c Witgoed specialis Deze Week CV-ketel nodig! Tax-free shopping bij het Keukencentrum 1 Omwonenden boos Nieuwe Nesse bevalt goed Feestaanbieding 70 JAAR! over bouwplan op de Zuidkade 1MEELEMAN F| 2x 70,- I korting b El Nachtafsluiting afrit Waddinxveen A12 Hl Gemeente wil burgers spiegel voorhouden J stofzuiger o Huiselijk geweld Inbraak Nesse 'Het is hier Costa del Gouwe geworden' Inbraak v Racefietser gewond Snelheids controle Onverzekerde taxi gestopt Ruiten ingegooid Tot ziens in onze geheel vernieuwde showroom! s.: nSL. www.silcOuJxl OPLAGE 15,300 EXEMPLAREN 57E JAARGANG NR. 3012 WOENSDAG 19 JULI 2006 Lees verder op pagina 9. Gouwe-boulevard 2001, dat ge- Foto: Liesbeth van der Vis Procederen Bel QI80-63 1106 1 I deskundig! hebben. Nu de werkzaamheden aan de horecaboulevard nagenoeg af gerond zijn, is het goed toeven aan de Nesse. Dat vindt Michel le Verkerk, eigenaar van café Zinne en restaurant Episode, ook. „Het resultaat is prachtig, iedereen is dan ook heel erg en thousiast. Vroeger was de Nesse met zijn verschillende soorten terrassen en schotten romme lig. Nu is er veel meer eenheid en dat merk je meteen." Dat is eveneens de bezoekers t Auto snelservice kop 'Vernielingen in Waddinx- veen' wordt een opsomming ge geven van het vandalisme dat in het tweede kwartaal van 2006 in Kom tax-free shoppen bij het Keukencentrum! In de maanden juli en augustus betaalt u geen BTW over uw nieuwe keuken of badkamer. WADDINXVEEN - In de nacht' van dinsdag 11 op woensdag 12 juli is een ruit vernield van een bedrijf aan de Elzenhorst. Onbe kenden gooiden een steen door de ruit. Het is onduidelijk of het hier om een pure vernieling gaat of dat men geprobeerd heeft in te breken. Er worden in ieder geval geen goederen vermist. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Een jaar of drie geleden verschenen de eerste maar nu rukt hij vanuit het zuiden steeds meer op: de Reuzenbe renklauw in het.Gouwebos. ff op deze dyson /Aiito\ I snelservice WADDINXVEEN - Op vrijdag 14 juli is een 26-jarige man uit Alphen aan den Rijn aangehou den omdat hij als bestuurder reed in een onverzekerde taxi. Bij nadere controle bleek de man ook een ontzegging van de rijbe voegdheid te hebben. Tot op he den had hij echter zijn rijbewijs nog niet ingeleverd. Het rijbe wijs is nu alsnog ingenomen en naar justitie verstuurd. De taxi is door de politie uit het verkeer genomen voor verder onderzoek. In de nacht van zaterdag 15 op zondag 16 juli is een tweetal personenauto's ontvreemd. Op de Weidezoom werd een blau we Hyundai Lantra gestolen en op de Kerkweg-West werd een groene volkswagen Golf cabrio ontvreemd. De voertuigen staan inmiddels gesignaleefd. De po litie wil graag in contact komen met evtuele getuigen van deze diefstallen. er nu staat. De voorkant ziet er goed uit, maar de achterkant is de Nesse via een beweegbare paal afgesloten voor autover keer. „Daar waren onderne mers eerst nog wel sceptisch over", zegt Verkerk. „Maar het nu dat het de uitstraling van de Nesse ten goede komt. Op de loswal, bij de Hema en Maar niet iedereen ziet de plan nen zo positief in. Een aantal P. VISSER ZONEN WADDINXVEEN - Vorige week dinsdag is ingebroken in een de bouw tegen te houden, maar we hopen dat ze kunnen komen." stand overigens genoeg par keergelegenheid. Bovendien gratis, waar vind je dat nog in Nederland?" Verkerk kan niet anders zeggen dan dat de metamorfose van de Nesse bijzonder geslaagd is. „Zeker nu het zo'n mooie zomer is, krijg je het gevoel dat je in het buitenland bent. Echt het vakantiegevoel, waar bij mensen flaneren en elkaar ontmoeten. Het is hier Costa del Gouwe geworden en daar zijn we heel blij mee." Maar die hoop blijkt inmid- een gesprek dat de bewoners met de makelaar aan het bouwplan wil veranderen. „Voor ons zit er niets anders op dan te gaan procederen, zodra grondgebonden appartement in drie bouwlagen gerealiseerd met een inhoud van circa 900 m3. Onder het gebouw komt een parkeervoorziening voor acht auto's. voor de aanleg van de nieuwe aansluiting Zevenhuizen/Wad- dinxveen. De werkzaamheden worden uit gevoerd in het kader van 'De A12 vernieuwd op weg', een samenwerkingsverband tussen Rijkswaterstaat - Zuid-Holland, Provincie Zuid-Holland en het stadsgewest Haaglanden. In dit project werken deze partners samen aan een oplossing voor het fileprobleem op de A12 tus sen Den Haag en Gouda en vice versa. Een samenhangend pak ket van achttien maatregelen moet ervoor zorgen dat er meer beweging komt in de A12. Deze maatregelen zijn zowel voor fietsers, ov-gebruikers als voor automobilisten. van het viaduct is vereist voor de aanleg van de spitsstroken tus sen Zoetermeer en Gouda en Op zaterdag 2 september zal de horecaboulevard aan de Nesse door burgemeester Roijers officieel geopend wor den. Die dag zal er van alles te doen zijn op de Nesse. De bedrijven en horecagelegen heden zullen diverse activitei ten organiseren. Daarnaast is er een springkussen, wordt er kermis gehouden en kunnen kinderen zich laten schmin ken. Om 21.00 uur zal een band live spelen. Ook is er voor kinderen van 12 tot 18 jaar de gelegenheid om hun talent in sport, dans, muziek en theater op een open podium te laten zien. Wie het aandurft om op te treden kan zich opgeven bij Michelle Ver kerk in café Zinne (telefoon: 0180 - 632 880). „We hopen dat veel kinderen hieraan meedoen. En we ho pen dat veel mensen naar de Nesse komen, want we heb ben een mooi programma. En daarbij hebben we nog een aantal verrassingen in petto, waardoor langskomen zeker de moeite waard is." geld zouden veel sportvereni gingen en buurtorganisaties enorm blij zijn. Daarom is het om mensen een spiegel voor te houden en ze te laten nadenken over wat de gevolgen van het vandalisme zijn." die de inwoners door belastin gen zelf betalen." Het is inmiddels de derde keer dat de gemeente de kwartaal- goed cijfers openbaar maakt. Telkens schommelt het schadebedrag rond de zesduizend euro. Maar conclusies wil de wethouder nog niet trekken. „Daarvoor is het nog te vroeg. Dat kan je pas doen als je het minstens een jaar bijhoudt. Maar na verloop van tijd worden misschien wel patronen duidelijk. Bijvoorbeeld welke wijk of welke straat ge voelig is voor vandalisme." Volgens de wethouder is het publiceren van de cijfers niet bedoeld om Waddinxveen in een negatief daglicht te stellen. „Vandalisme is van alle tijden en ik heb niet het idee dat Wad dinxveen er qua vernielingen uitspringt. Maar we hopen dat we door het publiceren van de cijfers een preventieve werking uitgaat. Uiteindelijk is zo'n der tigduizend euro per jaar voor het herstellen van de openbare ruimte verspild geld. Met dat WADDINXVEEN - Met de zo mer in topvorm zorgt de geheel gerenoveerde horecaboulevard aan de Nesse voor een echt va kantiegevoel. De ondernemers zijn dan ook erg blij met het resultaat. De zon laat duidelijk merken dat het zomer is. Veel mensen zoeken verkoeling bij het water. Vanaf de volle terrassen wordt gekeken naar de voorbijvaren de bootjes. Hier en daar duiken kinderen in de Gouwe. Het is een zomer, zoals de onderne mers aan de Nesse die het liefst ze de vernieuwde Nesse mooi geworden." De werkzaamheden zijn in het voorjaar in drie fasen begon nen en uitgevoerd. Eerst werd het gedeelte van de Hefbrug tot aan de schilderswinkel aan gepakt. Daarna volgde het ge deelte tot aan de Oranjelaan. Deze werkzaamheden zijn zo juist afgerond. Als laatste wordt de Kerkweg-Oost vanaf de Juli- anastraat opnieuw bestraat. De nieuwe inrichting van de Nesse biedt meer ruimte aan de terrassen, heeft meer groen, SILCO Wy ntokert lutrutterteur! GROEP 215.000 EXEMPLAREN 1 WADDINXVEEN - Aan de Zuidkade in Waddinxveen is een bouwaanvraag ingediend voor het bouwen van een nieuw ap partementencomplex. Er is nog geen toestemming voor gegeven door de gemeente Waddinxveen, maar bij De Pater Makelaardij kunnen geïnteresseerden al terecht voor tekeningen en docu mentatie. Hoewel de plannen niet in lijn liggen met het bestem mingsplan ziet De Pater senior het positief in. „Ik heb- er wel vertrouwen in." WADDINXVEEN - Op don derdag 13 juli heeft de politie Waddinxveen een 35-jarige Waddinxvener aangehouden op verdenking van huiselijk ge weld. De avond ervoor was het tot een handgemeen gekomen tussen de verdachte en zijn part ner, waarbij de laatste verwon dingen opliep. In overleg met de officier van justitie is de dader in de loop van donderdag aan gehouden en verhoord. Aanslui tend is de verdachte ingesloten, omdat hij nog een vervangende hechtenis moet uitzitten voor een openstaande geldboete. u heeft al een complete keuken of badkamer voor nog geen 2500,- ten opzichte van de omgeving, negen meter lang. Dat als de maximale goothoogte niet meer dan tien meter bedraagt en als op of bij het perceel par- der keervoorzieningen worden aan gelegd. Het nieuwe luxe appartemen tencomplex komt op een locatie aan de Gouwe (Zuidkade) op goede manier uit kunnen de plaats waar nu nog de oude bakkerij van Huizer en een aan opgevallen. want zij hebben de bestaat uit stijlvol straatmeubi- weg naar de horecaboulevard lair en herbergt een wandelpad gevonden. Het is zelfs zo druk, langs de Gouwe. dat Michelle Verkerk tijdens het Tijdens het terrassenseizoen is interview herhaaldelijk haar personeel een handje moet hel pen. „Er komen nu meer men sen naar de Nesse, dat hebben we al gemerkt. Vroeger was er vanaf 14.00 uur tot de avond blijkt vaak een loze tijd. Dan zag je weinig mensen op de Nesse. Nu komen steeds meer mensen het gemeentehuis is op loopaf- na het werk een borreltje drin ken. En bijna allemaal vinden addln3*> iNPR^tRlA$GD’' klem gediend. De officiële bezwaar termijn gaat pas in wanneer er omwonenden is niet blij met het een besluit is genomen. gebouw zoals het nu op papier Wel laat de gemeente weten dat WADDINXVEEN - Een 41-jarige staat. „Wij hebben geen proble- het huidige bestemmingsplan racefietser raakte op vorige week men met bebouwing, maar het dinsdag gewond bij een valpartij moet wel in lijn liggen met wat mengde doeleinden toestaat, kan op de Dorpstraat. Het stuur van er nu staat. De voorkant ziet er worden gewijzigd. Het college de fiets van het slachtoffer brak goed uit, maar de achterkant is heeft hiertoe de mogelijkheid door onbekende oorzaak ineens heel diep. Wij krijgen maar liefst als de voorgevelrooilijn aansluit af, waarop hij ten val kwam, een schutting van negen meter Hij kwam hierbij ongelukkig te- hoog en recht op een paal. De man brak neemt de zon weg en bovendien zijn borstbeen en enkele ribben, zit het te dicht op de andere Hij is per ambulance naar het gebouwen", aldus Rens van Groene Hartziekenhuis in Gou- Meer, een van de omwonenden, da vervoerd. De zorgen over het pand zijn geuit bij de gemeente en de ma kelaar. „We hopen dat we er op een komen met de projectontwikke- WADDINXVEEN - Onbekenden laar. Het is niet de bedoeling om grenzend woonhuis staan, hebben in de nacht van woens- de bouw tegen te houden, maar In het gebouw komen zeven ap- dag 12 op donderdag 13 juli we hopen dat ze ons tegemoet partementen verdeeld over drie vermoedelijk geprobeerd in te kunnen komen." woonlagen. De appartementen breken in een winkel aan de zijn ruim opgezet en variëren Procederen Nesse. Aan de voorzijde van het van 135 m2 tot circa 165 m2 pand werd een ruit met een Maar die hoop blijkt inmid- woonoppervlakte. De woningen steen ingeslagen. Mogelijk wilde dels ijdel. Uit een gesprek dat beschikken over een inpandi- men op die manier proberen de bewoners met de makelaar ge loggia met uitzicht op de goederen uit de winkel te pak- blijkt dat die laatste niets aan Gouwe. Twee woningen krijgen ken krijgen. Er worden geen het bouwplan wil veranderen, een groot dakterras. Op de be- goederen vermist. „Voor ons zit er niets anders op gane grond wordt een zeer ruim WADDINXVEEN - Elk kwartaal zit de gemeente met zo'n zes duizend euro aan kosten van wege vernielingen in de open bare ruimte. Door de feiten te de openbare ruimte heeft plaats- publiceren, hoopt de gemeente gevonden. Het vernielen van een dat het aantal vernielingen zal papierbak op de Noordkade, het afnemen. omver trekken van lichtmasten Het is een opmerkelijk bericht in in het Burgemeester Warnaar- de gemeenterubriek. Onder de plantsoen of het vernielen van dranghekken in de Juliana van Stolberglaan; het staat er alle maal. In totaal gaat het om een schade van zesduizend euro. Als een van de weinige ge meenten maakt Waddinxveen de kosten die vernielingen met zich meebrengen, openbaar. Dat doet de gemeente bewust. „We proberen de mensen een spie gel voor te houden, want voor de openbare ruimte zijn we al lemaal verantwoordelijk", zegt wethouder Dirk Lont. „Dus als er sprake van vernielingen in de openbare ruimte is, waarvan de daders niet meer te achterhalen zijn, dan is het goed voor de in woners om te zien welke kosten dit met zich meebrengt. Kosten, dat kan", zegt Van der Meer, die zegt dat inmiddels negen om wonenden al bezwaar hebben gemaakt. Of het tot een juridische proce- WADDINXVEEN - In de periode dure komt hangt onder meer af Alle appartementen zijn vanuit tussen 4 en 9 juli is weer de snel- van de gemeente. Tot op heden deze parkeerkelder met een lift heid gecontroleerd van automo- is is door het college van bur- bereikbaar. Op een eigen afsluit- gemeester en wethouders nog baar terrein achter het gebouw worden nog eens negen parkeer plaatsen gerealiseerd. bilisten op de Henegouwerweg. Dit gebeurde met behulp van geen besluit genomen, omdat de vaste flitspaal langs deze het bouwplan recentelijk is in- weg. Er passeerden ruim 56.000 voertuigen, waarvan er bijna achthonderd te hard reden. De hoogst gemeten snelheid lag op 117 kilometer per uur, terwijl ter plaatse 50 kilometer per uur is toegestaan. De overtreders krij gen via het CJIB in Leeuwarden WADDINXVEEN - Van woens- hun acceptgiro thuis. dagavond 19 juli 21.30 uur tot donderdagochtend 20 juli 05.00 uur worden werkzaamheden uitgevoerd op de afrit Wad dinxveen op de A12. Tijdens de werkzaamheden is de afrit vanuit de richting Utrecht af vrijstaande woning aan de Bloe- gesloten voor alle verkeer. Het mendaalseweg. De daders wis- verkeer wordt omgeleid via de ten binnen te komen door een aansluiting Zevenhuizen (afrit raam te forceren. Uit de woning 9). De omleiding wordt met bor- verdwenen een gsm, computer- den aangegeven. apparatuur en een portemonnee. De afsluiting is nodig in ver- Getuigen hebben twee mannen band met voorbereidende werk- op een blauwe of zwarte scooter zaamheden voor de verbreding zien wegrijden richting Gouda, van het viaduct over de Brede- De duopassagier was gekleed in weg (N456). De verbreding een wit shirt en droeg een wit petje. Hij is vermoedelijk van Molukse of Indische afkomst. 1 d ee l i Nefit-dealer/Lid van UNETOVNI I do 20, vr 21 en za 22 juli ONDERHOUD I [ALLE MERKEN APK-KEURINGEN ADVIES Goed advies Kwaliteitsproducten Vakkundige installatie Onderhoud en service FRANKRIJKLAAN 4 HAZERSWOUDE-DORP (iTC-TERREIN BOSKOOP) TEL. 0172 236323 - WWW.KEUKENCENTRUM.NL Uitgever: PCM Lokale Media Redactie 0182 - 638288. Verkoop 0182 - 620626. Bezorging 0900 - 1010107 (10 eurocent p.m.) het snelle en persoonlijke adres voor: Coenecoop 397. Waddinxveen. Tel. (0182) 61 47 14 OPENINGSTIJDEN: maandag t/m vrijdag: 8.00-18.00 uur (donderdag tot 21.00 uur) zaterdag 8.30-17.00 uur (werkplaats tot 12.00 uur) SURF OOK NAAR WWW.FOTOKLFIN.HL Centrale verwarmmgs- en service Installatieburo ZEVENHUIZEN v.o. 150 stuks Showroom en meubelmakerij: Zuidkade 230 Waddinxveen Tel: 0182-616878 c;7F IAARr,AN(t NR 3019 I OPI Af.F 1R5nn FYFMPI ARPN 1 T TOTA^ NIEUWSBLADEN Xlet meer dan 20 vakzaken altijd bij u in de buurt! I

Weekblad voor Waddinxveen | 2006 | | pagina 1