H.J. Rij ken huizen B.V. de strijd tegen jeugdwerkloosheid r loon- en grondoverslagbedrijf I Middelburgseweg 6b - 2741 LB Waddinxveen - 0182-396462 I I ■H ■i ct - Leveren van grondmengsels naar wens - Leveren van betonplaten in diverse maten -Aanleg van betonplatenpad/plein, eventueel met tempex - Leveren en plaatsen van beschoeiing - Handel in diverse verhardingsmaterialen en grondverbeteraars -Verhuur van diverse machines - Mogelijkheid tot afhalen van de producten, ook op zaterdagochtend ‘ga iets doen met je leven.’ ‘alles watje kan is belangrijk.’ meer weten? ga eens langs bij het Werkplein. of kijk op kan.nl/jongeren Door de economische crisis neemt de jeugd werkloosheid toe. Daar komt bij dat sinds 1 oktober een uitkering voor jongeren onder de 27 jaar niet meer vanzelfsprekend is. Het Werkplein kan helpen. Met een uitgebreide vacaturebank en Werk- coaches diejongeren begeleiden, en bemiddel en bij het vinden van een baan, stage of vervolg opleiding. Want er is altijd wel iets watje kan. ‘het lijkt nu thuis wel een sterren restaurant.’ iil Bel voor informatie, wij geven graag advies: 0182-396462 info@rijkenhuizen.nl S Mi “T Inmiddels doet ze een duale opleiding bij de Koksschool: 3 dagen werken, 2 dagen naar school. Heel iets anders dan administratie, maar ze gaat elke dag met een glimlach naar haar werk. En daar heeft het hele gezin plezier van. Zo aten we laatst een of andere tropische vis in een oosterse saus met verse mango. Het lijkt nu thuis wel een sterrenrestaurant.’ Susan (moeder, 42 jaar): ‘Ze gaat met een glimlach naar haar werk.’ ‘Iza is een echte puber. Het valt niet altijd mee om met haar te praten over haar toekomst. Want die baarde ons best zorgen. Ze had een keurig diploma Administratie, maar geen baan. Ze was niet te genieten. Toen ben ik samen met haar haar het Werkplein gegaan. Daar werd gevraagd wat Iza nog meer kon, naast boekhouden. Ik riep meteen dat ze wel eens kookte thuis. En dat was precies in de roos. Stefan (student, 19 jaar): ‘Ik had een schop onder m’n kont nodig.’ ‘Even was het best leuk om lekker niks te doen. Maar de lol ging er al snel vanaf. Want ik zat met mijn MBO-diploma Bouwkunde thuis op de bank, terwijl mijn vrienden wel werkten en een eigen salaris Verdienden. Mijn moeder heeft me toen flink toegesproken: ‘Ga iets doen met je leven’, zei ze en zij heeft me naar het Werkplein gestuurd. Daar heeft mijn Werkcoach me aangeraden om verder te leren. Zo kan ik de crisis overbrug gen en heb ik meer kans op een betere baan met een beter salaris. Inmiddels zit ik op de HTS en word ik elke dag beter in mijn vak. Ik had gewoon een schop onder m’n kont nodig. Dus ma, bedankt.’ Bij het Werkplein werken gemeenten, werkgevers, het UWV Werkbedrijf en andere instanties samen om al deze jongeren te begeleiden naar werk of vervolgopleiding. Maar ook de ouders kunnen een grote steun zijn voor hun kind. Jongeren zijn nog flexibel en kun nen relatief goed van koers veranderen. Als ze bij ons binnenkomen, gaan we dan ook altijd uit van hun sterke kanten. We kijken niet naar wat ze niet kunnen, maar naar wat ze wél kunnen. Want alles watje kan is belangrijk. Het kan zomaar een nieuwe ingang voor een mooie loopbaan zijn.’ Joris (Werkcoach): ‘Alles watje kan is belangrijk.’ 'Steeds meer jongeren krijgen te maken met werkloosheid. Ook de jongeren die straks van school komen. Heel frus trerend, wantje wilt aan de slag en een eigen leven opbouwen. Dan is zo’n valse start geen pretje. HJ. Rijkenhuizen B.V. loon, en grondowriagbwinif

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 23