Laurus sluit Zwembad blijft nog open distributie centrum Waddinxveen Het balboekje van het Groene Hart Gouda Zondag open CV-ketel nodig! issers Bol b.v. OPEN HUIS 3^ n Witgoed specialist Vioolles bij Kreater Kijk voor spectaculaire aanbiedingen elders in deze krant!!!! Vervanging van uw keukeninbouw apparaten? Afsluiting parallelweg en carpoolplaats N 207 Ongeval Open kerk O Zondag 8 oktober a.s. van 10.00 tot 17.00 uur Aantreffen hennepkwekerij Vrijwilligers gezocht s NEELEMAN ZATERDAG 14 OKTOBER A.S. de pater JAAR 57E JAARGANG NR. 3023 TOTAALQPLAGE REGIONALE NIEUWSBLADEN GROEP 215.000 EXEMPLAREN OPLAGE 15.300 EXEMPLAREN Foto: Liesbeth van der Vis Zwembad de Sniep kan nog even tot 2010 vooruit. 1 Bel 0180-63 1106 1 1- 'i de kantine moesten komen, had ik wel het gevoel dat het niet goed zat", vertelt onderverza- melaar Theo Pietersen. „Maar wordt gezocht naar een passende oplossing voor de werknemers. Voor een aantal van hen zal er mogelijk een baan bij het distri butiecentrum in Den Bosch zijn. Theo Pietersen ziet het somber in. „Ik wil er niet naar toe ver huizen en om elke dag van hier Nu komt hij misschien zelf op straat te staan. Wat hij verder gaat doen weet hij nog niet. Eerst moet hij het nieuws verwerken. Lont. „Dus hebben we besloten wel geld te investeren waar dat allemaal nodig is, maar zonder toeters of bellen, hoe leuk dat ook kan zijn." Daarnaast wordt de huiswerkbegeleidingsdienst afgeschaft en wordt de OZB ver hoogd met 1,4 procent. En om de begroting verder sluitend te maken, worden de grafrechten verhoogd om de begraafplaats uit te kunnen breiden. voor de cursus opgeven bij Krea- ter, 0182-614422 of info@kreater. nl. gesloten werd, was het toch een klap." Hij praat er ogenschijn lijk nuchter over, hij moet het nieuws nog verwerken. Een col- er bij staat vertelt over de reacties: „Die waren heel wis van boosheid, anderen konden hun tranen niet bedwingen en een enkeling lachte." WADDINXVEEN - Een achttien jarige fietser uit Waddinxveen is naar het ziekenhuis gebracht na dat hij bij een aanrijding met zijn hoofd op de voorruit van een auto terecht kwam. Het ongeval vond plaats op de Brugweg. De Waddinxvener fietste over de Brugweg in de richting van de Henegouwerweg. Bij de verkeerslichten haalde hij een stilstaande vrachtwagen links in. Een 29- jarige auto mobilist uit Boskoop sloeg op dat moment, toen hij groen licht had, rechtsaf en knalde tegen de fietser. WADDINXVEEN - Zwembad De Sniep blijft sowieso nog tot 2010 open. De gemeente haalt de komende vier jaar geld uit een daarvoor bestemd potje. „Maar daarna is het op", laat burgemeester H. Roijers weten. Wat er daarna gebeurt, moet de gemeenteraad in 2007 beslis sen. Dat werd duidelijk tijdens de presentatie van de begroting voor de komende vier jaar. „Privatiseren zou een oplos sing kunnen zijn", vervolgt de burgervader. „Maar we heb ben eerst andere vragen die we willen beantwoorden. Bijvoor beeld wat voor type zwembad het moet zijn en of het mogelijk is om het zwembad buiten de gemeentegrenzen neer te zet ten." Andere besluiten van de ge meente Waddinxveen als het aankomt op de begroting, is dat het beleid op vele punten sober der zal worden uitgevoerd. Dat is nodig gezien de financiële perikelen die boven water zijn gekomen. „Waddinxveen zit krap", reageert wethouder D. vangen. „Daar hebben we echt financiële zekerheid voor no dig", laat wethouder W. Dijk- sterhuis weten. „We hebben afgesproken dat zolang die er niet is, er niet gebouwd wordt. Ook moet de infrastructuur eerst goed geregeld zijn." Elders in het dorp moet het ver keer ook kunnen rekenen op betere doorstroming. Roijers: „Bij gesprekken met burgers blijken verkeer en parkeren de grootste ergernissen. Ook er gert men zich aan het feit dat er weinig gehandhaaft wordt in de gemeente. We gaan daarom inzetten op extra capaciteit om te kunnen controleren, handha ven en waar nodig optreden." Toekomst nemende bestuursdrukte te dra gen. In het Groene Hart heeft dit een ingewikkelde dans van negen mogelijke fusiepartners tot gevolg. Waddinxveen, Bos koop, Zevenhuizen-Moerka- pelle, Nieuwerkerk a/d IJssel, Moordrecht, Gouda, Rijnwoude, Reeuwijk en Bodegraven. Wie gaat er nu met wie? Waddinxveen heeft het oog laten vallen op Boskoop en eventueel Rijnwoude. Ook Moerkapelle zou een mogelijke fusiepartner kunnen zijn. Maar deze ge meente maakt deel uit van de fusiegemeente Moerkapelle-Ze- venhuizen. Voor een eventuele grenscorrectie is ingrijpen van hogerhand nodig. Niet dat de bles. De viool is een instrument van alle tijden en culturen. Er P. VISSER ZONEN Een blik in de toekomst die begint te tellen in 2011 leert dat ook de komende raadpe- riode goed op de centen moet worden gelet. „We zijn als een mammoettanker" zegt burge meester Roijers. „We moeten op tijd sturen, schuiven en in vesteren. Maar de begroting zoals die er nu ligt, is er een met veel ambitie en gevoel. Hoewel de bestuurlijke en ambtelijke druk hoog is, heb ik er vetrouwen in. Omdat de sfeer goed is en we bereid zijn de kar te trekken. Maar we houden ook de vinger stevig aan de pols." WADDINXVEEN - Buurtvereni ging de Paddestoel is op zoek naar nieuwe bestuursleden en vrijwilligers om te kunnen voortbestaan. Indien de vereni ging niet in staat is om op korte termijn nieuwe bestuursleden en vrijwilligers vinden zijn zij genoodzaakt te stoppen met alle activiteiten. Belangstellenden die graag iets voor de vereniging willen betekenen, kunnen zich aanmelden bij de heer F. Smith, 0182-617236. WADDINXVEEN - Ook de ko mende periode geeft Open Kerk op elke woensdagavond voor ie dereen die daar gebruik van wilt maken ruimte voor een moment van rust en bezinning. Voor zowel kerkleden als aan andere bewoners van Wad dinxveen en omstreken staan de kerkdeuren van de Imma- nuëlkerk open. Op de woens dagavonden is men welkom om enige tijd stil te zijn, te bidden, een kaars aan te steken of ge dachten in een gastenboek op te schrijven. De kerk is open van 18.30 uur tot 19.30 uur. Het adres van de Immanuëlkerk is Prinses Beatrixlaan 2. wat." Verschillende verhuizin gen en reorganisaties van het is heel veel mogelijk met dit bedrijf heeft hij al mee gemaakt, instrument." en heeft een eigen aanpak nodig. Belangstellenden kunnen zich Daarvoor moet je analytisch en creatief te werk gaan, waardoor ik zelf ook blijf leren. Dat maakt Wethouder M. Gerts: „We den ken dat het afbouwen van de huiswerkdienst verantwoordt is om we gaan inzetten op voorschoolse en vroege edu catie." Andere speerpunten van de gemeente op het gebied van de jongeren zijn de preven tieve aanpak van overgewicht en verslaving bij met name de jeugd. Ook de WMO krijgt aandacht. „We moeten veel energie ste ken in de WMO", aldus Gerts. „Zo willen we de kwaliteit van hulp in de huishouding behou den, zijn we bezig met de ont- de korte termijn. man in zijn auto. Hij is zichtbaar Graag zou ik me in de toekomst geëmotioneerd. meer toeleggen op nieuw viool- WADDINXVEEN - Het distributiecentrum van supermarktcon cern Laurus, gelegen in Distripark Doelwijk, sluit binnenkort haar deuren. 225 werknemers krijgen hun ontslag. Supermarkt concern Laurus verkeert al enkele jaren in financiële proble men. Eerder dit jaar moest het bedrijf de onderdelen Konmar en Edah verkopen. Nu moet Laurus nog verder inkrimpen om het hoofd boven water te houden. Daarom wordt nu ook het nieuwe distributiecentrum in Waddinxveen gesloten. Koop bij Van der Spek, da’s lang niet gek!! Aikmene nieuwe oogst appels5 kilo 1.95 Bild+s+ar10 kilo 3.95 25 kilo 8.95 Bananeni kilo 0.79 Mandarijnen nieuwe Spaanse2 kilo 1.49 WADDINXVEEN - Vanaf de zo mervakantie worden de viool- gemeente Moerkapelle-Zeven- huizen hier op zit te wachten. In een volksraadpleging sprak deze gemeente zich onlangs uit vóór fusie met buurgemeente Nieuwerkerk aan den IJssel. Ook gemeente Moordrecht zou graag aansluiten bij laatstge noemde combinatie. De bevol king van Moordrecht stemde vorige week massaal tegen een fusie met Gouda. Terwijl het ge meentebestuur van Gouda juist deze zomer te kennen gaf een fusie met Moordrecht en Reeuw ijk te beogen. Maar Reeuwijk is al enkele jaren in gesprek met de gemeente Bodegraven over gemeentelijke herindeling. Nie mand lijkt dus te zitten wach- Het distributiecentrum van Lau rus staat aan de uiterste rand van Distripark Doelwijk, naast de A12. Het pand is spiksplin ternieuw. In april van dit jaar is toen ik hoorde dat dit bedrijf het in gebruik genomen. Terwijl maandag om half vijf de eer ste herfstbuien neer kletteren op het parkeerterrein komen de werknemers druppelsgewijs lega die naar buiten. Ze moesten deze middag langer selend. Sommigen briesten doorwerken omdat ze 's mor gens een tijd in de kantine zijn geweest waar ze bericht kregen over de sluiting van hun bedrijf. Het bedrijf zal nog tot juni 2007 Voor veel werknemers kwam blijven draaien. In de tussentijd het nieuws onverwacht. „Toen we vanochtend bericht kregen dat we om acht uur allemaal in REGIO - Het verkeer dat ge bruik maakt van de parallelweg van de N 207 tussen Rijnsater- woude bij de Woudsedijk-Zuid tot de Eisenhowerlaan in Al- phen aan den Rijn moet twee weekenden rekening houden met extra reistijd. Van 6 tot en met 9 oktober en van 13 tot en met 16 oktober is het weggedeelte afgesloten, beide keren tussen vrijdag 18.00 uur en maandag 06.00 uur. De carpoolplaats bij de Kruisweg (N 446) is behalve in de genoemde weekenden ook op 9, 10 en 11 oktober niet bereikbaar in verband met nieuwe bestrating. De provincie Zuid-Holland heeft naar verwachting deze twee weekenden nodig om het weggedeelte opnieuw te asfal teren. Mocht het niet lukken om de werkzaamheden af te ronden, dan is het mogelijk dat de provincie ook het weekend van vrijdag 20 oktober tot en met maandag 23 oktober hier voor gebruikt. Omleiding Al het verkeer wordt tijdens de afsluiting omgeleid via de Zwethweg, Boddens Hosang- weg en de Vierambachtenweg. De omleiding geldt ook voor (brom)fietsers, tractoren en an der langzaam verkeer. Borden langs de weg geven de omlei ding aan. Kerkweg-west 5 2742 BC Waddinxveen Tel. (0182) 64 00 75 De waarschuwing die PCW en CDA geven ten aanzien van de gemeentelijke herindelingen is niet misplaatst. In het Groene Hart zijn inmiddels diverse ge meenten bezig met fusiebespre- kingen en volksraadplegingen. En er zijn meer kapers op de kust als het gaat om de beoogde fusiepartners van Waddinxveen. Zo heeft gemeente Rijnwoude onlangs aangegeven ook met Boskoop in zee te willen gaan, maar niet met Waddinxveen. Aanzet tot de gemeentelijke herindelingen in het Groene Hart, gaf minister Remkes van Binnenlandse Zaken. Kleine gemeenten zouden te weinig draagkracht hebben om de toe- WADDINXVEEN - De poli tie heeft op vrijdagochtend 29 september, een hennepkweke rij ontmanteld aan de Coene- coop in Waddinxveen. In een bedrijfsunit bevonden zich, ver spreidt over de begane grond en de eerste verdieping, zo'n 1000 plantjes. De politie kwam de kwekerij op het spoor na een tip. De kwekerij was professioneel opgebouwd en de stroom bleek illegaal afge tapt te zijn. De plantjes zijn door een daarin gespecialiseerd be drijf vernietigd. De politie heeft nog geen verdachte kunnen aan houden en zet het onderzoek voort. het zo interessant. Bovendien is communicatie een belangrijke naar Den Bosch te rijden is ook lessen bij Kreater gegeven door factor en zijn de resultaten direct geen doen." Geneviève van Dijk. In oktober meetbaar zowel op de lange als Net buiten de slagbomen zit een zal Van Dijk bij Kreater starten met een korte kennismakings- cursus van zes weken op de meer toeleggen op nieuw viool- „Twintig jaar heb ik voor dit vrijdagmiddag. Voor instrumen- repertoire voor kleine ensem- bedrijf gewerkt, dat doet je wel ten wordt gezorgd. Geneviève vindt vioolles geven één van haar boeiendste bezigheden: „Iedere leerling is weer anders wikkeling van een zorgloket en de WMO Adviesraad. Ook op het gebied van vrijwilligers werk hebben we nog veel uit te werken. We moeten mantelzor- gers - waarvan we er toch heel wat hebben in Waddinxveen - blijven ondersteunen en we willen ook de jeugd bij het vrij willigerswerk betrekken." Hoewel de geldproblemen zorgen voor bezuinigingen en goed moet worden gekeken naar investeringen, heeft het college van burgemeester en wethouders toch gekozen voor doorgang van de grote projec ten, zoals Centrum, Triangel en het Centraal Voetbalpark. „De bedoeling is om wat we op papier hebben staan nu in de steigers te zetten", zegt wethou der Lont. Hoewel de lopende begroting krap is, stelt de bur gemeester gerust: „Er loopt ook geld binnen van lopende pro jecten nu." Als het aankomt op de ontwik keling van de Zuidplas, lijkt er nog geen honderd procent zekerheid dat de bouw aan zal ten op Gouda die met 72.000 inwoners haar buurgemeenten overtreft. Een fusie met deze stad leidt in alle gevallen tot een onevenwichtige relatie. Tal van groene hartgemeenten ma ken elkaar inmiddels het hof en komen elkaar steeds nader. Een stukje regie bij deze ingewik kelde fusiedans lijkt geen over bodige luxe. Het provinciebe stuur zou hierin inderdaad een rol kunnen spelen. Nietemin is het de vraag of Waddinxveen niet te lang zal blijven toekij ken en daarmee het initiatief uit handen geeft. Dan wordt het de vergeten muurbloem die moet wachten op een uitnodiging voor het fusiebal. WOENSDAG 4 OKTOBER 2006 f LET OP ONZE ADVERTENTIE VOLGENDE WEEK IN DEZE KRANT! J k Hanzeweg 13, Gouda, www.gamma.com k camel EdFiricl Nefit-dealer/Lid van UNETO VNI Goed advies Kwaliteitsproducten Vakkundige installatie Onderhoud en service o wij komen gratis bij u thuis de juiste maten opnemen Kerkweg Oost 185 2741 HD Waddinxveen Tel. (0182) 64 00 72 KAPSALON CENTRALE VERWARMING- EN ONDERHOUDSBEDRIJF Centrale verwarmtngs- en service Installatieburo ZEVENHUIZEN Zorg Blaemkoal grsHe Hollandseper stuk 0.49 Spruiteni kilo 0.49 Druiven witte Italiaanse1 kilo 0.99 Baeren Belegen kaas1 kilo 4.95 VOF T. van der Spek Zn. Aardappelen, groente-, fruit en tuinplanten Bredeweg 116, Zevenhuizen, tel. (0180) 63 15 II U vindt ons naast oprit 10 van de A12. Aanbiedingen geldig tZm 7-10-2006. Op=op iaa&&- - napars makelaardij Wilt u ook uw huis verkopen via onze Open Huis actie? Neem snel contact met ons op voor een gratis waardebepaling! Waddinxveen Kerkweg Oost 224, tel. (0182) 61 38 22 Boskoop Zijde 6, tel. (0172) 21 54 09 Hazerswoude Rijndijk Rijndijk 264, tel. (071) 341 89 90 www.depater.nl Weekblad voOf Waddinxveen rFii I H/y ntaJwb uw LniefLeMi Showroom en meubelmakerij: Zuidkade 230 Waddinxveen Tel: 0182-616878 Uitgever: PCM Lokale Media Redactie 0182 - 638288. Verkoop Ol82 - 620626. Bezorging 0900 - I0I0I07 (I0 eurocent p.m.)

Weekblad voor Waddinxveen | 2006 | | pagina 1