weerstand onder de voorkeur uitgegaan naar het de bevolking zal leiden. noorden, omdat bij uitbreiding in Overigens zullen er geen mos- het zuiden de atletiekvereniging limgraven op de begraafplaats en de schuttersvereniging zou den moeten worden uitgekocht. Bovendien zouden de 'nieuwe bu- en de jeu meer geluid De Reeuwijkse Plassen gekocht. Daardoor kan de begraafplaats mapje uit zijn auto, die vijftien jaar vooruit. Toch moet er op de langere termijn reke- moet de uitbreiding in 2007 al vol- waarin onder andere het ken- ning gehouden worden met een tooid zijn. Dit in verband met de uitbreiding in zuidelijke richting, zettingstijd die een dergelijke ter- omdat het Recreatieschap niet meer grond zal afstaan. Schaars -

Weekblad voor Waddinxveen | 2006 | | pagina 1