Waddinxveen HOREkade Live voor herhaling vatbaar blijft optie voor Boskoop CV-ketel nodigt Winkelcentrum Passage in teken van kunst en kitsch - ®te! 1 Oh vn?r?7n3lb;n,7ïl Witgoed speciali 22 en 2i september WARMTESHOW vrijdag io.oo - 21.00 uur zaterdag 10.00 - tó.oo uur www.warmteshow.nl bent van ^elKoi 1 BS I Bijbelstudie Aanhouding voor geweld Activiteiten in de Paddestoel Het 5de WEAF vol met toneel- verrassingen NEELEMAN Vervanging van uw keukeninbouw apparaten? Officiële opening Alzheimer Café Waddinxveen 57E JAARGANG NR. 3019 WOENSDAG 6 SEPTEMBER 2006 Rel 0180-63 1106 Sieradenexpositie in bibliotheek Zevenhuizen VOF T. van der Spek Zn. 3l HflITSm service en t^siailabi P. VISSER ZONEN l/SILCO Door Jolanda van Luinen «5e"S Koop bij Van der Spek, da’s lang niet gek!’ Nieuwe aogst fruit uit eigen boomgaard!! Dslbare heerlijke appels5 kilo 2.49 NU SUPERC2ROTE BOLCHRVSUsNTEN OPLAGE 15.300 EXEMPLAREN C TQTAALOPL^E REGIONALE NIEUWSBLADEN GROEP 215.000 EXEMPLAREN ’r iveen u Jk u Een druk bezochte HOREkade Live. Eigen foto ZEVENHUIZEN - In de maand i f Nfcfit-dealer/Lid van UNETOVNI Goed advies Kwaliteitsproducten Vakkundige installatie Onderhoud en service wij komen gratis bij u thuis de juiste maten opnemen op een rij' zien er op 9 september anders uit dan kinderen gewend zijn; gekker, groter en dus leu ker dan 'thuis'. Bezoekers met wokkels kunnen meedoen aan de 'WokkelPlons', de moderne Uitgever: PCM Lokale Media Redactie 0182 638288. Verkoop 0182 - 620626. Bezorging 0900 -1010107 (10 eurocent p.m.) Aardappelen-, groente-, fruit en tuinplanten Bredeweg I 16, Zevenhuizen, tel. (0180) 63 IS II U vindt ons naast oprit 10 van de A12. Aanbiedingen geldig t/m 9-9-2006. Op=op Kerkweg Oost 185 2741 HD Waddinxveen Tel. (0182) 64 00 72 Alfred Nobthiraat 1 E’ in de raadsvergadering van 31 augustus zwaar ingezet op een wijziging van het collegevoor stel: inzetten op een fusie met Waddinxveen en Rijnwoude. De VVD vindt de functie van enthousiast gebruik wordt ge maakt van de dansvloer. Een enkeling die nu al huiswaarts wil, kan niet om een aantal meiden in lichtblauwe shirts heen. Zij nodigen de voorbij gangers uit om, via kijkgaatjes in de tijdelijke raambedekking, binnen te gluren in het bin nenkort te openen restaurant, genaamd Thuis. De Nesse en Zuidkade kennen een grote variëteit aan horecagelegenhe den, zo is vandaag gebleken. Binnenkort kan men ondervin den of Thuis daar een goede aanvulling op is. De organisa tie van HOREkade Live heeft laten weten dat dit zo goed als zeker een terugkerend evene ment gaat worden, als de eerste editie aan zou slaan. noem de het jammer dat Boskoop is aangewezen op Waddinxveen. "Ik ben blij dat Rijnwoude nu wel wil en eventueel met Zoe- laatste echter rustiger dan aan de andere kant van de tunnel. Een springkussen en een bui tenbar zijn ingezet om publiek te trekken, maar daar loopt het op dit tijdstip niet storm. Druk ker is het in de tunnel, waar restaurant Episode II samen met Heisterkamp Wijnkopers een wijnbar met kaasjes heeft ingericht. Hier wordt genipt en geproefd dat het een lieve lust is. Een paar meter verderop klinkt Griekse livemuziek van af restaurant Kreta. De zomer se klanken en dito etensgeuren zorgen ervoor dat veel gasten een plekje zoeken aan het wa ter, om daar te genieten van een culinaire aanbieding. Kin deren vermaken zich ondertus sen met de workshops steltlo pen, éénwieler fietsen, bordje draaien op een stok en het zweefrek. Het evenement is Centrale verwarming* - en service Installatieburo ZEVENHUIZEN t-ky maAest, ourïtvieriuur! Showroom en meubelmakerij'; Zuidkade 230 Waddinxveen Tel: 0182-616878 extra voordeelmuntje en dus meer kortingen, gratis tikelen of andere voordelen bij meest zwaarwegende argument moet zijn bij het kiezen van fu- is geschreven door Helma siepartners. Boskoop moet kie zen voor een 'groene' gemeente en daarmee liggen Rijnwoude en Zoeterwoude meer voor de hand dan Waddinxveen, waar- meente gevormd worden. Maar dit is een momentopname, het Waddinxveen wordt niet uit gesloten. een sieradenexpositie van Tonny Verschoor te zien. Zij werkt met verschillende technieken, waar van verschillende vormen in de kinderop- bibliotheek te bewonderen zijn. Met deze expositie krijgt u een goed overzicht van haar werk. Ver schoor heeft sinds kort een siera- de denwinkeltje 'Sierado' in Moerka- pelle. Ze verkoopt daar sieraden en heimer Café Waddinxveen vindt plaats in het Anne Frankcen- trum aan het Jan van Bijnenpad 1 en is elke tweede woensdag van de maand geopend. Het onderwerp van de eerste bij eenkomst is 'Vergeetachtig of dement?' Een niet-pluisgevoel en wat dan? Elly Smit, maat schappelijk werkster en sociaal verpleegkundige van de GGZ zal het een en ander vertellen over vergeetachtigheid en voor al wanneer de vergeetachtigheid een verschijnsel van dementie geworden is. Iedereen vergeet wel eens iets, maar dat betekent nog niet dat men dement is. Men kan pas spreken over dementie als er ook andere verschijnse len aanwezig zijn. Verder zal zij vertellen hoe met die vergeet achtigheid om te gaan. Belang stellenden zijn vanaf 18.30 uur welkom. De toegang is gratis. WADDINXVEEN - Ter ere van de vernieuwde Nesse werd af gelopen zaterdag voor de eer ste keer het evenement HO REkade Live gehouden. Veel horecaondernemers aan deze Gouwekade, die voor de gele genheid auto- en fietsvrij was gemaakt, ondersteunden dit initiatief met etenskraampjes en leuke activiteiten. Net zo als de terrassen werden deze drukbezocht. Grote parasollen zorgden ervoor dat het er goed toeven was, ook toen een re genbui overkwam. Niet alleen etablissementen aan de Nesse, maar ook die aan de Zuidkade doen deze dag mee aan het evenement, dat van twee uur 's middags tot middernacht een goedgevuld muzikaal programma kent. Rond half vier is het bij die WADDINXVEEN - De politie heeft zondag 3 september rond 02.15 uur op de Prinses Beatrix- laan een 19-jarige man uit Utrecht aangehouden. De politie was naar hem op zoek nadat een 34-jarige man uit Waddinxveen gebeld had dat hij was geslagen en geschopt door de verdachte. Dit gebeurde rond 02.00 uur op het Stations plein. De verdachte kreeg daar een woordenwisseling met een man en richtte zijn woede op de man uit Waddinxveen nadat die er een opmerking over maakte. Door een beenveeg die de ver dachte maakte kwam de Wad- dinxvener ten val met zijn hoofd op de grond met een grote bult als resultaat. De politie maakt proces verbaal op tegen de verdachte. In de loop van de zondag werd hij weer op vrije voeten gesteld. WADDINXVEEN - Wijk en Speeltuinvereniging De Padde stoel houdtelkemaandagmiddag een instuif voor volwassenen. Tijdens deze middag kunnen belangstellenden meedoen aan diverse kaartspelen waaronder klaverjassen. Entree: 0,50 euro cent voor leden en 0,75 eurocent voor niet leden. De middagen beginnen om 13:30 en eindigen om 16:00 uur. Tevens wordt er op woensdag 6 september weer een kinderbingo georganiseerd. De bingo is voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. Entree: 1,25 euro voor leden en 2 euro voor niet leden. De bingo begint om 13:30 uur. Kinderen onder de zeven jaar mogen alleen onder begeleiding meedoen. De Pad destoel is gevestigd aan de Lijs terbesstraat 18 in Waddinxveen. WADDINXVEEN - Op zaterdag 9 september houden de win keliers van de Passage in Wad dinxveen tussen 11.00 en 16.00 uur hun jaarlijkse taxatiedag. Wie antwoord wil krijgen op de vraag of zijn of haar eigendom kunst of kitsch is, neemt het op die dag mee naar de Passage. De beëdigd taxateur Rob H. Op- scholtens kijkt kosteloos naar de ouderdom, zeldzaamheid en waarde van maximaal drie voorwerpen per persoon. Voor kinderen is er een circuit met leuke Oudhollandse en moder ne spellen uitgezet waaraan gra tis kan worden deelgenomen. Ton van de Berg, voorzitter van de winkeliersvereniging: „Iedereen heeft wel ergens een prul of pronkstuk staan. Ge kocht op een rommelmarkt, ge kregen van een kennis of ge ërfd van een familielid. Naar het voorbeeld van het populaire tv-programma 'Tussen Kunst Tricmphe handperen2 kilo 0.99 Reine Vic+oria pruimen3 kilo 4.95 Paprika mix1 kilo 0.99 Bloemkool groot per stuk 0.99 Beleger kaas per kilo 3.95 gezellig druk te noemen, maar toch is er nog ruimte genoeg om langs de kade te flaneren. Zo kom je vanzelf bij de stand van Sierado, waar armband jes gemaakt kunnen worden en 'en passant' reclame wordt gemaakt voor kinderpartijtjes voor jonge creatievelingen. De- cokay Van Blitterswijk trakteert zijn publiek op een gratis foto, genomen door een professio nele evenementenfotograaf. De achtergrond van het kiekje is strakblauw met een frisgroene palmboom. Gelukkig laat het weer het toe dat er zonder jas geposeerd kan worden. Nog meer zomergevoel is te vinden aan het einde van de terrassen boulevard, waar op de klanken van Pakito's 'Living on Video' WADDINXVEEN - Op woens dag 4 oktober wordt er een 'Bij- belstudieochtend voor vrouwen, door vrouwen',gehouden in de september is er in de bibliotheek Morgensterkerk. De ochtend een sieradenexpositie begint om 9.30 uur, de zaal is open om 9.00 uu. De ochtend is om ongeveer 11.15 uur afge lopen. Er wordt voor pas gezorgd. Marleen Ramaker zal deze morgen spreken over 'Elkaar bereiken: hoe?'. De Mor gensterkerk bevindt zich aan Sterrenlaan 1 in Waddinxveen. Voor de kosten van deze ochtend kralen en ze geeft workshops. Ook wordt er in de pauze een collecte maakt ze sieraden op bestelling, gehouden. Voor meer informatie: Voor meer informatie is er een fol- 0182 613 819 of 1082 630 070. der verkrijgbaar in de bibliotheek. Kitsch', organiseren wij de slag slaan op een 'vette' kop van taxatiedag nu voor de vierde jut. Traditionele spellen als de keer. Ik ben benieuwd of er, net bibberspiraal, sjoelbak en 'vier zoals in het programma, ook in Waddinxveen verrassende en kostbare eigendommen tussen de voorwerpen zitten." Nieuw dit jaar is een uitgebreid spellencircuit voor kinderen. Gelijk aan het thema wisselen variant op een ouderwets werp- Oudhollandse (kunst) en mo- spel waarmee jong en oud het derne (kitsch) spellen elkaar af. aantal Wokkeltjes kunnen ver- Deelnemers aan het circuit krij- dubbelen of hun inzet kunnen gen bij de taxatietent een gratis verliezen. De enige spelregel is spellenkaart. Hierop komen de simpel. Wie vanaf een redelijke punten te staan die zij met de afstand een Wokkeltje op het spellen verdienen. Tussen 10.00 juiste lelieblad werpt, wint een en 16.00 uur kunnen kinderen extra voordeelmuntje en krijgt onder meer (net echte) worst dus meer kortingen, gratis ar- vangen, een (kunst) koe melken, (nep) eieren rapen, spijkerbroek- onder meer de winkeliers in de hangen, muziek maken en hun Passage. Weekblad vo Waddinxveer fantasie en als een rode draad door deze boeiende eenakter. Ook Tsje- chov ontbreekt niet op dit fes tival, in de tweede voorstelling van 'Spin' zien we 'Het aanzoek' van deze grote toneelschrijver. Het gaat in deze eenakter, die door Peter Thissen wordt gere- Dan moeten we Waddinxveen gisseerd, om een grootgrond- zeker niet uitsluiten, laten we bezitter die de dochter van de die mogelijkheid vooral open buren ten huwelijk vraagt. De laten." verwikkelingen rondom liefde W. Wegerif (GroenLinks) versus hebzucht van beide fa milies zijn door Tsjechov met een scherpe pen beschreven en nog steeds actueel. Toneelver eniging Toi-Toi sluit het festival terwoude kan een groene ge- af me 'Een Cocktail Pinters' van Harold Pinter. Naast avond vullende stukken, schreef Pinter ook hele korte stukjes, vier daar van te weten Black en White. Maandagmorgenoverdenking en de Bushalte zijn door Toi-Toi bewerkt tot één eenakter. Onder de werknaam-'Een Cocktail Pin ters' is men aan de slag gegaan en hebben de monoloog en dia logen, in een tekstbehandeling van Kitty Schrever, op boeiende wijze in elkaar overlaten lopen tot een verantwoord geheel. Bei de avonden beginnen om 20.00 uur, kaarten a 7 euro, passe partouts voor beide avonden a 12,50 euro kunnen gereserveerd worden bij Adri Nieuwerf 0182 - 614020 of 06 - 43126053. proces gaat verder. Als wij ech ter voor een keuze komen te staan dan kiezen we voor een groene gemeente." Burgemeester J. Rijsdijk consta teerde dat de VVD principieel kiest voor een greenportge- meente maar wil zelf liever een stap verder gaan naar een grote re gemeente. "Als je de stap zet, doe het dan goed en kies voor een gemeente met voldoende in woners. Niet voor een mono-economi- sche gemeente. Ik vind de ge dachte van de VVD een beetje eng. Natuurlijk is de greenport- ontwikkeling belangrijk maar geef dan dat signaal en wacht af wat andere partijen daarvan vinden. Zeg gewoon dat je een gemeente wil waarin de green- port is geborgd." De VVD kon zich hierin vin den maar stond er op dat de tekst van het voorstel in die zin werd aangepast. De liberale fractie weigerde in te stemmen met de ongewijzigde tekst. Het college en de meeste fracties waren daartoe bereid, met uit zondering van D66. Daarmee bleef de VVD binnenboord maar D66 meende dat hiermee te zwaar wordt ingezet op een groene gemeente. "Wij willen een complete gemeente", aldus T. de Langen die nog opmerkte dat het 'groene' karakter toch al zwaar onder druk staat omdat het steeds meer een 'glazen' ge- WADDINXVEEN - Op woens- meente wordt. D66 stemde om dag 13 september gaat het Alz- die reden tegen het gewijzigde heimer Café Waddinxveen van voorstel. start. Om 19.00 uur zal dit Alz heimer Café officieel worden ge opend door Marco Blom, direc teur van de Stichting Alzheimer Nederland. Het programma van het Alzheimer Café begint om 19.30 uur. Een Alzheimer Café is bedoeld als ontmoetingsplaats voor alle mensen met de ziekte van Alzheimer, hun partners en familieleden. Er wordt uitge breid voorlichting gegeven en er •is gelegenheid om te praten met deskundigen over de ervaringen en problemen met deze ziekte. Er zijn ook hulpverleners aan wezig en er is gelegenheid om vragen te stellen. Bovendien zijn er diverse voor- lichtingsboeken en brochures van de Stichting Alzheimer Ne derland beschikbaar. Het Alz- WADDINXVEEN - Ook dit jaar berust de organisatie van het Waddinxveens eenakterfestival bij de gezamenlijke plaatselijke toneelgroepen. Het festival dat voor de vijfde keer georgani seerd wordt, zit vol toneelver- rassingen. Diverse ensembles verzorgen tijdens dit festival de BOSKOOP/WADDINXVEEN - De Greenport-functie van de muzikale omlijsting. Het festival sierteeltregio Boskoop moet nadrukkelijk een rol spelen in de dat in het weekend van 29 en 30 komende beraadslagingen over het fuseren van gemeenten. Dit september wordt gehouden in standpunt van de gemeenteraad van Boskoop zal worden over- Kreater te Waddinxveen, opent gebracht naar Gedeputeerde Staten. Dit betekent concreet dat op vrijdag met de eenakter 'Tot Rijnwoude de voorkeur geniet, eventueel ook met Zoeterwoude, de dood ons scheidt' van toneel- in overeenstemming met de wens van Rijnwoude. Waddinx- groep Maskerade onder regie veen blijft echter een optie, van Rob de Graaf. Deze een akter, is wellicht verrassender De Boskoopse VVD-fractie heeft dan de titel doet vermoeden, en begint daar waar het leven ophoudt. Toneelgroep Kameleon sluit de eerste avond af met 'Overstag' een eigen productie die zeer re centelijk zijn premiere had tij- Greenport zo belangrijk voor de dens het amateurkunst project toekomst van Boskoop dat dit het Oude routes,Nieuwe wegen van het Kunstgebouw Zuid Holland, en de Wit. 'Overstag' is een ritmi sche poëtische voorstelling die ontroerd en verrast, de locatie waar men speelt is een bron van inspiratie die iedere voorstellin- mee deze gemeente niet meteen gen op zich zelf zet, we zijn dan uitgesloten wordt, ook zeer benieuw wat de locatie De ommezwaai van Rijnwoude, Kreater met deze voorstelling die nu wel wil meedoen aan doet. Op zaterdag is het de beurt fusiebesprekingen, wordt door aan theaterprojectgroep 'Spin', alle Boskoopse fracties positief Ze beginnen met 'Verbeurd ver- beoordeeld en gezien als een klaard'van Tenesee Wiliams, mogelijkheid om de Greenport- werkelijkheid lopen gedachte handen en voeten te geven. Maar daarmee moet de onderhandeling met Waddinx veen niet op de achtergrond raken. Brede steun dus voor het collegevoorstel. E. Straver (PvdA): "We moeten streven naar een krachtige gemeente. 1 Ti i r- parffwrgerr’éente Brvchkpbel

Weekblad voor Waddinxveen | 2006 | | pagina 1