OFFICIËLE BEKENDMAKIN EN MEDEDELINGEN WEEK N Het Mama Masterplan geeft een nieuwe kijk op ouderschap Vlinders in Dierendal N I- X Kent u ze nog? O E E N T E G M E K 18 MILIEUZAKEN GROEN VERKEERSZAKEN BEZWAAR BOUWZAKEN OVERIGE VERGUNNINGEN Foto: PR Interviews i j SPREEKUUR BURGEMEESTER VERVALT de top drie staan van de belang rijkste stressveroorzakers. En dat het verzorgen van kinderen tot één van de meest onaantrek kelijkste karweitjes behoorden. Alleen aan files en huishoude lijke taken hebben vrouwen een nog grotere hekel." wie er destijds les gaf op de school. De meesters en juffen staan ver spreid van elkaar op de foto. Van links naar rechts: Juffrouw Van Peursum, meester Van Put ten met daarnaast meester Van Ze trok een boek van Dr. Phil uit de kast en las dat eenderde van de ouders, mochten ze hun leven nog eens over kunnen Pannebakker pakte het vlieg tuig. Ze interviewde Deepak je kind positief nog personen die op de foto staan. Wie weet leidt het wel tot nieuwe ontmoetingen met oude bekenden. Wie een foto ter beschikking wil stellen aan de redactie kan deze opsturen naar: Weekblad Toen Christine Pannebakker zwanger was van haar dochter Zonneke besloot ze op zoek te gaan naar het antwoord op de vragen wie wil ik zijn als ouder, wat wil ik voor mijn kind en hoe bereik ik dat? Foto: PR WADDINXVEEN - In de edu catieve ruimte van kinderboer derij Dierendal te Waddinxveen staan tot en met half september panelen opgesteld met informa tie over vlinders. Hier kunnen belangstellenden zien wat het verschil is tussen nacht- en dag vlinders en hoe een tuin 'vlin- dervriendelijk' ingericht kan worden. Ook wordt op vrijdagavond 18 www.waddinxveen.nl het vaker complimenten dan terechtwijzingen. Dan voelt je kind zich gewaardeerd en krijgt het eigenwaarde. En geef je kind de ruimte iets te proberen. Zo ontstaat zelfvertrouwen." Kinderen die zelfvertrouwen hebben, hebben de sleutel voor een gelukkig leven mee gekre gen. Kinderen met een goed zelfbeeld weten wat ze waard zijn, wat ze kunnen en slagen eerder in het leven. Een goed zelfbeeld, hier zijn on derzoeken naar geweest, weegt zwaarder dan een hoog IQ. Jij als ouder bent een rolmodel voor je kind, want je kind ziet immers alles wat je doet. Je ei- De foto is aangeleverd door Arie Burger. Hij is het jongetje met de bril op de onderste rij, de derde van rechts. De namen van de leerlingen zijn niet bekend bij de heer Burger, maar hij kon ons wel vertellen tie. De foto's worden afgedrukt om een beeld te geven hoe be paalde aspecten van Waddinx veen eruit zagen. Maar het is ook een manier om stil te staan bij het verleden en misschien herkennen veel Waddinxveners voor Waddinxveen, Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen. Als het adres vermeld staat, worden de foto's na plaatsing teruggestuurd. doen, niet meer aan kinderen zou beginnen. Wow! Dat was nog eens iets anders dan een roze wolk. En dan de adviezen. Nu ze zwanger was kreeg ze telkens hetzelfde te horen: eet geen brie en slik foliumzuur. „Volgens mij moest er toch meer te melden zijn dan dat. Ik be sloot een boek te schrijven en op zoek te gaan naar het antwoord op de vragen wie wil ik zijn als ouder, wat wil ik voor mijn kind en hoe bereik ik dat?" Christine Pannebakker inter viewde ooit Deepak Chopra, de wereldberoemde Indiase arts en bestsellerschrijver. Hij vertelde toen dat tijdens de zwanger schap moeder en kind één zijn en dat elke gedachte die je als moeder hebt, ook bij je kind te rechtkomt. „Ik wilde mijn boek niet schrijven als ervaringsdes kundige, maar een stap verder gaan. Alles wat ik in mijn boek verwerkte, wilde ik onderbou wen met wetenschappelijk on derzoek." geplaatst. Deze week is dat een foto van de Hervormde School aan de Kleikade. De foto is be gin jaren 40 gemaakt. Het bij zondere van deze foto is dat het een panorama foto is van alle leerlingen van de school. WADDINXVEEN - Deze week wordt in het Weekblad voor Waddinxveen een nieuwe afle vering van de serie 'Kent u ze nog?' afgedrukt. In deze rubriek worden oude groepsfoto's uit Waddinxveen augustus vanaf 21.00 uur naar nachtvlinders gekeken. Er wordt een wit laken opgehangen waar op een felle lamp schijnt. Dit lokt de vlinders aan. Ook wordt er op bomen een smeerseltje aange bracht. Belangstellenden zijn op die avond welkom. De tentoon stelling is dagelijks toegankelijk van maandag tot zaterdag van 7.30 tot 16.30 uur en op zondag van 12.00 tot 16.00 uur. gen gedrag is daarom de meest effectieve opvoedingstechniek die er bestaat. Je moet je heel goed realiseren dat alles wat je doet, wordt opgeslagen en gekopieerd. „Je bent weliswaar een rolmo del, maar zie je kind alsjeblieft niet als een soort werk in uit voering," besluit Christine Pan nebakker. „Je kind kan ook een rolmodel voor jou zijn. Ik merk dat ik heel veel leer van mijn dochter Zonneke. Ik kan ont roerd raken door haar onbevan gen kijk op het leven. Ze zingt als ze opstaat, danst als ze mu ziek hoort en ziet nog het won der van een mooie vlinder." Wie meer wil weten, kan surfen naar www.hetmamamaster- plan.nl. BODEGRAVEN - Kun je lachen als je een boek leest dat je hand vatten wil geven bij de opvoe ding van je kind? Jazeker. En met heel veel herkenning als je zelf al moeder bent. Maar in het Mama Masterplan, het zevende boek van de Bodegraafse Chris tine Pannebakker, lees je over de ontroerende ervaring van de zwangerschap, maar ook over het moeder zijn en de ontroe ring die je voelt voor het kind dat door jou bestaat en toch zijn eigen mens is. Het kind dat je wilt begeleiden, omdat je hem het mooiste en het beste gunt. En dat is in harmonie zijn met zichzelf en met het leven. De zwangerschapstest was po sitief, tot haar grote geluk. Haar man Geert wist nog van niets, zelfs niet van de mogelijkheid. Toen hij de woonkamer binnen stapte en daar zijn vrouw op de bank zag zitten met haar trouw jurk aan en in de ene hand een roze en in de andere een blauw paaseitje, drong het nog niet tot hem door. „Ik was zwanger en zat op een roze wolk. Dit wordt de mooiste periode van mijn leven, dacht ik. Ik wilde er alles over lezen, maar stuitte direct al op een we tenschappelijk onderzoek dat concludeerde dat kinderen in der Dussen, meester Verweij, meester Zevenbergen en mees ter Vlieg. Groepsfoto's van verenigingen, bedrijven of scholen, die in Wad dinxveen hun wortels hebben, zijn altijd welkom op de redac- Chopra om hier nogmaals met hem over te spreken. Ze sprak ook met Dr. Phil en met Neil D. Walsh, de schrijver van 'Een ongewoon gesprek met God'. Ze leerde van het medium Char, die wekelijks veel kijkers trekt door haar gesprekken met over ledenen. De Bodegraafse nam ook con tact op de Amerikaanse Mimi Doe, een goeroe op het gebied van timemanagement, die ad viezen geeft hoe je je leven met kinderen efficiënt kunt indelen en dan ook nog tijd voor jezelf kunt overhouden. En Catherine Allison, een onderzoekster van het moederbrein, gaf haar ook bruikbare informatie. „Ik heb vier jaar aan dit boek ge werkt en er letterlijk de wereld voor over gereisd. Van ieder een die ik sprak, leerde ik wel iets dat ik kon gebruiken voor het Mama Masterplan. Eén van de belangrijkste dingen die ik heb ontdekt, is dat in de eerste vier jaar van een leven de basis wordt gelegd voor het gehele verdere leven. Het belangrijk ste cadeau dat je aan kunt meegeven is een zelfbeeld. Koester je kind, geef Gemeentehuis De Publieksbalie VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN U j WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 2 AUGUSTUS 2006 PAGINA 3 WADDINXVE de Publieksbalie inzien. t 4 t OPENINGSTIJDEN DE PUBLIEKSBALIE OPENINGSTIJDEN AFVALBRENGSTATION, maandag tot en met donderdag Zuidelijke Rondweg 250 08.30 - 14.00 uur vrijdag 08.30 - 12.30 uur donderdagavond 17.00 - 20.00 uur het COLOFON Eindredactie Gemeenterubriek: Stafafdeling Ondersteuning, cluster Communicatie SPREEKUREN De burgemeester houdt spreekuur op maandag van 16.00 tot 17.00 uur. U kunt zich hiervoor opgeven via 624 600. Kijk voor meer nieuws en achtergrondinformatie op ]O BEPERKTE OPENINGSTIJDEN VERGUNNINGENLOKET - BOUWZAKEN In verband met de vakantieperiode is er in weken 33 en 34 een beperkte personeelsbezetting bij het Vergunningenlo ket. Gedurende deze periode is het alleen mogelijk om op De gegevens van deze aanvragen kunt u op afspraak inzien bij het Vergunningenloket. Bel hiervoor 624 832 of 624 835. Op W' inzien bij De Publieksoalii uren kunt u telefonisch een zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. VERLEENDE VERGUNNINGEN (o.g.v. APV. of andere wettelijke regelgeving) - Bizon Buitenreclame te Groningen: vergunning voor I op werkdagen van 13.30 tot 16.30 uur VERLEENDE VERGUNNING WET MILIEUBEHEER - Laurus DC West, het verlenen van een oprichtingsver- gunning voor een distributiecentrum op het perceel Nij- verheidsweg 4. Beroep kan worden ingesteld door belanghebbenden, die eerder zienswijzen hebben ingebracht tegen een ontwerp beschikking; belanghebbenden, die zienswijzen hebben met betrekking tot de wijzigingen ten opzichte van een ontwerpbeschikking en belanghebbenden, die redelijker wijs niet in staat waren zienswijzen in te brengen tegen een ontwerpbeschikking. Voor het maken van een afspraak over genoemde zaken kunt u bellen naar: 624 832 of 624835. De reeds afgegeven bouwvergunningen kunt u tijdens de normale openingstijden van de Publieksbalie inzien. GERESERVEERDE GEHANDICAPTENPARKEERPLAATSEN Besloten is een bestaand parkeervak nabij de woning Buizerdhoek 33 en een parkeervak op de hoek van de Bosboom Toussaintsingel, nabij Jan Cam- pertlaan 2 aan te duiden als gereserveerde gehandi captenparkeerplaatsen. maandag-, dinsdag- en donderdagochtend tus sen 09.00 en 11.30 uur een afspraak vast te leggen voor het verkrijgen van Informatie over de indiening van een aanvraag bouwvergunning, bestemmingsplannen en binnengekomen aanvragen om een bouwvergunning. Tegen bovenstaande besluiten kuntu bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegengehou den. Om dat te voorkomen kunt u een verzoek om een voorlopige voorziening indienen bij de Arrondissements rechtbank 's-Gravenhage, Sector bestuursrecht, t.a.v. de voorzieningenrechter, Postbus 20302, 2500 EH 's-Gra venhage. De rechter beziet dan of met de bouw/sloop mag worden begonnen. Aan het indienen van zo'n ver zoek zijn kosten verbonden. BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: - Apollolaan, in het gemeenteplantsoen, naast Minerva- laan 1, drie essen. De bomen moeten wijken in verband met de reconstructie van het groen in het plantsoen. Deze beschikking kunt u vanaf 3 augustus tot en met 15 september 2006 op werkdagen tijdens openingsuren ie Voor inzage buiten kantoor- afspraak maken, tel 624 624. BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN De volgende bouwaanvragen zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20060224 Zuiaplaslaan 66, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van de woning aan de zij- en achtergevel (18- 07-2006); 20060225 Noordeinde 132A, (2E FASE) het gedeeltelijk vergro ten van de woning (21-07-2006); 20060226 Henegouwerweg 4A, het plaatsen behuizing op het ontvangwerl ringsinstallatie (25-07-2006); 20060228 Piasweg 30, het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak (25-07-2006); 20060229 Coenecoop 59, (IE FASE) het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een bedrijfspand-(26-07-2006); 20060230 P.C. Hooftstraat 11, het plaatsen van een berging (26- 07-02006). van een kunststof- van de afvalwaterzuive- RECTIFICATIE In de gemeenterubriek van week 25 is abusievelijk ver meld, dat aan de Rommelmarkt Bazar commissie Gere formeerde Kerk Waddinxveen vergunning is verleend voor het organiseren van een rommelmarkt op 25 november 2006 en 21 april 2007 in de Gereformeerde Kerk. Dit moet zijn een boekenmarkt. postadres telefax website e-mailadres voor informatie, vragen en klachten Cyclus: afvalinzameling, ophalen grofvuil e.d. 54 75 00 Gouwebad "De Sniep" 63 04 44 Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids De volgende bouwvergunningen zijn verzonden op de tus sen haakjes vermelde datum: 20060023 Burgemeester Trooststraat 71, het plaatsen van een garage/berging (27-07-2006); 20060090 Burgemeester Trooststraat 113-115, het vernieu wen van twee bergingen (27-07-2006); 20060139 Plasweg 2A, (2E FASE) het oprichten van een woonhuis met kantoor (27-07-2006); 20060209 Julianastraat 18, het plaatsen van een tuinhuisje (25- 07-06). Informatie over de vergunningen kunt u krijgen bij het Ver gunningenloket, tel. 624 832 of 624 835. Beroep tegen een beschikking kunt u tot en met 15 sep tember 2006 instellen bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wanneer u kracht, tenzij de Voorzitter Raad van digd. Het wekelijkse spreekuur van burgemeester H.C.J.Roijers vervalt tot maandag 24 augustus aanstaande. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uit spraak in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgeno men veiling. Wel kunt u uw bedenkingen kenbaar maken bij het Vergunningenloket. plaatsen van 15 metalen driehoeksreclameborden van t/m 27 september 2006 m.b.t. de aankondiging van een campagne voor afvalscheiding door Cyclus; - Scouting St. Victor: vergunning voor het tijdelijk plaatsen van een zendmast van 20 t/m 21 oktober 2006 t.g.v. de te organiseren internationale Jamboree On The Air. Na een besloten feest wordt aansluitend In de nacht van 20 op 21 oktober 2006.door 15 personen overnacht in het clubhuis aan de Jan Willem Frisoweg 73; - Mevrouw C. Nomen: vergunning voor het organiseren van een buurtbarbecue voor bewoners van de P.C. Hooftstraat op zaterdag 2 september 2006 van 15.00 t/m 23.30 uur. Voor de duur van de activiteiten wordt de P.C. Hooftstraat afgesloten voor het verkeer; - Mevrouw P. Heuvelman: vergunning voor het organiseren van een buurtbarbecue voor bewoners van de Aldebaran op de parkeerplaatsen voor het pand Aldebaran 2 op 26 augustus 2006 van 17.00 tot 24.00 uur. Voor de duur van de activiteiten wordt het begin van de Aldebaran afgeslo ten voor het verkeer; - Plus Rijnart: vergunning om op 1 en 2 september 2006 van 08.00 tot 17.00 uur rondom de Plus Supermarkt een braderie te organiseren. Voor de duur van de activitei ten worden de stoep en de laad- en losstrook bij de Plus Supermarkt afgesloten voor het verkeer en voetgangers. Wanneer u vindtdat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - ver leende vergunning/beschikking, kunt u binnen zes weken na de verzenddatum van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. beroep instelt, blijft een beschikking van u een voorlopige voorziening aanvraagt bij van de Afdeling bestuursrechtspraak van de State. In beide gevallen is griffierecht verschul- Raadhuisplein 1 (0182) 62 46 24 Postbus 400, 2740 AK 62 46 80 www.waddinxveen.nl gemeente@waddinxveen.nl 62 45 00 KSSS

Weekblad voor Waddinxveen | 2006 | | pagina 3