WSE heeft weinig in te brengen van Warmunda Onze club Waddinxveen wint in blessuretijd F Volleybal teams Koophuis /Be Fair winnen 'Het Waddinxveens kwartiertje is bij ons traditie' Colofon X Be Fair komt niet in actie SE BE MS BS Eg 9 «aag. ■MM WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 WOENSDAG 10 DECEMBER 2008 k incasseren. de uitploeg de Wist u dat? Door Ton van Bemmel Elïli] Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196, 2740 AD Waddinxveen mid- denmotor verloor afgelo- klap kwamen we niet meer te boven." WARMOND/WADDINXVEEN - Warmunda - Waddinxveen was vooraf een wedstrijd waar de toto-invullers die naar de 12-31 (36-18) 11-27 (34-21) 10-25 (37-11) 11-10 (19-22) 11- 7 (19-26) 11-5 (13-34) 12- 1 (8-54) 12-26 12-25 12-25 12-24 12-22 12-10 12-10 12- 2 10-42 10-33 10-31 9-30 9-29 Vereniging: Waddinxveense Schaakvereniging (WSV) Clubgebouw: Anne Frank Centrum, Jan van Bijnenpad 1 Opgericht: 12-4-1935 Kosten lidmaatschap voor een jaar: 100 euro voor senioren, jeugd 40 euro Site: www.wsv-schaken.nl Voorzitter: Barthold Jansen Aantal leden: 42 senioren, 17 junioren binnen vijf minuten was het al bijna raak. René van der Sluis kwam een teenlengte te kort - op zijn toch niet misselijke schoen maat - om de gelijkmaker aan te tekenen. Een tegenvaller was wel dat na tien minuten tweede helft Ozcan Ahyan zich al moest laten vervangen. Yoeri van der Putten kwam er iri. Voor De Bruin gelijk het teken om met vier spitsen te gaan spelen. Een tactische zet die snel succes bracht. Weer tien minuten later was het Van der Putten die Richard de Jeu in staat stelde de 2-2 te scoren. Hierna dicteerde Waddinxveen de wedstrijd. Het was wat je noemt eenrichtingsverkeer met af en toe een uitval van de blauw witte Warmonders. Een keer was de man van het scorebord al op 12-26 (34-11) 11- 25 (25-9) 12- 23 (28-17) 0-2 1-0 Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Advertenties Telefoon: 0182-636381 en 0182-620626 Fax: 0182-631088 E-mail: verkoopgkw@ mgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot dinsdag 10.00 uur worden opgegéven, IM'ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. Bezorging Telefoon: 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) Alle auteursrechten en databank rechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdruk kelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. X. - Schakers ook heel aardig kunnen voetbal len. WSV deed enkele ja- ren geleden mee aan een voetbaltoernooi bij Vv Wad dinxveen. De voetballers stonden toch raar te kijken dat de schakers nog wel een balletje konden trappen. Nog verbaasder waren de voetballers dat de schakers ook in de derde helft hun mannetje stonden. In 2010 bestaat WSV 75 jaar. Word lid vóór 2010 en pro fiteer in dat seizoen van al lerlei leuke acties en evene menten. Wie lid wil worden van de schaakvereniging kan een aantal meekijkles- sen gratis krijgen. Waddinxveen kende een koude start. Binnen vijftien minuten keek de ploeg al tegen een 2-0 achterstand aan. In de 9e mi nuut werd een onschuldige vrije trap verkeerd beoordeeld door doelman Jordy Groen (1-0) en in de 14e minuut 'werd het zelfs 2-0 door alweer een vrije trap. In de glazen kast staan nog veel meer schaakattributen. Onderin staat een klein, houten doos je. Als Jansen het pakt, klinkt er een rammelend geluid. Hij schuift het dekseltje eraf en kijkt recht in het gezicht van de zwarte koningin. „Schaken is mooi", zegt hij. „Je kunt in een schaakpartij jezelf zijn." De uit daging ligt volgens Jansen in het slimmer zijn dan je tegenstan der, want toeval bestaat niet in het schaken. Daarnaast wijst de voorzitter erop dat er ook in het schaken allerlei tactieken zijn. „Je hebt counterschakers. Verge lijk het maar met het voetballen: de catenaccio-schakers. Maar er Redactie Saïda Erahoutan, Carina Bergman Telefoon: 0182-638288 Fax: 0182-631088 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ mgnieuwsbladen.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail verdienen de voorkeur. Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. WADDINXVEEN - Met een 1- 3 overwinning bij Castellum Drukwerk heeft het damesteam Programma komend weekend: Dames: GTI-Nesselande - Marti- nus, zaterdag 19.30 uur, sporthal Swanla Burg. Klinkhamerweg 86, Zevenhuizen; Be Fair - Sovi- cos, zaterdag 16.30 uur, sporthal Groenswaard, Wingerd 2, Wad dinxveen; Heren: Velo 3 - Be Fair. 10- 20 (23-14) 11- 17 (21-20) 10- 15 (28-19) 11- 14 (25-27) 11-13 (15-23) 10. Roodenburg 12-12 (22-25) 11. Soccer Boys 12. Warmunda 13. WSE 14. GSV Stand dames A-league: 1. DELA Martinus 2. Sliedrecht Sport 3. Heutink-Pollux 4. AMVJ 5. VC Weert 6. Dros/Alterno 7. Longa '59 8. GTI-Nesselande mid- den van de woonkamer. De deurtjes gaan open. Helemaal achteraan vindt de voorzitter van de Waddinx veense schaakvereniging, Bar thold Jansen, wat hij vinden wil. „Dit is mijn pronkstuk. Echt fantastisch!" Stevig houdt hij de decennia oude, eikenhouten schaakklok vast. „Heb ik op een veiling op de kop getikt. Hij doet het niet zo goed meer. Maar ik ken nog wel een klokkenmaker die hem aan de praat krijgt." Catenaccio-schakers Waddinxveen telt heel veel sportclubs. Van voetbal tot schaakclub. En van waterpolo tot schietvereni ging. Vele Waddinxveners zijn in hun vrije tijd actief in deze verenigingen. Het Weekblad van Waddinxveen zet deze actieve mensen en hun club in het zonne tje in de tweewekelijkse rubriek 'Onze Club'. Deze week: De Waddinxveense Schaakvereniging (WSV). Stand vijfde klasse A 1. NSV '46 2. SVLY 3. ROAC '79 4. Waddinxveen 12-24 (33-19) 5. Gouda 6. Floreant 7. Lugdunum 8. Leidse Boys 9. Rijnland Uitslagen vijfde klasse A NSV '46-GSV: 6-1 Warmunda-Waddinxveen: 2-3 Stand dames Promotieklas se A 1. Leython 2. Spanning 220 3. Novo 4. Koophuis/Be Fair 5. Kratos '08 6. Castellum Drukwerk 10-23 8-21 8- 20 9- 18 7. Velo 8. Sovicos 9. VollinGo 10 Visade Voorburg 3 9-17 11 Dosko 9 -16 12 Punch 8-9 13 Kalinko 2 9-6 10. Be Fair 11. Kamerik 12. Haz. Boys 10-5 (11-26) Vlot loopt hij naar de glazen kast in het van alles met een geel-zwart hart vloog die prachtig in het War munda doel: 2-3. Wat volgde wa ren tien Waddinxveen spelers die deze rots in de branding bijkans onder de zoden stopten. Een ge lukkige Edwin de Bruin had zijn bespiegeling in de rust uit zien komen. „Het blijkt dat als we er tot het laatste fluitsignaal voor blijven gaan we een team hebben dat in staat is om een wedstrijd te doen kantelen." Komende zondag speelt Wad dinxveen de thuiswedstrijd te gen koploper NSV'46. Drie weken geleden bracht Waddinxveen de Noordense ploeg de eerste ne derlaag van dit seizoen toe dus kan het een op revanche belust NSV op sportpark De Sniep ver wachten. Warmunda. Wat een ellende op zo'n grijze zondagmiddag in het Kaagdorp waar de Spanjaarden in de 80-jarige oorlog hun tenten opsloegen tijdens het beleg van Leiden. Waddinxveen onderging het be leg van Wamunda gelaten. Het leek totaal van slag maar wist op een gegeven moment de knop toch om te zetten. Er kwam weer wat vuur in het spel en een ver andering in de stand. In de geest van de wedstrijd gebeurde dit Beauty Na de tweede goal was de weer stand van de Waddinxveners gebroken en kon ROAC uitlo pen naar een 0-4 eindstand. Vooral de derde goal was een 'beauty'; een pegel van zo'n twintig meter. Souisay was te leurgesteld over het resultaat. „We horen vaak van tegenstan ders dat we een aardige ploeg zijn ook schakers die vol op de aanval spelen." Op de salontafel ligt een boek je met rode kaft. Er staat op gedrukt: Waddinxveense schaaknieuws. „Ons club- blad", vertelt Jansen. //Het gaat goed met WSV. De ver eniging groeit, ter wijl op landelijk niveau het aantal leden afneemt." Een van de rede nen dat het zo goed gaat met de vereniging is volgens Jansen de actieve commissie. „Wij or ganiseren ontzettend veel eve nementen. Zo hebben we onder andere een toernooi snelscha ken en gaan we in de zomerstop gewoon door." Waddinxveens kwartiertje Dat het er soms fanatiek aan toe gaat, betekent niet dat het niet gezellig is. „Integendeel zelfs", meent Jansen. „Na 22.00 uur komt er zeker een biertje op ta fel. We zijn echt geen broodscha- kers." Zo vertelt hij dat de ver eniging een eigen traditie heeft. „Het Waddinxveens kwartiertje. Op donderdagavond verzame len we om 20.00 uur. Maar pas om 20.15 beginnen we. We moe ten namelijk eerst nog een kwar tiertje ouwehoeren." Dat het een speciaal plaatsje." Inmiddels is Jansen twee jaar voorzitter van WSV. „Het is leuk om te doen. Ik kan er mijn ener gie in kwijt." Doel van de voor zitter is om meer jeugd aan het schaken te krijgen. „Dit seizoen is er één junior doorgestroomd. Dat vind ik mooi. Ik hoop dat dit in de toekomst nog meer gebeurt." WSV biedt de jeugd naast alle toernooien ook een training. Na die training is er ruimte om de theorie in praktijk te brengen." Dan doet Jansen het deurtje van de glazen prij- zenkast dicht. „Met de toekomst van onze vereniging zit het wel goed. We blijven investeren in de jeugd. WSV zit gewoon op de goede koers." 1 f (minuten spelen viel de ‘eerste goal voor de fusieclub uit Rijpwete- ïing en Oud Ade. De spits van de uitploeg mocht het doelpunt bijschrijven, zij het dat er wel een buitenspelluchtje aan de goal zat. In het restant van de eerste helft kon WSE geen vuist maken en was ROAC niet in staat de voorsprong uit te gouwen. Ruim een kwartier ha rust leek de gelijkmaker er té komen. De Waddinxveense spits Michael de Wilde kon een bal met links binnenschieten. Maar waar hij met links had moeten schieten, kapte de spits naar zijn rechterbeen. Door deze actie had hij te veel tijd nodig en bleef de gelijkmaker uit. Toch mocht WSE hopen op een puntje omdat ROAC er ook niet in slaagde de voorsprong uit te bouwen. Totdat dit in de 78ste minuut wel gebeurde. Na een mooie combinatie besliste een aanvaller' van wedstrijd. „Na de 0-2 was het gelopen", vertelt Souisay. „De tweede te- gengoal kwam hard aan. Die n a - tiek." Toch heeft Jan- sen heel wat gewon- nen. De onderste plank van de glazen kast staat vol met bekers. „Ik heb ze lang niet allemaal meer. Ik heb er heel wat weggegooid." Dan pakt hij een grote zilverkleurige beker. „Deze is van toen ik in het sei zoen 1994/1995 kampioen van WSV werd. Die heeft toch wel weg om een '3' voor de thuis club op te hangen, maar Jordy Groen had wat goed te maken en greep hier goed in. Het bleef bij die speldenprik, want daarna was het weer Waddinxveen wat de klok sloeg en onder leiding van marathonloper Dennis Fa ber steeds maar weer de aanval zocht. Hierbij mocht Richard de Jeu een keer naar binnen snijden om de bal net naast de verkeerde kant van de paal te plaatsen. In de blessuretijd kreeg Wad dinxveen nog twee corners te nemen. Bij de laatste werd de bal weggewerkt door Warmunda tot bij de mee opgekomen linksback Alfons Scheurwater. Deze be dacht zich geen moment. Hij nam de bal van 25 meter in één keer op zijn pantoffel en tot vreugde ■Sx - ^7^ WADDINXVEEN - WSE is er afgelopen zondag niet in geslaagd voor een stuntje te zorgen. De nummer drie ROAC '79 was met 0-4 te sterk voor de Waddinxveners. Al mocht de thuisploeg nog wel lang hopen op een puntje. Maar toen een klein kwartier voor het einde de 0-2 viel, was de wedstrijd gespeeld. Door Tim Tempelaars jPoor de verliespartij staat WSE nog steeds op de voorlaatste positie. Toch was de overwin ning van ROAC terecht, vol gens WSE-trainer Eddy Soui say. >,Zij konden iedere keer de vrije man op het middenveld (vinden. Dan wordt het voor ons erg lastig voetballen. Je moet namelijk con- stant achter hen aan lopen." gezellig is blijkt uit het ledenbe stand. „Onze leden komen ook uit Delft, Rotterdam en Gouda. Het is hier gezellig en het ni veau van de interne competitie is hoog Dan trekt Jansen een andere la open. „Dit is de afdeling scha ken", vertelt hij. „In deze la heb ik al mijn theorieboeken liggen." Onder de boeken liggen allerlei volgeschreven schriftjes. „Dat zijn mijn partijen vanaf 1975, iedere zet staat erin. Nu ben ik niet meer zo fa- WADDINXVEEN - Door het slechte weer van vorige week hoefde Be Fair afgelopen zater dag niet in actie te komen. In de poule van Be Fair gingen vier wedstrijden wel gewoon door. Lijstaanvoerder BVCB liet een steekje vallen. Be Fair-trainer Pieter van Zoest baalde van de afgelaste wed strijd. „Ik had liever willen voet ballen. Wij hebben nu pas negen wedstrijden gespeeld. Sommige ploegen staan al op twaalf." Ook de wedstrijd tussen Soc cer Boys en Hazerswoudse Boys ging niet door. Koploper BVCB liet in Zwam- merdam twee kostbare punten liggen door met 1-1 gelijk te spelen. Alphia maakte gebruik van deze misstap. De Alphe- naren versloegen BSC '68 met 3-1 en naderde BVCB tot één punt. Alphia heeft nog wel een wedstrijd te goed. De eerder dit seizoen gestaakte wedstrijd tegen Be Fair moet nog inge haald worden. Be Fair stond in die wedstrijd een kwartier voor tijd tegen tien man met 2-1 voor. De nummer elf, Kamerik, heeft nog steeds evenveel punten als Be Fair. De Kamerikérs verloren thuis van Zestienhoven met 0- 2. WDS versloeg Schoonhoven met een minimale score, 1-0. Aanstaande zaterdag staat er een belangrijke wedstrijd voor Be Fair op het programma. Dan mogen de Waddinxveners op bezoek bij hekkensluiter Ha zerswoudse Boys. Volgens Van Zoest moet Be Fair voetballend wat verder zijn dan de komende tegenstander. Toch zegt dat vol gens de trainer niet zo veel. „We moeten de strijd met ze aan gaan. Deze wedstrijden worden vaak op duelkracht en strijdlust beslist. Dat moeten wij dus op de mat leggen." De uitwedstrijd van Be Fair in Hazerswoude begint om 14.30 uur. van Koophuis/Be Fair goede za ken gedaan. De volleybalsters uit Waddinxveen hadden twee sets nodig om op. dreef te ko men, maar lieten daarna zien wat ze kunnen. Be Fair maakte het zichzelf in de eerste set onnodig moeilijk door een terechte voorsprong door slordigheden en verdedi- gingsfouten weg te geven. Bij 24-24 waren klappen van Marit van der Louw en Inge Ganeff bepalend voor de winst: 24-26. Een zwak begin van de tweede set kwam Be Fair niet te boven en het gretig spelende Castellum won gemakkelijk met 25-16. De gasten verspeelden in set drie een voorsprong van 2-7, maar bij 7-7 zorgden een redding van Chantal Verbeek en een kill-bloc Inge Ganeff voor de ommekeer. De blokkering van Be Fair hield te weinig ballen tegen, maar Cas tellum maakte zoveel fouten dat de winst, 20-25, geen moment in gevaar kwam. De thuisploeg herstelde zich en nam in de vier de set een voorsprong van 9-5. Met Marit van der Louw aan de opslag liet Be Fair de kansen ke ren en bij 9-19 was de winst een kwestie van tijd. Spelverdeelster Christine Bos wist de midden- aanvalsters steeds beter te vin den op de winst met 13-25 was niets af te dingen. „We hebben goed gespeeld", concludeerde coach Alex Luycks. De herenploeg van Koophuis/Be Fair behaalde een onverwachte 3-0 overwinning op het bezoe kende VC Nesselande 6. De Wad- stand op de ranglijst kijken zonder blikken of blozen een '2' dinxveners houden in de tweede hadden ingevuld. Maar in het begin zag het daar absoluut niet klasse B de derde plaats vast. naar uit. Pas in de tweede helft en voor wat betreft de gokkers De gasten uit Zevenhuizen in de 'dying seconds' wist Waddinxveen de zege uit het vuur te maakten bij binnenkomst de slepen. Het won in Warmond met 3-2. meeste indruk. Met maar liefst twaalf man, met een aantal die ervaring hebben op hoog niveau, trad Nesselande aan. De thuis- De thuisclub begon voortvarend, ploeg was even geïmponeerd, maar coach Hans van Vark hield zijn spelers bij de les. Met Mi chael van Maaren als spelver deler toonde Be Fair zich collec tief sterk en was gebrand op de winst. In de derde set was een achterstand van 16-20 dan ook niet onoverkomelijk. Een time out was voldoende om het ritme Alleen deze werd onderweg nog terug te krijgen en de winst te aangeraakt door de spits van ook via een vrije trap. Het was Mike Hoffmans die op ongeveer twintig meter van het doel de sanctie voor een overtreding mocht uitvoeren. Een prima trap. Hoewel de keeper naar de goede hoek ging, kon hij de 2-1 niet voorkomen. Waddinxveen was weer in de race. Het probeerde nog voor de pauze de gelijkmaker te produceren, maar daar slaag den de geel-zwarten niet in. Ze moesten met een achterstand de kleedkamer in waar een ontevre den trainer Edwin de Bruin hen ongetwijfeld op de consequenties van het te slappe begin heeft gewezen, maar ze ook de nodige aanwijzingen alsmede 'pep' heeft meegegeven om tot het einde van de wedstrijd voluit te gaan. Dat moet effect hebben gehad, want Stand derde klasse B 1. BVCB 2. Alphia 3. WDS 4. Schoonhoven 12-20 (15-17) 5. Zestienhoven 12-19 (18-20) 6. Soccer Boys 11-17 (21-9) 7. BSC '68 12-15 (16-24) 8. Koudekerk 11-14 (18-14) 9. Zwammerdam 12-13 (17-36) 9-9 (18-22) 12-9 (18-34) Uitslagen: Alphia-BSC '68: 3-1 Zwammerdam-BVCB: 1-1 Kamerik-Zestienhoven: WDS-Schoonhoven: Soccer Boys-Haz. Boys: afg. Be Fair-Koudekerk: afg. ■"k Foto: PR.

Weekblad voor Waddinxveen | 2008 | | pagina 17