WADDINXVEEN Testrit OVW-auto als boodschappenwagen OFFICIËLE BEKENDMAKING EN MEDEDELINGEN WEEK N° hl f groen R U B R E K N T E E G M E E GLADHEIDBESTRIJDING OPENBARE VERLICHTING BOUWZAKEN VERGADERINGEN van een De gegevens CONTACT VERGUNNINGENLOKET BEZWAAR De Peugeot 107 biedt meer ruimte dan je denkt. boek en het leesboek maar ook met een mooie leren tas. Voor het oog op de tassencollectie. Nooit geweten dat je hier ook tassen kunt kopen. En zo liep ik algauw Minpunt: - De claxon is in het stuur verwerkt en is nogal gevoe lig. Ik ging dan ook - onbe doeld - luid toeterend door het dorp. Mijn excuses hierbij aan alle mensen die ik zo heb laten schrikken. De pluspunten: - Hij is nieuw. - Ziet er goed uit. - Rijdt lekker pittig. - Past in elk parkeervak. - Draait lekker kort. - Biedt veel meer ruimte dan je denkt. KERSTBOOM IN HART WADDINXVEEN OPENING FIETSPAD JULIANA VAN STOLBERGLAAN me dat ik eigenlijk ruimte te kort kom op mijn boekenplanken, ze- ik eigenlijk helemaal geen zin moest toepassen om te zorgen meer om in de tuin te gaan spit- dat mijn boodschappen goed in ten. Zeker toen ik bij Verkleij de beeld kwamen voor de foto. De kerstafdeling opliep. Ze weten er auto is inmiddels een bekend ge- daar elk jaar weer iets moois van geven in het dorp. Zo vroegen te maken met al die verschillende twee jongens in de Luifelbaan thema's. En zo stond ik even later mij, vol ontzag: „Heeft u hem ge- een enorme buis kerstballen en wonnen?!" Helaas moest ik daar een kleine kunstboom in de kof- ontkennend op antwoorden. ferbak te stouwen. De kofferbak- ruimte begon inmiddels zwaar mee te vallen. Bij Mulder Mannenmode zocht ik een mooi overhemd voor me neer Bergman uit, als Sinterklaas cadeautje. En gelijk ook nog maar een lekkere warme sjaal erbij. Daarna nog even bij de Blokker binnen gewipt voor zo'n han dige kerstballen-opbergkrat. Bij Hoodie op de Luifelbaan kocht ik het konijnenvoer. En omdat ik er toch was, gelijk ook maar een pak zaagsel en een pak hooi. Toen was mijn boodschappen lijstje klaar maar was de kof ferbak nog niet vol. Sterker nog: onderin bleek zoveel ruimte te zijn dat ik een paar kunstgrepen Van tevoren heb ik een bood schappenlijstje gemaakt waarbij ik kriskras door Waddinxveen rijdt. Zo kan ik zowel het rijcom- fort als het parkeren van deze auto testen. Wat staat er op mijn boodschappenlijstje: een schrijf boek, een boek, konijnenvoer, bloembollen en een overhemd voor meneer Bergman. Maar als zo vaak kwam ik met veel meer thuis dan gepland. Eerst mocht ik het wagentje ophalen bij Boonstoppel. In de showroom, vlak achter het raam, stond de echte prijs te glimmen. Met het promotiewagentje, het Foto: Carina Bergman tweelingbroertje van de OVW- X OVERIGE VERGUNNINGEN g?- Gemeentehuis De Publieksbalie Die viel me op het eerste oog wat tegen. Moest ik in dat kleine Mijn aankopen begon ik bij Boek- gleufje achter de achterbank mijn handel Burger. Het parkeren op boodschappen opbergen? de Dorpsstraat was een eitje. Zelf Vervolgens naar de Fixet voor rijd ik in een Peugeot 306 model een boekenplank want ik bedacht station, wat het parkeren niet al tijd makkelijk maakt. Maar nu draaide ik zo een klein gaatje in ker met dit nieuwe boek erbij. en hield nog zeeën van ruimte Toen naar Verkleij voor de bloem- over. Ik ben nogal merkvast en bollen. Maar inmiddels was het had eigenaar Ton Willem Burger stevig gaan sneeuwen en had WADDINXVEEN - De Ondernemersvereniging Waddinxveen al vaker aan het hoofd gezeurd bestaat 90 jaar en ter gelegenheid daarvan verloot zij een auto, over een bepaald schrijfboek dat Wie negentig euro aan kassabonnen .inlevert, kan mee loten, ik al jaren bij hem koop, en zo zo vaak als men wil. De auto, een Peugeot 107, is gloednieuw, waar hij had ze weer! Een goed knalrood en ziet er prachtig uit. Maar hoe rijdt hij eigenlijk? begin. Toen het leesboek; Ton En heb je er nog een beetje ruimte in? Het Weekblad voor Wad- Willem raadde mij het boek 'Het dinxveen voerde voor u drie testritten uit om dat vast te stellen. lot van de familie Meijer' aan. Deze week deel 1: Boodschappen doen met de OVW-auto. Een lekkere dikke pil en in de stijl van Geert Mak vertelde hij me. prijs, mocht ik op stap. Met col- Toen ik wilde afrekenen viel mijn lega Saïda maakte ik eerst eens een ritje om een beetje gevoel te krijgen met de auto. Het is ver schrikkelijk koud maar al na drie buiten met niet alleen het schrijf- minuten (letterlijk) hebben we het behaaglijk warm. Dat is alvast een groot pluspunt. De auto rijdt eerst deed ik de kofferbak open, ook lekker pittig, zowel binnen als buiten de bebouwde kom. de WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 3 WOENSDAG 10 DECEMBER 2008 krijgen bij de De agendastukken liggen op werkdagen tij de Voor informatie kunt u terecht bij het Vergunningenloket. aan de bedrijfsruimte asbesthoudende parkeerpaal (02-l 2-2008) de vergunningen kunt u krijgen bij het Ver- Door Carina Bergman J de ontsteking bij te toespraak en er is SPREEKUREN De burgemeester en de wethouders houden spreek uur op maandag van 16.00 tot 17.00 uur. Voor een soepel verloop is het nodig om vooraf een afspraak te maken via 624 600. Kijk voor meer nieuws en achtergrondinformatie op www.waddinxveen.nl Informatie over gunningenloket, tel. 624832 of 624835. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN - Neptunuspad, naast nummer 24, 1 populier, de b< ken van asbesthou- van de beschikbaar gestelde kre- van de projecten actief grondbe- ioom veroorzaakt veel overlast door afbrekende tak- aan de voor de herinrichting van riolering. OPENINGSTIJDEN AFVALBRENGSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 op werkdagen van 13.30 tot 16.30 uur zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Particulieren kunnen kosteloos een strooizand afhalen. Neem zelf een mee naar de gemeentewerf, Coenecoop 53, kunt vullen uit de zoutcontainer bij de entree. Bedrijven kunnen geen gebruik maken van deze service; zij moe- tenn zelf zorgen voor de begaanbaarheid op hun eigen terrein. kleine hoeveelheid af te sluiten emmer waar u deze Hebt u een vraag over een vergunning, dan kunt u alleen op werkdagen tussen 8:30 en 12:30 uur contact opnemen met het Vergunningenloket. Voor bouwvergunningen kunt u bellen met telefoonnum mer 624832, voor alle overige vergunningen met telefoon nummer 624833. de gemeente Woerden de Stichting Klasse; BINNENGEKOMEN SLOOPAANVRAGEN De volgende aanvragen om afgifte van een sloopver gunning zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20080252 Jan van Bijnenpad 37, het verwijderen dend zeil 25-11-2008) 20080253 leplaan 121, het slopen van een asbesthoudende hemelwaterafvoer in de kruipruimte onder de woning (28- 11-2008) van deze aanvragen kunt u op afspraak inzien bij het Vergunningenloket, telefoon 624832 of 624835. BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN De volgende bouwaanvragen zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20080248 Abr. Kroesweg 54, het plaatsen van een onverlichte j reclamezuil (03-12-2008) 20080249 Abr. Kroesweg 44, het plaatsen van een onverlichte reclamezuil (03-12-2008) 20080250 Onderweg 7, het plaatsen van een dakkapel voor-en achterzijde van de woning (28-11-2008) 20080251 Logistiekweg 6, het uitbreiden van (28-11-2008) (2e fase) Op de agenda: - Stand van zaken grondverkopen - Controleprotocol - Windturbines (KG) - Voorstel grondprijzen 2009 - Vergaderschema 2009 De vergadering is openbaar. De stukken liggen vanaf woensdag 3 december 2008 ter inzage bij de sector ruimtelijke ontwikkeling en beheer van het gemeentehuis in Moordrecht, Westeinde 1. Voor informatie kunt u terecht bij de heer A. Swinkels, secretaris van het bedrijvenschap, telefoonnummer 346161. Maatregelen De gemeente doet er alles aan om de problemen zo snel mogelijk te verhelpen. Er zijn veel partijen bij betrok- ken, zoals de gemeente, leverancier, onderhoudsbedrijf e.d. en dat maakt het geheel complex. Er wordt aan alle kanten hard gewerkt. De gemeente zorgt er verder voor dat er wekelijks overleg is met betrokken partijen. Ook is voor het onderhoudsbedrijf de opkomstplicht verkort naar zes uur en de reparatieplicht naar twaalf uur. Door extra controles, ook in de weekeinden, zal worden getracht het overdag branden van verlichtingsmasten zoveel mogelijk te beperken. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uit spraak in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgeno men veiling. Wel kunt u uw bedenkingen kenbaar maken bij het Vergunningenloket. van het rapport Berenschot inzake van de afstemmingsverordening I de verordening langdurigheidstoeslag BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN De volgende bouwvergunningen zijn verzonden op de tus sen haakjes vermelde datum: 20080235 Busken Huetlaan 3, het plaatsen van een dakkapel aan de voorzijde van de woning (09-12-2008) 20080013 Noordeinde nabij nummer 89, het oprichten van twee vrijstaande woningen- (09-12-2008) (le rase) Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegengehou den. Om dat te voorkomen kunt u een verzoek om een voorlopige voorziening indienen bij de Rechtbank 's-Gra- venhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. De rechter beziet dan of met de bouw/sloop mag worden begonnen. Aan het indienen van zo'n verzoek zijn kosten verbonden. VERLEENDE APV-VERGUNNINGEN - Gemeente Waddinxveen, evenementenvergunning voor de locatie parkeerterrein hoek Juliana van Stolberglaan Kerkweg-Oost, i.v.m. de opening van het fietspad de Juliana van Stolberglaan, op woensdag 17 december 2008 van 13.00- 14.30 uur (opbouw vanaf 09.00 uur afbouw tot 17.30 uur); - De heer R. Oudenallen vergunning voor het plaatsen van een container op een parkeerplaats tegenover de woning St. Victorstraat 20 van 1 t/m 14 december 2008; In de wintermaanden voert de gemeente de bestrijding van gladheid uit. Dit gebeurt volgens een vastgesteld actieplan, waarin de verschillende routes zijn opgeno men. Als eerste worden de doorgaande wegen en de fiets paden gestrooid bij gladheid, vervolgens de wijkontslui- tingswegen. Wijkstraten komen als laatste aan de beurt. Bij hevige sneeuwval of extreme gladheid worden ook brugdekken, bushaltes en trottoirs nabij bejaardencentra en openbare gebouwen begaanbaar gehouden. Het com plete actieplan gladheidbestrijding ligt ter inzage bij de Publieksbalie en is te downloaden op de gemeentelijke website: www.waddinxveen.nl. - G. van Dort Kroonweg 13, 3 esdoorns, 2 berken, 4 iepen en 1 beuk, de bomen moeten wijken siertuin en de aanleg van een Het Algemeen Bestuur bedrijvenschap regio Gouda e.o. vergadert op donderdag 11 decem ber 2008 om 19.30 uur in de burgerzaal van het gemeentehuis in Moordrecht. Donderdag 11 december a.s. om 19.15 uur wor den op sfeervolle wijze de lichtjes van een ca. 15 meter hoge kerstboom ontstoken. De kerst boom staat op de Kerkweg-Oost ter hoogte van de Oranjelaan. postadres telefax website e-mailadres voor informatie, vragen en klachten Cyclus: afvalinzameling, ophalen grofvuil e.d. 54 75 00 Gouwebad "De Sniep" 63 04 44 Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids Als u (uitgebreid) wilt praten over een vergunning of een aanvraag wilt inzien, dan kunt u alleen terecht als u daar voor een afspraak heeft gemaakt met één van de mede werkers van het Vergunningenloket. U hoeft dan niet te wachten en de medewerkers kunnen zich voorbereiden op uw bezoek. Voor het maken van een afspraak kunt u ook bellen met bovenstaande telefoonnummers. Informatie over de beschikkingen kunt u genoemde afdelingen. Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - ver leende vergunning/beschikking, kunt u binnen zes weken na de verzenddatum van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Raadhuisplein 1 (0182) 62 46 24 Postbus 400, 2740 AK 62 46 80 www.waddinxveen.nl gemeente@waddinxveen.nl 62 45 00 DE LAATSTE STAND VAN ZAKEN Waddinxveen kampt al een tijdje met haperende open- bare verlichting. Het lijkt op de spreekwoordelijke wet van Murphy, want we hebben te maken met meerdere j storingen tegelijkertijd, elk met een eigen oorzaak. De gemeente doet er uiteraard alles aan om de problemen zo snel mogelijk te verhelpen. dens openingsuren ter inzage bij de Publieks balie. Tijdens de vergaderingen kunt u gebruikma ken van het spreekrecht. Meer informatie kunt u vinden op www.wad- dinxveen.nl. Hieronder de laatste stand van zaken: - In de wijk Zuidplas '80 worden tests uitgevoerd in ver band met aanlegwerkzaamheden van nieuwe lichtmasten in deze wijk. De lichtmasten hebben daardoor ook over dag gebrand. Deze tests voeren we uit totdat de aanleg- werkzaamheden zijn voltooid. Naar verwachting is dit op 8 december het geval. - In andere wijken - en wellicht ook in Zuidplas '80 - heb- I ben we daarnaast te kampen met storingen bij het in- en j uitschakelen van verlichtingen. Als gevolg van besturings- problemen bij stroomleverancier Nuon hapert de goede levering van zogenaamde pulsstroompjes, die via een i relais de openbare verlichting laat aan- en uitschake len. Deze pulsstroom is soms te zwak, waardoor vooral oudere relais niet 'reageren. Hierdoor blijven de masten in delen van Waddinxveen overdag branden of blijven 's avonds uit. Dit is een probleem dat in het gehele verzor gingsgebied van Nuon zich voordoet, dus ook in onze buurgemeentes. Nuon probeert dit probleem zo spoedig mogelijk opgelost te hebben. - Aan de Sweelinckhof en omgeving is sprake van kabel- breuken, waardoor enkele lichtmasten niet altijd branden. Ook daar wordt gewerkt om het probleem zo snel moge lijk op te lossen. Wilt u een storing melden? Dat kan via het meldpunt open bare ruimte, op onze website www.waddinxveen.nl. Op woensdag 17 december opent wethouder Wiebrand Dijksterhuis het fietspad aan de Juliana van Stolberglaan. Door dit fietspad neemt de verkeersveiligheid toe en daar zijn we erg blij mee. We willen iedereen bedanken voor hun begrip tijdens de werkzaamheden. De officiële opening is om 13.00 uur. De locatie is het parkeerterrein naast het tankstation (hoek Kerkweg-Oost j Juliana van Stolberglaan). Na de opening is er nog even gelegenheid voor een hapje en drankje, geheel in kerstsfeer. - Voorstel inzake aanvullend werkkrediet 2008 voor Zuidplas; - Voorstel inzake aanvullend werkkrediet 2009 voor Zuidplas; - Voorstel inzake aanvraag budget bestemmingsplan Vre- denburghzone; - Voorstel inzake aanvraag budget bestemmingsplan A12- Noord; - Voorstel tot het vaststellen van de woonvisie Zuidplas; - Voorstel tot het laten vervallen van de beslispunten inzake I regulier onderhoud uit een drietal vastgestelde beheerplan- nen; - Voorstel inzake de actualisatie van rente- en afschrijvings lasten 2008; - Voorstel tot aanpassing dieten 2008 ten behoeve leid; - Voorstel tot vaststelling van de controleopdracht accoun- j tant m.b.t. de jaarrekening 2008; - Voorstel inzake de aanvraag van voorbereidingskrediet voor de optimalisatie van de exploitatie en de verbou- wing/vernieuwing van het zwembad; - Voorstel inzake wijze van financiering realisering Centrum voor Jeugd en Gezin; - Voorstel inzake financiering "Regeling eenmalige uitkering sociale minima 2008"; - Voorstel inzake de toetreding van tot het Toezichthoudend Orgaan van - Voorstel tot instemming met het ontwerpbesluit hogere waarden Triangel; - Voorstel tot vaststelling bestuurlijke toekomst. - Voorstel tot vaststelling WWB 2009 en 2009. VERLEENDE STANDPLAATSVERGUNNINGEN - Kaashandel Leendert Waardenburg, vergunning voor het innemen van een standplaats bij winkelcentrum "Groens- voorde". De vergunning is alleen geldig op de woensda gen in 2008; - Kaashandel Griffioen, vergunning Voor het innemen van een standplaats bij winkelcentrum "Groensvoorde". De vergunning is alleen geldig op de woensdagen in 2009; - Zorgverzekering Trias, vergunning voor het innemen van een standplaats op de locatie bij het winkelcentrum "Groensvoorde". De vergunning is alleen geldig in 2009 op de vrijdagen van 8.30 tot 12.30 uur en op de donder dagen van 14.30 tot 16.30 uur (met uitzondering van de donderdagen 22 januari, 19 februari, 19 maart, 16 april, 14 mei en 17 september). - Automark BV, vergunning voor het innemen van een stand plaats bij winkelcentrum "Groensvoorde". De vergunning is alleen geldig op de donderdagen 22 januari, 19 februari, 19 maart, 16 april, 14 mei, 4 juni, 2 juli, 30 juli, 27 augustus, 17 september, 22 oktober, 19 november en 17 december. OPENINGSTIJDEN DE PUBLIEKSBALIE maandag tot en met vrijdag 08.30 - 12.30 uur donderdagavond 17.00 - 21.00 uur De GEMEENTERAAD vergadert op woensdag 17 december, aanvang 20:00 uur in het gemeen tehuis. Op de agenda: - Voorstel inzake de herontwikkeling Essengaarde; - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit (derde maal) voor het SB-gebied; - Voorstel tot beschikbaar stellen van een krediet voor de voorbereiding tot een geoptimaliseerd plan voor de oprit ten naaf de Hefbrug; - Voorstel inzake een begrotingswijziging i.v.m. een her- ziene begroting 2008-2009 Grondbank RZG Zuidplas; 20080254 Nabij Tesselschadelaan 20-116, het slopen de Vanaf 19.00 uur bent u welkom om wonen. Burgemeester Roijers houdt een een samenzang. De gemeente Waddinxveen heeft voor deze boom een financiële bijdrage ontvangen van de ondernemersvereni gingen ICW en OVW. De ING levert, net als voorgaande jaren, de stroom voor de verlichting.

Weekblad voor Waddinxveen | 2008 | | pagina 3