Ruim vuurwerkafval op! Boordevol ontwikkeling Lu_aLg.eholp.en£ Een nieuw plafond in 1 dag! Nieuwbouwproject Noord niet haalbaar Extra legen van glasbakken 'Ik kreeg een mand met veertig cadeautjes' I Papiercontcriners dicht: Houdt uw oud papier in huis tot na Nieuwjaar Waddinxveen weer schoner in 2008; de tien vuilste plekken krijgen in 2009 extra aandacht Kerstboom de deur uit? Geef ze mee aan kinderen. Rabobank T E G E E N E M J TOMECO* Pagina 5 Woensdag 1 7 december 2008 f is A M E N 7,5 www.waddinxveen.nl i 329 p.p.ü Ronald Schoemaker van Keurslager Peter Compeer. I Waddin 375 p.p.l! Ronald Schoemaker van Keur- slager Peter Compeer. Tekst: Désirée Oudshoorn; Foto: Martin Sharrott. 2. Wat maakt dat jij met plezier naar je werk gaat? „De ambachtelijke kant trekt mij heel erg. Verder werk ik met leuke collega's en heb ik een fan- tastische baas. We werken hard maar we houden ook van een geintje op zijn tijd. Het wordt nu steeds drukker naarmate het dichter naar de kerst gaat. Je kunt merken dat de klanten be zig zijn met het samenstellen van het kerstdiner. Er worden schotels en schalen besteld, rol lades, kerstpakketten en we zijn op het moment zelfs bezig met het regelen van een barbecue voor een bedrijf. thoon een Colofon Dit is een uitgave van de Gemeente Waddinxveen. Meer informatie: Stafafdeling Ondersteuning. Cluster Communicatie. Telefoon 0182 624 624 Ze zijn al jaar en dag een be kend gezicht achter de toon bank, de kassa of in de zaak. Die man die u altijd zo prettig helpt als u iets zoekt of die vrouw die altijd zo vriendelijk een praatje met u maakt. Men sen met een centrale rol in de winkels waar u graag komt. Het Weekblad voor Waddinx- veen laat elke week een 'be kende' Waddinxvener aan het woord. Deze week zes vragen aan: Ziet u vernielingen; bel de politie Iedereen ergert zich aan vernielingen op straat. Wist u dat het vandalisme rond de nieuwjaarsvieringen de Waddinxveners vorig jaar ruim 1 8.000 heeft gekost? De vernielingen aan bushokjes en gebouwen zijn dan nog niet eens meegerekend. Bent u getuige van van dalisme, bel dan het meldingsnurnrner van de politie: 0900-8844. (AL LATEN LIGGfe» ILIJK. RUIM HET OP- 1. Wat houden je werkzaamhe den in? „In maart 2009 ben ik tien jaar in dienst bij Peter Compeer. Mijn werkzaamheden bestaan onder andere uit het helpen van klan ten, het maken van worst en het braden van vlees. Vroeger moesten we het vlees dat aan geleverd werd nog uitbenen. Te genwoordig hoeft dat niet meer. Wel moeten we het nog portio- neren." S’* 4. Welk boek ligt er op je nacht kastje? „Ik lees geen boeken, alleen tijd schriften. Als voetbalfanaat vind ik vooral de Voetbal Internatio nal leuk om te lezen. Ik ben ook niet echt een filmliefhebber. Wel luister ik graag naar de muziek van René Froger. Nederlands talig vind ik over het algemeen ook leuk." 5. Als je 100.000 euro zou win nen, wat zou je daarmee doen? „Over die vraag heb ik al nage dacht. Ik zou een gedeelte aan mijn familie geven. Daarnaast zou een deel naar een goed doel gaan, iets als UNICEF. De rest zou ik op de bank zetten of beleggen. Alhoewel... beleggen lijkt me met het oog op de huidi ge kredietcrisis ook niet echt een voortreffelijk idee. Voorlopig be leg ik dus maar even niet!" 7,5 woordde dat het absoluut niet zo is dat de scholen zich in zo'n slechte staat bevinden dat met aan het onderwijs WADDINXVEEN - Eén nieuwbouwproject in Noord voor zes basisscholen, kinderopvang, wijkwerk en peuterspeelzaal ge huisvest kunnen worden, is financieel niet haalbaar. Dit blijkt uit een haalbaarheidsonderzoek dat is uitgevoerd in opdracht van de gemeente. F van der Valk vakanties s Vertrouwd, verzorgd en voordelig ZOMER 2009 NU BOEKBAAR! omdat de huidige locaties aan renovatie of vervanging toe zijn. Inmiddels is gebleken dat één nieuwbouwvestiging op het ter rein van de waterzuivering niet mogelijk is, omdat de grond van deze locatie niet in het bezit is van de gemeente. Daarom is men nu uitgegaan van twee lo caties in Waddinxveen Noord. In de commissie Samenleving is uitvoerig gediscussieerd over de uitkomsten van dit onderzoek en alle fracties willen nader on derzoek en de nieuwbouwplan- 6^daagseRotterdam 2 - 7 januari 2009 van len die noodzakelijk zijn worden uitgevoerd", aldus Rubeling. Robert Visscher van de VVD zegt dat de scholen na jaar in een deplorabele staat ver keren en vindt niet dat het zo moet zijn dat de kinderen met regenjas en paraplu in de school lokalen het onderwijs moeten ondergaan. Bovendien wil hij toch dat de mogelijkheid om alles op één locatie te vestigen nader moet worden bekeken omdat dit toch de goedkoopste oplossing is. Nu staan er al 9 klaslokalen leeg en dat neemt in 2024 alleen nog maar toe." Zweder Bergman van de CDA fractie vindt dat er ook gekeken moet worden naar de impact die zo'n nieuwbouw voor de L Oud en nieuw komt er binnenkort aan. Bij dit feest hoort vuurwerk en daardoor is er veel vuurwerkafval. Om de straten van Waddinxveen zo snel mogelijk weer schoon en veilig te krijgen, zamelt de gemeente op nieuwjaars dag vanaf 12.00 uur vuurwerkafval in. 3. Welk leuk voorval op het werk herinner je je nog steeds? „Ik ben in augustus veertig ge worden. Op mijn verjaardag kreeg ik na sluitingstijd van mijn collega's een taart met bor sten erop. Waarschijnlijk omdat ik vrijgezel ben. Verder kreeg ik een mand met veertig cadeautjes, die ik alle maal moest uitpakken." 6. Wat is jouw favoriete avondje uit? „Ik heb een seizoenskaart voor de wedstrijden van Feyenoord. Helaas doet mijn club het dit seizoen niet zo goed. Op mijn werk word ik er zelfs mee ge pest. Vroeger speelde Feyenoord altijd op zondagmiddag om half drie. Tegenwoordig spelen ze ook nog wel eens op zaterdag avond maar dat vind ik per soonlijk toch niet zo leuk. De leukste wedstrijden vind ik als Feyenoord tegen Sparta, Twente of PSV speelt. Vroeger was Fey- enoord-Ajax ook leuk maar te genwoordig komt daar zo veel rottigheid bij kijken, dat is echt jammer. Verder ga ik niet echt uit. We zijn in november wel met de baas, alle collega's en aanhang bij Paddle's gaan eten. Dat was ontzettend lekker en gezellig." In dit onderzoek is bekeken of het mogelijk is om in vervan gende nieuwbouwlocatie(s) zes basisscholen en verschillende maatschappelijke voorzienin gen zoals kinderopvang, bui tenschoolse opvang, wijkwerk en een peuterspeelzaal cen traal te huisvesten. Dit project moet worden gefinancierd uit de opbrengsten van de vrij te komen locaties en besparingen op energie en groot onderhoud /GEVAAR Ll JKK nen vooralsnog niet afwijzen. De wijk heeft. Hij vraagt zich af schoolbesturen zijn teleurgesteld of de leefbaarheid wordt ver en vinden uitstel van de nieuw- groot door één groot centrum in bouw én verder uitstel van groot plaats van de huidige locaties, onderhoud aan de huidige loca- Hij mist de voor- en nadelen in ties niet gewenst. Toch is een de- het haalbaarheidsonderzoek en finitief besluit over nieuwbouw wenst aanvullende informatie, of renovatie van huidige locaties Wethouder Dorenda Gerts ant- een jaar uitgesteld. Tijdens de commissievergade ring vroeg Kees de Jong van de PCW zich af of in het on- regenjassen derzoeksrapport wel alle facet- moet worden gevolgd. „De staat ten over de besparingen zijn van onderhoud is goed. We on meegenomen. Zo vindt hij dat derzoeken dat elke vijf jaar en we de opbrengsten van eventuele weten hoe het er voor staat. Ook woningbouw boven de scholen het college van Burgemeester en ook meegenomen moeten wor- Wethouders wil goed onderwijs den. Daarnaast vraagt De Jong in goede omstandigheden. Toch zich af of een negatief besluit heeft de gemeenteraad vijf jaar voor nieuwbouw betekent dat geleden afgesproken dat we niet de huidige schoollocaties die nu meer geld moesten uittrekken zo'n veertig jaar oud zijn, na re- voor onderhoud omdat alles er novatie weer voor eenzelfde pe- goed bijstond." riode in gebruik moeten blijven. Over de opbrengsten uit wonin- Peter Rubeling (D'66) vindt het gen boven het nieuw te bouwen een goed rapport en is teleur- onderwijscentrum gaf de wet- gesteld dat het financieel niet houder aan dat hoogbouw niet is haalbaar is. Hij waarschuwt er gewenst, zoals in de structuurvi- voor dat dit straks niet het plan sie is opgenomen. De wethouder wordt van de gemiste kansen. „De houdbaarheidsdatum van vroeg de commissieleden om toch tot een snelle besluitvor- de huidige scholen is met veertig ming te komen, omdat de scho- jaar inmiddels al lang verstre- len duidelijkheid moet worden ken en zijn aan vervanging toe. geboden. Maar voor het finan- De schoolbesturen vinden dat ciële tekort van jaarlijks 417.750 de gemeente te weinig investeert euro is vooralsnog geen oplos in het basisonderwijs. Alleen de sing gevonden. De commissiele- boven opgelegde maatrege- den van alle fracties hebben toch om nader informatie gevraagd, waarbij goed moet worden geke ken naar de consequenties van veertig de één locatie gedachte en van de mogelijke opbrengsten van (starters)woningen boven een nieuwbouwlocatie. T'PS: \i WADDINXVEEN 6,0 5,5 7,5 6,0 5,0 4,5 5,5 Hotspots Door Ruud Groot Rabobank v i Topsport Entertainment Vrouwen Zesdaagse Masters of Sprint Rond de feestdagen zullen de glas containers extra worden geleegd. Als tóch de glasbak vol is, plaats dan geen flessen naast de contai ner. Probeer het later nogmaals. Het gevaar van het glas voor kin deren en de overlast voor fietsers is te groot! Op zaterdag 27, maandag 29 en dinsdag 30 december worden spe ciale vuurwerkafvalzakken gratis verstrekt. Deze zijn te verkrijgen bij alle supermarkten op de Passage, het Koningin Wilhelminaplein en de Zuidplashof. Ook bij het Waddinx- veense verkooppunt van vuurwerk kunt u erom vragen. Deze speciale zakken kunt u gebruiken voor uw vuurwerkafval. Heeft u deze zak niet, dan kunt natuurlijk een ge wone vuilniszak gebruiken. Zet uw vuurwerkafvalzak op 1 januari voor 12.00 uur aan de straat en wij halen het op! plekken als hotspot voor zwerfvuil gelden. Door regelmatig te meten, vormen we de vervuilingsgraad in Waddinxveen en kunnen de werk zaamheden beter op maat gesne den worden. Hieronder ziet u de rapportcijfers: afval snel van de straat te hebben. De meeste ongevallen met vuur werk gebeuren namelijk 'de dag na oud en nieuw. Kinderen probe ren om zogenaamde blindgangers alsnog te ontsteken en smeulende resten van vreugdevuurtjes kunnen voor gevaar en voor beschadigin gen aan de bestratingen zorgen. Zorg er daarom voor dat ook dit afval niet voor gevaar of overlast kan zorgen. 6 januari telefonisch een afspraak maken bij de Publieksbalie van de gemeente (0182 624500). Vooral de voorjaarsschoonmaak in de plantsoenen en de aanpak van tiental hotspots krijgen het komende jaar bijzon dere aandacht. Langs de fietsroutes naar scholen plaatsen we extra blikvangers om zoveel mogelijk zwerfafval te voorko men. Door als bewoner geen zwerfvuil te veroorzaken, bereiken we natuurlijk het beste resultaat! j Verp -.n Van dy Va-* hofe1 www.vandervalkvakanties.nl Tel. 0172 - 46 96 96 Wij helpen uw gemeente schoon en veilig te houden. Helpt u ons? Niet alleen om de straat weer snel schoon te krijgen, maar ook voor de veiligheid is het van belang dit Wijk 1 Wijk 2 Wijk 3 Wijk 4 Maart 2008 ~6^~ 6,0 6,0 Maart 2005 5,5 5,0 5,5 September 2007 6,5 6,5 September 2008 7,5 7,0 7,5 A SPANJE COSTA BRAVA j 8-daagse autoreis incl. halfpension v.a. FRANKRIJK CÖTE D’AZUR gj 8-daagse autoreis 9 incl. halfpension v.a. Op woensdag 7 januari kunnen Waddinxveense kinderen tussen 13.00 uur en 16.00 uur kerstbo men inleveren. Aan de Wingerd, de Zuidplashof, de Overtoom en het Koningin Wilhelminaplein kopen de wijkteams de bomen voor 0,50 per stuk. Heeft uw kind meer dan vijftig bomen verzameld, dan kunnen de bomen thuis opgehaald wor den. Daarvoor kunt u tot uiterlijk Op dinsdag 30 december worden, na de laatste leging van 2008, alle ondergrondse papiercontainers afgesloten. Het is tot 2 januari niet mogelijk om uw oud papier daarin te deponeren. Zet geen oude kranten naast de containers; dit geeft veel zwerf vuil en kan in de nieuwjaarsnacht in brand gestoken worden. Alle bovengrondse containers worden tijdelijk van de straat verwijderd. Ook deze worden 2 januari weer terug geplaatst. Tenslotte zullen de afvalbakken in de kerstvakantie worden afgesloten of tijde lijk verwijderd om vernieling en brand stichting te voorko men. Door uw afval enkele dagen thuis te laten, kunnen we Waddinxveen een stuk schoner houden. AHOY ROTTERDAM Na een nulmeting in 2005 me ten we vanaf september 2007 twee keer per jaar de schoon heid van de straten en plant soenen. In de vier wijken zijn totaal 107 gevoelige plekken vastgesteld, waarvan dertig L6245OT I Groen swaard II Bomenwij k Oranjewijk Centrum j Sint Victorwijk Ir Wijk Zuid Zeeheldenwijk II Coenecoop Zonder hak- en breekwerk terwijl de meubels blijven staan! Verlichting naar wens! Plafonds geschikt voor iedere ruimte. PLAFONDS Showroom Bloemendaaiseweg 2 te Waddinxveen Tel. 0182-391 135 Fax. 0182 - 395 470 www.plaineco.nl

Weekblad voor Waddinxveen | 2008 | | pagina 5