Hockey clinic bij HCW Jiu Jitsu in de Plataan Polodames liggen uit de beker Floreant-za verliest weer I I I I |l v 3 BOSKOOP I WADDINXVEEN BOSKOOP 1 WADDINXVEEN/BOSKOOP 4 r (Foto sjb) Een van de partijen in de Plataan. Sport dag ook gespeeld. Alle seniorenteams speelden thuis. Drie van de vier teams waaronder Dames I, Heren I en Veteranen A) wonnen hun thuiswed strijd. Vanaf 14.00 uur maakte de DJ de stemming nog meer compleet met zijn aanstekelijke dans muziek. Deze Thé Dansant is inmiddels een terug kerend evenement op de hockeyclub. Ook al voetbalde Floreant-zaterdag tegen PPSC uit Schiedam de hele tweede helft met een man meer, tot resultaat leidde dat niet. De Boskopers moesten teleurgesteld met een 3-1 nederlaag terug naar Boskoop. Floreant begon goed aan de wedstrijd. Door een sterk spelend middenveld met in de achter ste lijn de controlerende verdedigers Roel de Mos en Evert Miltenburg kreeg PPSC nauwe lijks echte kansen. Na een half uur kwam Flore ant op voorsprong. Het was volgens trainer Cees Fransen de mooiste aanval van het sei zoen. Voetballend over meerdere schijven kwam de bal voor de voeten van de mee opge komen Martijn Hoogerbrug. Die zette de bal op maat voor en Bram van der Klaauw rondde de voorzet met een fraaie beweging fantastisch af. Tijd om van de 0-1 voorsprong te genieten kreeg Floreant niet, want binnen zes minuten keken de Boskopers tegen een 2-1 achterstand aan. PPSC kreeg bij de eerste goal hulp van de wat nerveus leidende scheidsrechter die de bal na een correcte sliding van Miltenburg op de stip legde. Doelman Jordi Slappendel raakte de ingeschoten bal nog wel, maar deze verdween toch achter de doellijn. Even later was het weer raak toen Gert-Jan de Groot onder bal door liep en Mentink vanuit de kluts raakschoot (2-1) Een enorme domper voor Floreant. Vlak voor rust werd Bart van Herk als doorgebroken spe ler neergehaald en mocht de linksback van PPSC met rood gaan douchen. In de 2e helft was er door de manmeersituatie een duidelijk veldoverwicht voor Floreant, maar kansen werden er nauwelijks gecreëerd. Aanvallend werden de Boskopers sterker toen Roel de Mos uit de verdediging naar voren werd gestuurd. Het resulteerde meteen in een dot van een kans, maar De Mos schoot tegen de keeper aan en Bram van der Klaauw kon de terugspringen de bal niet onder controle krijgen. Floreant probeerde daarna nog van alles, maar de krach ten vloeiden op het sompige veld uit de benen. Floreant kon geen vuist meer maken. In de counter strafte PPSC een fout van Micha van Dam af, waardoor het tegen de verhouding in 3-1 voor PPSC werd. Teleurstelling alom. Toch zag trainer Fransen na afloop nog wel wat lichtpuntjes. Floreant hield de bal zaterdag op merkelijk goed in de ploeg en de opbouw was ook redelijk goed verzorgd. ning om pionnetjes heen te hockeyen (alsof deze pionnetjes jouw tegenstanders zijn) de leukste oe feningen. „Na afloop gaf ons team als bedankje een kaart met daarop onze teamfoto en namen en daarbij ons ingezamelde geld voor hun actie. Dat we met hen op de foto konden was een leuke af sluiting van de clinic.” Naast de clinic werd er zon- mm fgelopen zondag 11 oktober konden de Jongens- en meisjeselftallen uit de leef- tijdscategorie D (10-12 jaar) een clinic Kvolgen. De clinic werd gegeven door een aantal dames van het MAl-team (17-18 jaar) van hockeyclub Rotterdam. De dames zamelen met het geven van clinics geld in voor een trai ningskamp. Alex, één van de deelnemers aan de clinic: ,We deden verschillende oefeningen met als naam behendigheid, schijn, solo-loop, slag en com bo. Ik vond het leuk en je leert veel vaardighe den.” Julia vond hoog op goal schieten en de oefe- mk fgelopen zaterdag organiseerde Budo- centrum Helmig in De Plataan weer het zogenoemde Groene Hart toernooi jiujitsu. Dit toch wel uitzonderlijke en spectaculaire toernooi werd al vaker gehouden, maar door omstandigheden was 2003 de laatste keer. Dankzij de hulp van een twintigtal Boskoop- se sponsors werd het evenement weer nieuw le ven ingeblazen. Bij Jiu Jitsu wordt gestreden in di verse wedstrijddisciplines. Een enerverend onder deel is de zogenoemde fighting discipline. De deel- Bij HCW vond afgelopen zondag een clinic plaats. De clinic werd gegeven door een aantal dames van het MAl-team (17-18 jaar) van hockeyclub Rot terdam. (Foto: PR) nemers strijden dan eerst tegen elkaar in een staand gedeelte, waarbij er punten gescoord kun nen worden door trappen en stoten. Daarna is er een judo-deel waarbij punten gescoord worden met worpen, klemmen, verwurgingen en houd grepen. De jonge leden van Budocentrum Helmig waren afgelopen zaterdag goed in vorm. Ace van der Vlugt en Mark van Leeuwen behaalden zelfs een eerste plaats. Een tweede plek was er voor Wouter Noest, Tommy Goudriaan en Niels van Rietschoten. Roy Stolwijk, zaterdag niet echt in vorm, behaalde derde plek op het podium. Ssü- S D minuten te gaan kon SG De Gouwe-AZC de stand nog terug brengen naar 8-12. Het houtwerk bleek in de laatste fase van de wedstrijd voor de dames van SG De Gouwe-AZC een probleem en zo kon ZPB H&L Productions verder uitlopen naar een 8-14 overwinning. Doelpunten voor SG De Gouwe-AZC: Karen Weerd 5, Suzan Kaynar 2 en Marion van Hooft 1. Zaterdag 17 oktober speelt dames 1 hun eerste competitie wedstrijd uit bij Haegheborgh HZ Zian in het Zuiderparkbad in Den Haag. Aanvang 21.00 uur. Heren 1 deed het niet veel beter in de zaterdag ge speelde thuiswedstrijd tegen Sassenheim 1. Net als een week eerder startte De Gouwe wat zak en de bezoekers kwamen geen moment in gevaar. In de tweede periode begon De Gouwe warm te draaien, kwam al snel op gelijke hoogte en liep vervolgens uit. Maar Sassenheim wst ook uit een manmeer te scoren en De Gouwe verzuimde een tandje bij te schakelen. Sassenheim liep uit naar 2- 5. De derde periode begin goed voor de thuisclub maar Sassenheim was toch sterker. Dat bleek op nieuw in de vierde periode. De Gouwe ging in de slotfase vooral slordig om met de kansen, met na me de overtalsituaties werden niet benut. Periodestanden: 0-2, 2-3, 3-2, 2-1, Doelpunten: Alexander Schot 3, Bas Pronk 2, Myk Middendorp en Patrick Witjes 1 m m et eerste damesteam van (S)tart (G)em- ecnschap De Gouwe-AZC speelde zon- dag hun eerste officiële wedstrijd. Deze I start gemeenschap is tot stand geko men door het samengaan van alle dames en meis jesteams van Zwem- Poluclub De Gouwe uit Waddinxveen en Electrolux AZC uit Alphen a.d. Rijn. In deze eerste wedstrijd (voor de beker) kwa men de speelsters van ZPB H&L Productions 1 uit Barendrecht op bezoek in zwembad de Hoorn in Alphen. De thuisclub opende in de eerste periode de score opende. Maar De Gouwe wist de gelijk maker te scoren. Alphen liep daarna weer uit en won de eerste periode met 3-4. Het was de opmaat voor het verdere verloop. De tweede periode was voor SG De Gouwe-AZC één om snel te vergeten: deze ging met 3-8 naar de thuisploeg. De Waddinxveense speelsters hervonden zich weer in de derde periode en kon zo de zwakke tweede periode enigszins goed gemaakt worden. ZPB H&L Productions scoorde in deze periode slechts één maal, terwijl de dames van SG De Gouwe-AZC de bal vier keer in het net wisten te krijgen, 7-9. Het was ZPH H&L Productions, die in de laatste periode als beste ploeg boven kwam drijven en uit liepen naar 7-12. Met nog een paar WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN q -i Woensdag 14 oktober 2009 j I z.

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 31