VOLVO OCCASIONS VAN 5.000; TOT 50.000;! Ellen Lindhout nu vooral medisch pedicure p tk- R Concert Duo vierhandig I Cyclus start inzameling plastic afval I Tijd voor Gouwe Zaken c I I I i I I I F1 BOSKOOP REGIO BOSKOOP et i -WADDINXVEEN ^11 w s (Foto: pr) www.hooftman.nl (Foto: Cicero) Ellen Lindhout: “Ik ben een beetje een vaknerd.” VOLVO Verder spelen zij o.a. werken uit de bekende schil derijententoonstelling van Moessorgski en de To- tentanz van Liszt. doloog. "Je kunt zo enorm veel afleiden uit voe ten: vaatvemauwingen en diabetes in aanleg bij voorbeeld. Daarom is het belangrijk dat deze spe cialisatie wat meer bekendheid krijgt. Er komt ge lukkig steeds meer belangstelling voor en dat is maar goed ook. De voet is het meest onderge waardeerde lichaamsdeel van de mensen. En tege lijk de meest belaste.” Voor de goede orde: mensen die op medische in dicatie bij een medische pedicure worden behan deld krijgen veelal een vergoeding van hun zorg verzekeraar. (cb) gaan het orgel en de vleugel met elkaar de strijd aan. Zij laten daarbij het orgel en de vleugel uit hun diepste krochten donderen. ianist Olga Malkina en organist Nico Blom geven op 23 oktober in de Dorps kerk van Boskoop een voorproeve van hun nieuwste cd die eind 2009 uitkomt. Het concert begint om 20.15 uur. De entrée is 15 euro (7,50 voor kinderen tot 12 jaar). Wie reser veert krijgt 2,50 korting. Reserveren kan per e-mail info@agnesmusicmanagement.nl. Olga Malkina (1968) speelt al sinds haar zesde piano. Na de opleiding aan de muziekschool en muziekacademie is zij in 1994 aan het Kurmanga- zy Conservatorium in Alma Ata (Kazachstan) afge studeerd. Nico Blom (1964) begon op 5-jarige leef tijd met orgel spelen. Hij studeerde aan het Rotter dams Conservatorium waar hij in 1989 zijn einddi ploma Orgel behaalde. Zowel Malkina als Blom staan bekend als eigen zinnige en virtuoze muzikanten. Sinds 2002 vormen zij samen het duo Vierhandig. In 2005 is hun CD ’Un Sospiro’ uitgekomen. In 2007 speelden zij voor een zeer enthousiast publiek in een bomvolle zaal in het Concertgebouw te Amsterdam werken uit deze CD. Olga Malkina en Nico Blom maken van symfonische gedich ten (orkestwerken) prachtige transcripties voor vleugel en orgel. De Hunnenslacht (Liszt) is daar een schitterend voorbeeld van. Daarbij Goudse Raad voor Handel, Industrie en Dienstverlening houden samen een regionaal dicure nodig hebben, maar als het om bijzondere gevallen gaat dan wil ik er wel even naar kijken.” Ze is nu gespecialiseerd als medisch pedicure, dit vraagt enige uitleg. De medisch pedicure beheerst alle specialisaties op het gebied van voeten. Dat wil zeggen de behandeling van risicovoeten, waar onder niet alleen de diabetische en de reumatische voet, maar ook de oudere, verwaarloosde en spas tische voet. Daarbij hoort ook het screenen van ri sicovoeten, hierbij wordt gekeken naar het gevoel in de voeten, de doorbloeding, de gewrichtsbewe- gelijkheid, drukpunten op de voeten en de pas vorm van de schoenen. Er komt nogal wat bij kijken zoals orthesetech- niek, nagelreparatie, het plaatsen van nagelbeugels en zo gaat het nog even door. Wie meer wil we ten vindt op internet alle gewenste informatie. El len vertelt dat de erkende pedicures zijn te vinden Hoewel het pas op 1 januari 2010 verplicht is, gaat Cyclus uit Gouda in november al aan de slag met het gescheiden inzamelen van plastic afval. Alle inwoners van de 14 deelnemende ge- m m ie op zoek gaat naar een pedicure W BH vindt er tientallen in de regio. Meestal met een praktijk aan huis. Slechts weinigen zijn echter zo be geesterd door hun vak dat ze de cosmetische as pecten van het werk ontgroeien en doorgaan voor de medische kant. Medisch pedicure is een betrek kelijk nieuwe discipline, en er is veel kennis voor nodig. Ellen Lindhout in Boskoop is tot nu één van de weinigen in de regio. Ze is al 25 jaar actief als pedicure. Dat wil niet zeggen dat Ellen de cosmetische en verzorgende kanten van haar werk niet meer leuk vindt. Ik ben erg content met mijn klantenkring zo hij nu is. De mensen zijn er altijd voor mij ge weest en dat schept een bijzondere band. Ik zoek beslist geen nieuwe cliënten die 'gewoon' een pe meenten ontvangen hiervoor in de week van 12 oktober een startpakket. Het pakket bestaat uit 12 speciale zakken om het plastic afval thuis in te bewaren, een infor matiefolder met daarin onder meer de schei- dingsregels, een inzamelschema en een brief van de betreffende gemeente. De deelnemende gemeenten zijn Bergam bacht, Bodegraven, Boskoop, Gouda, Kaag en Braassem, Moordrecht, Nederlek, Nieuwkoop, Ouderkerk, Reeuwijk, Rijnwoude, Schoonho ven, Vlist en Waddinxveen. Het plastic afval wordt eens per vier weken huis-aan-huis ingezameld. Inwoners kunnen hun plastic afval ook inleveren op het afval- brengstation. Plastic afval kun je beter scheiden Door het plastic afval te scheiden van het overi ge huishoudelijke afval kan het gerecycled wor den. Voro meer informatie: www.plastiche- roes.nl en www.cyclusnv.nl/plastic. wordt niet alleen de efficiency vergroot, wordt bijvoorbeeld ook hei milieu gespaaru i de economie in de regio extra gestimuleerd. i Op het programma van Gouwe Zaken staan onder meer praktische workshops over eleva- tor pitchen en speed daten. Daarnaast zal mr. drs. L.C. (Elco) Brinkman, voorzitter van Bou- wend Nederland en vice-voorzitter van VNO- i NCW, ingaan op de economische situatie. Het evenement begint om 15.30 uur en vindt plaats nieuwe showroom van HEMCAR en Van Mannekes Auto’s (vh Citroen Noordegraaf), i Coenecoop 143 in Waddinxveen. De toegang is gratis. Aanmelden via www.gouwezaken.nl i is gewenst. op de website www.kwaliteitsregisterpedicures. Dit is een register waar een pedicure zich kan aan melden en zichtbaar blijft indien deze voldoet aan de gestelde voorwaarden. Het volgen van vervolgopleidingen is een stok paardje van Ellen. “Er valt altijd weer iets bij te le ren en bovendien vindt ik het contact met colle ga’s ook erg fijn. Ik ben leergierig, een beetje een vaknerd”, lacht ze. Dat is ook te zien aan de pro fessionele apparatuur in haar behandelruimte. "Voor het leveren van goed werk heb je goede spullen nodig”, zegt ze nuchter. Het valt echter niet mee om van het oude beeld van een pedicure af te komen. De medische spe cialisatie heeft al geleid tot doorverwijzingen van artsen en op haar beurt signaleert Ellen ook veel dingen die haar er toe brengen een cliënt terug te verwijzen naar de arts of de samenwerkende po- Wie op zoek is naar nieuwe klanten of naar le veranciers uit de regio, doet op donderdag 22 oktober Gouwe Zaken. De ondememerskrin- gen Industrieel Contact Waddinxveen en de Goudse Raad voor Handel, Industrie en I B2B-evenement. Tijdens Gouwe Zaken kun- nen ondernemers uit Midden-Holland kenni- smaken met andere bedrijven in de regio. Dichtbij zakendoen biedt voor zowel leveran ciers als ook afnemers vele voordelen. Zo maar wordt bijvoorbeeld ook het milieu gespaard en WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I -s-. Woensdag 14 oktober 2009 S J Pianist Olga Malkina en organist Nico Blom. «sfe s - *“’-1

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 21