Waddinxveen viert Naturalisatiedag FASHION Uitbreiding seniorenvervoer I L Wintersfeerconcert Krea Musica Met de OVW-auto naar een voetbaltraining 59 Samen zingen I De Sale bij Jilly Mitch is begonnen! Kom snel langs! Openingstijden bibliotheek Op maandag 22 en dinsdag 23 december zijn wij geopend van 9.00 uur - 21.00 uur! Kerstdienst RTW Radio Kerstbingo Be Fair Met Bob de feestdagen in Kerstbingo De Boog Jurk Vermiste gevonden huisdieren». Actueel nieuws verzorgd door het Kerstnachtviering Morgenster Foto:Martin Sharrott Alemayehu Ferede Wolde neemt onder luid applaus het felbegeerde papiertje in ontvangst. Door Désirée Oudshoorn Foto: Liesbeth van der Vis Er passen heel wat kinderen en sporttassen in de Peugeot 107. Waddinxveen Kanaalstraat 2, Waddinxveen www.shoebyfashion.nl Kijk voor meer gegevens op www.dierencentrale.nl. DIEREN CENTRALE NEDERLAND Chauffeurs gezocht Voor het vervoeren van senioren zijn er nog vrijwillige chauffeurs nodig. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij de heer G. van der Kooij, 0182-615555. vele nieuwe staatsburgers deze periode benutten.voor familiebe zoek in het moederland. Na een aantal afwegingen, zoals Konin- len voorhouden. Daarna bood hij het gemengde vertellen over hun afkomst en er varingen, waaraan men graag in duidelijk Nederlands gevolg gaf. De 29 genaturaliseerde burgers hadden allen op één na dit jaar het certificaat al ontvangen dat hen recht gaf op het verkrijgen van een paspoort. Er was één uitzondering, de heer Alemayehu Ferede Wolde, die kortgeleden aan alle voorwaar den voor naturalisatie had vol daan. Hij ontving onder applaus uit handen van de burgemeester het begeerde papier dat recht geeft op een Nederlands pas poort tezamen met een fraaie bos bloemen. Voor het extraatje op deze dag was gekozen voor een bedrijfsbezoek aan het familie- WADDINXVEEN - Op vrijdag 19 december vindt er een kerst bingo plaats in buurtcentrum 'De Boog'. U bent van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Huygenslaan 2 in Waddinxveen. De zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. ^Waddinx,^ nu dagelijks te volgen via de beeldschermen bij ming en de ruitenontwaseming, gingen we op weg naar Jason, Niels en Cagan, allen vriendjes en teamgenoten van Koen, die ik voor de gelegenheid thuis zou oppikken. Het was even wennen WADDINXVEEN - Tijdens de feestdagen in de maand decem ber heeft de vestiging Waddinx veen van Bibliotheek De Groene Venen de volgende gewijzigde openingstijden: woensdag 24 december 'vanaf 16.00 uur ge sloten. Vrijdag 26 december de gehele dag gesloten. Woensdag 31 december vanaf 16.00 uur ge sloten. U kunt via www.biblio- theekdegroenevenen.nl onder 'uw leengegevens' eventueel uw boeken verlengen en informatie vinden over de openingstijden. Jos Vlietstra, de vaste pianist van het koor. Met het winters feerconcert sluit Krea Musica een geweldig jaar in stijl af met vele hoogtepunten zoals een op treden samen met de Gouwe Sanghers met Marco Bakker en een concert met het koor Zaboj uit het Tsjechische Pelhrimov, de zusterstad van Waddinxveen. met koffie thee, waarna het programma om 21.00 uur ver dergaat met zang en muziek. Ds. B.A. Dubbeldam sluit de avond omstreeks 21.40 uur. De Hersteld Hervormde Gemeente Waddinxveen bevindt zich aan de Staringlaan 19 in Waddinx veen. De toegang is gratis. Aan het einde van de avond is er een collecte bij de uitgang voor Frie- densstimme. WADDINXVEEN - Op kerst avond 24 december is de kerk dienst van 21.30 uur in de Im- manuëlkerk, te beluisteren via de RTW-radio. In deze dienst, waarin op bijzondere wijze het kerstverhaal wordt verteld, gaat ds. Mythe Leijdens voor. De uit zending begint om 21.00 uur. ger in ons land, voegde hij de gedachte er aan toe dat hij dat ook best nog eens aan een aantal zitten aangezien wij zelf in een MPV rijden. Ik kreeg echter al snel de smaak te pakken. Voor mijn gevoel reed ik veel harder dan de kilometerteller aangaf. Heerlijk!! Wel maakte ik me enigszins zor gen over de kleine kofferbak. Zouden de sporttassen van de jongens er wel in kunnen? En zou die achterbank groot ge noeg zijn voor drie wiebelende achtjarigen? De eerste zorg bleek ongegrond want met gemak pasten de vier sporttassen in de kofferbak. Wat betreft de achterbank is er op zich genoeg ruimte voor drie 1 voor een paar uurtjes mocht lenen. Dit kwam mij echt bij zonder goed uit want de maan- Door Ruud Groot WADDINXVEEN - In een vol ledig bezet Anne Frank Cen trum heeft het uit zeventig leden bestaande Algemeen Gemengd Koor Krea Musica afgelopen zaterdag het jaar 2008 op een sfeervolle wijze afgesloten. De belangstelling voor dit concert was zo groot, dat de zaal tot de laatste stoel was uitverkocht. En terecht, want het publiek heeft kunnen genieten van een uitstekend uitgevoerd winters feerconcert, waarin onder meer het Transeamus, Said the Night- wind en Rise up Shepperd te gehore werd gebracht. Maar het repertoire was heel breed samengesteld, want naast deze prachtig uitgevoerde liederen stonden er ook Nederlandstalige uitvoeringen op het programma. Het koor, onder leiding van diri gent Herman Kofflard, gaf een de achterbank. Ja, er werd goed nagedacht en naar oplossingen retourtje 8 euro. Naar Gouda betaalt u 5 euro en voor een re- tourtjelO euro. U dient minsten één dag van tevoren te bellen om uw rit te bespreken, 0182 - 61 55 55 om. Het kantoor is dagelijks tele fonisch bereikbaar van 9.00 tot 11.30 uur. Voor meer informatie kunt u te lefonisch contact opnemen met de coördinator van het Senio- renvervoer de heer G. van der Kooij op het telefoonnummer 0182-615555. mee loten, zo vaak als men wil. De auto, een Peugeot 107, is gloednieuw, knalrood en ziet er prachtig uit. Maar hoe rijdt hij eigenlijk? En heb je er nog een beetje ruimte in? Het Weekblad voor Waddinxveen voerde voor u drie testritten uit om dat vast te stellen. Deze week deel 2: Met de kinderen naar een voetbaltraining. uitstekende uitvoering waarbij de balans binnen het koor in de loop van de tijd merkbaar is ver beterd. Toch is de wens van Krea Musica om volgend jaar nog een aantal bassen en tenoren aan de samenstelling toe te kunnen voegen. „We hopen dat er nog een aantal belangstellenden zich zullen melden, want dan kun nen de verschillende stempartij- en nog meer in evenwicht wor den gebracht", zegt een trotse voorzitter Pieter Wijbenga. Natuurlijk was er tijdens het win tersfeerconcert ook gelegenheid voor het publiek om de kerst liederen mee te zingen. In het leuke, afwisselende programma werden naast de uitvoeringen van het koor en de samenzang ook nog enkele mooie kerstver halen voorgedragen. Het concert werd begeleid door een combo met vleugel onder leiding van Samen met mijn jongste zoon Koen van acht jaar toog ik maandagavond naar Boonstop- REGIO - In Nederland vallen elk jaar zo'n 150 doden in het verkeer door alcohol. Daarnaast belanden 3.000 tot 4.000 mensen in het ziekenhuis na een alcoholgerela- teerd verkeersongeval (landelijke cijfers over de afgelopen vijf jaar). Daarom controleert de politie op alcohol in het verkeer. In 2007 heeft het Regionaal Verkeers- handhavingsteam van Politie Hollands Midden in totaal ruim 30.000 blaastesten afgenomen van bestuurders. Hierbij zijn in totaal 310 bestuurders aangehouden voor het rijden onder invloed, wat neèrkomt op 1,03%. Dit lijkt weinig, maar het is nog steeds te veel. Aangezien het drinken van slechts drie glazen alcohol het on- gevalsrisico met 100% vergroot, blijft Politie Hollands Midden al coholcontroles belangrijk vinden. In 2007 heeft het RVHT dan ook vaker op alcohol gecontroleerd dan in voorgaande jaren. Daarbij is Politie Hollands Midden in de cember 2007 uitgerust met een al- coholbus en apparatuur waarmee een positieve blaastest ter plaatse onderzocht kan worden. alternatief. Gebruikers krijgen vervoer van deur tot deur tegen een vergoeding voor de reiskos ten van de vrijwillige chauffeur die rijdt met zijn eigen auto. Senioren worden nu binnen de gemeente Waddinxveen ver voert voor 2 euro per enkele rit, retourtje kost 4 euro. Voor een enkele rit vanuit Waddinx veen naar Boskoop, Zevenhui zen, Moerkapelle, Moordrecht en Reeuwijk wordt 4 euro in rekening gebracht en voor een van haar kinderen, is deze auto Kayleigh ideaal. Hij rijdt lekker pittig, je parkeert hem makkelijk in, hij stuurt lekker en zowel de bood schappen als mijn drie kinderen WADDINXVEEN - Alle Nederlandse gemeenten zijn sinds 2006 door de rijksoverheid verplicht aandacht te besteden aan de jaarlijkse Naturalisatiedag, waarop nieuwe Nederlanders die met goed gevolg het inburgeringsexamen hebben afgelegd en daarmee het recht op een Nederlands paspoort kregen wor den uitgenodigd. Zo ook in Waddinxveen waar op maandag 15 dezember, 's middags om vier uur, vele van de 29 nieuwe staats burgers aanwezig waren in de Raadzaal van het stadhuis. WADDINXVEEN - De Hersteld Hervormde Gemeente Wad dinxveen höudt op zaterdag 20 december een Kerstzangavond. De avond begint om 19.45 uur met een welkom, daarna een korte meditatie van; ds. IJ.R. Bijl. Vervolgens samen zingen van bekende Psalmen en Kerst liederen met een korte decla matie van de jeugdvereniging. Om 20.30 uur is er een pauze over zeven. Mijn dochter Maaike van tien jaar is sinds kort lid van de atletiekvereniging Antilope en traint op maandag van kwart voor zeven tot kwart voor acht. Het is dus altijd weer een kwes tie van het een en ander goed op elkaar afstemmen wat betreft brengen en halen. Ik had de Peugeot al eerder zien staan in de Passage tijdens de kerstmarkt maar wéér was ik in hoge mate vertederd door het uiterlijk van het autootje. Zo ook mijn zoon die hem 'schattig' vond. Na, in het donker en in de kou, even gezocht te hebben naar de juiste knoppen van de verwar- WADDINXVEEN - Op vrijdag 19 WADDINXVEEN - De Onder- december houdt de voetbalver- nemersvereniging Waddinx- eniging Be Fair haar traditionele veen bestaat 90 jaar en ter ge- kerstbingo-avond. De bingo be- legenheid daarvan verloot zij gint om 20.00 uur in de in gezel- een auto. Wie negentig euro lige kerstsfeer versierde kantine aan kassabonnen inlevert, kan van de voetbalvereniging. Het is bijna onmogelijk om zonder prijs naar huis te gaan, maar de gezelligheid staat voorop. Ieder een is van harte welkom. bedrijf van Heemskerk Fijnme- chanica BV. in de Coenecoop. In kleine groepen kregen de gasten een kijkje achter de schermen van een bedrijf waar vakmensen en robots een onvoorstelbaar groot aantal producten fabriceren van koper, staal, messing en brons, van enkele stuks tot vele hon derdduizenden van één type. De rondleiding werd afgesloten in de sfeervolle bedrijfskantine die een gezellige kerstsfeer uitstraal de. Per bus ging het gezelschap weer terug naar het gemeente huis, waarna men tevreden met een smakelijke typisch Holland se attentie in luxe verpakking huiswaarts keerde. GEVONDEN Kat, rood, met veel wit, jong, Reijerskoop Boskoop Kat, cypers, met veel wit, Knib- belweg Zevenhuizen Poes, schildpad, Knibbelweg ze venhuizen Kat, zwart, zonder wit, Knibbel weg Zevenhuizen Konijn, wit-bruin, hangoor, Gou- webos Boskoop Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den huisdieren kunt u bellen 0186-601199 REGIO - Waddinxveners kunnen met ingang van 1 januari 2009 ook met Seniorenvervoer naar Reeuwijk en Moordrecht. Het Seniorenvervoer biedt senioren VERMIST die geen gebruik kunnen maken Poes, schildpad, donker van van het reguliere openbare ver kleur, zonder wit, kop aan 1 kant voer in Waddinxveen een prima licht, schuw, is gechipt, Wilhel- minalaan Boskoop Poes, cypers/schildpad, zonder wit, lichte poten, grijze kin, W. de Rijkelaan Waddinxveen Poes, cypers, met veel zwart, witte tenen, vl.band wit, Groens- voorde Waddinxveen Kater, zwart, witte bef, snuit en sokken, Pr. Clausplantsoen Moerkapelle WADDINXVEEN - Op woens dag 24 december wordt er een kerstnachtviering gehouden in de hervormde kerk 'De Mor genster' in Waddinxveen. Er is samenzang van bekende kerst liederen. Organist Chris Stel- laard zorgt voor muzikale bege- pel aangezien ik de Peugeot 107 leiding. Het gospelkoor 'Sound of Celebration' uit Alphen aan den Rijn onder leiding van Dirk Verburg zal enkele gospelsongs dagavond is in ons gezin altijd ten gehore brengen. Door ds. één van de sportavonden van de Jong, die als predikant aan de twee jongste kinderen. Koen wijkgemeente zuid is verbon- speelt voetbal in de Fl van WSE den, zal een korte meditatie met en traint op maandagavond al- als thema 'KerstGod krijgt een tijd van kwart over zes tot kwart om weer zo laag bij de grond te gezicht' gehouden worden. De viering begint om 21.30 uur. Oorspronkelijk vond de Natura- wisten aan te passen aan een lisatiedag plaats op 24 augustus, andere cultuur met volledig an- de dag waarop in 1815 de eer- dere gewoonten en gebruiken, ste grondwet in werking trad, Hij vroeg zich af of er wel werke- waarin de rechten en plichten lijk sprake was van een feestdag van Nederlandse staatsburgers voor al degenen die ver van hun waren vastgelegd. Tegen deze geboortegrond en naaste familie, datum, midden in de vakantie- soms gedwongen door omstan- periode, bleek echter nogal wat digheden, die grote stap hadden bezwaar te bestaan, aangezien gezet. Maar in de moed en vooral de inzet die men had getoond om te willen integreren schuil de toch de erkenning dat het verkrijgen van het Nederlands ginnedag en Bevrijdingsdag viel paspoort een felicitatie waard in 2006 de definitieve keuze op was. Hen wijzend op de rechten 15 november, de dag waarop in en plichten van iedere staatsbur- 1954 het Koninkrijksstatuut werd geregeld tussen Nederland en overzeese gebiedsdelen. Op zijn eigen plezierige wijze hier geboren inwoners zou wil- besteedde burgemeester Henk Roijers aandacht aan de nieuwe Nederlanders die dit jaar in het gezelschap, afkomstig onder an- bevolkingsregister zijn bijge- dere uit Afghanistan, China, Do- schreven. Hij toonde zijn respect minicaanse Republiek, Ethiopië voor de wijze waarop velen zich en Somalië de gelegenheid iets te kinderen, alleen hangen er maar autootje wel zo handig was. Als twee gordels. Zonder gordel rij- je geen kinderen hebt wel, vond den is niet aan te bevelen want mijn dochter waarop haar vrien- het autootje produceert een hele din antwoordde dat dat op zich hoop herrie om je eraan te herin- niet uitmaakt als je er nog een neren dat je in overtreding bent, grotere auto bij hebt. Op vakan- Wij kwamen hier ook achter tie gaan in dit autootje zou ook toen er de laatste twee straten niet zo handig zijn want waar drie kinderen op de achterbank laat je de bagage? Als je geen zaten. „Kan dat geluid niet uit?", kinderen hebt,kan de bagage op schreeuwden de jongens in een poging het autootje te overstem men. Tja, misschien wel, alleen gezocht. wist ik niet hoe. Na de jongens Wat mijn eigen mening betreft te hebben afgeleverd bij WSE Ik ben verliefd geworden op het ging ik weer richting huis om autootje. Voor een moeder wier te kijken of mijn dochter zich takenpakket voor een groot deel al in sporttenue gehesen had bestaat uit het brengen en halen om vervolgens haar vriendin nen Yentie, Abigail en 1 op te halen. Dames van deze leeftijd begin nen al wat praktischer ria te denken en op de achterbank ont- passen er met gemak in. Wat wil stond een discussie of dit kleine ik nog meer? WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 21 WOENSDAG 17 DECEMBER 2008 n store jimkoster.nl W J SHOEBY w w N F 4

Weekblad voor Waddinxveen | 2008 | | pagina 27