Auto-inbraken fors teruggelopen RUIT REPAREREN? FF 899; CV-ketel nodigt IA GRATIS* Opruimings voltreffers! e FerOÊWi JONGENEEL SF J Bewoners Anne Frank-centrum boos over weghalen brievenbus 'Het is schunnig, schofterig en onfatsoenlijk' Vernielingen Willem G. van de Hulst jr. overleden Regio in de ban van de droogte ai Zakkenroller aangehouden Verkeers ongeval Getuigen diefstal BOUMAN Internetoplichting SILCO WOENSDAG 2 AUGUSTUS 2006 A Bel QI80-63 HO6 Zie eiders in deze krant. 20% extra korting F Gratis i tweezitter Kortingen tot 60%! meubelen KTV 57E JAARGANG NR. 3014 I 1 K - IVIDE«AÜDI P. VISSER ZONEN TOTAALOPLAGE REGIONALE NIEUWSBLADEN GROEP 215.000 EXEMPLAREN OPLAGE 15.300 EXEMPLAREN BÉw BttWVWUtt v r’WtAj ME»1- jr Geen benul rooien. Als het in de komende 4 4 i Nefit-dealer/Lid van UNETO-VNI Goed advies Kwaliteitsproducten Vakkundige installatie Onderhoud en service Van de Hulst jr. maakte in de eerste plaats naam door de il- Gelegenheid maakt de dief pel-/Groenten- en Fruithandel T. van der Spek en Zn aan de Bredeweg weet zich nog wel te redden. „We kunnen de appels, peren en pruimen nog berege nen met water dat uit de sloten wordt gepompt", zegt Martien van der Spek. „Dat mag anders dan in het oosten hier nog wel. Bovendien kunnen bomen lan- fout is gemaakt, daarop wil ik niet vooruitlopen. We wachten eerst de handtekeningen af." Welzijnswerk heeft bij TPG Post geprotesteerd tegen het verdwijnen van de brievenbus. Daarnaast wil de organisatie In ontvangst TPG Post is inmiddels op de hoogte van de handtekeningen actie. „Als de handtekeningen ons worden aangeboden, nemen we die graag in ontvangst", zegt woordvoerder Lotte Kroeger. „En als er een fout is gemaakt, zullen we die rechtzetten, want niets menselijks is ons vreemd. SURF OOK NAAR WWW.FOTOKLEIN.NL 7.0.150 stuks De politie vraagt autobezitters wel nog steeds alert te blijven, want 'gelegenheid' maakt de dief. Laat nooit waardevolle spullen achter, al is F\et maar voor een paar minuten. Doe altijd de auto op slot. Doe altijd aangifte van een (poging tot) auto-inbraak. Ook al kan de dader niet al tijd meteen worden gepakt, hoe meer informatie de politie heeft, hoe groter de kans wordt dat een auto-inbreker uiteindelijk toch kan worden aangehouden. Wanneer men ziet dat zich ver dachten ophouden bij auto's en het vermoeden bestaat dat zij willen inbreken, meld dit dan bij de politie (112). WADDINXVEEN - De afgelo pen week is bij de politie Wad- dinxveen aangifte gedaan van internetoplichting. De aange ver ging in op een advertentie, waarin een Tom Tom Go-navi- gatiesysteem werd aangeboden. Via de mail werd contact gelegd met de aanbieder en werd het koopbedrag overgemaakt. Het navigatiesysteem werd vervol gens niet geleverd. Het is een inmiddels bekende truc waar nog veel mensen intrappen. De politie adviseert aspirant kopers betere koopafspraken te maken, waarbij betaling volgt op leve ring van het product. Eenduidige aanpak De eenduidige aanpak bestaat onder meer uit het inzetten van onconventionele middelen als het hinderlijk volgen van Daarvan zijn ook in Waddinx- veen bewijzen. Het beeld van de drie reizigers bij het station, dat op 10 oktober 1984 ter ere van het vijftigjarig bestaan van de lijn Gouda-Alphen aan den Rijn is onthuld, is van zijn hand. Willem G. van de Hulst heeft in 1990 ook nog een expositie gehad in het Waddinxveense ge meentehuis. In het najaar van 2005 had Van de Hulst jr nog een grote over zichtstentoonstelling van derge lijk werk in Museum Van Lien in Fijnaart. Wy MAkjU’V UMriftterieur! Showroom en meubelmakerij: Zuidkade 230 Waddinxveen Tel: 0182-616878 Centra/e verwarmings- en service Installatieburo ZEVENHUIZEN NIEUWERSLUIS - Kunstenaar Willem G. van de Hulst jr., voor al bekend van boekillustraties maar ook hartstochtelijk vrij Waddinxveen en Boskoop toe behoren, met een structurele aanpak van autocriminaliteit bouwer Cees Kroes aan het Noordeinde in Waddinxveen wordt het de komende maan den alles bepalend. „Vooral de aardappelen, uien en spruitkool zitten echt te wachten op een regenbui", aldus de landbou wer. „Als het zo droog blijft dan wordt de productie lager.Dat zou je eventueel kunnen com penseren met een hogere prijs. De consument zou dan straks meer moeten gaan betalen. We gaan namelijk in september de bewoners van 145 woningen postbode is het toch een kleine moeite om straks honderd me ter verder te rijden!" WADDINXVEEN/BOSKOOP - De aanpak van autocriminali teit in Waddinxveen en Boskoop heeft effect gehad. Het aantal auto-inbraken in Waddinxveen en Boskoop is in de eerste helft van 2006 in vergelijking met het jaar ervoor fors teruggelopen. De huidige aanpak zal onverminderd worden doorgezet. van het roerend eens met de actie. „Aan mijn bureau krijg ik men sen van 88 jaar en ouder, die vertellen hoe erg ze het vinden dat de brievenbus weg is. In Nederland hebben we de mond vol van zorg op maat en dan gebeurt dit. Die bus heeft er 34 jaar gehangen. Waarom kan had. Dat gesprek zal vandaag die niet terugkomen? Voor de (woensdag) plaatsvinden. gedupeerd", zegt de heer Van Eist, secretaris van de senio renraad. „Die mensen van TPG hebben geen benul dat daar een bejaardencentrum zit. Zij gaan gewoon uit van een kaart van Waddinxveen en prikken dan de plekken voor de brievenbus sen." De seniorenraad heeft de hand tekeningenactie opgezet om de brievenbus terug te krijgen. Voor veel ouderen zijn de al ternatieven geen optie. Van Eist: „Veel ouderen zijn slecht Of er in dit specifieke geval een ter been, dan is 150 meter ex tra lopen naar het Mevrouw Kuipers-Rietbergplantsoen on doenlijk. Om de andere bus te Ook Stichting Waddinxveens bereiken moeten de ouderen een drukke verkeersweg over steken. En daar wordt behoor lijk hard gereden!" Huismeester Martin Houweling ook dat de brievenbus bij de het Anne Frank-centrum is seniorenwoningen van 't Suy- tende aan de Zuidplaslaan te rugkomt. Inmiddels heeft een afvaardi ging van de bewoners van het Anne Frank-centrum en eige naar Woonpartners Midden- Holland een uitnodiging voor een gesprek met TPG Post ge in Waddinxveen is het aantal Wad- auto-inbraken in de periode fe bruari tot half juli gedaald van 144 naar 66. In Boskoop wer den in die periode vorig jaar Driezitter Rover in stof. 198 cm breed vanaf 899-, tweezitter. 168 cm breed gratis. Excl. sier- kussens. Kiesurtdive^y^jUjJ GORDIJNEN dwijning. „Ach hou op! Ik haal net de Spar en dan moet ik nu nog veel verder een brief pos ten? Als ik dat wil doen, moet ik dat 's ochtends doen, want 's middags ben ik vaak niks meer waard. En wat moeten we doen als het straks glad wordt? Dan durven veel mensen de deur niet uit. Een klein beetje meer service zou tocfv wel mogen?" Waddinx Openingstijden: ma. di. wo. 13.00 -17.30 uur do. vr. 10.30-21.00 uur za. 10.00-17.00 uur Uitgever: PCM Lokale Media Redactie 0182 - 638288. Verkoop 0182 - 620626. Bezorging 0900 - 1010107 (10 eurocent p.m.) IJsselmondselaan 175, Rotterdam, telefoon (oio) 284 2111 U vindt ons aan de Nzio Capelle a/d IJssel naast bedrijvenpark Rivium. Gratis parkeren. Bouman blijft bijzonder WADDINXVEEN - De politie is op zoek naar getuigen, die iets kunnen vertellen over de diefstal van een motorfiets op de Brug weg. In de nacht van zaterdag 22 op zondag 23 juli werd de motor fiets vermoedelijk omstreeks 04.30 uur door meerdere personen in een busje geladen. De motorfiets, een zwart/gele Honda CBR900 Fireblade, stond afgesloten voor een woning aan de Brugweg. De politie hoopt op tips van Wad- dinxveners, die na het stappen via de Brugweg zijn teruggekeerd naar Waddinxveen. sprekken met gestolen mobiele telefoons, waardoor ook vaak helers kunnen worden aange pakt Het kopen van goederen die uit diefstal afkomstig zijn, is eveneens strafbaar. De politie werkt samen met het Openbaar Ministerie die een lik- op-stukbeleid voert. Verdachten van auto-inbraken die zijn aan gehouden, komen snel voor de rechter. Notoire auto-inbrekers worden, indien mogelijk, lan ger in bewaring gesteld terwijl de politie nader onderzoek doet naar bijvoorbeeld telefoongege- vens en DNA. Dat vindt de Seniorenraad Wad dinxveen ook en die is daarom een handtekeningenactie on der de bewoners van het Anne Frank-centrum begonnen. Ze protesteert tegen het verdwij nen van de brievenbus aan het Jan van Bijnenpad, zo'n drie we ken geleden. Aanleiding voor het verwijderen is de naams verandering van TPG Post in TNT. Door de verandering zijn de bekende rode brievenbussen vervangen door oranje exem plaren. Tegelijkertijd is van de gele genheid gebruik gemaakt om onrendabele brievenbussen niet meer terug te plaatsen. De brievenbus aan de gevel van het Anne Frank-centrum is daar een van. „Daarmee worden wel www.boumanmeubelen.nl WADDINXVEEN - Onder de bewoners van het Anne Frank- centrum is grote beroering ont staan. Nu TPG Post de brieven bus aan de buitenmuur heeft weggehaald, weten veel senio ren zich geen raad. De alterna tieven zijn voor veel ouderen te ver lopen. De heer Noorlander duwt zijn rollator door de gang van het Anne Frank-centrum. Als hem gevraagd wordt wat hij vindt van het verwijderen van de brievenbus, spuwen zijn ogen vuur. „Het is schunnig, schofterig en onfatsoenlijk om dit bij een be jaardenflat te doen", zegt hij. „Veel mensen zijn slecht ter been, wat moeten die doen?" Zelf is hij niet van plan om zijn brief nu te posten op het Mevrouw Kuipers-Rietberg plantsoen of op de hoek Cho- pinlaan/Sweelinckhof, de dichtstbijzijnde gelegenheden. „Van zijn levensdagen ga ik daar niet naartoe. Als zij het hard spelen, doe ik dat ook! Tegen de belastingdienst zal ik zeggen dat ze de brief maar komen halen, want ik kan deze nergens meer posten." Ook mevrouw De Knecht is slecht te spreken over de ver- hebben een zoekslag in de om geving gemaakt en konden een aanhouding verrichten. De mei- in geresulteerd dat Goudse der herkende de man waarop de verdachte kon worden over gebracht naar het politiebureau. Tegen de verdachte wordt pro- Boskoop hun slag te kunnen ces-verbaal opgemaakt. slaan, gepakt konden worden. Deze eenduidige aanpak in het hele district zorgt ervoor dat auto-inbrekers dus niet onge straft hun werkterrein kunnen WADDINXVEEN - In Wad- verleggen. dinxveen heeft afgelopen week een aantal vernielingen plaats gevonden. In de nacht van za terdag 29 op zondag 30 juli is ~f~ een aan de Graanakker gepar keerde auto vernield. Er werden diverse krassen aangebracht en het hinderlijk volgen van bij de ook werd het voertuig besmeurd, politie bekende notoire auto-in brekers, het gebruik van een lokauto en het traceren van ge- ZEVENHUIZEN - De politie heeft op woensdag 26 juli, om streeks 15.20 uur, hulp geboden bij een verkeersongeval op de Zuidplasweg. Een 25-jarige man uit Capelle aan den IJssel reed in zijn personenauto over de Zuid plasweg, komende uit de richting van Nieuwerkerk aan den IJssel en in de richting van de gemeen te Zevenhuizen-Moerkapelle. Voor hem reed een twintigja rige automobilist uit Rotterdam. De Rotterdammer remde af om huis is al veertig jaar oud dus rechtsaf te slaan. De 25-jarige au- we kunnen er niet zo heel veel tomobilist kon niet op tijd afrem- mee. Bovendien hebben ouderen men en botste achterop de auto- ook een andere temperatuurbe- mobilist. Een inzittende van de periode nog gaat regenen dan is leving. Het is verrassend hoe zij eerste auto, een negentienjarige er niets aan de hand. Aan bere genen doe ik niet. Er zijn boeren die daar wel voor kiezen. Een aantal doet dat niet vanwege de kosten. Ik heb er in ieder ge val geen slapeloze nachten van. Je weet dat je afhankelijk bent van het weer. Soms heb je natte zomers en dan weer droge. Die buitjes die we nu krijgen zijn een druppel op een gloeiende plaat. Het moet echt een millimeter 20 of 30 moeten gaan regenen, wil je er iets aan hebben. Daarente gen gaat het met de graanoogst wel goed. Graan heeft zonnig weer nodig om te kunnen oogs ten dus dat gaat prima. Er zijn nu redelijk veel boeren die aan t oogsten zijn." De hittegolf zorgde niet alleen op het land voor problemen, ook in zorgcentrum Souburgh zaten de bewoners verlegen om wat verkoeling. Die wens is inmiddels uitgekomen want het wordt deze week een paar graden koeler. Elly Ham, clus termanager: „Onze bewoners hebben wel echt ontzettend veel last van de warmte gehad. Dit Voor de bewoners van het Anne Frank-centrum is het verdwijnen van de brievenbus een onaangename verrassing. Foto: Liesbeth van der Vis Noordkade 92A Waddinxveen (iryjand Gebr. Bakker) Voor meer informatie en vragen bel: (0182)61 14 19 WADDINXVEEN - De politie heeft een 43-jarige man uit Wad dinxveen aangehouden op ver denking van het stelen van een portemonnee. De politie werd op woensdag 26 juli, omstreeks 16.45 uur, gebeld door een man die aangaf net bestolen te zijn van zijn portemonnee. De man, een 72-jarige inwoner van dinxveen, reed op zijn fiets over de Zuidplaslaan toen een man hem eveneens op de fiets aan sprak. De man begon een praatje 93 auto-inbraken gepleegd, dit en bótste daarbij diverse malen jaar waren dat er 40. In febru- tegen de zijkant van de Wad- ari van dit jaar is de politie in dinxvener aan. Thuis merkte de het district Gouwe IJssel, waar Waddinxvener dat zijn porte monnee uit zijn achterzak ge haald was. Hij maakte direct de link met de man die diverse gestart. Dat geldt dus voor alle keren tegen hem opgefietst was teamgebieden in het district, dat en belde de politie. Hij kon een zijn naast Waddinxveen/Bos- duidelijk signalement van de koop, Gouda, Nieuwerkerk aan verdachte doorgeven. Agenten den IJssel, Krimpenerwaard en Bodegraven/Reeuwijk. De aanpak heeft er onder meer au to-inbrekers, die het in Gouda te moeilijk vonden worden en dachten in Waddinxveen en WADDINXVEEN/BOSKOOP - Het Hoogheemraadschap van Rijnland heeft de kade van de ringdijk ter hoogte van de Da Costaweg in Waddinxveen ver stevigd. Rijnland heeft vorige week inspecties uitgevoerd van wege de aanhoudende droogte. Daaruit bleek dat een deel van de kade langs de Da Costaweg in Waddinxveen kleine scheu ren vertoonde. De situatie was niet zorgwek kend, maar er werd wel beslo ten om middels een kleipakket de dijk extra te verstevigen. De werkzaamheden vonden vo rige week woensdag en don derdag plaats. Door over een lengte van 25 meter een tien meter breed kleipakket aan te brengen wordt het talud, de zij kant van de dijk, minder steil en krijgt de kade meer massa. Deze wordt daardoor stabieler. Er vormt zich zo minder druk op de dijk waardoor er minder kans is op scheurtjes. In Bos koop zijn eveneens inspecties uitgevoerd. Vooralsnog zijn er geen andere dijken die verzak kingen of scheuren vertonen. Maar niet alleen dijken zijn in de ger zonder water dan gewassen, ban van de droogte, ook voor de Akkerbouwers hebben een veel gewassen is het een spannende groter probleem." tijd. De boomgaard van Aardap- Voor de gewassen van land- Het zekere voor het onzekere nemen. Nadat scheuren zijn gecon stateerd is de dijk bij de ringvaart gerepareerd. Foto: Cicero daar mee omgaan. Er zat laatst vrouw uit Rotterdam, klaagde na een bewoonster te wachten in de klap over pijn in haar rug, zij de hal. Ze zat precies in een is naar het Fransiscus ziekenhuis luchtstroom. Lekker koel zou je in Rotterdam overgebracht. De denken. En toen vertelde ze me 25-jarige automobilist had last dat ze het koud had." van zijn nek. met een onbekende substantie. De politie wil graag in contact komen met eventuele getuigen van deze vernieling. Diezelfde nacht werd omstreeks 05.00 uur een tweetal ruiten van een school aan de Dreef vernield. De ruiten werden vernield met een afge broken vlaggenmast die in de school werd teruggevonden. On geveer gelijktijdig werd ook een schilder, is donderdag overleden glazen voordeur van een bedrijf in zijn woonplaats Nieuwersluis. aan de Maarten Schoutenstraat Dat heeft de zaakwaarneemster ingegooid. Vanuit de omgeving van de familie laten weten. Van Molenring/ Heemraadweg wer- de Hulst was 89 jaar. den ook baldadigheden gemeld. Bewoners werden wakker van de herrie, die jongeren veroorzaak- lustraties van de kinderboeken ten. Later bleek dat er enkele pot- van zijn vader W.G. van de ten met planten kapot gegooid Hulst (1879 - 1963), zoals het ook waren en dat een putdeksel in de door hoorspel, televisiebewer- sloot was gegooid. De vernielin- king en musicalversie bekende gen zijn waarschijnlijk gepleegd Inde Soete Suikerbol. Zelf gaf hij door baldadige jongeren, die na toch meer om zijn monumentale een avondje stappen op weg naar schilderijen en ook beeldhouw- huis waren. werken. ..-XK'"' A

Weekblad voor Waddinxveen | 2006 | | pagina 1