Dierendal viert 10-jarig bestaan J wewa ongerust over toekomst Aldus Olieman F-woord Colofon Champ de Pavot geopend 'Beste buur 2009' WADDINXVEEN Wanneer neemt u de stap voor WADDINXVEEN Lieftink WADDINXVEEN I I Door Désirée Oudshoom I SCHÜCD Ramen Deuren Schuifpuien Weekblad voor Waddinxveen is een onafhanke lijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exempla ren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbla den Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196, 2740 AD Waddinxveen een week of twee uitkomen.” De openingstijden van Dierendal zijn: maandag tot en met zaterdag van 7.30 tot 16.30 uur en zon dag vanl2.00 tot 16.00 uur. Redactie Saida Erahoutan, Carina Bergman Telefoon 0.182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen@ rngnieuwsbladen.nl Kopij kan töt maandag 16.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626 Fax 0182-631088 E-mailadvertentieverkoop@rngnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. Produktieweg 17» Alphen a/d Rijn T 0172 46 96 70 www.lieftink.nl e kunt er natuurlijk hard.om lachen maar feitelijk zei Alhaft vorige week woensdag niet zoveel anders dan burgemeester Cremer-s en mevrouw Van Went. Alle drie signaleren zij dat een fusie met Gouda steeds waarschijnlijker lijkt i te worden. Het CDA denkt dat er nog ja of nee gezegd kan worden. Maar dat is dan hoogstens: nee tegen een fusie op dit mo- ment en ja tegen een niet-vrijblijvende sa- menwerking voor eventjes. Het is opvallend hoe binnen één raadsperio- de de bordjes verhangen worden. Zo had burgemeester Roijers in het begin nog grote moeite om de raadsleden zover te krijgen dat zij überhaupt wilden nadenken over een eventuele gemeentelijke herindeling. Ter wijl Boskoop al lange tijd aan de deur stond te kloppen met een huwelijksaanzoek. Overigens stelde de PCW vorige week dat als Boskoop nog mee wilde doen, ze moes ten opschieten en daar zouden zij volgens fractievoorzitter Bax niet zo sterk in zijn. Maar dit terzijde. Vervolgens kwam Waddinxveen met een onmogelijk balboekje. Achteraf bezien mis schien ook wel bedoeld om buiten het re gionale trouwboekje te blijven en om ‘Lek ker single’ te zijn. Jammer dat ze er in Den Haag niet in trapten. Met de komst van Cremers valt op hoe vaak het F-woord in eens valt. Geen haan die er naar kraait. Be halve de fractie Alhaft, maar die wordt niet zo 'serieus gënbmen. De PvdA en de PCW lopen ondertussen voorop in het harmonie-orkest van de pro vinciale fusiedruk. Van de PvdA is dat nog te begrijpen; zij vinden in Gouda een grote zusterfractie en zullen vast wel eens verlek kerd denken aan het aantal zetels dat zij in de fusiegemeente zullen behalen. Van de PCW is het waf onbegri jpelijker - Gouda heeft maar een klein CU/SGP-clubje dus hun zetelmeerderheid kunnen ze wel verge- ten na een eventuele fusie. Of het moet het aloude reformatorische beginsel zijn dat de overheid geëerd moet worden. Of het nou het koningshuis is,met hun geloof op wie- letjes, of commissaris Franssen die toch ook niet echt het lichtend voorbeeld zal zijn voor de SGP. Het zal mij overigens benieuwen welke par- tij het straks aandurft om een fusie met Gouda als verkiezingsitem te hanteren. jgr inderboerderij Dierendal vierde afgelo- pen zaterdag haar tienjarig bestaan. On- HWk danks de vele regenbuien was de op- I «Rk komst groot. Voor alle bezoekers stond er een kopje koffie klaar met een stukje taart. Alle vrijwilligers waren uitgenodigd. Zo ook Merijn en Winfred die vanuit Klassewerk van Ipse de Brug gen één middag per week op Dierendal werken. Aan hen zelfs de eer om burgemeester Cremers een rondleiding te geven. Heel veel bekijks trok Salvatore’s papegaaienshow. Zes handtam gedres seerde papegaaien lieten aan het publiek hun kun sten zien. In de ochtend werd er door Cor Kan- ters, wiens echtgenote zitting heeft in het bestuur van Dierendal, een cheque ter waarde van 1160 euro aangeboden. Burgemeester Cremers: ,Je wordt hier bij Dierendal getroffen door de fijne ontspannen sfeer. De ligging is prachtig en ieder een heeft het volste vertrouwen in de toekomst. Er is veel enthousiasme onder de vrijwilligers. Dit blijkt bijvoorbeeld al uit de fantastische rondlei- ding die Merijn en Winfred hebben gegeven." Voor de bezoekers van de kinderboerderij is het interessant om te weten dat binnenkort de eieren van de zwarte zwanen zullen uitkomen. Cor Kan- ters vertelt: „Zwarte zwanen komen oorspronke- lijk uit Australië. Aangezien het daar nu lente is, is het logisch dat de zwarte zwanen in ons land in de herfst paren. We verwachten dat de eieren over der voorzieningen of hogere lokale heffingen. „We zijn niet rijk en kunnen weinig opvangen. Nu kunnen we nog iets doen, nu kunnen we zor gen voor een zachte landing in plaats van een crash en rigoureus snijden." Peters hoopt niet dat het huidige college de pro blemen over de verkiezingen heen wil tillen en zo het probleem neerlegt bij het nieuwe college. Weerbaar Waddinxveen zegt zelf niet bang te zijn voor de verkiezingen en de kiezers een eerlijk beeld te willen geven. Zo wil de partij dat het zwembad niet meer dan 400.000 per jaar kost, er gekeken wordt naar een zo efficiënt mogelijk sportaccommodatiebeleid, dat overtollig geld van Cyclus teruggaat naar de inwoners, er scherp wordt aanbesteed door de gemeente en alle bezit tingen van de gemeente helder in beeld worden gebracht zodat duidelijk wordt hoeveel popes er zijn en er maatregelen genomen kunnen worden. „Een realistische begroting zonder ‘lucht’ levert geld op dat in ieder geval niet bij de bevolking hoeft te worden opgehaald." Liever heeft de partij echter dat het college nu met een pakket van ingrijpende maatregelen en bezui nigingen komt om Waddinxveen leefbaar te hou den. „Het had er al moeten zijn, dus ruim een half jaar wachten is een halfjaar te lang en te laat. We- Wa maakt zich ernstig zorgen, dat dit college weer zal vervallen in pappen en nathouden." no- f Vorige week woensdagavond heeft wethouder Gerts - in de stromende regen - de Jeu de Boules- baan aan het Papaverveld officieel geopend. Daarbij werd ook de naam van deze recreatieve baan onthuld: Champ de Pavot, een vrije vertaling van de straatnaam. De Jeu de Boulesbaan is door om wonenden zelf aangelegd en bekostigd door de gemeente en het Wijkplatform. Foto: Riekelt Bezemer. ramenfabriek Gevels Serres Vouwwanden Ondanks de vele regenbuien was de opkomst tijdens het jubileumfeest van Dierendal groot. Voor deze kleine Waddinxvener dé gelegenheid om nog eens bezoekje te brengen aan de dieren die op Dierendal wonen. Foto: Riekelt Bezemer e fractie van Weerbaar Waddinxveen maakt zich ernstige zorgen over de fi- nanciële toekomst van Waddinxveen. ■1^ Het Rijk wil minstens drie miljard be- sparen op de uitkering die zij aan gemeenten geeft. „Onze gemeente is geen eiland en dat bete- kent miljoenen aan inkomsten minder", zegt frac- tievoorzitter Peters. Daarom stelde hij vragen aan het college en de antwoorden vindt hij alarme rend. „Dit college, bij monde van de heer Lont, heeft letterlijk geantwoord dat er geen rekening is ge houden met de toekomstige bezuinigingen! Men rekent op basis van cijfers uit het verleden en doet net alsof er niets aan de hand is. Overal in de me- dia zijn geluiden te horen en te lezen dat gemeen- ten rekening moeten houden met -een geldkraan die dicht gaat, maar ons college kijkt niet naar de toekomst", aldus Peters. Volgens WeWa betekent dit dat het college on- voldoende inspeelt op de toekomst en dat daar- door de kans bestaat dat de gemeente in grote fi- nanciële nood komt. Uiteindelijk komt de reke- ning bij de inwoners terecht in de vorm van min- De Stichting Huurdersbelangenorganisatie Waddinxveen/Zevenhuizen-Moerkapelle i (HWZM) houdt in november de verkiezing 'Beste Buur 2009'. Huurders in een woning van Woonpartners Midden-Holland in Waddinxveen, Zevenhui- i zen/Moerkapelle, kunnen genomineerd wor- den voor deze verkiezing. Het gaat om mensen die zich inzetten voor bu- i renhulp, van boodschappen doen tot zieken- verzorging. Hebt u buren die onbetaald werk voor u doen - omdat u er zelf niet meer toe in staat bent, of kent u zulke buren - aarzel dan WEEKBLAD VOOR WADDINWEEN I q Woensdag 14 oktober 2009 I j niet en geef voor 1 november naam en adres door op Wingerd 12a, 2742 SK Waddinxveen of via e-mail: secretariaat@hwzm.nl, met een korte omschrijving van de burenhulp. i Alle genomineerden zullen op zaterdag 14 vember feestelijk worden onthaald en de jury zal bekend maken wie als ‘Beste buur 2009’ in het zonnetje zal worden gezet.

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 3