Heren 2 ongeslagen kampioen HCW meisjes doen het goed in subtop Turners naar halve finale Be Fair komt niet in actie W'IFX I I WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN - Foto: PR Jaco de Jong scoorde vier doelpunten in de Kampioenswedstrijd van Heren 2. Foto: PR Anouk Boere maakt een prima invalbeurt in het team. Sport zet in winst, want dan is men zeker een ongesla gen kampioen. Het team heeft nu 18 wedstrijden gespeeld en won ze alle 18 met in totaal 217 doel punten voor en 83 tegen. De wedstrijd van Heren 3, die ook nog kampioen aspiratie hebben, werd in de derde periode gestaakt door de scheidsrech ter. Hij vond er bij beiden teams geen direct be grip voor, eerder boosheid. Gelukkig was er ook nog ander goed nieuws op kampioensschap niveau want Heren Jeugd, spe lers 19 jaar, wisten bij het op de tweede plaats staande Electrolux AZC AJ1 te winnen met 10-7. Ook zij zijn nog steeds ongeslagen met nog drie wedstrijden te gaan. Zaterdag spelen zij thuis te gen Hoogenboom/BZ& PC om 18.30 uur. He- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Woensdag 1 april 20(>*> ren 1 verloor van De Zijl Heren 3, Coach Eric van Beek was na afloop teleurgesteld, omdat men in eerste instantie nog tot 4-4 terugkwam en toen door het niet goed benutten van de manmeer si tuaties, De Zijl Heren 3 alsnog zag winnen met 11-6. Dames 1 speelde op zondagavond om 20.15 uur bij OZ PC in Oldenzaal. Het team won daar met 10-6 en staat nu op de derde plaats in poule D. De periodestanden: 1-2,2-4,2-2 en 1-2. Doelpun ten: Karen Weerd 4, Suzan Kaijnar 2, Gabij Huk- ker, Niki Hukker, Daphne Groenendijk en Clau dia Bertels 1. Dames 1 krijgt zaterdag het op de vijfde plaats staande S.G. Haerlem’04 Dames 1 op bezoek. De wedstrijd begint om 20.45 uur. De senioren en junioren van het ETEC TOOS Turn Team hebben hun tweede en be slissende voorwedstrijd afgewerkt. In Alphen aan den Rijn konden zij zich plaatsen voor de halve finale van het bondskampioenschap, die op 16 en 17 mei wordt gehouden. Omdat nog niet alle voorwedstrijden zijn afgewerkt kan de Koninklijke Nederlandse Gymnas tiek Unie (KNGU) over de doorstroming nog geen definitief uitsluitsel geven. In de eerste divisie was senior Wouter de Graaff tevreden over zijn vierde plaats, waar mee hij zich verbeterde ten opzichte van zijn tiende plek in de vorige wedstrijd. „Ik heb nog last van mijn elleboog, waardoor ik op voltige niet voluit kon gaan, maar op sprong lukte mijn tsukahara gestrekt en dat leverde punten op. De halve finale kan me niet ont gaan.” Richard Nobel is bezig met zijn eerste wed- strijdseizoen in de tweede divisie. „Ik kijk heel tevreden terug op deze wedstrijd, waar in ik als 15e eindigde en me negen plaatsen verbeterde”, vertelde hij. „Vooral op voltige ging het erg goed.” Menno Versluis (16e) had gemengde gevoelens over zijn eigen presta ties: „Op sprong kwam ik niet goed uit en op vloer kan ik meer dan ik heb laten zien. Ik ga er vanuit dat ik de halve finale haal en dan wil ik knallen.” Met een tweede en zevende plek mag Daan Vermeij er vanuit gaan dat hij naar de hal ve finale gaat. „Aan het eind van de wedstrijd was ik echt moe en dat gebeurt me eigenlijk nooit”, keek hij terug. Bij het intumen op rek blesseerde Bas van Agten zich en dat kostte hem dure punten. „Daarna moet je je concen treren op de volgende toestellen en dat is me wel goed gelukt”, benoemde hij de positieve kant van deze wedstrijd waarin hij 29e werd en niet zeker is voor doorstroming. Ook Sander de Graaff moest een aantal te leurstellingen verwerken, maar met een vijf de en zesde plaats kan de halve finale hem niet ontgaan: „Dan neem jk revanche op me zelf.” Bij de senioren in de derde divisie is Jelle Ha gen bezig aan zijn eerste seizoen. Na een 13e plaats in de eerste voorwedstrijd volgde in Alphen een 14e plek. Hij ging tevreden naar huis: „Ik moet afwachten of ik de halve fina le haal." I eren 2 van Van Uden-de Gouwe is af- gelopen zaterdag in De Sniep kam- I pioen geworden. Het team sleepte de overwinning binnen in een recht streeks duel tegen de nummer 2 DE Kempvis He ren 2. Met de periode standen: 4-0,1-2,-3-2 en 4-0 werd het kampioenschap een feit. Doelpun ten zijn gemaakt door: Jaco de Jong 4, Axel Rus- scher en Marc Faber 3, Niek de Leeuw en Jos van der Dool 1 bepaalde de eindstand op 12-4. De champagne en het feest voor deze ‘jonkies’ kon dan ook uitbundig worden gevierd. Heren 2 heeft echter nog wel een doelstelling, zorgen dat de laatste vier wedstrijden ook worden omge- ken én werd de 2-2 gemaakt. Met nog vier wed strijden te gaan is echter nog steeds alles moge lijk voor MAI van HC Waddinxveen want ook de koplopers morsen punten. En er is nog steeds alle rede voor optimisme want het spel is goed en kansen worden keer op keer gecreëerd. iaJ Be Fair is afgelopen zaterdag niet in actie ge komen. De wedstrijd tegen Zwammerdam werd afgelast. Door de afgelasting blijft Be Fair op 15 wedstrijden staan; een stuk min der dan de meeste competitiegenoten. Zo heeft Schoonhoven, dat een plekje boven Be Fair staat, al vier wedstrijden (en vijf punten) meer. Aanstaande zaterdag staat er voor Be Fair een zware wedstrijd op het programma. De Waddinxveners moeten dan op bezoek bij Alphia. De Alphenaren kunnen de punten in de strijd om de titel hard gebruiken. Be Fair- trainer Pieter van Zoest beseft dat Alphia een goede ploeg is. “We moeten reëel zijn. Elk punt is meege nomen.” Toch ziet de trainer wel mogelijk heden. “We hebben dit seizoen eerder tegen hooggeklasseerde ploegen de punten gepakt. Neem bijvoorbeeld de wedstrijd tegen Soc cerboys. Dat was een gelukkige overwinning. Maar tegen Alphia blijft het natuurlijk heel erg lastig." De thuiswedstrijd van Be Fair tegen Alphia, eerder dit seizoen, werd een klein kwartier voor tijd gestaakt. Het restant van deze wed strijd, waarin Be Fair tegen 10 Alphenaren een 2-1 voorsprong moet verdedigen, wordt uitgespeeld op tweede paasd'ag. I n de hervatting van de reguliere competi- I tie na de winterstop probeert MAI van HC I Waddinxveen uit alle macht aansluiting te vinden bij de twee koplopers, HDM en Craeyenhout. Na drie klinkende overwinningen en een onnodig gelijkspel, stond het team nog maar drie punten achter op de nummers een en twee. Gelukkig wist MA1 afgelopen zaterdag in een spannende wedstrijd tegen Rijswijk als ploeg de strijdlust en het goede spelniveau weer te ha len. Via een snel lopende aanval maakte Anne- marie Radder na vijf minuten de 1-0. Maar gezien de goed gecreëerde kansen had MAlverder moe ten uitlopen. Rijswijk kwam er niet meer uit. En waar een logische 2-0 in de lucht hing, scoorde Rijswijk toch de 1-1 door een goed genomen straf- comer. Ook na de rust werd het doel van Rijswijk van alle kanten bestookt en had HCW het bete re van het spel. Met een uitstekende invalbeurt van Anouk Boere normaal spelend in meisjes Bl) kreeg HCW via een door haar gemaakte ac tie een terechte strafbal. Jammer genoeg ging de strafbal maar net naast en was een opgeleg de kans naar 2-1 verkeken. Uiteindelijk kwam HC Waddinxveen toch op 2-1 door Julia van Roo- sendael en dacht men dat de punten binnen wa ren. Men vergat de wedstrijd verder te domine ren door goed balbezit en door het veld breed te houden. De scherpte en de alertheid verminder den waardoor de winst toch nog uit handen werd gegeven. Nog euforisch over de 2-1, vergat men vijf minuten voor tijd de spits van Rijswijk te dek-

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 27