Olleke Bolleke in het Met de OVW-auto naar de voedselbank nieuwe jaar open Waddinxveners klaar voor Dakar 2009 Fysiotherapie uit zorgverzekering s? 4 Kunstkring sluit jaar af Prijzen loterij Colofon Gevarieerde kerstmarkt Souburg 1 F'. I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DINSDAG 23 DECEMBER 2008 PAGINA 9 N I mo sluiten. per e-mail lmjgeluk@hetnet.nl. A 1 i L Rally Team verschijnt op 3 januari in Argentinië aan de start met twee Desert Warriors, een Land Rover 130 en een Ginaf service truck. De rally van 2009 strekt zich ruim 10.000 kilometer uit over een loodzwaar parcours door Argentinië en Chili. De finish is op 1'7 januari in de Argentijnse hoofdstad. Meer informatie over het Bison Rally Team is te vinden op www.bisonrallyteam.nl. Daar is tijdens de rally dagelijks de Stand van zaken te volgen. ook aan de beurt komt is niet gering. In december kan er van verzekering veranderd worden. Op internet zijn goede verge lijkingssites te vinden. Kijk op www.defysiotherapeut.com Meldactie ConsumentendeZorg.nl te ach terhalen hoe consumenten te gen het eventueel veranderen hendels zijn goed bereikbaar en laten zich eenvoudig be- Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196, 2740 AD Waddinxveen Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Advertenties Telefoon: 0182-636381 en 0182-620626 Fax:0182-631088 E-mail: verkoopgkw@ rngnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot dinsdag 10.00 uur worden opgegeven, IM'ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. Bezorging Telefoon: 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) Ro tary club uit Waddinx- veen. Het is iets moois, samen zorgen we dat minder bedeel de’mensen in onze omgeving het wat beter hebben. Dat vind ik nou ook met dat autootje, WADDINXVEEN - De Ondernemersvereniging Waddinxveen bestaat 90 jaar en ter gelegenheid daarvan verloot zij een auto. Wie negentig euro aan kassabonnen inlevert, kan mee loten, zo vaak als men wil. De auto, een Peugeot 107, is gloednieuw, knalrood en ziet er prachtig uit. Maar hoe rijdt hij eigenlijk? En heb je er nog een beetje ruimte in? Het Weekblad voor Waddinxveen voerde voor u drie testritten uit om dat vast te stellen. Deze week het laatste deel; op pad voor de voedsel bank. vulde boodschappentas en van een luxe set huidverzorgings- producten tot complete gour- metschotel. De elf winnaars zijn de families V.d. Berg, De Hek, Hofman, V.d. Kraats, Marijt, Minnee, V.d. Sluijs, Steenbergen, Tanis, Verwaal en De Vries. Tijsterman (Waddinxveen) be sturen de speciaal geprepareerde Desert Warrior die gaat strijden in het auto-klassement. Eric Steenhuisen (Bleiswijk) bestuurt de tweede Desert Warrior. Daar naast zijn er drie onmisbare me- chaniciëns: Rick de Jong (Leiden), Jos Schotanus (Waddinxveen) en Henk Büdgen(Moerkapelle). De grote Ginaf-vrachtwagen, die dienst doet als servicevoertuig, wordt bestuurd door Arnoud Ou- endag uit Linschoten. Het Bison een mooi geluid, zeker voor deze klasse. Hij laat zich goed WADDINXVEEN - De jaarlijkse kerstmarkt van Zorgcentrum Souburgh, dit jaar gehouden op woensdag 10 december, is uitgegroeid tot een leuk en ge waardeerd evenement in het Gouwedorp. Binnen en buiten het zorgcen- 4 Redactie Saïda Erahoutan, Carina Bergman Telefoon: 0182-638288 Fax: 0182-631088 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ mgnieuwsbladen.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking, te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail verdienen de voorkeur. Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. ren die dat nodig hebben, extra kunnen worden ondersteund en begeleid in hun ontwikkeling. Om zoveel mogelijk kinderen die kans te geven, is er een nauwe samenwerking met het consulta tiebureau en zijn er voor "ouders een aantal aantrekkelijke' financi ële maatregelen met de Gemeente Waddinxveen afgesproken. Zoals betaling door de Gemeente van het derde dagdeel voor alle 3-jari- ge peuters en een lager tarief voor ouders van kinderen voor wie plaatsing op een peuterspeelzaal in verband met een dreigende ontwikkelingsachterstand van belang is. Ook kunnen ouders met een netto gezinsinkomen tot 1.362 euro in aanmerking komen voor een inkomensafhankelijke ouderbijdrage. De speelzaal zal officieel worden geopend door wethouder Gerts op zaterdag 10 januari om 10.00 uur. Simone van Wijk: „Naast de peuters en hun ouders die naar de opening van 'Olleke Bolleke' zul len komen zijn uiteraard alle be langstellenden van harte welkom om een kijkje te komen nemen." Aan wethouder Dorenda Gerts de eer om de collectie van de Kunstkring van 2008 feestelijk af te Foto: Martin Sharrott kunnen om buiten te spelen, een vast onderdeel van het ochtendprogramma als het weer het toelaat." Met de vèstiging van 'Olleke Bol leke' in de Prins Willem Alexan- derschool (Wingerd) gaat een van de beleidskeuzes van het beleids plan van ling om de speelzalen, zoveel als meente Waddinx- veen een VVE-aan- de Stichting in vervul- pak afgesproken. Deze aanpak houdt in dat kinde- Het Meldpunt Consumentende- Zorg.nl is begonnen met een meldactie over het veranderen van zorgverzekering. De afgelo pen weken hebben verzekerden de polisvoorwaarden 2009 van hun zorgverzekeraar ontvan gen. Tot 1 januari hebben ze de kans om hun bestaande zorg verzekering op te zeggen. Het Meldpunt Consumentende- Zorg.nl, een initiatief van de Nederlandse Patiënten Consu menten Federatie, wil inventa riseren in welke mate consu menten zich bewust zijn van de mogelijkheid om van verze kering te veranderen. Wat zijn de motieven om eventueel van zorgverzekering te veranderen? 1 januari dus hele- Worden de polisvoorwaarden ingrijpend veranderd? Zijn die veranderingen in de voorwaar den duidelijk? Door de verdergaande markt werking in de zorg zijn de laat- mensen vroegen inderdaad of we hem gewonnen hadden. De tassen van afgelopen donder dag waren lekker vol dankzij de geweldige actie bij Albert Heijn. Vele mensen kochten ex tra boodschappen om weer aan ons af te staan. Ook kerststol len dankzij de maatschappelijk stagiaires van de Coenecoop en nog eens een ex tra tas met fruit en kerststaaf van de appelflappen is op woensdag 31 december van 9.00 tot 12.00 uur andere zorg- bij de Vox-kraam op het Konin gin Wilhelminaplein(naast de Fortisbank bij Albert Heijn) in twee delen neer- Foto:PR Heeft u vragen of wilt u uw peuter opgeven voor 'Olleke Bolleke' of. één van de andere peuterspeelzalen van de Stich ting? Belt u dan met 0182- 612821 of kijk op de website van de Stichting: www. peuterspeelzalen- waddinx- veen.nl. mogelijk in of in de directe omge ving van gebouwen van het basis onderwijs te worden gehuisvest. Lidewij Zwamborn, bovenzaals manager van de Stichting: „De doorgaande ontwikkelingslijn van kinderen bij overgang van peuterspeelzaal naar basisschool kan daarmee beter gewaarborgd worden. Ook zijn de lijnen tussen leidsters van peuterspeelzaal en leerkrachten van de school kort, waardoor aanpak van kinderen en gebruik van eventuele metho dieken wanneer wenselijk op el kaar afgestemd kunnen worden. Daarnaast is het uiteraard prettig dat je gebruik kunt maken van eikaars expertise, ruimtes en ma terialen. De samenwerking met de leerkrachten van de Prins Wil lem Alexanderschool is veelbe lovend". De Stichting Waddinx- veense Peuterspeelza len heeft samen met de Ge- WADDINXVEEN - De nieuwe peuterspeelzaal 'Olleke Bol leke' van de Stichting Waddinxveense Peuterspeelzalen, zal op de eerste schooldag van het nieuwe jaar maandag 5 januari éindelijk de eerste kinderen kunnen ontvangen. De Stichting wil met deze nieuwe zaal de ouders in Waddinxveen Noord de mogelijkheid bieden om hun peuter naar een peuterspeelzaal te laten gaan die dicht bij hun woonomgeving is gevestigd. was veel belang stelling. Rond half zes was er opnieuw mooie muziek te beluisteren. Deze keer door het Gideonkoor. Het grote houtvuur verjoeg de avondkou en met een lekkere kop snert of een dampende be ker chocolademelk was het goed toeven op het voorplein. Voor de bewoners van Souburgh zelf is de kerstmarkt altijd een heel bijzondere belevenis, waar zij met familieleden oprecht van genieten. De waardering voor de medewerkers en vele vrijwil ligers, die dit alles mogelijk ma ken, is dan ook heel groot. Tot een kwartier voor het einde van de kerstmarkt waren de weergoden Souburgh goed ge zind, maar toen begon het hard te regenen. Het had, gezien de weersverwachting, veel erger kunnen zijn. „Het is een gezellige, lichte, en uit dagende ruimte geworden voor peuters", aldus hoofdleidster van 'Olleke Bolleke'; Simone van Wijk. De andere professionele leidsters Joyce Westphal en Cora Droog vullen aan: „Fantastisch om zo'n nieuwe ruimte in te kunnen rich ten met mooie nieuwe meubels en voor kinderen aantrekkelijk speelgoed. We hebben natuurlijk yeel ervaring opgedaan in de andere peuterspeelzalen in Wad dinxveen en wisten zodoende welk materiaal het beste is voor kinderen. Het is voor de kinderen ook erg prettig dat ze via de openslaande deuren het veilig afge sloten speel- plein WADDINXVEEN - De laatste kunstexpositie van de Wad dinxveense Kunstkring is op vrijdag 19 december feestelijk afgesloten met een 'borrel' in hotel-restaurant De Unie. Do renda Gerts, wethouder van onder andere kunst en cultuur in Waddinxveen, deed om 17.00 uur de officiëlg afsluiting van de collectie door bekend te maken welk kunstwerk tot favoriet is gekozen. Wie een stemformulier WADDINXVEEN - Zaterdag middag 20 december vond in de Knipperij aan de Zuidpla- slaan de zevende prijsuitreiking van de OVW-Superloterij plaats. Maar liefst elf winnaars wonnen een prijs variërend van een han dige cadeaubon tot rijkelijke ge- op zowel doek als papier. Het kleurgebruik is variërend van kleurig en uitbundig tot zeer ingetogen. De expositie is tot en met 3 ja nuari te bezichtigen in De Unie, gevestigd aan de Kerkweg-Oost 226 te Waddinxveen. De Unie is van maandag tot en met vrijdag geopend van 6.30 tot 24.00 uur. Op zaterdag gaan de deuren om 10 uur open en op zondag is De Unie geopend vanaf 16.00 uur. inleverde behoorde daarmee tot de mensen onder wie een diner voor twee werd verloot. De slotexpositie bevat veertig gevarieerde werken van vijfen twintig kunstenaars. De werken zijn te bezichtigen tot en met za terdag 3 januari 2009. De thema's van de shchilderijen zijn zeer divers: van landschappen tot portretten, van figuratief tot ab stract. Er is gewerkt met olieverf, acryl en gemengde technieken, De auto is goed overzichtelijk en zeer wendbaar. De auto laat zich met de stuurbekrachtiging en inparke ren, het geribbelde stuurwiel Suzuki Alto, ligt prettig in de hand. Ach ter het stuur pronkt een grote met tevens over brandstof, handrem en ande re waarschuwingslampjes. Je komt niets te kort, alles wat je in deze prijsklasse mag ver wachten is aan boord, tot en met elektrische ruitbediening (voor) en achterruitenwisser aan toe. Uit de radio/CD speler komt trum stonden 32 kramen met een ruime geavieerd aanbod. Voor de inwendige mens waren er oliebollen, glühwein, erw tensoep en chocolademelk en andere lekkernijen. Het kinder koor Canticum zong aan het be gin van de kerstmarkt verschil lende kerstliederen, die werden opgevrolijkt door het gebruik van muziekinstrumenten, zoals gitaar, triangel en belletjes. Van meet af aan was het druk en vooral in de hal verdrongen de bezoekers elkaar voor de kraam pjes. Voor de fotograaf, die fa- milieportretten maakte met als décor een winterland- schap met slee, Alle auteursrechten en databank rechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdruk kelijk voorbehouden. Deze 'rechten berusten bij Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. WADDINXVEEN - Tijdens de ko mende Dakar rally op 3 januari 'door Argentinië en Chili is de re gio rond Waddinxveen goed ver tegenwoordigd. Het Bison Rally Team telt maar liefst uit leden uit de omgeving. Met als bekendste 'de Nederlandse Mr. Dakar', Kees Tijsterman. Zes van de negen leden van het Bison Rally Team vertegenwoor digen de omgeving tussen Wad dinxveen en Den Haag: Jean ^Pierre Jacobs (Rijswijk) en Kees Erg leuk toen de verslaggeef ster van het Weekblad mij belde met de vraag of ik wilde rijden met de Peugeot voor 'Care for Family'. Dit wilde ik mijn man niet onthouden, zolang ik hem WADDINXVEEN/BOSKOOP - Met ingang van 1 januari verlagen de diverse zorgverze keringen voor het nieuwe jaar allerlei vergoedingen in de aan vullende polissen. Ook dit jaar is fysiotherapie weer het stief kindje. Patiëntenorganisaties en fysiotherapeuten in de regio wijzen daar nadrukkelijk op. Veel mensen hebben dit soort verslechteringen te laat in de gaten en komen er pas in het nieuwe jaar achter, als ze fy siotherapie nodig hebben en pas dan merken dat ze slecht verzekerd zijn. Ook 'grote' ver zekeraars met veel klanten in deze regio doen mee aan deze bezuiniging. In de aanvullende polissen wordt maar liefst een derde deel weggesnoeid in de vergoeding voor fysiotherapie. Dit betekent dat jé al gauw te krap verzekerd bent en voor fysiotherapie dan zelf de rekening moet betalen. Een prima aanvullende verze kering is na maal niet meer prima voor wat betreft fysiotherapie In 2008 bezochten ongeveer drie miljoen mensen een fysio therapeut, dus de kans dat u ken een autoliefheb ber in hart en nie ren. Manlief had nog vakantiedagen over en wil de graag Care for Family hel pen, en natuurlijk met de Peu geot. Care for Family brengt nu inmiddels 165 gezinnen een voedseltas. Het was een uitda ging om te ontdekken hoeveel Bigshoppers er in de auto kon den. Dat werden er uiteindelijk 14 stuks vol met boodschappen. Echt een heel gaaf autootje. je ziet hem deze weken overal geklapte achterbank. De uitrus- staan, dat geeft iets van samen- ting van de auto is voldoende, horigheid. Telkens wanneer je alle schakelaars en bedienings- de Peugeot ziet staan vraag je jezelf af wie hem zou gaan winnen. Ik zal de auto nog dienen. Het driecilindertje laat gaan missen, als de winnaar zich graag horen, maar doet hem gewonnen heeft. Het lijkt zijn stadswerk pittig en prima, wel of een auto met reclame veel aandacht krijgt. Wie weet Je hebt heel wat bekijks mee, zkomt er ooit een auto met re clame voor Care for Family, dat prettig besturen zou toch mooi zijn Zelf rijd ik een ook daar kan heel veel in. Bij de Peugeot kan je ook de stoe- snelheidsmeter, len plat leggen, vandaar dat al de benodigde informatie die tassen er mooi in konden. Ook zit je samen best knus en gezellig voorin. Nu de erva ring van een echte autokenner (mijn man) Wat bij het instappen met een opvalt, is het gevoel van ruimte, ondanks de geringe afmetingen van de auto. De 14 bigshoppers vonden via de achterklep, welke bestaat uit de achterruit, hun bedienen, met duidelijk grote plaats in de auto, en verlichte knoppen. Al met al weliswaar een plezierige stads- en bood- metin schappen auto. Wij zijn ervan overtuigd dat de winnaar van deze auto zichzelf gelukkig mag prijzen met een be trouwbare en leuke auto. Suzanne Hetyey met de volgeladen Peugeot. ste weken van het jaar als de /XctlG VOX verzekering afloopt, hét mo ment om je af te vragen of de Jubilans zorgverzekering die je hebt nog wel aansluit bij je behoeften. De WADDINXVEEN - Ook dit jaar afgelopen jaren heeft slechts 3 zijn er weer oliebollen en ap- a 4 van de verzekerden een pelflappen via Vox Jubilans te overstap gemaakt. Zo'n over- koop. Ze zijn door een profes- stap is mogelijk naar een andere sionele bakker gebakken. De (aanvullende) zorgverzekering verkoop van de oliebollen en bij de huidige zorgverzekeraar of men kan de zorgverzekering afsluiten bij een verzekeraar. Door middel v(an een korte vragenlijst hoopt het Meldpunt Waddinxveen. De kosten; acht oliebollen voor 5 euro en vijf appelflappen voor 3 euro. Even tueel kan vooraf telefonisch een van zorgverzekering aankijken, bestelling worden gedaan bij wat hun ervaringen zijn en waar Marjolijn Geluk(0182-632583) of mogelijk knelpunten zitten. per e-mail lmjgeluk@hetnet.nl.

Weekblad voor Waddinxveen | 2008 | | pagina 9