Pleidooi voor één Randstad- Gouda Zondag open provincie met vier gemeenten CV-ketel nodig? Naturalisatiedag gezellig samenzijn Oogstfeest Zevenhuizen 2006 J_L NOOIT MEER SCHILDEREN? Luchtdruk geweren Overal brand Zondag 3 september a.s. van 10.00 tot 17.00 uur Spreekuur wethouders BOUMAN meubelen SILCO Het bed uit Gooische Vrouwen! ia boeren hebben hard gewerkt. VAyAWAVuüöUmuüuü tarra een jaarlijks fenomeen worden. Daarnaast houdt de gemeente Waddinxveen elke zes weken een 'kleine ceremonie' voor de nieuwkomers. Dit is ook nood- men Montmartre-plein. Voor meer informatie: http:// www.oogstfeestzevenhuizen.nl. Citylife Reeuwijk Nieuwdorperweg 44 Reeuwijk ZONDAG 22 OKTOBER WADDINXVEEN - „De G is heel moeilijk. Als ik de hele s Lik, IviDE+AUDI KAARTVERKOOP KTV> 144/ iMaJcen, luv-interieur! P. VISSER ZONEN de man van Gerlane Mendes. „Maar nu gaat het goed, hoor." dag Nederlands praat, heb ik Roijers: „Het is hier de laatste aan het einde van de dag echt tijd anders net Brazilië met het pijn." De Braziliaanse Gerlane regenwoud." Mendes heeft het Nederlands staatsburgerschap verworven en lijkt helemaal geïntegreerd. REGIO/DEN HAAG - Eén Randstadprovincie (de Provincie Holland) met daarin slechts vier regiogemeenten: de vier grote steden. Als extra optie vijf regiogemeenten, vanwege de nood zaak tot bestuurlijke opschaling binnen de Regio Leiden. voor deze datum. Niet omdat met vijf anderen de dat een dag na de trouwdag van van de gemeente de burgemeester is, zoals hij de mensen wijs probeerde te ma ken, maar omdat op die dag in 1815 de eerste grondwet van het pas opgerichte Koninkrijk der Nederlanden van kracht werd. De dag benadrukt dat natura lisatie geen vrijblijvende zaak is en dat nieuwe Nederlanders alle rechten en plichten krijgen die bij het Nederlanderschap horen. Nieuwe Nederlanders genoten van een gezellig samenzijn met de burgemeester tijdens de eerste Naturalisatiedag. Foto: Hans Scholtes ker genieten van de demonstra ties van valkenier Marina Bliek met haar roofvogels. Voor de ware kunstliefhebber en andere geïnteresseerden wordt een expositie in, de voormalige C1000 (tijdelijk Voorbrood) van plaatselijke kunstenaars geor ganiseerd. Natuurlijk worden ook de kinderen niet vergeten; op het plein naast de Gerefor meerde kerk is het boerenerf met bijzondere hoenderrassen en raskonijnen, een speciale kin derhoek met aaibare dieren en de kinderen kunnen genieten van Poppentheater 2000. Hard gewerkt Als we over het Oogstfeest pra ten, dan denken we ook aan onze landbouwers en tuinders die de afgelopen tijd keihard ge werkt hebben om de oogst weer binnen te halen. Dit seizoen was voor de boeren zeker geen ge makkelijk seizoen; hittegolven en heftige regenbuien hebben er voor gezorgd dat de akkers moeilijk bewerkbaar waren en de gewassen schade opliepen. Echter, de oogst is binnen en dat wordt gevierd. Ten noorden van de Catgesbrug is de traditionele tentoonstelling van oude landbouwwerktuigen. ZOOOl NIEUWKOOP Deze tentoonstelling wordt jaar lijks georganiseerd door Fred Visser van Visser Verwarmin gen. Heel bijzonder is de op stoom aangedreven dorsma chine die op het Catgesplein te bewonderen valt. Fred Vis ser kwam op het idee om de oogst eens te combineren met een ambacht. Hierdoor is een unieke samenwerking ontstaan tussen de plaatselijke onderne mers: Consumptiegraan is ge maaid, gedorst en gemalen en MOERKAPELLE - De politie heeft twee jongens van zes tien en zeventien jaar oud uit Moerkapelle aangehouden op verdenking van openlijke ge weldpleging. Een motoragent werd rond 20.00 uur door vier jongeren aangesproken die ver telden dat ze gericht beschoten werden door twee anderen. De schietende jongens stonden in een grasveld nabij de Hollevoe- terlaan. De vier wezen de verdachten aan. Bij het zien van de agent gooiden de twee geweren in het gras en gingen er vandoor. De verdachten die herkend waren door de andere jongens, werden korte tijd later in een woning aangehouden. Volgens de ver dachten schoten zij niet op de jongens, maar wel op berenklau wen en dieren. Bij de zeventien jarige verdachte, eigenaar van de luchtdruk geweren, werden loodkogeltjes aangetroffen. De politie stelt een nader onderzoek in. het in april 2005 door Vereniging Deltametropool georganiseerde Congres Hollandwet. Tijdens dit congres met bestuurders en medewerkers van provincies, gemeenten en maatschappe lijke organisaties spraken ruim 80 procent van de aanwezigen zich uit voor de vorming van één Randstadprovincie en bleek het draagvlak voor zo'n Rand stadprovincie veel groter dan gedacht. De Vereniging erkent dat in grijpende bestuurlijke herzie ningen moeilijk zijn, maar wijst als voorbeeld naar Denemarken. Daar zijn onlangs alle gemeen ten met minder dan 30.000 inwoners gefuseerd en het aantal provincies is meer dan gehalveerd. In Nederland heeft de waterschapswereld la ten zien dat het kan. In een tijdsbestek van enkele decennia is het aantal waterschappen te ruggebracht van 2500 naar 27. Nodig zijn een centrale proces voering, een krachtige bestuur lijke aansturing, een duidelijk tijdpad en de durf om aan het eind daarvan knopen door te hakken. Iedereen tevreden stel len zal op voorhand onmogelijk zijn." WADDINXVEEN - In de nacht van zaterdag 26 op zondag 27 augustus hebben tussen 2.05 uur en 2.45 uur vier branden gewoed. De eerste melding was aan de Koningin Wilhelmina- singel, kort daarna kreeg de brandweer het druk. Op de Kó ningin Wilhelminasingel werd brand gesticht aan drainagebui- zen. Als gevolg van deze felle brand, vatten ook twee bomen vlam. Door de brand ontstond veel, rookontwikkeling. Vervol gens werden agenten dóór om standers erop geattendeerd dat, op datzelfde moment, ook een brand gewoed had aan een hoes van een motor die geparkeerd stond op de Anna van Han- noverstraat. Passanten konden de brandende hoes wegtrekken en de eigenaar waarschuwen. Deze heeft de brand met een tuinslang geblust. Aan de Brederolaan stond even eens drainage-materiaal in de brand. Ook deze brand werd door omstanders geblust. Nadat de branden onder controle wa ren hebben agenten uit voorzorg in de omgeving gekeken of er meer branden waren. Een half uur later, om 02.45 uur werd een brand gemeld aan de Willem de Rijkelaan. Hier werd een vouw wagen in brand gezet. De brand ontstond terwijl brandweerper soneel in dezelfde straat bezig was hun blusvoertuig te hervul len met water. De brandweer wist de schade aan de vouw wagen te beperken. De politie stelt een onderzoek in naar de branden en verzoekt getuigen zich te melden aan het bureau van politie in Waddinxveen of via 0900 - 8844. Een anonieme melding via Meld Misdaad Ano niem is ook mogelijk via 0800 - 7000. Daarvoor pleit de Vereniging Deltametropool in een brief aan de Minister van Binnenlandse Zaken. Aanleiding voor deze brief vormt de in mei door Mi nister Remkes gepresenteerde notitié 'Maatwerk in het Mid denbestuur' en zijn aansluitende oproep tot discussie waarvan de resultaten dit najaar zullen worden gepresenteerd. De Vereniging Deltametropool is een gezamenlijke denktank en lobbyclub van onder meer de grootste steden in Randstad Holland, de drie provincies, de waterschappen, milieufedera ties, WLTO, ANWB, Natuurmo numenten en enkele grote wo ningcorporaties. De Vereniging wil bevorderen dat Randstad Holland zich verder ontwikkelt tot een echte metropool, die haar specifieke kwaliteiten ontleent aan haar waterrijke ligging. De Vereniging steunt in grote lijnen de notitie van Remkes, die uitgaat van een vermindering van de bestuurlijke drukte en vergroting van slagkracht door een operatie van schaalvergro ting bij de lagere overheden, waarbij de nadruk ligt op Rand stad Holland. "De motor van onze nationale economie, gele gen in het fysiek meest kwets bare deel van het land, heeft inderdaad dringend een beter bestuur nodig", stelt Deltame tropool. Dit pleidooi van de Vereniging sluit aan bij de uitkomsten van Het kabinet heeft besloten dat alle gemeenten op 24 augustus een Naturalisatiedag te orga- Maar sommige dingen blijven niseren. Er is bewust gekozen moeilijk. Gerlane Mendes nam samen uitnodiging van de gemeente Waddinxveen aan om bij een ceremonie ter ere van de Natu- ralisatiedag aanwezig te zijn. „Zes van de dertien die zijn in gegaan op de uitnodiging. Dat is geen slechte score", zegt een woordvoerder van de gemeen te Waddinxveen. „Zeker niet als je je bedenkt dat dat er in Gouda vijftien van de honderd zijn." Van de zes kwamen er vijf op- De bijzondere nieuwe dag moet dagen om een gezellig samen zijn te hebben met de burge meester Henk Roijers en elkaar. De sfeer was gemoedelijk, de oorspronkelijke nationaliteiten waren divers. Een ding hadden zakelijk omdat de kersverse Ne- ze echter met elkaar gemeen: ze hebben sinds dit jaar alle maal een Nederlands paspoort. Toch is Nederland af en toe WADDINXVEEN - De waddinx- veense wethouders houden met ingang van maandag 4 septem ber een wekelijks spreekuur. Zij doen dit in navolging van bur gemeester Roijers. Belangstellenden kunnen elke maandag tussen 16.00 uur en 17.00 uur terecht op het gemeen tehuis. Om alles soepel te laten verlopen, is het nodig om vooraf een afspraak te maken. Het college van burgemeester en wethouders wil graag de con tacten met inwoners versterken. Een van de middelen daartoe is een spreekuur. Dit spreekuur kan in principe worden bezocht door alle inwoners en of or ganisaties uit de gemeente. Het uur is voor iedereen bestemd die specifieke aandacht voor iets wil vragen. Ook leuke ideeën of sug gesties zijn welkom. Belangstel lenden moeten zich van te voren aanmelden via telefoonnummer 0182-624600. Lange wachttijden Zaterdag wordt de oogst weer gevierd in Zevenhuizen. De worden zo voorkomen en de Foto: PR collegeleden kunnen zich voor bereiden op het onderwerp. van dat meel is een speciaal Onderwerpen die op het spreek- brood gebakken, exclusief voor uur aan de orde worden gesteld, het Oogstfeest. Geurt Gerrit- zullen besproken worden in de sen, de plaatselijke bakker, is B&W-vergaderingen. Mensen in staat geweest een heerlijke die het spreekuur bezocht heb- tarwebol en bijzondere smaak- ben, krijgen binnen drie weken volle puntjes hiervan te bakken, te horen wat de eventuele ver- De broden zijn te koop bij Bak- volgstappen zijn. kerij Gerritsen, Het Mekka en Op 6 september 2004 startte bij C1000 Wals. Natuurlijk kan burgemeester Roijers al met het de broden proeven op het spreekuur. Wegens grote be langstelling kunnen inwoners vanaf 4 september ook terecht bij één van de wethouders. het regelen van de papieren. Het is wel wennen om naar een ander land te komen; zeker omdat er een andere taal wordt gesproken." Ook de Chinees Xi- rong heeft zijn weg gevonden in Waddinxveen. Hij heeft een eigen cafetaria in de Dorps straat en lijkt een gat in de markt te hebben gevonden met zijn Chinese champignons. „Jullie spreken allemaal goed Nederlands; zeker gezien het feit dat jullie nog niet echt lang hier zijn", sprak de burgerva der. „Maar ik wil vragen dat als jullie de taal nog niet helemaal goed spreken, jullie dat vervol maken.. Dan kun je elkaar beter begrijpen." Internet lijkt dezer dagen de ontmoetingsplek voor mensen uit verre landen. Zo leerde ook de Keniaanse Evon haar man kennen. „Het was puur toeval" vertelt zijn. Ook haar man kijkt met een glimlach terug: „Ik was niet eens op zoek." Maar het klikte en het contact werd in niger. Meneer van 't Hof besloot op een dag naar Kenia af te reizen óm kennis te maken met zijn Evon en haar familie. „Dan weet je het nooit", reageert de Keniaanse. „Je moet bewijzen dat wat je zegt via het internet waar is." Dat bleek zeker het geval en Evon woont nu vijf jaar in Nederland. Ze heeft een zoon die in haar moederland is geboren, haar dochter kwam in Waddinxveen ter wereld. „Maar mijn zoon van elf be heerst het Nederlands erg goed en corrigeert mij soms." Evon had wel een kleine voor sprong op de andere genatura- liseerden toen zij naar het noor den trok. „Ik ben danseres en was al wel eens in Nederland geweest met een circus. En in Kenia zitten ook veel Nederlan ders; ik heb daar al geleerd van het land en mensen." Binnen kort hoopt de van oorsprong Keniaanse een massagecursus te gaan volgen en daarin werk te vinden. Behalve een Nederlands pas poort, kregen de nieuwko mers een gegraveerde pen en de boekjes Wij en Koninkrijk der Nederlanden welkom. Het laatste betreft informatie van diverse instanties met telefoon nummers. „Dus als je moeilijk heden hebt, kun je koningin Beatrix bellen", aldus een hu moristische burgemeester. Hij besloot zijn toespraak met lieve woorden om allen een hart on der de riem te steken: „Ik hoop dat jullie hier allemaal gelukkig worden." derlanders binnen zes weken moeten kunnen beschikken over een Nederlands paspoort. Edit uit Roemenië kwam vier wennen. „Zo was de tempera- jaar geleden naar het kikker- tuur het eerste half jaar een landje onder de zeespiegel. „Ik probleem", zegt André Koot, ben drie jaar bezig geweest met ZEVENHUIZEN - Zaterdag 2 september om 10.00 uur is het weer zover: dan vindt de officiële opening plaats van het zestiende Zevenhuizense Oogstfeest. Dankzij de enthou siaste medewerking van heel veel vrijwilligers en de financi ële bijdragen van de bedrijven en de Gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle is het weer moge lijk om u, als bezoeker, een mooi programma te bieden. Jaarlijks terugkerende attracties aange vuld met nieuwe elementen zor gen ervoor dat het Oogstfeest in Zevenhuizen herkenbaar, maar ook verrassend blijft. Op de bijna één kilometer lange Dorpsstraat komt de bezoeker heel veel marktkraamhouders tegen die hun verschillende waren aanprijzen. Daartus sen is er verspreid over de hele Dorpsstraat een tiental oude ambachten. Het plein voor het gemeentehuis is op 2 septem ber omgetoverd tot een waar Montmartre-plein, waar men koffie, limonade, wijn of bier kunt drinken en kan kijken en luisteren naar de optredens op de beide podia. Op het ClOOO-plein is een bar en live muziek aanwezig. Naast de Hervormde kerk kan de bezoe- Ég Waddinx TQTAALOPLAGE REGIONALE NIEUWSBLADEN GROEP 215.000 EXEMPLAREN OPLAGE 1,5.300 EXEMPLAREN 57E JAARGANG NR. 3018 WOENSDAG 30 AUGUSTUS 2006 9 A Hanzeweg 13, Gouda, www.gamma.com uit de tweede serie Gooische www.boumanmeubelen.nl y 't Etiriridi Gratis DVD Nefit-dealer/Lid van UNETO VNI Goed advies Kwaliteitsproducten Vakkundige installatie Onderhoud en service FESTIVAL LOOK A LIKE 20+ 19.00 uur tot 01.00 uur Live in Citylife: Henny Roozendaal as Marco Borsato Richard Hekkert as Rene Froger Dutch Cher Tony Lewis as Robbie Williams Uitgever: PCM Lokale Media Redactie 0182 - 638288. Verkoop 0182 620626. Bezorging 0900 - I0I0I07 (I0 eurocent p.m.) 0 lil ƒx15,2 SURf OOK NAAR WWWJOTOKUIN.Nl digitale Reeuwijk: Citylife op zaterdag vanaf 21.00 uur aan de kassa. Reeuwijk: Butterfly Miereakker. Gouda: Videoland Bloemendaal. Bodegraven: Music&Fun Shop La Leona Kerkstraat. Boskoop: Expert. Waddinxveen: Music Shop. Voorverkoop: 13,- ex fee Deur 17,50 Showroom en meubelmakerij: Zuidkade 230 Waddinxveen Tel: 0182-616878 Cenfra/e verwarmings- en service lnstallatieburo\ ZEVENHUIZEN Boxsprtng-combina- tie Allure: incl. echte ‘Gooische Matras sen' (160 x 200 cm) v.a. 2999,-. Nu v.a. 2549,- Zondag open, 12.00 -17.00 uur IJsselmondselaan 175, Rotterdam, telefoon (oio) 284 2111. IJ vindtori-, aan N/io apelle a/d IJssel naastbedrijvenpark Rivium. Gratis parkeren. KUNSTSTOF KOZIJNEN MET 20 JAAR GARANTIE «■■il kamen ^fe| Hl DEUREN HM SERRES Energieweg 30 (Industriepark) 2421 LM Nieuwkoop Telefoon: 0172 -570489 www.stijl2000.nl Dit proces moot dan wel van bovenaf aangestuurd worden, meent de Vereniging. "Wachten op vrijwillige initiatieven van onderop duurt te lang en leidt niet altijd tot optimale resulta ten.

Weekblad voor Waddinxveen | 2006 | | pagina 1