Unieke race in Pettepret Onderscheiding voor Bert van der Kaap Afghaanse presidentskandidaat geeft persconferentie Nieuwbouw Essengaarde in de knel Winkelcentra gaan voor keurmerk 1 n specialist Ortho t q E - Terug Grote verrassing Orthospecialist Alphen aan den Rijn w ib In augustus vinden in Afghanistan presidentsverkiezingen plaats. Elf politieke partijen nemen hieraan deel. Een vijftal kandidaten maken een reële kans op de presidentsze- tel. Eén van hen, Dr Habib Mangal, als asielzoeker woonachtig in ons land, besloot zijn kandidatuur toe te lichten tijdens een persconferentie. Dat gebeurde in het gebouw We reldwijd aan de Mauritslaan in Wad dinxveen op vrijdag Zl augustus. ■s Door Fred Spoor Foto: PR Presidentskandidaat Habib Mangal. Door Ruud Groot t ■e aantal bezoeken aan zijn land maakten het hem mogelijk de ontwikkelingen te volgen. Als voor- man van zijn politieke partij ‘Beweging voor Veel- omvattende Democratie en Ontwikkeling’ zag en ziet hij als zijn belangrijkste taak een volledig herstel van de democratie in het belang van de to- tale bevolking van Afghanistan. Hoe hard dat no- dig is toonde hij met harde cijfers aan. Niet min- der dan 90% procent vamde wereldproductie in cocaïne is afkomstig uit zijn thuisland, ruim 20 miljoen inwoners leven ver onder de welstands- grens. Een leraar verdient bijvoorbeeld gemiddeld 100 dollar per maand (75 euro) en miljarden financië- le steun uit Westerse landen komt niet op de juis- te plaats terecht. Alhoewel de heer Mangal rede- lijk Nederlands spreekt, hield hij zijn betoog, met behulp van een tolk, in zijn moedertaal. Zodat hij zijn bewogen en oprechte woorden met extra zorg kon kiezen. reiken. Een moedig besluit omdat de taak die hij met zijn partij wil vervullen niet van risico i§ ont bloot Met een politieke ervaring van 44 jaar wil hij echter zijn democratische idealen realiseren in dienst van het volk. In zijn slotwoord prees de heer Mangal de wijze waarop hij in ons land was opgevangen en sprak hij waarderende woorden over de inbreng van Dutchbat in zijn moederland. keren zal er een show van Special Cars gehouden worden. Deze wordt georganiseerd door Frank en Henk van Frank Pronk haarmode. Na een rondrit door de regio zal een vijftig tal bijzonde re auto’s opgesteld worden aan de Puttelaan. Wil je meer weten over Pettepret en het WK. straatje keren kijk dan op www.pettepret.nl. 1 Over tien dagen reist de heer Mangal terug naar Afghanistan om samen met zijn partijgenoten campagne te voeren. Radio en televisie zijn dan de aangewezen middelen om de bevolking te be- „Het is aan de Universiteit gebruikelijk datje als hoogleraar bij het vertrek een afscheidscolle ge geeft”, zegt Van der Knaap. „Het was een gro te verrassing toen burgemeester Roijers binnen- Onze praktijk richt zich op alle mogelijke orthodontische behandelingen van kinderen en volwassenen. U kunt zich zowel telefonisch als per e-mail aanmel den of natuurlijk langskomen om een afspraak te maken. Aangezien wij geen wachtlijst hebben, kunt u direct bij ons terecht. Medio 2009 zal de praktijk worden voortgezet in het nu in aanbouw zijnde gezondheidscentrum Vitalis in de wijk Kerk en Zanen. Uiteraard zullen wij u hierover tijdig informeren. Europalaan 18 2408 BG Alphen aan den Rijn Tel. 0172 - 49 82 77 E-mail: balie@orthospecialist-alphen.nl DE SPECIALfST ORTHODONTIE DOOR fie waarbij hij tevens directeur Onderzoek van de Rijksplanologische Dienst is geworden, omdat hij zijn wetenschappelijke inzichten ten dienste wil de stellen van de maatschappij. Ook in Waddinx- veen heeft de heer Van der Knaap zich verdienste lijk gemaakt. Zo is hij in diverse sportcommissies actief geweest en is hij als actief badmintonner 2 jaar voorzitter geweest van badmintonvereni ging BC Florida (voorheen Invictus). Vanaf2002 tot 2008 is Bert van der Knaap voorzitter geweest van SC Antilope, waar hij nog steeds actief lid van is. WADDINXVEEN Op de ‘Dag van de Preventie’ organiseer de Ondernemersvereniging Waddinxveen (OV W) een informatieavond over het Keur merk Veilig Ondernemen. Uit cijfers van de politie blijkt dat de criminaliteit in 2008 lande lijk met meer dan 11 procent is toegenomen ten opzichte van 2007 en ook dit jaar is een stijging waarneembaar. Ook in Waddinxveen is sprake van een toename van het aantal in braken, overvallen en winkeldiefstallen. ‘Samen sterk’ was het motto van de informa tieavond. „En om samen sterkte staan, heb je ook de gemeente nodig”, vertelde burge meester Henk Roijers. „Terugkijkend op vijf jaar burgemeester, zie ik dat er veel is veran derd in de samenleving. Gezamenlijk met de ondernemers kunnen we maatregelen ne men om het de mensen die het allemaal niet zo nauw nemen, zo moeilijk mogelijk te ma ken.” De winkeliers gaan nu een opleidings traject in, dat in de tweede helft van dit jaar moet leiden tot de certificering. kwam en even later in aanwezigheid van mijn echtgenote en mijn vier kinderen met hun part ners, vertelde dat het Hare Majesteit heeft be haagd mij te benoemen tot Officier in de Oranje Nassau.” Duidelijk is wel dat hij na zo’n enerve rende loopbaan zeker niet in een zwart gat zal vallen. Hij blijft nog op vele fronten actief. „Ik wil nog wel wat doorwerken om nog 3 promo vendi verder te begeleiden in hun werkzaamhe den en daarnaast ben ik nog actief met een aantal projecten waaronder project van een universiteit in China. Ook ben ik weer lid van de Technische Commissie bij SC Antilope en ga ik nog een aan tal dingen doen die ik altijd al wilde oppakken en waar ik in het verleden niet aan toekwam. ‘Alles mag en niets moet’ is nu het motto en dat heeft Waddinxvener Bert van der Knaap dik verdiend na zo’n enerverende loopbaan. Door Ruud Groot WADDINXVEEN - Op het terrein van de voormalige school aan de Essengaarde zijn diverse unieke diersoorten ontdekt, waaron- der de Tjiftjaf en een aantal bijzondere pad densoorten. De bouw van woningen komt hierdoor mogelijk in gevaar. Wijk en buurtbe- heer Groenswaard organiseert vanavond een excursie voor belangstellenden. Naar onlangs bekend geworden is, heeft Wijk en Buurtbeheer Groenswaard onderzoek la ten doen naar de aanwezigheid van bedreig de diersoorten op het terrein aan de Essen gaarde. Volgens een onafhankelijk onderzoek door het bureau ‘De onbekende natuur’ uit Boskoop komen in het ontwikkelgebied Es sengaarde diverse unieke diersoorten voor, zoals de Phylloscopus Collybita (beter bekend als de Tjiftjaf). Ook werd er een aantal, voor Waddinxveen zeldzame padden ontdekt, waaronder de gewone pad, de vroedmees- terpad, de geelbuikvuurpad en de wadde- pad. Van deze laatste soort is tien jaar geleden voor het laatst een levend exemplaar gezien in de Zuidplaspolder. WADDINXVEEN n zijn inleiding schetste de heer Mangal een I triest beeld van een thuisland verscheurd I en verarmd door corruptie, wapenbezit, co- caïnehandel en terroristische organisaties als Taliban en Al-Qaeda. Als politiek vluchteling Om de noodzaak van instandhouding van dit kwam hij in 1996 naar ons land. Internet en een bijzondere dier meer aandacht te geven, or ganiseert Wijk en Buurtbeheer Groenswaard een natuurwandeling door het gebied Essen gaarde. Hierbij wordt uitleg gegeven over de natuurbescherming. Deelname is gratis. Be langstellenden kunnen zich woensdagavond om 19.00 uur verzamelen bij het beeld op de Essengaarde (aan de kant van de Groensvoor- de). WADDINXVEEN tichting Nationale Feestdagen Wad- dinxveen heeft een uniek raceconcept in huis gehaald tijdens Pettepret op 30 april. In navolging van het NK straatje keren, dat gewonnen is door Fajah Louwens, or ganiseert Team Toyota van Leeuwen op Pette pret het WK straatje keren 2009. Een tiental teams zal het tegen elkaar opnemen in hun promo IQ's. De bedoeling is dat er in een record tijd een parcours afgelegd wordt waarbij om een aantal hindernissen heen geslalomd moet worden. Halverwege het parcours zal het team uit de auto springen en een aantal koffers en tas sen in de auto laden. Dan moet er gekeerd wor den en racen ze om de hindernissen heen weer te rug. De snelste wint, zo simpel is racen! Naast de bedrijven teams is er ook een team met promi nente Waddinxveners. Er is ook nog een wildcard beschikbaar. Kijk op www.mytoyotapromo.nl en klik op wildcard. Aansluitend op het WK straatje Zoals al eerder gemeld in deze krant zal tijdens het Pettepret Oranjefestijn, een spetterend Oran- jefestijn op en om de Petteplas de activiteit ‘Lo pen over water met Go-go ballen’ plaatsvinden. Er zijn zeven verenigingen geselecteerd die de fel begeerde tickets hebben ontvangen; Waddinx- veense reddingsbrigade, Zwem- en poloclub Van Uden De Gouwe, Muziekvereniging Concordia, Atletiekvereniging SC Antilope, Handbalvereni ging Rowah, Scouting Sint Victor en Scouting Klimopgroep. Mensen die interesse hebben voor een ticket kunnen met één van de deelnemende verenigingen contact opnemen. WADDINXVEEN urgemeester Roijers heeft vrijdag aan de 64 jarige prof. dr. Bert van der M j Knaap bij zijn afscheid als hoogleraar aan de Faculteit Economische Weten- schappen van de Erasmus Universiteit in Rotter- dam een Koninklijke onderscheiding uitgereikt. Bert van der Knaap is voor zijn bijzondere ver- dienste op wetenschappelijk en maatschappelijk gebied, benoemd tot officier in de Orde van Oran- je Nassau. Ook voor het Waddinxveense sportle- ven heeft de heer Van der Knaap zich verdienste- lijk gemaakt. Bert van der Knaap is bijna 40 jaar verbonden ge- weest aan de Faculteit Economische Wetenschap- pen van de Erasmus Universiteit. In 1984 werd hij aangesteld als hoogleraar Economische Geogra- f A Woensdag i april 2009 I Z.X Door Ruud Groot ■z

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 23