Gratis kantoor aan Goededoelenstraat - i 'De cliënt staat centraal' Aan Tafel! in bibliotheek Jeugd laat het afweten s I Berg de Vries K'.« O WADDINXVEEN XB tn WADDINXVEEN 30 j i 7 7 Door Carina Bergman Foto: Riekelt Bezemer Het team van werving en selectiebureau Berg De Vries. Door Carina Bergman De Van Uden Group biedt goede doelen In de bibliotheek vond vorige week woensdag een feestmiddag plaats in het kader van de kin derboekenweek. De kinderboekenweek ging op 7 oktober van start en duurt nog tot 17 oktober. De week staat helemaal in het teken van eten en snoepen in kinderboeken. Zo’n 163 kinderen tot en met 12 jaar konden deze middag meedoen aan allerlei activiteiten. Aan de hand van een stempelkaart kunnen er verschillende opdrachten uitgevoerd worden zoals: een smulspeur- tocht, taarten versieren, knutselen en schminken. Kinderen van basisschool De Regenboog, locatie Jacob Cats, hebben de bibliotheek dit jaar ver sierd. Foto:PR De derde bijeenkomst voor jongeren in de Zuidplas, afgelopen maandagavond in het gemeente huis, leverde maar een handje vol belangstellenden op. De avond vond plaats in een serie van avonden die de gemeente organiseert in het kader van een brede aanpak om overlast van jeugd in de Zuidplas te beperken. Na deze bijeenkomst volgt nog één bijeenkomst. Eerder al kwamen bewoners bijeen om handvatten te krijgen over hoe om te gaan met hangjongeren. De gemeente werkt hierin nauw samen met haar ketenpartners zoals Woonpartners, de politie en jongerenwerk. Foto: Riekelt Bezemer een gratis kantoor aan in gebouw D aan de Noordkade. Foto: Carina Bergman ven. De kandidaat moet bij de opdrachtgever pas sen en niet andersom. Belangrijk vinden we ook> hoe een kandidaat de cliënt, de patiënt tevreden krijgt. Want dat staat voor ons centraal.” De kandidaten die door Berg De Vries of door TJ Partners geplaatst worden in een vacature, worden lange tijd begeleid. „We zetten een coach in die de functionaris vier tot zes maanden coacht in de nieuwe werkomgeving. Na vijf maanden vindt er een evaluatiegesprek plaats met de op drachtgever. Daarna volgt een opstap naar een persoonlijk ontwikkelplan. Dat is een uniek con cept in Nederland.” Berg De Vries heeft ook een netwerk van 320 interim managers. Dat zijn zelfstandige managers die door hen voor minimaal 3 maanden bij een opdrachtgever worden geplaatst. „Juist bij iets spe cialistisch zoals bijvoorbeeld de invoering van de nieuwe indicatieregelgeving, kunnen zij van grote waarde zijn voor een instelling.” Daarnaast heeft TJ Partners twintig mensen in dienst die zij lang durig detacheert bij diverse instellingen. „Deze mensen krijgen naast hun uitvoerend werk vaak een specifieke opdracht mee zoals het bijstaan van de leidinggevende bij het bereiken van bijvoor beeld een cultuurverandering in de organisatie.” Theo Berg signaleert een toenemende druk op de vraag naar goed en gekwalificeerd personeel. Dat heeft te maken met de vergrijzing maar ook met imagoschade van de gezondheidszorg. We zijn met opdrachtgevers in het land in gesprek hoe we het imago van de gezondheidszorg kunnen verbeteren en hoe we de instroom kunnen vèrgro- ten.-We willen niet alleen diensten verkopen, maar ook mee denken. We vinden een goede ver standhouding heel belangrijk.” Contactgegevens: www.bergendevries.nl of www.tjpartners.nl of telefoon 0182-638777. voer over het water. Floris is zelf verantwoorde lijk voor de uitbreiding van een grote terminal aan de Waal. Maar ook het wegvervoer blijft een belangrijke divisie binnen Van Uden. Al een tijd je staat de bouw van een groot warehouse van 40.000 vierkante meter op het Distripark langs de A12 op stapel. Maar door een langslepende klachtenprocedure van een omwonende in dat gebied, zal het bedrijf een deel van haar opslagac- tiviteiten verplaatsen naar de Noordkade. Gezien de bijhorende vrachtautobewegingen was direc teur Henk Bakker dan ook een warm pleitbezor ger voor het handhaven van de huidige route tij dens de bespreking van het vrachtwagendrcula- tieplan door de gemeenteraad. Het hoofdkantoor van de Van Uden Group is nog altijd in Rotterdam gevestigd. Het bedrijf telt drie directeuren waarvan de Waddinxvener Henk Bakker er één is. Hij werkt vanuit het mooie historische pand aan de Noordkade. Aan de muren luchtfoto's van de Van Uden locaties en in vitrines de maquettes van een voormalig schip en een thans nog varend zeeschip. Ondanks de wereldwijde belangen, voelt de Waddinxveense divisie zich wel verbonden met de lokale gemeenschap. Dit blijkt uit de Goede doelenstraat. Floris Buné: „Daarnaast zijn we heel blij dat we met het verhuren van kleine en grote ruimtes aan de Noordkade, bedrijvigheid en daarmee ook werkgelegenheid in Waddinx- veen creëren.” Marieta: „Het laatste halfjaar zien we steeds meer startende ondernemers die een ruimte huren, we zitten momenteel dan ook zo goed als vol.” Wie ook een kleine organisatie heeft die zich inzet voor een goed doel en extra kantoorruimte goed kan gebruiken, kan contact opnemen met Van Uden met mevrouw M. van Vliet via e-mail m.vanvliet@van-uden.nl of tele foon 0182-303434. erving en selectiebureau Berg De K K Vries bemiddelt in managers en lei Wdinggevenden in de gezondheids zorg. Gecombineerd met hun ande re bedrijf, TJ Partners voor uitvoerend personeel, bedienen directeuren Theo Berg en Jan Willem de Vries de hele arbeidsmarkt in de gezondheidszorg. Zij zelf, en ook hun personeelsleden, hebben hun wortels in de gezondheidszorg wat de werving en selectie veel gerichter maakt. „De cliënt staat bij ons centraal,” zegt Theo Berg. „Die moet goed verpleegd, verzorgd en behandeld worden. Ook al is het niet onze directe cliënt.” Twee jaar geleden zijn Theo Berg en Jan Willem de Vries gestart met het bureau Berg De Vries als afsplitsing van hun zes jaar eerder opgerichte bedrijf TJ Partners. Met Berg De Vries richten de beide directeuren zich specifiek op het manage ment in de gezondheidszorg, in de breedste zin van het woord. „We werken voor ziekenhuizen, verpleeghuizen, dak- en thuislozenopvang, de thuiszorg en psychiatrische ziekenhuizen en dat door heel Nederland. We hebben honderden in stellingen in ons netwerk die we op elk moment van een geschikte kandidaat kunnen voorzien, vertelt Theo Berg. Inmiddels hebben zij zo’n 2200 kandidaten van alle niveaus die zij getest hebben en van wie zij een prima beeld hebben qua vakkundigheid en attitu de. „Iedere ervaren medewerker in de gezond heidszorg die een andere baan of werkgever zoekt, kan zich bij ons melden. Wij voeren altijd een oriënterend gesprek met deze mensen en ook worden zij getest op hun kennis en vaardigheden. Dan heb je het over ervaring en stijl van leidingge- 4."4 XXX V 7 Goededoelenstraat genaamd. Twee kantoren zijn al verhuurd; de bekende stichting Wanawa van Jane Sijl, is hier al ruim twee jaar gevestigd. Haar echtgenoot Floris Buné is Bouwkundig projectleider bij Van Uden. Samen met Marieta van Vliet, secretaresse, ver telt hij over het waarom van de gratis kantoren. „We zien dit als een vorm van verantwoord on dernemen, als sponsoring van goede doelen." De Van Uden Group bestaat al ruim 150 jaar; in 1848 werd het bedrijf opgericht als binnenvaar- trederij in de Rotterdamse havens. En nog steeds vormt vervoer over water een belangrijke pijler binnen het bedrijf. Zo wordt momenteel een grote containeroverslagterminal in Alphen a/d Rijn gebouwd, waarvan Heineken de grootste klant wordt. „Zodra die terminal operationeel is, scheelt dat 200 vrachtwagens per dag op de snel weg,” rekent Floris Buné voor. Ook in andere delen van het land wordt bewust gemikt op ver- e Van Uden Group, locatie Waddinx- veen, biedt goede doelen in Waddinx- ■W veen of omgeving een gratis kantoor aan op de Noordkade. Alleen de ser vicekosten moeten betaald worden. Extra voor deel: op het terrein van Van Uden zijn heel veel kleine en grote bedrijven gevestigd. Een kleine greep: Remax Makelaars, reclamebureau Teller, een tandartspraktijk, een thuiszorgorganisatie, drukkerij Kluwa Print, een fotograaf, Freyssinet (een bedrijf in spansystemen), projectontwikke laar Veenstede en natuurlijk de Van Uden Group zelf. Kortom: het ideale netwerk voor een goed doel, ook als goede doelen onderling. Momen teel zijn er nog zeven kantoren beschikbaar op de bovenverdieping van gebouw D, ook wel de ■XX WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN i Woensdag 14 oktober 2009 l

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 13