WADDINXVEEN Procedure voor burgemeester heropend Winnaar zevende trekking krijgt 75 euro Uitrukoverzicht November 2008 OFFICIËLE BEKENDM EN MEDEDELINGEN R U B R E M T K G E E N E E GEMEENTERUBRIEK VERHUIST RUIMTELIJKE ORDENING EXPOSITIE IN RAADZAAL OVERIGE VERGUNNINGEN GLADHEIDBESTRIJDING CONTACT VERGUNNINGENLOKET BEZWAAR BOUWZAKEN HET GEMAK VAN ONZE WEBWINKEL www.waddinxveen.nl Gemeentehuis postadres telefax website e-mailadres De Publieksbalie voor informatie, vragen en klachten INZICHT IN WOONWENSEN pand; X GEZOCHT: VERTEGENWOORDIGER GGZ OGGZ r WMO-RAAD WADDINXVEEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 17 DECEMBER 2008 PAGINA 3 weken Per 1 januari 2009 verhuizen de gemeenteru- woonhuis (16-12-2008). 117 woningen/apparte- ZOG MH te Gouda De Kerstman reikte afgelopen zaterdag de prijzen uit aan de winnaars. Foto: PR ‘t- 'f ‘i- i 08.30 - 12.30 uur 17.00-21.00 uur kreeg een cadeaubon van 50 euro en de familie Pleus één van 25 euro. Ook zij werden door de Kerstman met een taart en boodschappenpakket verrast. De OVW-Superprijs, de splin ternieuwe Peugeot 107 wordt half januari verloot. Tot die tijd kunnen de deelnameformulie- ren met kassabonnen worden ingeleverd bij Albert Heyn missaris van de Koningin. Een van de kandidaten heeft zich in de loop van de procedure te ruggetrokken. De heer Franssen OPENINGSTIJDEN DE PUBLIEKSBALIE maandag tot en met vrijdag donderdagavond briek en de themapagina naar een ander huis- aan-huisblad. (Kon.Wilhelminaplein), Boon- stoppel (J. van Stolberglaan), Bastiaan Optiek (Groensvoor- de), Bottelier Johan Schalk (Lui- felbaan), Boekhandel en Thuis- kantoor Burger (Dorpstraat), C1000 Waddinxveen (Passage), HEMA (Brugcentrum), PLUS Waddinxveen (Zuidplas), Pour Vous Parfumerie Mieke (Pas sage) en Voordeelslager Van der Pijl (Sniep). kerstboom met 29 decem- VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN De volgende bouwvergunningen zijn verzonden op de tus- Kijk voor meer nieuws en achtergrondinformatie op i voor het de Wet op de Maatschappelijke Ondersteuning zoals de Wmo drie werkdagen buitenland dporgeven voor de hondenbelasting WADDINXVEEN - Niemand minder dan de Kerstman zelf reikte zaterdag tijdens de Pas sage Kerst Sfeer Dagen de prij zen aan de drie winnaars van de zevende trekking uit. De eerste prijs bestaande uit een Passage cadeaubon ter waarde van 75 euro, een taart én een boodschappenpakket was be stemd voor de familie Lug- thart. De familie Olsthoorn der was afgegaan. 16 november Omstreeks 04.00 uur moesten wij het korps van Alphen gaan aflos sen bij een zeer grote brand. We zijn tot omstreeks 12.00 uur bezig geweest met het nablussen. 17 november In het Anne Frank-centrum zat een persoon in de lift vast. Wij hebben haar snel uit de lift kun nen bevrijden. 18 november Bij Hotel de Unie was iemand heel heet aan het douchen waar door stoom in de melder kwam en af ging. 21 november Het waaide die dag hard. We heb ben drie meldingen gehad, twee maal een omgevallen boom en een dakkapel waar de dakbedek king vanaf dreigde te waaien. 24 november Assistentie zeer grote brand in Zevenhuizen. Ook hier hebben wij uren nageblust. Direct daar- kwaliteiten die vereist zijn. Voor het burgemeesterschap van Waddinxveen hebben 16 op telefoonnummer 0182-519060 van Kijk voor meer informatie op www.waddinxveen.nl. VERLEENDE APV-VERGUNNING - Gemeente Waddinxveen, het plaatsen van een op de Beukenhof in de periode 10 tot en ber 2008. dakkapel woning door mid- WADDINXVEEN - De procedure voor benoeming van een nieuwe burgemeester van Waddinxveen wordt afgebroken vanwege een te beperkt aantal geschikte kandidaten. Dit betekent dat in de cember een advertentie in de Staatscourant zal worden geplaatst om de vacature van burgemeester in Waddinxveen te heropenen. 62 46 80 www.waddinxveen.nl gemeente@waddinxveen.nl 62 45 00 kleine hoeveelheid af te sluiten zijn ontvangen op de tussen Hebt u een vraag over een vergunning, dan kunt u alleen op werkdagen tussen 8:30 en 12:30 uur contact opnemen met het Vergunningenloket. Voor bouwvergunningen kunt u bellen met telefoonnum mer 624832, voor alle overige vergunningen met telefoon nummer 624833. OPENINGSTIJDEN AFVALBRENGSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 op werkdagen van 13.30 tot 16.30 uur zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. van een winkel- 4 november Twee meldingen kregen we deze dag. De eerste was een loze mel ding bij een bedrijf in de Stati onsstraat. De tweede betrof een autobrand aan de Kerkweg-Oost deze was snel geblust. 6 november Alweer twee melding op één dag. Een automatische brandmelding bij een bedrijf op Doelwijk, dit werd veroorzaakt door werk zaamheden. De tweede melding betrof een schoorsteenbrand aan de Fazantdreef. De melding was gedaan door iemand die dacht dat er vuur uit de schoorsteen kwam. Uit nader onderzoek blijkt er geen brand te zijn. 8 november Aan de Pr. Bernhardlaan 2 was er een melder afgegaan. Nadat wij de melder schoon gemaakt hadden keerden wij weer terug. 15 november Aan de Kuyperhoeve waren ze aan het bakken waardoor de mei- na kregen wij een automatische melding. Voor deze melding wa ren we snel ter plaatse omdat wij net uit Zevenhuizen kwamen. Bij het aansteken van de kachel was een melder afgegaan. 25 november Aan de Kastanjelaan was een auto in plaats van vooruit achter uit gereden, de auto kwam tegen de gevel van een huis tot staan. De gevel was geheel ontzet. Er waren geen gewonden. 28 november Aan de Staringlaan werd bij een bedrijf een hevige gaslucht geroken. We hebben direct het gebouw ontruimd. Na een gron dige inspectie die ongeveer een uur duurde, waar we niets heb- ben kunnen vinden, mocht ie dereen weer aan het werk. Voor informatie of een afspraak, 0182- 624511 of 624513. Commandant Brandweer G.J. Huizer. www. brandweerwaddinxveen.nl/in- fo@brandweerwaddinxveen.nl. Als u interesse of vragen heeft kunt u zich verder informeren bij ons en vragen naar Martin de Jager. Of per e-mail via mdejager@zogmh.nl. Als u vragen heeft over het onderzoek in Waddinxveen, kunt u contact opnemen met Rosita Harinandansingh van de gemeente, tel. 624858 of e-mail R.Harinandansingh@ waddinxveen.nl. SPREEKUREN De burgemeester en de wethouders houden spreek uur op maandag van 16.00 tot 17.00 uur. Voor een soepel verloop is het nodig om vooraf een afspraak te maken via 624 600. Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - ver- De gegevens van deze aanvragen inzien bij het Vergunningen 624835. VERLEENDE VRIJSTELLING De volgende vrijstelling is verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: Betalen via internet Als er kosten zijn verbonden aan I dan kunt u online betalen. Als internetklant van ABN- AMRO, Postbank, Rabobank, SNSbank of Fortis betaalt u met iDEAL. U rekent dan af in uw vertrouwde internet betaalomgeving. Betalen kan ook met een creditcard van Visa of Mastercard. Na betaling krijgt u uw bestelling binnen per post bij u thuis bezorgd. Het onderzoek staat of valt met de bereidheid van de inwo- ne'rs van de gemeente om mee te werken aan een inter- view. Via een willekeurige selectie uit het bevolkingsregis- I BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN De volgende bouwaanvragen haakjes vermelde datum; 20080260 Schielandweg 21, het ve/groten van een veranda aan de achterzijde van de woning (08-12-2008); 20080261 Thorbeckehoeve 3, het plaatsen van een aan de voorzijde van de woning (11-12-2008); 20080262 Heuvelhof 19, het vergroten van een del van een dakopbouw (04-12-2008); 20080263 Plas weg 16, het oprichten van menten (le fase) (09-12-2008); 20080264 Piasweg 16, het oprichten van een woning met garage en een zwembad (le fase) (09-12-2008) Particulieren kunnen kosteloos een strooizand afhalen. Neem zelf een at te sluiten emmer mee naar de gemeentewerf, Coenecoop 53, waar u deze kunt vullen uit de zoutcontainer bij de entree. Bedrijven kunnen geen gebruik maken van deze service; zij moeten zelf zorgen voor de begaanbaarheid op hun eigen ter rein. Cyclus: afvalinzameling, ophalen grofvuil e.d. 54 75 00 Gouwebad "De Sniep" 63 04 44 Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids De expositie wordt gehouden van 22 december 2008 t/m 7 januari 2009 en is te bezichtigen tijdens de openingstij den van het gemeentehuis. In de wintermaanden voert de gemeente de bestrijding van gladheid uit. Dit gebeurt volgens een vastgesteld actieplan, waarin de verschillende routes zijn opgeno men. Als eerste worden de doorgaande wegen en de fiets paden gestrooid bij gladheid, vervolgens de wijkontslui- tingswegen. Wijkstraten komen als laatste aan ae beurt. Bij hevige sneeuwval of extreme gladheid worden ook brugdekken, bushaltes en trottoirs nabij bejaardencentra en openbare gebouwen begaanbaar gehouden. Het com plete actieplan gladheidbestrijding ligt ter inzage bij de Publieksbalie en is te downloaden op de gemeentelijke website: www.waddinxveen.nl. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden, die tegen het ontwerpbesluit hun ziens wijze naar voren hebben gebracht of degenen die aan kunnen tonen dat zij daartoe redelijkerwijs niet in staat zijn geweest, tegen het besluit beroep instellen. Beroep kan worden ingesteld binnen zes weken na bekendma king van dit besluit bij de Rechtbank 's Gravenhage, Sec tor Bestuursrecht. (Postadres: postbus 20302, 2500 EH Den Haag, bezoekadres Prins Clauslaan 60, 2595 AJ Den Haag). Een greep uit onze digitale producten en diensten: - Uittreksel GBA (Gemeentelijke Basis Administratie) - Uittreksel/afschrift van het huwelijksregister of geboortere gister, - Bewijs van in leven zijn (attestatie de vita) - Bewijs van Nederlanderschap - Verzoek aanduiding naamgebruik - Verzoek tot geheimhouding - Eigen verklaring CBR aanvragen - Verhuizing binnen gemeente melden - Aangifte verhuizing naar Waddinxveen vanuit een andere gemeente - Vertrek naar I - Hond aanmelden Om er voor te zorgen dat er door de Wmo-raad Waddinxveen advies gegeven kan worden op het gemeentelijk beleid dat is toegesneden op de bovengenoemde doelgroepen roepen wij u op om zich aan te melden bij ons. Als u zelf tot de doelgroepen behoort of er in uw directe sociale omgeving mee te maken heeft dan is dat voor deze vertegenwoording juist een pre. Vanuit uw luie stoel gemeentelijke zaken rege len? Dat kan in de Webwinkel op www.wad- dinxveen.nl. Ga naar "digitale balie" en kies voor "webwinkel". Voor bijvoorbeeld een uit treksel of het doorgeven van een verhuizing hoeft u dus de deur niet meer uit. Wilt u een product digitaal aanvragen, dan heeft u wel een DigiD-code nodig; Zeker weten dat u het bent Aan de balie legitimeert u zich met een paspoort of rijbe- I wijs. Op internet gebruikt u hiervoor DigiD. DigiD is gratis en aan te vragen via www.digid.nl. Vraag uw inlogcode nu meteen aan, zodat u steeds meer overheidszaken veilig' via internet kunt regelen. De conceptbesluiten met bijbehorende stukken liggen met ingang van donderdag 18 december t/m woensdag 28 januari 2009 tijdens openingsuren ter inzage bij de Publieksbalie. Gedurende deze termijn kunt u schriftelijk uw ziens wijze kenbaar maken bij het college van B&W. Monde ling is ook mogelijk via een afspraak of telefonisch op werkdagen van 08:30 tot 12:30 uur op nummer 624 832 of 624 835. De Wmo-raad is een betrekkelijk nieuw orgaan, ingesteld door de gemeenten per 1 januari 2007 als adviesorgaan college van Burgemeester en Wethouders in het kader van voluit heet. 20080182 Coenecoop tot Kanaaldijk (op diverse weilan den), het tijdelijk (5 jaar) opvangen van zwerfkatten in de bestaande opstallen. Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd, nadat vrijstel ling is verleend van het ter plaatse geldende bestemmings plan als bedoeld in artikel 17 (tijdelijke vrijstelling) van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Raadhuisplein 1 (0182) 62 46 24 Postbus 400, 2740 AK Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aanteke nen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een bezwaar schrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegen gehouden. Om dat te voorkomen kunt u een verzoek om een voorlopige voorziening indienen bij de Rechtbank 's-Gravenhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. De rechter beziet dbn of met de bouw/sloop mag worden begonnen. Aan het indienen van zo'n verzoek zijn kosten verbonden. Voor de 20e keer wordt er in de raadzaal van het gemeentehuis een expositie georganiseerd door de Wad- dinxveense Kunst Kring. Er zijn 25 deelnemers met elk een of meerdere kunstwerken. De variatie hierin is groot. sen haakjes vermelde datum: het product of de dienst, 20080231 Koningin Wilhelminaplein 10, het geheel vernieu wen van een voorgevelpui en het plaatsen van en airco- unit op het achterdakvlak (16-12-2008); 20080240 Coenecoop 13, het plaatsen van een (licht) reclamezuil (16-12-2008); 20080245 Akker 27, het plaatsen van een serre aan de achterge vel (16-12-2008); 20080214 Noordeinde 150A, het gedeeltelijk vergroten van een Informatie over de vergunningen kunt u krijgen bij het Ver gunningenloket, tel. 624832 of 624835. VERZOEKEN OM VRIJSTELLING 20080079 Noordkade 28-30, het vergroten Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd, nadat vrijstel ling is verleend van het ter plaatse geldende bestemmings plan als bedoeld in artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Voor de Wmo-raad in Waddinxveen zijn wij op zoek naar mensen die zich actief in willen zetten binnen deze adviesraad als vertegenwoordiger van mensen met een psychische of psychiatrische beperking, mensen met een verslaving en mensen uit de maatschappelijke opvang (dak- en thuislozen). agen kunt u op afspraak loket, telefoon 624832 of Als u (uitgebreid) wilt praten over een vergunning of een aanvraag wilt inzien, dan kunt u alleen terecht als u daar voor een afspraak heeft gemaakt met één van de mede werkers van het Vergunningenloket. U hoeft dan niet te wachten en de medewerkers kunnen zich voorbereiden op uw bezoek. Voor het maken van een afspraak kunt u ook bellen met bovenstaande telefoonnummers. Gelet op de bestuurlijke opgaven wenscommissie uit de gemeen- waar Waddinxveen voor staat, teraad van Waddinxveen over- zoals het samenwerkingsproces legd over het beperkte aantal met Gouda en de grote projecten geschikte sollicitanten. Daarop die Waddinxveen moet uitvoe- heeft de vertrouwenscommissie ren,- dient de nieuwe burgemees- geconcludeerd dat de keuze die ter over ruime bestuurlijke erva- de gemeenteraad kan maken op ring te beschikken. Gedurende een dusdanig gering aantal kan- de procedure bleek dat slechts didaten berust, dat de kans klein een beperkt aantal kandidaten is dat de benoemingsprocedure beschikt over de bestuurlijke de burgemeester oplevert die Waddinxveen nodig heeft. De vertrouwenscommissie heeft hierover uitvoerig gesproken kandidaten hun belangstelling met de heer Franssen. Vervol- kenbaar gemaakt bij de Com- gens heeft de heer Franssen op verzoek van de vertrouwens commissie minister Ter Horst geadviseerd om de procedure af te breken. De minister heeft dit heeft onlangs met de vertrou- advies overgenomen. De gemeenten Gouda en Waddinxveen en de woningcorporaties Mozaïek Wonen en Woon- partners Midden-Holland zijn geïnteresseerd in de woonwensen van hun bewoners. Hiervoor sluiten zij aan bij een woonwensenonderzoek van het ministerie van VROM en het CBS. Het WoonOnderzoek Nederland wordt met enige regel maat gehouden en geeft inzicht in de manier waarop mensen wonen, hoe zij hun woning en woonomgeving beleven en waarderen en wat hun woonwensen zijn. Het ministerie, maar ook gemeenten en woningcorporaties gebruiken de informatie uit het onderzoek om hun activi teiten gericht in te zetten voor een aantrekkelijk woning aanbod, voor een prettige leefomgeving en een goed niveau van voorzieningen. Om de woonwensen van de bewoners in Gouda en Wad dinxveen in beeld te krijgen worden interviews afgeno men. De gemeenten en de woningcorporaties hebben besloten naast het landelijk onderzoek extra interviews uit te zetten in de beide gemeenten. Ze willen het onderzoek onder meer gebruiken om het woningaanbod aan te laten sluiten op de vraag. Het woonwensenonderzoek bestaat uit interviews die j thuis, telefonisch of via internet worden afgenomen. Het interview bevat vragen over de kenmerken van de huidige j en gewenste woonsituatie van bewoners en de waarde ring voor deze kenmerken. Daarnaast omvat het onder zoek ook een aantal vragen over werk, vrijetijdsbesteding en de behoefte aan zorg en hulp bij het wonen. Het college heeft hiervoor gekozen omdat dit een aan zienlijke besparing oplevert op de begroting van de gemeente. ter worden zowel in Gouda als in Waddinxveen ongeveer 1080 personen benaderd. Deze personen krijgen vanaf medio december een uitnodiging om deel te nemen aan het onderzoek. Het onderzoek loopt tot 1 mei 2009. De gemeenten Gouda en Waddinxveen hopen mede namens de woningcorporaties Mozaïek Wonen en Woonpartners Midden-Holland op een grote bereidheid om mee te wer ken aan het onderzoek. leende vergunning/beschikking, kunt u binnen zes na de verzenddatum van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B&W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. De Wmo is een kaderwet en invulling moet voor een groot deel nog plaats vinden. In de komende iaren zullen regelingen die nu nog onder de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ) en onder andere landelijke regelingen vallen worden over geheveld naar gemeentelijke verantwoordelijkheid. vermeide aorum. 20080156 Kanaaldijk 9 (achter tennispark DGS), het oprich ten van een tijdelijk ketenpark. Voor het tijdelijk (5 jaar) oprichten van het ketenpark is, op grond van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrijstelling verleend van het vigerende bestem mingsplan voor een periode van 5 jaar met ingang van 1 maart 2009 (verzenddatum 16 december 2008).

Weekblad voor Waddinxveen | 2008 | | pagina 3