veertig jaar Een maand vol symboliek De Music Shop Zang en Kleur bestaat 'Soms vragen ze aan mijn zoon of hij Tim is' Kinderexpositie Rabobank SpelletjesPiet deelt prijzen uit ot- W Colofon Dag voor mantelzorgers groot succes Inloopochtend borstkanker Bingo Zuid- honk GHZ ontvangt Topzorg- predikaat 6^daagseRotterdam Kerstbingo Kinderbingo -R 4 René van den Brink in zijn zaak de Music Shop in de Passage. Naam bedrijf: Tims shoes Adres: Passage 236 Vrouwen een ma- De en uur. eniging Waddinxveen (OVW) als uitnodiging voor de Sin terklaasintocht huis-aan-huis in Waddinxveen is een groot aantal familiebedrijven rijk. Bedrijven die van vader op zoon worden overgedragen, maar ook bedrijven waarin vader en zoon, of moeder en dochter de handen ineen hebben geslagen. In de wekelijkse rubriek 'Zo vader, zo', laat het Weekblad voor Waddinxveen el ke week zo'n bijzonder familiebedrijf aan het woord. Deze week een gesprek met Ron en zoon. Tekst: Ruud Groot; Foto: Riekelt Bezemer groeide ik letterlijk met het be drijf automatisch mee. Ik moest af nen." Zoon Maurice is 32 jaar: „Bij mij is het niet veel anders gegaan, want ik ben eigenlijk opgegroeid in het magazijn. Ik was daar heel vaak en natuurlijk hielp je dan regelmatig even mee." Werkt nu de gehele familie Smit in de schoenen? „We hebben ook nog een zaak in winkelcentrum Bloemendaal in Gouda", aldus Ron. „Mijn vrouw Krina is mede-eigenaar en doet de administratie en ook dochter Daniëlle werkt een paar dagen per week in de winkel." En Tim dan, waar de zaak naar is vernoemd? „Regelmatig vragen mensen aan mijn zoon of hij Tim is. Maar de naam Tims Shoes is gewoon de naam Smit van achter naar vo ren", aldus Ron. Eigenaar: Ron, Krina en Maurice Smit Verkoopt/maakt/levert: Heren-, dames- en kin derschoenen en tassen 2 - 7 januari 2009 AHOY ROTTERDAM WADDINXVEEN - Veel men sen zijn er nog niet van op de 2 januari 2009. Iedereen is wel kom tijdens de openingstijden van gebouw Kreater, de toegang is gratis. Voor meer informatie: Stichting Vonk, Kerkstraat 13 in Waddinx veen, 0182-614422/ info@stich- tingvonk.nl. leden Coby Cuvelier en Conny van Dijk om daaruit de mooiste exemplaren te kiezen. Maar het is gelukt. Inmiddels zijn de winnaars be naderd en worden de prijzen op vrijdag 5 december door OVW- voorzitter Henk de Bas uitge reikt. Daarbij wordt hij door de SpelletjesPiet geassisteerd die eerder die middag, vanaf 13.00 uur bij BlitsKikkers KinderKle- ding op het Koningin Wilhel- minaplein de boel op stelten zet. De vogels worden gekeurd door 10 keurmeesters van de Neder landse Bond van Vogelliefheb bers. Zij kijken naar het uiterlijk van de vogels, de tekening, het postuur, conditie en of ze schoon zijn. Zij worden als enkeling of als stam (vier vogels) gekeurd. Bij een stam moeten de vogels bijna identiek zijn. Zij moeten van hetzelfde geslacht zijn en als vier druppels water op elkaar lij ken: Voor de eigenaren is het een uitdaging om dit voor .elkaar te krijgen. Door een goede selectie, Hoe lang zijn jullie in Waddinx veen gevestigd? „Mijn vader en ik zijn 41 jaar gele den in Waddinxveen begonnen", aldus Ron. „Eerst werkten we nog vanuit twee garageboxen. Ik ging dan met de brommer door Wad dinxveen om de schoenen voor reparatie op te halen. We hadden schoenreparatiekaarten verspreid die men voor het raam kon zetten en overal waar die kaart voor het raam stond, haalde ik de schoe nen op en als ze klaar waren bracht ik ze weer terug." ontspannende en creatieve acti viteiten en workshops zoals bin go, kaarten maken, stoelmas sage, manicure, nordic walking en stemexpressie. Ook was er was in die begintijd, negentien jaar geleden, veel vraag naar CD's aangezien de ouderwetse platenspeler het veld moest rui men Naast CD's werden er ook video banden verkocht. De DVD speler maakte zijn opmars immers pas eind jaren negentig. Daarnaast is er natuurlijk nog steeds de verkoop van CD's, DVD's, games, hoofdtelefoons enzovoort. René van den Brink: „Hoewel de CD- verkoop gedaald is doordat er steeds meer mensen zelf thuis downloaden, groeit de verkoop van Nederlandstalige muziek. en interesse gewerkt met ver schillende thema's zoals spiegel- WADDINXVEEN - In de maand december vinden er ontmoe- tingsochtenden plaats voor vrouwen uit verschillende cul turen. Deze ochetnden worden gehouden door Stichting Tawiza en de Brede School Noord. Tijdens deze ontmoetingsoch- er gepraat over 'Een maand vol symboliek'. De cember is de laatste maand van het jaar. Dan wordt er graag vooruit èn terug gekeken. Het Sinterklaasfeest wordt gevierd. Een typisch Nederlands feest, maar ook beïnvloed door ande re culturen, de Sint was immers bisschop in Turkije. Vrouwen die belangstelling hebben voor contact met andere vrouwen uit Nederland of van andere culturele achtergrond èn inte resse hebben om met hen van gedachte te wisselen zijn van Wilt u van te voren iets meer over de inloopochtend we ten, neem dan contact op met Marianne de Nobel (tel. 0182 - 538214). Hoe zijn jullie in de schoenen branche terecht gekomen? harte welkom, elke woensdag- Ron (57 jaar): „De familie Smit ochtend. heeft 'schoenen' al vele genera- Deochtendenbeginnen om 09.15 ties in de genen. Mijn opa deed uur en vinden plaats in Wad dinxveen Wereldwijd aan de Vooral Nick en Simon en Jan Smit zijn erg gewild. Ook André Rieu, die op het moment erg in de be langstelling staat, verkoopt goed, voor de compact disc speler. Maar je kunt wel aan de verkoop zien dat we te maken hebben met een veranderende wereld. Des ondanks staat bij ons de verkoop van CD's nog steeds op nummer één. Wat betreft de verkoop van muziekinstrumenten merken we dat er in Gouda en Alphen muziekzaken hun deuren heb ben gesloten, want deze klanten komen nu naar ons. Met de ver koop van CD's en DVD's bereik je slechts mensen die in Waddinx- Verwendag Alle activiteiten tijdens het ver- wenprogramma stonden in het teken van ontspanning, lekker eten en drinken en aandacht voor jezelf. Wethouder Marion Suijker (Gouda) verwelkomde de mantelzorgers en overhan digde als dank de eerste tas, met het opschrift fanTAStisch, aan mantelzorger mevrouw Snoei. Deze tas kregen alle mantel zorgers aangeboden en bevat een praktisch handboek voor mantelzorgers en leuke verwen- naar de grote beurzen gaan, want producten van Weleda. Op het dat vind ik wel leuk en dan blijf programma stonden gezellige, je toch ook in de toekomst een beetje betrokken bij het bedrijf." heeft hij leuke ideeën en hem zo veel mogelijk daar vrij in. Wat dat betreft is het goed, dat kers een nieuwe generatie Smit weer klaar staat om de familietraditie voort te zetten." WADDINXVEEN - Op dinsdag tenden wordt 9 december wordt er een kerst- bingo-avond met kadobonnen en prijzen gehouden. De bingo wordt gehouden in het wijkgebouw 'Zonnig-Zuid' in de Sint Victorstraat in Wad dinxveen. WADDINXVEEN - Op vrijdag 5 december worden de prijzen uitgereikt aan de makers van de mooiste Pietenmaskers. Deze no en voeding kan dit verzorging lukken. De tentoonstelling is geopend op vrijdag 5 december van 15.00 tot 21.00 uur en op zaterdag 8 december van 10.00 tot 16.00 uur. Toegang is gratis, er is een rad van avontuur met prijzen, vogelverkoop en diverse beno digdheden op vogelgebied. De show vindt plaats in het club gebouw van de vereniging aan het Nijverheidscentrum 50 in Zevenhuizen. Voor meer infor matie: www.zangenkleur.nl. en dan voornamelijk gitaren. Verder worden er ook acces soires, versterkers, muziekstan daards en bladmuziek voor alle instrumenten verkocht. Van den Brink runt, bijgestaan door zijn vrouw en één vaste ZEVENHUIZEN - Vogelvereniging 'Zang en Kleur' houdt op vrijdag 5 december haar jaarlijkse vogeltentoonstelling voor leden en diverse vogelliefhebbers uit de regio rondom Zeven huizen. De tentoonstelling staat dit jaar in het teken van het 40-jarig jubileum. Er zijn ruim 620 vogels in diverse soorten en kleuren te zien, ingezonden door 67 liefhebbers uit Zevenhui zen en omgeving. Hoe is de samenwerking tussen vader en zoon? Maurice: „Dat gaat best. Vader gaat afbouwen en ik krijg duide lijk de ruimte om het allemaal op te pakken. We doen alles in goed overleg en nemen gezamenlijk de beslissing. En als we het niet eens zijn, dan gebeurt het niet." Ron: „Ja, ik ga inderdaad wat afbouwen. Mijn vrouw doet de administratie en Maurice de in koop en de verkoop. Ik blijf wel GOUDA/REGIO - De Borstkan- kerVereniging Nederland houdt elke tweede donderdagmorgen van de maand (11 december) van 10.00 tot 12.00 uur een in loopochtend in het Groene Hart Ziekenhuis, locatie Jozef (in gang Jan van Beaumontstraat) te Gouda. Veel vrouwen worden gecon fronteerd met borstkanker en dat roept vaak vóór en na de Foto: Martin Sharrott behandeling vragen op. Tijdens deze inloop kan er met leden veen wonen. Door de verkoop van de Borstkanker Vereniging van instrumenten trek je klanten Nederland - die uit ervaring uit de hele regio." weten wat het betekent borst- Mensen die nog steeds het idee kanker te hebben - hierover ge- hebben dat de Music Shop een sproken worden. CD-zaak is zouden eens een kijkje moeten gaan nemen want naast alle bovengenoemde arti kelen kun je er zelfs voor een CD-rekje terecht. Op het moment wordt er overi gens druk gewerkt aan het ont wikkelen van een website die waarschijnlijk in januari 2009 klaar zal zijn. De Music Shop be vindt zich aan de Passage 228 in Waddinxveen, 0182-630826. REGIO - Voor de behandeling van patiënten met borstkanker, liesbreuken, spataderen, staar hoogte maar de tijd dat de Mu- en meniscus heeft het Groene sic Shop slechts CD's en DVD's Hart Ziekenhuis (GHZ) van verkocht is al lang voorbij, zorgverzekeraar Menzis het Vier jaar geleden begon eigenaar Topzorg-predikaat ontvangen. René van den Brink met de ver- Dit betekent dat de behandeling koop van muziekinstrumenten volgens de nieuwste inzichten, met de hoogste kwaliteit gele verd wordt. Met ingang van 1 oktober 2008 adviseert Menzis haar klanten om voor de geselecteerde be handelingen te kiezen voor een ziekenhuis met het Menzis Top- medewerker, al negentien jaar de zorg-predikaat. muziek zaak in de Passage. Er REGIO - Als blijk van waarde ring werden mantelzorgers uit Gouda, Waddinxveen en Reeu- wijk in het zonnetje gezet op maandag 10 november, de Dag van de mantelzorg. Het dagpro gramma bestond uit een uitge breid verwenprogramma voor mantelzorgers, tijdens het mid- dag/avondprogramma stonden de werkende mantelzorger en hun werkgevers centraal. Mantelzorgers zorgen langdu rig voor een ander. Zij nemen die taak vaak graag en van zelfsprekend op zich maar dat neemt niet weg dat het zwaar is. Zij kiezen er niet voor om mantelzorger te worden, het overkomt hen. De dag voor de Mantelzorg was bedoeld als blijk van waardering voor al die mantelzorgers die zich belange loos inzetten voor een ander. WADDINXVEEN - Op 10 de cember wordt er een kinderbin- .go in het Zuidhonk gehouden, kleurplaten werden begin De kinderbingo is voor kinderen vember door OndernemersVer- van 4 tot 10 jaar. De middag begint om 14.00 uur de deur gaat om 13.45 uur open. Er worden vier ronden gespeeld Waddinxveen verspreid. Onder en daarna is er ook nog een de honderden ingeleverde mas- loterij. Kinderen onder de 4 jaar kers bevonden zich prachtige moeten begeleidt worden door kunstwerkjes. Het was dan ook een volwassene. een lastige klus voor de jury- al aan schoenreparatie en mijn vader heeft later het werk van Mauritslaan 55, Waddinxveen. opa voortgezet. We woonden in Bijdrage 1 euro per persoon. Er Den Haag en mijn vader deed zijn twee oppasmoeders aanwe- de schoenreparatie in de schuur, zig voor uw kinderen (gratis). Later is mijn moeder met de ver- De voertaal is Nederlands. Er koop van schoenen, veters en wordt rekening gehouden met kousen begonnen vanuit de huis mensen die moeite hebben met kamer. Het dressoir deed dienst de Nederlandse taal. Informa- als toonbank. Mijn moeder was tie: 06 - 103 99 464. 41 jaar, toen ze haar Midden- standsdiploma haalde." WADDINXVEEN - In 't Zuid honk aan de Zuidplaslaan 552 wordt op 28 februari een ma- WADDINXVEEN - Vanaf rathonbingo gehouden. De woensdag 26 november is te- bingo begint om 14.00 uur en ken- en schilderwerk te zien van duurt tot ongeveer 23.15 uur. leerlingen van docente Catrini Er worden 30 ronden gespeeld. Lelieveld in gebouw Kreater. De Een enkelboekje kost 30 euro expositie wordt om 17.00 uur en een dubbel boekje kost 40 plechtig geopend. De deelne- euro dit is incl. 1 koffie of thee, mende kinderen zijn tussen de i2 broodjes,(1 met kroket) slaatje 6 en 13 jaar oud. De afgelopen en soep. periode hebben de jeugdige cur- Inschrijven kan in januari 2009 sisten al naar gelang hun leeftijd op de bingo-avond of telefo nisch bij Gerda Breedijk, 0182- 640527. Inschrijven is alleen mogelijk voor de hele dag en betaling vooruit. Jeugd alleen onder begeleiding van een vol wassene. Gaat er in de toekomst veel ver anderen? Maurice: „Natuurlijk heb ik wel volop gelegenheid om informa- nieuwe ideeën, maar voorlopig tie en ervaringen uit te wisselen wil ik het even zo laten. We heb- met andere mantelzorgers en ben nu 15 mensen in dienst, in- kregen de mantelzorgers een clusief de parttimers en dat is persoonlijk compliment uitge- vooralsnog voldoende. In ons reikt dat ter plekke gemaakt winkelaanbod wil ik wel het as- werd door 'Josefien',een kun- sortiment tassen nog verder uit- stenares met schaar en papier, bouwen." Ron: „Maurice is veel De werkende meer met het management van de zaak bezig. Hij heeft een dui- mante zorger delijke controle en dat is vandaag Het tweede deel van het pro- de dag ook veel meer nodig. Ook gramma op de Dag van de man voor de inrichting van de winkel telzorg was speciaal bedoeld ik laat voor de werkende mantelzorger, werkgevers en beleidsmedewer- van de gemeenten Wad- dinxveen, Reeuwijk en Gouda. Marloes Bakker, gemeentése- cretaris/algemeen directeur van Gouda benadrukte het belang van goede voorzieningen voor mantelzorgers. Eén op de acht werknemers is behalve werk nemer ook mantelzorger. Die dubbele rol is zwaar en niet zelden raken werkgevers goede werknemers (deels) kwijt omdat de dubbele belasting te zwaar wordt. Voor informatie of ondersteu ning van mantelzorgers kunt u op werkdagen tot 12.30 uur bellen met Informele Zorg Midden-Holland, telefoon 0182 547920, of email: info@informe- lezorg.nl. Was het jullie eigen keuze om ook in de schoenenverkoop te gaan? vlakken, geometrische figuren, Ron: „Omdat de verkoop alle- winterlandschappen, houtskool- maal in de huiskamer gebeurde, tekeningen uit de losse pols en nog veel meer. De expositie is te zien tot en met en toe eens invallen en zo krijg je steeds meer affiniteit met schoe- Maurice en Ron Smit. - jUSS' - /Ibw ‘-i -BB WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 11 WOENSDAG 3 DECEMBER 2008 Rabobank Topsport Entertainment Zesdaagse Masters of Sprint Bezorging Telefoon: 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) Advertenties Telefoon: 0182-636381 en 0182-620626 Fax: 0182-631088 E-mail: verkoopgkw@ mgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot dinsdag 10.00 uur worden opgegeven, IM'ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. Alle auteursrechten en databank rechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdruk kelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Redactie Saïda Erahoutan, Carina Bergman Telefoon: 0182-638288 Fax: 0182-631088 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ mgnieuwsbladen.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail verdienen de voorkeur. Tickets: Kassa Ahoy, 0900-2352469 0.45 p/m> of www.zesdaagserotterdam.nl Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196, 2740 AD Waddinxveen ZO VADER, ZO •te

Weekblad voor Waddinxveen | 2008 | | pagina 11