Diamantslijpers bij juwelier Rebel We zijn hartstikke gelukkig met Reigui' Waddinxveners halen herinneringen op exemplaar van het boek te be machtigen. Al snel stroomde de boekhandel dan ook vol en kon je er over de hoofden lopen, zo druk. ss B Verkeerslessen voor senioren Kerstmarkt Remonstrantse kerk Kerstmarkt in Dickensstijl Brouwer wint Ring Gouda 50 jaar volleybal Sinterklaas op 't Suyt Politie zoekt dief schippers pet Man bekend inbraak Kerst mid dag vs die door de beperkte vermogens Eigenaar Martien Markus, Reigui da Veiga Barbosa Vicente en productieleider Henk van Meuwen. Foto: Ruud Groot Reigui", zegt directeur Martien zinvol werk. Het is dus niet zo, Alles wat hij moet doen, moet kinder/jeugd psycholoog Bert WADDINXVEEN nen sommige regels wat weg- Foto: Martin Sharrott Meneer Osewoudt toont zijn kunnen aan een bezoeker. Foto: PR euro opgeleverd. markt heeft ongeveer 2900 gevaarlijke situaties op de weg. Daarom organiseerde het seni- mee eens en stemde er direct mee in, toen mijn echtgenote van brieven en bloemen vanuit onze vrienden- en klantenkring. reden om de plannen voor deze feestelijke dag gewoon voort te bevinden, die zelfstandig op alle markten in de regio en na tuurlijk ook in Waddinxveen de stroopwafels verkopen. Reigui past goed in die cultuur en leeft helemaal op. Twee jaar geleden heeft burgemeester Roijers hem feestelijk alle documenten uitge reikt van zijn Nederlandse natio naliteit en hoewel hij al een keer is teruggeweest naar Kaapverdië ligt zijn toekomst toch in Neder land. En die ziet er gelukkig heel rooskleurig uit met zo'n fijn en gastvrij pleegoudergezin en zo'n plezierige werkgever. je grootste beloning." Osewoudt haalt een foto uit zijn portefeuille van komt hij toch weer even terug op het emotionele gevolg van de overval „Weet je wat eigenlijk WADDINXVEEN - In de kerst vakantie houdt kinderboerderij Dierendal een doemiddag voor kinderen. Tijdens deze middag worden er kerststukjes gemaakt. Ouders zijn van harte welkom om de kinderen te helpen. De middag vindt plaats op zaterdag 13 december. Kinderen kunnen zich aanmelden via 0182-610777. De kosten bedragen 2,50 euro. thuis. Ik houd alles van hem bij en regelmatig komt een begelei der van At Work job coaching zijn vooruitgang toetsen."Het is duidelijk dat Reigui volledig door de directie en personeel is opgenomen in de knusse stroop- wafelbakkerij van Markus, waar een gezellige werksfeer heerst. Zelfs de klanten van Markus voelen zich daar thuis en vor men met de medewerkers als het ware één grote familie. Maar dat is mede verklaarbaar omdat onder de klanten ook echtge note Clasina en zoon Rob zich gen, maar steeds meer weet hij er moet gebeu ren. Het is een hele lieve jongen en hij voelt zich hier helemaal ambacht „Deze generatie brengt mensen naar de maan en verder in de ruimte, maar niemand is er tot nu toe in geslaagd een machi ne te vervaardigen die dezelfde resultaten kan behalen waar wij ambachtelijk voor staan. Helaas hebben we wel te maken gekre gen met het geleidelijk verdwijnen van ons werk naar de lage loon landen als India. Daar heeft de belangstelling voor een opleiding in ons land duidelijk onder gele den. Wij kunnen met één diamant weken, soms maanden bezig zijn. Natuurlijk niet constant, maar met tussenpozen om het hoogst denkbare resultaat te behalen. De voldoening die je daarvan on dervindt als het is gelukt, is dan WADDINXVEEN - De politie is op zoek naar de dief van een zwarte schipperspet. Een WADDINXVEEN - Een 29-ja- rige man zonder vaste woon- of verblijfplaats heeft zich vrijdag 28 november gemeld op het politiebureau in Waddinxveen. Hij bleek degene te zijn die in gebroken had in een kappers zaak aan de Nesse. De inbraak had in de nacht van zaterdag 20 op zondag 21 september plaats gevonden. De man verklaarde dat hij geld en een slaapplaats nodig had. Uit de kapperszaak was inder daad geld gestolen en er was een slaapplaats gecreëerd. De man besloot zich bij de politie te melden omdat hij zijn leven weer op orde wil krijgen. De verdachte is gedagvaard, hij zal zich moeten verantwoorden voor de rechter. gen en hij komt hier helemaal poetsen." Familie rij- Twee vakmensen die het oude aan weerszijden van de slijptafel en zij tonen zich graag bereid hun ook weer een opfriscursus over kunnen te demonstreren en op verkeersregels. Tevens kan men de vele vragen van de talrijke een oog-, oor- en reactietest laten bezoekers te reageren. De oudste afnemen. van de twee, de heer Osewoudt, met zo'n 60 jaar ervaring in het slijpen van diamanten toont zich duidelijk trots op het oude deze er door een jongen werd afgeslagen en meegenomen. Dit gebeurde vrijdag 14 november rond 20.15 uur op de Jan Dor- rekenskade - Oost. De Wad- dinxvener zat op dat moment in een invalidenwagen en liet zijn hond uit. Tot op heden heeft het onderzoek door de politie nog kunnen we nog wel verder? Die indrukwekkende optocht door de tijd is heel knap door Bert Woudenberg op papier gezet. Op een moment als dit kijk je om met een zekere verwonde ring. En dan vindt je de kracht om vol te houden en op te gaan naar de honderd jaar. Dat wens ik u toe. Veel heil en zegen!" Inmiddels was het half tien en stonden al veel Waddinxveners te popelen voor de deur van Boekhandel Burger om een WADDINXVEEN - Vorige week vrijdag werd in het Anne Frank- centrum een opfriscursus ver keersregels voor senioren gehou den. Zo'n tachtig vijftigplussers kwamen op deze gratis cursus af. Op een groot scherm vertoon de cursusleider Gerrit Verkaik diverse verkeerssituaties en gaf daarbij uitleg over de verkeers regels. Voor veel senioren is het lang geleden dat zij hun rijbewijs behaald hebben. Sindsdien zijn er allerlei verkeersregels bij ge komen of veranderd. Ook kun- WADDINXVEEN - De kerstmarkt in de Remonstrantse kerk is goed bezocht. Onder het genot van een hapje en drankje en gezellige kerstmuziek hebben de bezoekers cadeaus voor de feestdagen gekocht. De oliebollenverkoop zorgde voor een winterse sfeer. De kerstmarkt heeft een bedrag opgeleverd van 3000 euro. De opbrengst is bestemd voor het behoud van het gebouw aan de Zuid- kade 59 in Waddinxveen. Dit gebouw staat op de monumentenlijst en i Waddinxveen. Voor meer informatie: www.remonstranten.org/waddinxveen/. WADDINXVEEN - Volleybal vereniging Be Fair viert dit sei zoen haar 50-jarig bestaan. De feestelijkheden zijn van start gegaan met een demonstratie- training voor de jeugd, die on der leiding stond van trainer Alex Luycks. Na een onderling toernooi reikte de jubileumcom missie alle teams enveloppen uit waarin uitdagingen zaten om het jubileumjaar zo sportief, leuk mogelijk te maken. Bij alle uitdagingen kunnen punten ver diend worden en voor de win naar is er een fantastische prijs. Het kerstklaverjastoernooi en de nieuwjaarsborrel zijn de vol gende activiteiten. Vervolgens staat er een bijzondere jeugdac- tiviteit op het programma en het bedrijfsvolleybaltoernooi krijgt een speciaal tintje. Het groots opgezette Midzomernachtfeest op 20 juni 2009 is de 'klap op de vuurpijl'. Oud-leden van Be Fair Volleybal kunnen zich hiervoor aanmelden of aanvullende in formatie vragen via jubileumbe- fair@hotmail.com. Vervolg van voorpagina. Ook een anekdote over het vurig gewenste hoofdwinkelcentrum leidde tot veel hilariteit. Bert Woudenberg vertelde: „Burge meester Cor van der Hooft was er in de jaren zestig van over tuigd dat het er snel zou komen omdat naar zijn verwachting Waddinxveen zou groeien tot wel veertig- tot vijftigduizend inwoners." „Men vloog naar Stockholm om te zien hoe winkelcentra er daar uit zagen. In de jaren daarna volgden reisjes naar Wenen, Boedapest, Madrid, Tokio, Sin gapore en Brussel. Men kreeg voortdurend het gevoel dat het winkelcentrum nabij was." Oud-burgemeester Jonkman kreeg het eerste exemplaar van het boek officieel overhandigd. Hij karakteriseerde Waddinx veen als een gemeente met veel gezinsbedrijven. „Er zijn veel bedrijven die over gingen van vader op zoon, echte gezins bedrijven. Als je in zo'n gezin geboren wordt, sta je anders in het leven. Er zijn tijden van wel vaart en tijden van storm waar bij de vraag aan de orde komt: REGIO - De najaarseditie van de Ring Gouda, een hengelcom- petitie van een aantal hengel- sportverenigingen uit de regio, is gewonnen door Jan Brouwer van Hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW). Er werd met 40 deelnemers op vier zon dagen gevist in de Oude Rijn bij Nieuwerbrug. Drie van de vier wedstrijden wist Brouwer win nend af te sluiten, het slechtste resultaat viel af. Met een kleine 20 kilo vis en 3 wedstrijdpunten won hij onbedreigd het eind klassement. Martin van Leeuwen deed eveneens goede zaken, met 5 punten legde hij keurig beslag op de 3e plaats. Rinus Reichard streek als derde HSW-er de laat ste eindprijs op, met 9 punten werd hij 10e. WADDINXVEEN - Waddinx veen stond bol van de (kerst- )activiteiten op zaterdag 29 november; er was namelijk ook een kerstboekenmarkt in de Ontmoetingskerk en een Kerstmarkt in de Remon strantse Kerk. Dat had echter geen invloed op de bezoekers aantallen van de vijfde editie van de 'Kerstmarkt in Dic- kensstijl' in het R.K. kerkge bouw aan de Zuidkade. Naar schatting hebben driehonderd kooplustigen een bezoekje aan de markt gebracht. De kerst- WADDINXVEEN - De uit Kaapverdië afkomstige Reigui da Veiga Barbosa Vicente werkt nu precies een jaar bij stroopwa- felbakkerij Markus aan de Maarten Schoutenstraat. Eigenaar Martien Markus en productieleider Henk van Meuwen be geleiden de 20-jarige Reigui, die op jonge leeftijd een zware loodvergiftiging heeft opgelopen waardoor hij geestelijk en lichamelijk gehandicapt werd. In Nederland is hij na een aan tal omzwervingen liefdevol in een pleeggezin opgenomen en krijgt hij bij stroopwafelbakkerij Markus de mogelijkheid om een eigen toekomst op te bouwen. Onder het genot van een hapje en een drankje haalden veel Waddinxveners met elkaar herinneringen op, al bladerend door het boek. Achterin de zaak vertelde columnist Hans Geel zijn herinneringen aan het dorp waar hij ooit onderwijzer was. Zijn toehoorders herkenden kennis verruimen over de kunst van het slijpen van diamanten, zijn maatje waarmee hij tal- krijgt Jan Willem Rebel het laatste loze jaren samen aan de slijptafel woord. heeft gewerkt en die nog niet zo Blij met alle belangstelling en lang geleden op 83-jarige leeftijd tevreden om zich heen kijkend, plotseling overleed. Het gemis klinkt door in zijn stem. „Tot op hoge leeftijd kun je diamantslijper zijn, als je tenminste het geluk het ergste is? Dat ze ook alles wat hebt van een goede gezondheid ter reparatie door klanten aan ons en je ogen je niet in de steek laten, was toevertrouwd hebben meege- Het werk vraagt immers geen in- nomen. Gouden sieraden en bij- spanning, maar wel veel geduld voorbeeld trouwringen, die veelal en daar krijg je meestal meer van zijn verbonden aan een dierbare bij het ouder worden." herinnering en daardoor onver- Te midden van de gezellige druk- vangbaar zijn." En ook daaruit te in de zaak van Rebel waar spreekt zijn liefde voor het door de vele geïnteresseerde bezoekers hem gekozen vak van goudsmid met een glas in de hand hun en juwelier! veel in zijn geestig vertelde ver haal. Een van de wethouders werd gespot bij de aanschaf van WADDINXVEEN - Na de meerdere exemplaren als kerst- dramatische roofoverval, nog geschenk voor de familie. Meer maar kort geleden, in zijn win- mensen kwamen blijkbaar op kei aan de Luifelbaan toonde dat idee en alleen al het afgelo- Jan Willem Rebel zijn karak ter. Dat deed hij door, zonder aarzelen, een eerder aange- kondigde en interessante de monstratie diamantslijpen op een uitrit ging, bleek het toch om een gelijkwaardige kruising te gaan. Op zichzelf was dat al een goede De presentatie was zeer informa- „Weer wat geleerd," mompelde tief - niet alleen voor senioren, iemand achter in de zaal. Een vraag met foto over keren op De cursus krijgt een vervolg. Op zetten." de snelweg, leverde hilariteit in 2 april kunnen senioren een de zaal. Uiteraard was het voor vaardigheidstest afleggen in hun ambacht beheersen, zitten iedereen duidelijk dat dat niet eigen auto in het bijzijn van een weerszijden van de slijptafel mag. Maar over andere kwesties instructeur. Op die dag is er was niet iedereen het eens: „Is ook weer een opfriscursus over men WADDINXVEEN - Vorige week vrijdag wachtte de F-jes van Be Fair in spanning af op d ekomst van Sinterklaas. Wist de Sint wel dat ze nu in het nieuwe com plex op hem zaten te wachten? Gelukkig kwam Sinterklaas klokslag 19.00 uur het terrein op rijden. Nadat hij plaats had 66-jarige man uit Waddinxveen genomen in zijn zetel werd het had de schipperspet pet op toen rode boek te voorschijn gehaald, en daarin stonden tien verhaal tjes over evenveel teams. Tussen de rijmpjes door keken de spelertjes nog naar een op treden van vijf danseressen en konden ze zelf ook nog even dansen in de pietendisco. Sin terklaas had voor iedereen een straatbal en een chocoladeletter geen resultaat opgeleverd in de meegenomen, dit alles zat ver- richting van de dader. De politie pakt in een stoere schoudertas hoopt dat iemand het gezien die uiteraard ook bij het cadeau heeft en zich nog iets kan herin- hoorde. Sinterklaas vertrok on- neren. Gevraagd wordt contact is het oudste monument van der luid gezang, en de F-jes met op te nemen met politie in Wad- Foto: PR een goed gevulde tas. dinxveen via 0900-8844. pen weekend werden er ruim 450 exemplaren van het boek verkocht door Burger. Met een beperkte oplage van 1250 exem plaren zal het boek dan ook snel 29 november in zijn winkel uitverkocht raken. gewoon door te laten gaan. „Ik zit al dertig jaar in het vak en laat mij niet uit het veld slaan door wat er is gebeurd op die bewuste dag. Natuurlijk is het dit nu een gelijkwaardige krui- 'nog niet allemaal verwerkt, daar gezakt zijn. Dit kan leiden tot sing of een uitrit?" vroeg cur- is meer tijd voor nodig, maar wij susleider Verkaik aan zijn toe- weten ons gesterkt door de veel- hoorders. Hoewel enkelen stellig heid aan lieve reacties in de vorm orenwerk van Stichting Vonk in overtuigd waren dat het om samenwerking met VVN afde ling Waddinxveen deze cursus. Klijn enige uren per week werk zaam is. Reigui is twintig jaar geleden Bert Klijn: „Toen ik hem een aan geboren in Kaapverdië in een tal keren had ontmoet, wist ik gezin dat in zeer armoedige dat opgroeien in een pleeggezin en primitieve omstandigheden voor hem het beste was. Tante leefde. „Mijn vader was visser Angela was het daar volledig en daarnaast deed hij ook ander werk om wat geld te verdienen", zegt Reigui. Hij vervolgt „Op Christel en ik hadden aangebo- een dag kwam er een schip aan, den om Reigui in ons gezin op te met allemaal oude batterijen uit nemen. Ons gezin bestond al uit Europa. Het schip moest worden zoon Patrick, die ook een pleeg- gelost en ik moest meehelpen, zoon is en Daniël en Erik. Reigui Toen is er iets omgevallen en was toen zes jaar oud. heb ik een loodvergiftiging op- o o o r Zmvolle baan gelopen. De doktoren in Kaapverdië kon- Als kinderpsycholoog weet Bert den niet zo veel meer voor hem Klijn als geen ander wat goed is doen en gaven Reigui weinig voor zo'n jongen. „Ik vind dat kans het te overleven. Zijn tante iedereen een bijdrage kan leve- Angela die in Nederland woon- ren aan de samenleving ook al is de, zag tijdens een bezoek aan Kaapverdië hoe slecht Reigui er niet zo groot. Het vermogen van aan toe was en heeft hem mee- Reigui werd in eerste instantie genomen. De loodvergiftiging op 15 procent van zijn leeftijds- Markus. „Het is een lieve jon- dat we Reigui laten vegen- en had zich echter al vastgezet in genoten geschat, maar ik ben de hersenen waardoor naast de toch op zoek gegaan naar een tot bloei. Hij is altijd vrolijk en lichamelijke handicaps zoals zinvolle baan in het bedrijfsle- loopt te dansen in de bakkerij, vergroeiing van zijn rechterarm ven. Ik ben bij stroopwafelbak- Toen zijn vader hier kwam met en rechterbeen, ook de ontwik- kerij Markus binnengestapt, die keling van Reigui achter blijft. In eerste instantie is Reigui in Henk van Meuwen begeleidt de vraag of Reiqui hier mocht Reigui bij zijn dagelijkse werk- Reigui een stageplaats aanboden komen werken, dacht ik eerst dat zaamheden. „In eerste instan- en korte tijd later een betaalde dit niet in ons bedrijf zou passen, tie was hij erg gesloten, maar het Sophia kinderziekenhuis op- baan. Hulde voor de mensen die Maar toen mijn productieleider Reiqui bloeit hier helemaal op. genomen, waarna hij een jaar hem bij Markus zo fijn opvangen Henk van Meuwen zei dat dit heeft gerevalideerd in de Adri- en begeleiden." Reigui krijgt een bij maatschappelijk verantwoord je vaak en heel uitvoerig uitleg- aan Stichting. Daarna is hij in loon naar prestatie, dat wordt ondernemen past, ging ik direct een gezinsvervangend tehuis ge- aangevuld met een Wajong uit- overstag. Reigui doet weliswaar zelfstandig wat plaatst, waar de Waddinxveense kering. wat eenvoudige productiewerk- „We zijn hartstikke gelukkig met zaamheden, maar het is wel f WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 WOENSDAG 3 DECEMBER 2008 Door Ruud Groot Door Fred Spoor J i

Weekblad voor Waddinxveen | 2008 | | pagina 13