Deze Week CV-ketel nodigt 899 Opruimings voltreffers! Gouwe als verkoeling brievenbus Bejaarden boos over verdwenen 1JS Maaike Kling zag deelnemers Vierdaagse omvallen Witgoed specialist NEELEMAN Dijk Staringlaan vertoont scheuren Bergbezinkbak voor opvang rioolwater Bingomiddagen Hefbruggen minder open Snelheids controles Aangepaste zomer programmering George Baker bij jubileum Krea Musica Vervanging van uw keukeninbouw apparaten? BOUMAN l/SILCO Hefbrug 70 jaar OPLAGE 15.300 EXEMPLAREN 57E JAARGANG NR.3013 WOENSDAG 26 JULI 2006 Bel QI80-63 1106 i 1 1 20% extra korting Gratis tweezitter Kortingen tot 60%! meubelen P. VISSER ZONEN TOTAALOPLAGE REGIONALE NIEUWSBLADEN GROEP 215.000 EXEMPLAREN I M VIDE •AU Dl KTV Liesbeth van der Vis WADDINXVEEN - Voor de der- Foto: Liesbeth van der Vis Flauwvallen Nefit-dealer/Lid van UNETO-VNI 137 kilometer per uur, meer dan 50 kilometer per uur te hard. Verder reden er ruim twintig mensen van reed 98 procent volgens de snel heidslimiet Wel was de hoogst- Goed advies Kwaliteitsproducten Vakkundige installatie Onderhoud en service zag ook mensen flauwvallen, die vervolgens werden gehol- zondering meer en de door velen verlangde regenbui blijft uit. Het leidt zelfs tot gevaarlij ke situaties en slachtoffers. Zo vielen bij de Vierdaagse in Centrale verwarmings- en service Installatieburo I ZEVENHUIZEN wij komen gratis bij u thuis de juiste maten opnemen Kerkweg Oost 185 2741 HD Waddinxveen Tel. (0182) 64 00 72 geen nieuwe brievenbus opge hangen. De seniorenraad vindt het een ondoordacht besluit om bij bè- jaardencentra de brievenbus te verwijderen. Volgens de seni orenraad is de brievenbus in het Mevrouw Kuipers-Rietberg- plantsoen voor veel ouderen te ver. Momenteel worden door de seniorenraad stappen onderno men de brievenbus terug te krij gen. Een handtekeningenactie is opgezet om TNT op andere gedachte te brengen. in heel Nederland hun kades en dijken hebben geïnspecteerd. WADDINXVEEN - Groot is de ontsteltenis bij de bewoners van het Anne Frank-centrum en de Van der Hooft Staete. Bij de in gang van het Anne Frank-cen trum heeft jaren een brieven bus van de TPG Post gehangen, maar deze is nu verdwenen. Dat is gebeurd nadat TPG Post een naamsverandering heeft onder gaan en nu TNT heet. Met de naamsverandering zijn de oude rode brievenbussen vervangen door oranje exemplaren. Maar bij het Anne Frank-centrum is zou blijken, werd bereikt. „Op die plek was de sfeer er wel uit, niemand zei iets. Wij had- WADDINXVEEN - De zomer heeft in Nederland genadeloos toegeslagen. Voor de twee keer dit jaar is er sprake van een hittegolf. Temperaturen van 35 graden zijn ineens geen uit- Nijmegen twee doden, terwijl een twintigjarige Hagenaar verlamd raakte na een sprong van het Scheveningse haven hoofd. Gelukkig is meest memorabele Vierdaagse. „Het was echt bizar. In een dag heb ik zoveel indrukken opge daan, dat vergeet ik nooit meer. Of ik volgend jaar weer weet ik nog niet. Waarschijnlijk wel, want als eenmaal de uitno diging in de bus ligt, dan begint het weer te kriebelen. Dan krijg ik het Vierdaagse-gevoel weer en wil ik erbij zijn. Want on danks dit drama blijft de Vier daagse hartstikke gezellig." WADDINXVEEN - Door een sa menloop van water en ook de brandweer was halverwege de dijk aanwezig. Wij kennen de Vierdaagse en dus ook die dijk, varidaar dat we eerder rust hebben genomen." slachtoffers werd de Vierdaagse afgelast. „Eerst waren we te leurgesteld en verbaasd, ook al omdat het volledige nieuws nog niet helemaal bekend was. Maar uiteindelijk heeft de organisatie de juiste beslissing genomen. Het was een enorme schok dat twee mensen waren overleden." Maaike Kling vindt dat de or ganisatie niet veel te verwijten valt. „Je merkt dat de media een dader zoeken. Maar het weer heb je als organisatie niet in de hand. Wie had nou gedacht dat het zo heet zou worden? Ik vond het ook niet vreemd dat de feesten doorgingen: Op don derdag ben ik er nog geweest en er werden twee minuten stilte gehouden. Ik snap wel dat het doorging, het is anders een fi nanciële strop voor Nijmegen." Na het drama wordt aan alle kanten om veranderingen bin nen de Vierdaagse geroepen. Maaike Kling: „Tja, wat kan je veranderen? Een medische keu ring voor 40.000 deelnemers is niet haalbaar. Een andere da tum is ook moeilijk, want juist nu heeft iedereen vakantie. Wel zouden er meer checkpoints moeten komen. Als wandelaars na een bepaalde tijd nog niet op een plek zijn, dan moeten ze uitstappen." Haar derde deelname werd haar Wij wtakesv uw interieur! Showroom en meubelmakerij: Zuidkade 230 Waddinxveen Tel: 0182-616878 Die eerste dag kwamen Maaike en Judith Kling om 15.00 uur in Nijmegen aan. „Het leek wel of we drie dagen gelopen hadden, want normaal zijn we altijd veel eerder binnen. Door de warmte hebben we dus veel langzamer gelopen. Na de finish zag ik veel mensen flauwvallen. Overal was EHBO-personeel en hoorde je sirenes. In totaal heb ik, denk ik, wel tien of vijftien mensen zien omvallen." Maar de echte omvang van de ramp vernam de student ergo therapie pas in Wijchen waar ze samen met haar moeder een stacaravan had gehuurd. Toen haar vriendinnen, pas veel later, terugkwamen drong door wat voor ontberingen de deelnemers hebben moeten doorstaan. „We hebben nog veel nagepraat, ook met veel ervaren wandelaars. Die vroegen zich serieus af of ze de dag erna wel zouden gaan lopen." Uiteindelijk nam de organisatie de beslissing voor de wande laars. Vanwege twee dodelijke De markante Hefbrug van Waddinxveen is al een krasse knar. Het gezichtsbepalende object bestaat alweer zeventig jaar. diepe in Waddinxveen een stuk minder gevaarlijk. Van daar dat deze jongens precies weten waar ze moeten zijn. Het water in de Gouwe biedt daarvoor genoeg verkoeling. een sprong in het Maaike Kling over haar derde Vierdaagse. „Het was echt bizar. In een dag heb ik zoveel in drukken opgedaan, dat vergeet ik nooit meer." komt, worden er twee bergbe- de bruggen, zinkvoorzieningen geplaatst. Deze voorzieningen, twee bui zen van 39 meter lang met aan beide kanten een bak, vangen het overschot aan vuil rioolwa ter tijdelijk op. Na de bui wordt het water terug in het rioolstel sel gepompt. Op deze manier Op dit moment wordt nog ge- wordt het oppervlaktewater niet studeerd op de mogelijkheid de bruggen niet meer naderend schip, maar tijden te openen. De provincie voor hen onmogelijk is om hun programma te presenteren. De vrijgekomen tijd zal worden op- schaduwplek gevuld met non-stop muziek en lokale en regionale informatie. WADDINXVEEN - De dijk van de ringvaart ter hoogte van de Staringlaan is niet meer in ver- Driezitter Rover in stof. 198 cm breed vanaf 899,-, tweezitter. 168 cm breed grabs. Exd. sier- kussens. Kies uit mmH WADDINXVEEN - Door de ou derenbonden KBO, PCOB en ANBO worden deze vakantie periode bingomiddagen gehou den voor alle Waddinxveense senioren.De KBO heeft de eer ste middag al verzorgd op 17 juli, maar de ANBO houdt nog een middag op woensdagmid dag, 2 augustus en de PCOB op maandagmiddag, 21 augustus. De bingomiddagen worden ge houden in het Anne Frank-cen trum en beginnen om 14.00 uur. De toegangsprijs is drie euro en daarvoor krijgen deelnemers twee bingoplankjes en in de pauze een kop koffie of thee. wordt er een ontwerp gemaakt en worden de bewoners inge licht over de aankomende werk zaamheden. Het project wordt uitgevoerd door Aannemings- maatschappij M.J. Oomen B.V. uit Sprundel. De gemeente is verplicht een Gemeentelijk Rio- leringsplan (GRP) te hebben. In dit plan neemt de gemeente de verplichting op zich de riolering in de toekomst te laten voldoen aan de nieuwe richtlijnen van de beide kwaliteitsbeheerders van hoogheemraadschappen van Rijnland en van Schieland en de Krimpenerwaard. De bergbe- zinkvoorzieningen zijn onder deel van de maatregelen om aan de eisen van het GRP te voldoen. Het doel is minder vuil water de keer deed Maaike Kling mee over te storten en daarmee de waterkwaliteit te verbeteren. ZEVENHUIZEN - Het Regio naal Verkeershandhavingsteam (RVHT) van Politie Hollands goede staat. De waterkering Midden heeft donderdag 20 juli toont scheuren en moet hersteld een snelheidscontrole gehouden worden. Dit is gebleken tijdens op de Zuidplasweg (N219). Op een inspectie van het hoog- van Rijnland. wil daarover praten met alle laan/Koningin Wilhelminasin- betrokken partijen. Vanuit Bos- gel geplaatst. De werkzaamhe- koop is al vaker aangedrongen den starten over ongeveer een op vaste openingstijden om het halfjaar en gaan drie maanden aantal verkeersstremmingen te duren. In het komende halfjaar verminderen. vervuild met rioolwater. De twee bij ieder bergbezinkvoorzieningen wor- op vaste den aan de Mozartlaan en op de hoek van de Willem de Rijke- Met een korte broek, een pet, een zonnebril en voldoende eten en drinken, nam ze wel de nodige voorzorgsmaatregelen toen ze vorige week dinsdag om 06.30 uur in Nijmegen begon. „Mijn zus en ik liepen sneller dan onze vriendinnen, dus wij liepen voorop. Alles ging goed, toeschouwers en deelnemers waren enthousiast. Het was wel warm, maar we pakten extra rust in de schaduw. Dus was het wel te doen." Totdat de lange Oosterhoutse- dijk richting Lent, de plek die WADDINXVEEN/BOSKOOP - De hefbruggen in Waddinxveen, Boskoop en Alphen aan den Rijn gaan komende tijd in de week einden minder vaak open voor scheepvaart. Na 18.00 uur blijven de bruggen dicht omdat na die tijd alleen de WADDINXVEEN - Om ervoor pleziervaart de bruggen nog wil te zorgen dat bij hevige regen- passeren. Dit besluit heeft de buien het teveel aan rioolwater provincie genomen, de betrok- in het oppervlaktewater terecht- ken gemeenten hebben zelf geen zeggenschap over Aan het besluit is een proef van drie jaar vooraf gegaan. Daarbij bleek dat er in de weekeinden 's avonds praktisch geen beroeps vaart is, niet de moeite waard om daar personeel voor in te zetten. Uitgever: PCM Lokale Media Redactie 0182 - 638288. Verkoop 0182 - 620626. Bezorging 0900 -1010107 (10 eurocent p.m.) WADDINXVEEN - Op 13 okto ber wordt door Het Algemeen Gemengd Zangkoor Krea Mu sica in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde in Waddinx veen een jubileumuitvoering gegeven. Dan viert het koor haar vijftienjarig bestaan. Het bestuur onder leiding van voor zitter Piefer Wybenga heeft de bekende Waddinxveense zanger George Baker gevraagd om tijdens de uitvoering van enige wereldberoemde songs ten ge hore te brengen. Hij wordt bege leid door het koor. George Baker zegde zijn medewerking direct toe. Dirigent van het koor, Her man Kofflard, schrijft voor dit concert speciale arrangementen. Naast het optreden van George Baker zal het koor een avond vullende uitvoering geven. Een keur van bekende songs zal ten gehore worden gebracht. Het koor, zestig mensen sterk, maakt zich al maanden op voor het meedoe, jubileum. Nieuwe leden zijn van welkom om het koor te verster ken. Belangstellenden kunnen contact opnemen op telefoon nummer 0192-616273 of bij de zaal Hooge Noot aan de Johan Willem Frisolweg 1. Op de web site www.kreamusica.nl vindt men ook de nodige informatie. aan de Vierdaagse. Het werd na één dag al de meest memora bele. De Waddinxveense zag her en der mensen omvallen, geveld door de hitte. Vol goede moed was 22-jarige Maaike Kling vorige week naar Nijmegen afgereisd. Samen met deze inspecties haar zus Judith en haar vrien dinnen Elsa en Yvonne nam ze deel aan de Vierdaagse. Maar in van vier dagen werd uit- maar één dag veertig www.boumanmeubelen.nl IJsselmondselaan 175, Rotterdam, telefoon (010) 284 2111 U vindt ons aan de Naio Capelle a/d IJssel naast bedrijvenpark Rivium. Gratis parkeren. Bouman blijft bijzonder Als gevolg van zijn de meest gevoelige kades verstevigd. Van een aantal ka des is bekend dat zij geen direct plaats risico vormen, maar dat ze wel eindelijk gevoelig zijn voor droogte. Deze kilometer gelopen. Doordat de een inspectie van het hoog- kades houdt Rijnland extra in hitte twee dodelijke slachtoffers deze provinciale weg mag maxi- heemraadschap van Rijnland, de gaten. Waar nodig worden Het hoogheemraadschap houdt maatregelen genomen. de laatste weken extra controles Rijnland adviseert verder agra- vanwege de droogte. Vanwege riërs die beschikken over een de hitte en de w< bestaat de kans dat de veen- wor- neemt de kans op verzakkingen en dijkdoorbraken (zoals in 2003 tussen de 100 kilometer in Wilnis gebeurde) toe. per uur en 130 kilometer per Vandaag (woensdag) wordt de uur. dijk verstevigd. Over een af- Bij een snelheidscontrole op de stand van 25 meter bij twaalf provinciale weg (maximaal 80 meter wordt klei aangebracht, kilometer per uur) ten zuiden Volgens het hoogheemraad- Gouda op maandag 17 juli schap stonden deze werkzaam heden gepland voor 2008, maar vanwege de droogte wordt de RTW FM gemeten snelheid 133 kilometer reparatie twee jaar eerder uitge- per uur. vord. De gebeurtenissen in 2003 Een controle op woensdag 19 met de kade in Wilnis hebben er- menloop van omstandigheden juli op de Swanlaweg liet zien toe geleid dat de waterschappen moet de programmering van de dat bijna 99 procent zich aan de in heel Nederland hun kades lokale omroep van Waddinx- snelheidslimiet hield. en dijken hebben geïnspecteerd, veen, RTW FM, worden aange past. De live-programma's RTW voor twee deelnemers fataal Weekend (zaterdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur), Radio Plus (woensdagmiddag van 12.00 tot 14.00 uur, RTW vroeg (maan- den daarvoor gerust en konden dagmorgen van 07.00 tot 10.00 in het tempo van een kolonne uur), The Long Hard Ride (don- militairen goed mee. Maar ik derdagavond van 22.00 tot 24.00 uur) en Koffie Verkeerd (vrij dagmorgen van 10.00 tot 12.00 pen door militairen. Eén soldaat uur) komen tot 1 september te stortte vlak bij mij neer, lag lang- vervallen, omdat de presentato- uit op de dijk en was volledig de ren Hans den Tuinder en Ge- kluts kwijt. Hij gilde van de pijn, rard Verschoor hebben door een had kramp en transpireerde he- ongeluk dusdanige verwondin- vig. Gelukkig werd hij direct gen hebben opgelopen dat het geholpen." De hitte sloeg genadeloos toe op de dijk. „Er is daar geen en er zijn weinig huizen. Waar dat wel het geval was, stonden toeschouwers met Waddinx onder de deelnemers maakte, maal 80 kilometer per uur ge- Het hoogheemraadschap houdt maatregelen genomen. werd het evenement afgelast, reden worden. Hoewel ruim 95 de laatste weken extra controles Rijnland adviseert verder agra- „Vooraf was de sfeer fantas- procent zich aan de snelheids- vanwege de droogte. Vanwege riërs die beschikken over een tisch", zegt Maaike Kling. „Om- limiet hield, werd er een aantal de hitte en de weinige neerslag waterbassin daarom dit bassin dat het de negentigste editie was zeer hoge snelheden gemeten, bestaat de kans dat de veen- te vullen met oppervlaktewater, kreeg iedereen een cadeau. Het De hoogstgemeten snelheid was dijken uitdrogen, poreus wor- zodat zij daarmee over een buf- was hartstikke gezellig, het zon den en gaan scheuren. Daarmee fer beschikken. Door het peil in netje scheen en ik had niet het sommige polders wat te verho- idee dat het te warm was." gen, slaat Rijnland ook water op. I SURF OOK NAAR WWW.FOTOKLELN.HL v.o. 150 stuks C --r W 'r

Weekblad voor Waddinxveen | 2006 | | pagina 1