Volledig Pakket Thuis Voor een goede gebruikte auto! J Beste flesvoeding versterkt immuunsysteem van baby Zorgzwaartebekosting: www.boonstoppel.nl Veranderingen in de zorg Wat is de AWBZ www.veranderingenindezorg.nl of bel Postbus 51 0800-8051 (gratis) Een betere verdeling van het geld Ja“X^ s,deairbags.ce„traiepordd^^ z Wat betekent het voor u? NU VOOR 15.250,- NU VOOR 14.750,- 1 Peugeot 207 3-drs 1.6 16V XS Pack NU VOOR 12.850,- 4 H- Ruim 100 jaar geïnspireerd door moedermelk Nutrilon is dé expert in flesvoeding BOONSTOPPEL B.V. BOSKOOP Zijde 450 Tel.: (0172) 21 51 II Je kunt toch zeker niet alles weten... Waarom is het immuunsysteem zo belangrijk voor je baby? Gezonde, blije baby's zijn minder vaak ziek dankzij een sterk immuunsysteem. Moedermelk zorgt daar het beste voor. Nutrilon opvolgmelk is daarna het logische vervolg. Daarvan raken steeds meer ouders overtuigd. Uitbreiding Charlotte Maintz is voedingskundige bij Nutricia Kindervoeding Service en legt uit wat het immuunsysteem nu precies is. “Tijdens de zwanger schap profiteert je baby van jouw antistoffen. En bij de geboorte krijgt je baby een voorraadje antistoffen van jou mee. Maar het immuunsysteem van een pasgeboren baby is nog niet volledig ontwikkeld. De productie van antistoffen komt vanaf zes maanden pas goed op gang en het duurt zeker drie jaar voordat de opbouw van het immuunsysteem op volle sterkte is. Baby’s zijn in hun eerste levensjaar dus extra gevoelig voor infecties. Daarom is het belangrijk om het immuunsysteem van je baby in het begin een handje te helpen.” Nutrilon, met meer dan 100 jaar ervaring in baby- en kindervoeding, han teert de strengste kwaliteitseisen voor haar producten en doet voortdu rend onderzoek naar de voedingsbehoeften van jonge kinderen en de samenstelling van moedermelk. Door uitstekende contacten met de medische professie (consultatiebureaus, kinderartsen) en ouders wordt daarnaast continu kennis en ervaring uitgewisseld. Het spreekt voor zich dat de nieuwste inzichten en voedingsvoorschriften ook in de Nutrilon flesvoedingen worden verwerkt. Het resultaat is dat met Nutrilon opvolg melk steeds meer de positieve effecten van moedermelk worden bena derd en deze voeding voor iedere baby, na borstvoeding, de meest opti male voeding is. Nutrilon is dé expert in flesvoeding en dus het meest logische vervolg op borstvoeding. Daarom krijgen twee van de drie fles- gevoede kinderen Nutrilon. Moedermelk is fascinerend om allerlei redenen. Het voedt, lest de dorst en is licht verteerbaar. Door haar unieke samenstelling is het precies op de behoeften van je baby afgestemd en bevat het alle noodzakelijke voe dingsstoffen voor een gezonde groei en ontwikkeling. Moedermelk heeft nog een speciale eigenschap: het zorgt voor de versterking van het immuunsysteem. En dat is belangrijk, want met een sterk immuunsys teem kan je baby beter tegen een stootje. Borstvoeding is de beste voeding voor je baby. Daarom is Nutrilon al meer dan 100 jaar geïnspireerd door moedermelk en doet Nutrilon continu onderzoek om de wonderbaarlijke werking zo goed mogelijk na te boot sen. Het is gebleken dat onder andere de prebiotische vezels, die van nature in moedermelk voorkomen, het immuunsysteem versterken. Nutrilon opvolgmelk bevat IMMUNOFORTIS®, een gepatenteerde mix van prebiotische vezels waarvan wetenschappelijk is bewezen dat deze het immuunsysteem van je op natuurlijke wijze versterkt. En alleen Nutrilon opvolgmelk bevat IMMUNOFORTIS®. 1.6 lóVTurbo Feline 3drs !50pk - i stuurbekrachtiging, airco, climate Peuge 2006.^-* :ot 207 3-drs 1,4 I6V X-Line Peugeot 207 Peugeot 207 3-drs 1,4 Colorline /er' ■1 f. Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport i PEUGEOT stuurbekrachtiging, mistlampen (dio/CD-speler Sinds 1 juli 2007 bestaat de regeling Volledig Pakket Thuis. Met deze regeling kunnen mensen met de indicatie 'zorg met verblijf', als zij dat willen, thuis blijven wonen. Dan ontvangen zij daar de zorg die zij anders in een instelling zouden krijgen. De AWBZ dekt geneeskun dige risico's die niet onder AWBZ-zorg kan ook uit ondersteunende en activerende begeleiding bestaan. Ook daarin gaan dingen veranderen. Meer informatie vindt u op www.veranderingenindezorg.nl. Via uw huis-aan-huisblad informeert het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport u over de belangrijkste veranderingen in de zorg in 2009. Dit is de derde afleve ring, met informatie over de AWBZ-zorg voor mensen die verblijven in een zorginstelling. de zorgverzekering vallen. Het gaat daarbij om medi sche kosten die door vrijwel niemand zelfstandig zijn op te brengen, zoals langdurige zorg thuis of opname in een verpleeghuis of gehandicap teninstelling. In 2009 krijgen zorginstellin gen meer mogelijkheden om Volledig Pakket Thuis te bie den. gen dezelfde prijs als binnen de instelling. Vanaf 1 januari 2009 wordt de regeling Volle dig Pakket Thuis uitgebreid. Naast standaard voeding heeft Nutrilon ook flesvoeding voor baby's met veel voorkomende voedingsproblemen of speciale voedingsbehoeften. Op www.nutrilon.nl vind je het volledige assortiment en alle informatie. Via de site kun je ook Nutricia Kindervoeding Service e-mailen. Of bel gratis: 0800 - 022 26 26, 24 uur per dag, 7 dagen in de week. Voor mensen met de indica tie 'zorg met verblijf' kan dit betekenen dat zij langer thuis kunnen blijven wonen. De uit breiding bestaat uit twee on derdelen: Tot 2009 mogen instellin gen waar mensen verblij ven (intramurale instellin gen) alleen Volledig Pakket Thuis leveren als dat bin nen hun capaciteit valt. Met andere woorden: voor elke thuiswonende cliënt moe ten zij een bed leeg laten staan. Instellingen krijgen immers een geldbedrag per bed. Met de invoering van zorgzwaartebekostiging per 1 januari 2009 vervalt deze eis. Zorgzwaartebekostiging gaat uit van de individuele zorg behoefte van de mensen die in een instelling verblijven. Want bij zorgzwaartebekos tiging zijn de soort en de Zorgzwaartepakket Voor opname in een zorginstelling is een indicatiebesluit van het Centrum Indicatiestel ling Zorg (CIZ) nodig. Sinds 1 juli 2007 krijgt u bij dat besluit een zorgzwaartepakket. In dit zorgzwaartepakket staat beschreven welke zorg en hoeveel zorg u nodig heeft. hoeveelheid zorg die iemand nodig heeft maatgevend voor het geld dat een zorginstel ling krijgt. Bieden instellin gen vooral zorg aan mensen met een lichte zorgvraag, dan Zorgplan Bij zorgzwaartebekostiging hoort een zorgplan. Uw zorginstelling zal u in 2009 uitno digen voor een gesprek over het zorgplan. Zorginstellingen zijn namelijk verplicht om zorg te geven die past bij uw situatie en wensen. Want ieder mens heeft zijn persoon lijke voorkeuren. Samen met de zorginstelling bekijkt u wat u beiden verwacht van de zorg en welke keuzes u kunt maken. De afspraken die u en de zorginstelling maken over de invulling van de zorg worden in het zorgplan vastgelegd. U merkt alleen iets van zorgzwaartebekostiging als u verblijft in een zorginstelling. Als u gebruikmaakt van andere vormen van AWBZ-zorg, heeft het geen betekenis voor u. Een groot deel van het AWBZ-geld, bijna 15 miljard euro, is bestemd voor 'zorg met verblijf', dus voor mensen die verblijven in een zorginstelling. Dit kan een verpleeg- of verzorgingshuis zijn, maar ook een in stelling voor de gehandicaptenzorg of voor langdurige geestelijke gezondheidszorg. Al dat geld moet recht vaardig verdeeld worden, maar dat is nu niet altijd het geval. Iedere instelling krijgt namelijk een vast bedrag per bed, er wordt niet gekeken naar de soort en hoe veelheid zorg die iemand nodig heeft. Vanaf 1 januari 2009 gaat zorgzwaartebekostiging daar verandering in brengen. De AWBZ (Algemene Wet Bij zondere Ziektekosten) is een volksverzekering voor ziek tekostenrisico's voor ieder een die in Nederland woont of werkt. U hoeft zich niet apart aan te melden voor de AWBZ. Als u een zorgver zekering heeft afgesloten, staat u automatisch geregis treerd. Een intramurale instelling mag straks ook een extra murale instelling (bijvoor beeld een thuiszorgorgani satie) vragen het Volledig Pakket Thuis te verzorgen. De intramurale instelling blijft wel eindverantwoor delijk voor de kwaliteit van de zorg. Alle AWBZ-zorg bij elkaar kost jaarlijks zo'n 21,8 mil jard euro en ongeveer 588.000 mensen maken er van gebruik. Wilt u meer weten over dit onderwerp, kijk dan op www. zorgzwaartebekostiging.nl. Of praat erover met de cliën tenraad van uw zorginstel ling. 17” lm velgen, parkeersem 'Zorg met verblijf' betekent wonen in een beschermde woonomgeving, met 24 uur toezicht en passende zorg. Dat kan lastig zijn wanneer een cliënt thuis wil blijven wonen. Voorwaarde voor Volledig Pakket Thuis is daarom dat de zorginstelling de cliënt thuis de juiste zorg kan leveren te- Standaard 2007, zwart me: portier vei ker, elektrische spiegels, cruise leeuwekeuf Altijd 12 maanden garantie Controle volgens het Peugeot KeurmerK ‘APK gekeurd Gegarandeerde kilometerstand personenauto «Voldoet aan de Peugeot Kwaliteitsnorm 14 dagen of 1000 km omruilgarantie 24-uurs mobiliteitsgarantie Landelijk servicenetwerk Gebruik van originele onderdelen Uitstekende mogelijkheden voor gespreide betaling JE VOELT JE LEKKERDER IN EEN PEUGEOT. AL ONZE auto's TOT 4 jaar oud worden afgeleverd met het leeuwekeur zekerheidspakket. Prijzen zijn excL 295, afleverkosten. ontvangen ze straks minder geld dan instellingen met cliënten die veel zorg nodig hebben. In 2007 en 2008 is ter voorbereiding op dit nieu we systeem de benodigde zorg -ofwel de zorgzwaarte- van alle cliënten in kaart ge bracht. Daarmee is de basis gelegd voor de invoering van zorgzwaartebekostiging per 1 januari 2009. - Z”"-" vdgen. regensensor. mistlampen voor, lichtsensor, parkeerhulp achter - --tallic 66 559 km, stuurbekrachtiging, airco, centrale ^nX airbags, ABS, elektrische ramen, startonderbre- controle 2007, zwart metallic, 13.490 km control, CcilVI J- achter, startonderbreker. elek, spiegels, cruise -- ESP, panoramadak,boordcomputer, 17 lm velgempa leder/stof interieur VOOR 20.751), PeUgeOt 2e0a .c5XX a^abLktrische 2007. Mauw metallic. fM« elektrische ramen, achterspoiler, rai

Weekblad voor Waddinxveen | 2008 | | pagina 17