Beste Buur 2008 Jubilarissen bij Boere machinefabriek ™diJ4_al^êh0jp.en^ 1 FASHION 'Collega's maken of breken je werk Haperende openbare verlichting Problemen dames Nesselande nemen toe Kerst=Feest! Kanaalstraat 1, Waddinxveen ckxxt De Sale bij Jilly Mitch is begonnen! Kom snel langs! Winnaars vijfde trekking superloterij 'Zwembad is belangrijk' Actueel nieuws Deze blazer van 59.’59o ,8 voor 47. 1 tl www.shoebyfashion.nl J.- -.< - WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 10 DECEMBER 2008 PAGINA 11 Bianca Spaans van Jeanshouse Greenfield co. 3. Waddinxveen jimkoster.nl Door Ruud Groot Foto: Ruud Groot Bert van der Laan, Bert Geluk en Leendert-Jan Hoogerbrugge. SHOEBY Deze korting geldt op de originele prijs van het artikel, looptijd actie t/m zondag 14 december. nu dagelijks te volgen via de beeldschermen bij WADDINXVEEN - Op woens dagavond 24 december houdt het platform Hart voor Wad dinxveen in samenwerking met een aantal kerken in de Wad- Ze zijn al jaar eh dag een be kend gezicht achter de toon- tot hoe mensen vaak worden geholpen in winkels in de stad. Daar willen ze alleen maar ver- ker bij Boere. „Mijn vader werkte bij autobedrijf Boonstoppel, toen hij een auto moest afleveren bij de heer Boere Sr", zegt Bert Ge luk. „Hij had mijnheer Boere ge- De 59-jarige Bert van der Laan, werkt inmiddels ook ruim 40 jaar bij Boere. „Veertig jaar gele- voor de tekenkamer, maar in de loop van het hek om bij de naastgelegen weide een bok op te gaan ha- 5. Als je 100.000 euro zou win nen, wat zou je daarmee doen? verzorgd door het Weekblad voor Waddinxveen 4. Welk boek ligt er op je nacht kastje? „Ik lees momenteel 'De weduw naar' van Kluun. Dit is het ver volg op 'Komt een vrouw bij de dokter'. Het boek gaat over een man die zijn vrouw verloor aan kanker en nu met zijn dochtertje verder moet. Ik lees niet zo vre selijk veel, behalve op vakantie. Ik ben overigens ook gek op modebladen." ZEVENHUIZEN - De volleybal- sters van GTI-Nesselande heb ben de belangrijke thuiswed strijd tegen Longa '59 met 0-3 verloren. In Zevenhuizen ston den de nummers acht en zeven van de A-league tegenover elkaar en voor de thuisploeg was het een 'must' om de volle winst te pakken. Na het verlies bedraagt de achterstand van Nesselande op de ploeg uit Lichtenvoorde acht punten. Nesselande kende een prima start en kwam een aantal keren winnend uit het rallyspel. In aan vindt Leendert-Jan. In de loop van die vele jaren bij Boere heb- het dameswaterpoloteam afgelo pen zomer in Beijing het felbe geerde goud. Een prestatie van formaat waarvoor hij veel opzij heeft moeten zetten, maar waar voor hij ook zijn team en bovenal God heel dankbaar is. Hij vertelt waartoe geloof kan leiden. 6. Wat is jouw favoriete avond je uit? „We hebben al jaren een vas te groep waar we mee gaan stappen. We gaan graag naar de Dreef. Dat is een hele leuke kroeg, of eigenlijk is het een sportkantine. Het is altijd erg gezellig." In verband met de te ver wachten drukte en de be perkte parkeergelegenheid adviseert men de bezoekers van Kerst=Feest 2008 te voet of met de fiets naar de sport hal te komen. De toegang tot de drie feesten is gratis. Via een collecte wordt een vrij willige bijdrage gevraagd. Belangstellenden kunnen voor meer informatie terecht op de website www.kerstis- feest.nl. fam. A. Braai, fam. Bakker, fam. Bos, fam. Erkens, fam. Faber, fam. Hennink, fam. Hogenelst, fam. Huntink, fam. J. van Grie ken, fam. Kooren, fam. Lebbing, als je in fam. Leede, fam. Loo, fam. Pas- tijn, fam. Tilburg, fam. Ferber, fam. C. van de Berg, fam. Kooter en fam. Willemstein. terstand van 10-16 kwam Nesse lande niet meer te boven: 20-25. Het team van coach Elroy Beze- 'bekende' Waddinxvener mer werkte in de derde set een achterstand van 9-8 volgde een 2. Wat maakt dat jij met plezier het werk herinner jij je nog naar je werk gaat? „Ik werk hier nu ruim vijf jaar. nes bouwt en levert aan klanten over de gehele wereld. De nu 63-jarige zoon Pieter Boere, die op 16-jarige leeftijd in het bedrijf was gekomen, heeft het bedrijf in 1982 van vader overgenomen en verder uitgebouwd tot een en voor het tweede vanaf volwaardige leverancier op de wereldmarkt van duurzame in dustriële schuurmachines. Pieter Boere: „Ik ben trots op de fabriek en trots op de producten die we blijven de vaardigheden en de precisiewerk. Ik ben er trots op werkte hier als chef en toen ik kennis binnen ons hechte team als ik weer een mooi frame kan van school af kwam heeft hij me aanwezig en vormen zij een we- afleveren en het is steeds weer meegenomen. Ik ben begonnen zenlijk onderdeel van dit bedrijfanders". bij de zaagbank waar ik door aldus een gelukkige eigenaar. De 59-jarige Bert van der Laan, Bert Geluk ben ingewerkt. Nu T werkt inmiddels ook ruim 40 werk ik in de voormontage en jaar bij Boere. „Veertig jaar gele- het is elke keer weer leuk om En zoals ook in vele voorgaande den werd ik aangenomen voor een nieuwe machine op te bou- jaren, vielen er ook dit jaar weer de tekenkamer, maar in de loop wen. Je ziet het steeds meer vorm een aantal jubilarissen te regi- van de jaren heb ik de produc- krijgen en dat geeft voldoening", streren. De 56-jarige Bert Geluk tieplanning gedaan en heb ge ls veertig jaar machinebankwer- werkt op de afdelingen inkoop en verkoop. Nu ben ik technisch ben de jubilarissen veel beleefd, stafmedewerker en doe een mix van allerlei werkzaamheden. Dat is het voordeel als je in de loop REGIO - Wim en Rina Rater- man van de Peppelhorst in Waddinxveen zijn gekozen tot Beste Buur 2008. De Stichting Huurdersbelangenorganisatie Waddinxveen/ Zevenhuizen- Moerkapelle heeft zaterdag 6 december de prijs van de verkiezing Beste Buur 2008 uitgereikt. De familie was door buur vrouw Versluis-Lammertse voorgedragen als beste buur. In haar voorstel noemde zij heel veel voorbeelden van belangeloze hulp die deze buren voor haar doen, maar de doorslag gaf het regelma- vallend opzicht verrasten Karen Knip en Lizzy Koole de blokke ring van Longa met combinatie spel en tot 13-8 had Nesselande het betere van het spel. Toen de fouten in het spel van de gast vrouwen slopen kwamen zij bij 17-18 definitief op achterstand. In de slotfase hield Longa het hoofd koel en maakte Nesselande de fouten: 21-25. Tot 7-7 in de tweede set kon Nesselande, met dank aan Karen Knip, de tegenstan der goed volgen. In de fase die daarna volgde was de blokkering van Longa dominant en de ach- gen en spelen, maar en luisteren naar wat poppen hen te vertellen hebben. Om 19.00 uur en om 21.30 uur start 'Kerst=Feest 2008'. In verband met de enorme belangstelling voor „Ik zou een gedeelte van het geld aan mijn familie besteden en ik zou zeker met mijn vriend een tijd op reis gaan, de wereld rond. Ik ben laatst op Curacao geweest en ik heb nu de smaak te pakken. Ik wil meer van de wereld zien." ringen in het in- en uitschake len van verlichtingen. Als ge volg van besturingsproblemen bij de stroom leverancier, Nuon hapert de goede levering van zogenaamde pulsstroompjes, die via een relais de OV laat aan- en uitschakelen. Deze puls- stroom is soms te zwak, waar door vooral oudere relais niet reageren. Hierdoor blijven de masten in delen van Waddinx veen overdag branden of blijven zij 's avonds uit. Nuon probeert dit probleem zo snel mogelijk op te lossen. Aan de Sweelinck- hof is sprake van kabelbreuken, waardoor enkele lichtmasten niet altijd branden. De gemeente probeert de problemen zo snel mogelijk te verhelpen. Wilt u een storing melden? Dat kan via bank, de kassa of in de zaak, het meldpunt openbare ruimte, Die man die u altijd zo prettig www.waddinxveen.nl. helpt als u iets zoekt of die vrouw die altijd zo vriendelijk een praatje met u maakt. Men sen met een centrale rol in de winkels waar u graag komt. Het Weekblad voor Waddinx veen laat elke week in een aan Vervolg van voorpagina. Om dit te realiseren is het nodig dat gestart wordt met de bouw van een nieuw doelgroepenbad met de afmetingen van een wed- strijdbad (groter dan in eerste instantie was voorzien), waarna dan het bestaande wedstrijdbad kan worden gerenoveerd. Commissielid Abdelkader Al- haft van de PvdA, vindt dat het zwembad één van de be langrijkste voorzieningen is in Waddinxveen. Hij pleit er voor het zwembad open te houden tijdens de bouw en vindt dat het buitenbad moet blijven. Peter Rubeling (D'66) vindt de aanpas sing prima, mits het maar past binnen het financiële plaatje dat door de gemeenteraad eerder is vastgesteld. Robert Visscher, die vernomen had dat de bouw van een nieuw zwembad in Gouda was gestopt, pleitte voor een af stemming met Gouda om zo tot een regiobad in Waddinxveen te komen. Willem de Boer (CDA) vindt het vreemd, dat na een eerder genomen besluit nu al weer een aanvraag ligt voor een voorbereidingskrediet voor de renovatie en de nieuwbouw van het zwembad. De heer de Wit (PCW) vraagt zich af of een bin nen en buitenbad in Waddinx veen wel haalbaar is. Wethouder Dorenda Gerts ant woordde de commissieleden, dat de bouw van het nieuwe zwembad in Gouda wel door gaat. Maar pleitte er voor het onderzoek naar verregaande verzelfstandiging door te zet ten, een voorbereidingskrediet beschikbaar te stellen voor de renovatie en de nieuwbouw van het Gouwebad De Sniep, waarbij de wensen van de beheercom missie van het zwembad mee zullen worden genomen. De le den van de commissie Samen leving hebben hierop positief ingestemd, waardoor het voor stel voor bekrachtiging aan de gemeenteraad zal worden voor gelegd. hier werken?' vroeg hij. Ik kon alleen maar uitbrengen: 'mijn vader wil dat' en vijf minuten bakkerij van den Berg oliebollen bij ons gebracht worden." tig verzorgen van drie maal tijden, op dagen dat ze daar door haar ziekte niet toe in staat is. Voorzitter Fokke Gor ter overhandigde de familie Raterman een beeldje waarop gegraveerd staat: 'Beste Buur 2008' en daarbij een bos bloe men met een cadeaubon. Hij sprak zich lovend uit over hun burenhulp. De overige genomineerden werden ook door de voorzitter toegesproken. Ook zij werden geprezen voor hun burenhulp. Zij kregen eveneens een ca deaubon en een bos bloemen. Foto: Martin Sharrott Hilarisch is nog altijd het verhaal dat aan een nieuwe medewerker werd gevraagd of hij even een der jaren op veel verschillende bok wilde pakken, waarbij in het vraagd of hij nog iemand kon afdelingen hebt gewerkt. Ik heb vakjargon een steunpilaar wordt gebruiken. Toen hij terugkwam me hier nooit verveeld. Je krijgt bedoeld. Omdat het bedrijf van zei hij tegen me: 'je moet om 16.00 uur bij Boere zijn'. Toen ik WADDINXVEEN - Zaterdag 6 december was het de beurt aan de ondernemers in winkelcen- naar je werk gaat? steeds? trum Groensvoorde om de prijs- „Ik werk hier nu ruim vijf jaar. „We krijgen regelmatig aardig- uitreiking van de OVW-Superlo- Het team is erg leuk. Ik vind dat beidjes en bedankjes van klan- terij te verzorgen. De winnaarst: collega's je werk maken of bre- ten omdat ze vinden dat ze goed ken. We werken met z'n zessen geholpen worden door ons. Wij en af en toe staat de eigenaar proberen altijd eerlijk te zijn te- zelf ook in de zaak. Natuurlijk gen klanten. Dit in tegenstelling moet je ook van mode houden een kledingzaak werkt. Je wilt mijn kledingkast thuis niet zien, die puilt uit! Soms kopen, het maakt niet uit of het zegt mijn vriend er zelfs iets de klant staat. Onze eerlijkheid van. Je wordt echt hebberig als wordt door de klanten op prijs je weer iets leuks ziet binnen- gesteld. Iets heel anders wat ook komen." erg leuk is, is dat er elk jaar met de kerstmarkt in de Passage door de collega's van banket- zijn de pijlers waarop die dikke veertig jaar zijn gebaseerd. Ik werk liever 50 uur per week naar mijn zin, als 30 uur met tegen zin", zegt Bert van der Laan. Voldoening De derde jubilaris is Leendert- Jan Hoogerbrugge, die 25 jaar dienstverbanden zijn kenmer- mijn zin gehad. Je maakt een als montagemedewerker aan het kend voor ons bedrijf. Daardoor hoogwaardig product en het is bedrijf is verbonden. „Mijn vader de precisiewerk. Ik ben er trots op als ik weer een mooi frame kan afleveren en het is steeds weer me hier nooit verveeld. Je krijgt de ruimte om je te ontwikkelen Boere toen nog helemaal in een en heb altijd nieuwe uitdagingen landelijke omgeving was gele- mijn vader vroeg waarom, zei gevonden. Ik heb veel gereisd gen, sprong de medewerker over hij 'om te solliciteren!'. Ik naar om onze klanten te bezoeken en mijnheer Boere: 'zo, dus jij wilt het bedrijf is goed voor het per soneel, want anders houd je het len. „Ook werd in het verleden niet zo lang vol. De verbonden- toen er nog kleinere machines heid en de band met het bedrijf werden gebouwd, elk honderd ste schuurmachine van het jaar als nummer 100 in toiletpapier gepakt, als stil bewijs voor de directie dat er getrakteerd moest worden", zegt Bert Geluk. Na tuurlijk zijn er nog veel meer leuke voorvallen te melden, die het werken bij Boere juist zo aan genaam hebben gemaakt. De ju bilarissen hebben bij hun huldi ging een oorkonde gekregen van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel en de Koninklijke Me taalunie, vergezeld van een zil veren en gouden legmedaille die door de Rijksmunt is geslagen. Daarnaast heeft Leendert-Jan een horloge ontvangen en heb ben de andere jubilarissen nog een mooie vakantiereis tegoed. „Dat hebben ze dik verdiend", aldus een uiterst trotse directeur Pieter Boere. 'Kerst=Feest 2008'. Deze Kerst- er weer drie jubilarissen te melden, waarvan er één vijfentwin- vieringen worden verrassend tig jaar aan het bedrijf is verbonden en twee zelfs hun veertig anders dan de vorige vijf edities, jarig jubileum hebben mogen vieren. Van 14.00 tot 15.30 uur is het tijd voor een groots doe-mee-feest voor kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar. Samen zin- Johannes Boere is in 1942 in de ook kijken oorlogstijd in een loods aan de Wilhelminakade begonnen met onderhoud en reparatie van houtbewerkingsmachines. Hij heeft toen niet kunnen voorzien dat dit initiatief zou uitgroeien 'Kerst=Feest' in de afgelo- tot een prachtige machinefabriek, pen jaren, heeft de organisatie die hoogwaardige schuurmachi- ervoor gekozen om 'Waddinx veen Zingt' op Kerstavond door een tweede 'Kerst=Feest' te ver vangen. Deze is dus gelijk aan de eerste viering van die avond. De toegang tot de sporthal is voor het eerste feest vanaf 18.15 uur 21.00 uur geopend. Spreker tijdens 'Kerst=Feest 2008' is dominee Menno Zand bergen. De gospelzanger Ramon Plakke treedt op en begeleidt met hier maken, maar ik ben zeker zijn band de samenzang. Rond- zo trots op mijn mensen met wie uit bijzonder is de medewerking ik dit allemaal heb kunnen rea- van Robin van Galen. Deze oud- liseren. En de waardering die ik bondscoach behaalde samen met voor hen heb is zeker wederzijds merkbaar, want de langdurige Welk leuk voorval op WADDINXVEEN - Waddinx- veen kampt al een tijdje met haperende openbare verlichting. In de wijk Zuidplas '80 wor den tests uitgevoerd in verband met aanlegwerkzaamheden van nieuwe lichtmasten in deze wijk. De lichtmasten hebben daardoor ook overdag gebrand. In andere wijken - en wellicht ook in Zuidplas '80- hebben we daarnaast te kampen met sto- WADDINXVEEN - Dat het goed toeven is bij Boere machine- later stond ik buiten met een fabriek aan de Brugweg, mag duidelijk zijn als blijkt dat het arbeidscontract. En dat is nu dus merendeel van de medewerkers langdurig bij Boere werkzaam ruim 40 jaar geleden. Eerst moest is. Dienstverbanden van meer dan tien, twintig, dertig en zelfs ik allerlei klusjes opknappen en dinxveense sporthal De Dreef, iheer dan veertig jaar komen veelvuldig voor. Ook dit jaar zijn later ben ik de lasserij in gegaan. Ik had een harde leermeester, die alles maar één keer uitlegde en daarna moest je het maar doen. Ik heb het hier altijd erg naar mijn zin gehad. Je maakt een den in? „Mijn belangrijkste taak is het helpen van klanten, variërend van het geven van advies tot het behandelen van een klacht. Verder help ik mee met uitpak ken, de winkel veranderen en de poppen in de zaak aankle den. Dit laatste met uitzonde ring van de etalagepoppen want daar hebben wij een professio nele etaleur voor." het woord. 1-5 weg. Vanaf Deze week zes vragen aan: serie eigen fou- Bianca Spaans van Jeanshouse ten en bij 10-14 leek het pleit al Greenfield co. beslecht. Een paar uithalen van de niet geheel fitte Eva Heer- Tekst: Désirée Oudshoorn; schap bracht bij het thuispubliek Foto: Martin Sharrott. de hoop terug. Na 12-14 was het Longa dat de klok sloeg. In de 1. Wat houden je werkzaamhe- slotfase kwam Esther van Berkel nog een paar keer goed door, maar de achterstand was toen al te groot om in te lopen: 20-25. ,50°/c kort

Weekblad voor Waddinxveen | 2008 | | pagina 11