I Herdenking op het Stationsplein Kids-challenge voor KiKa I I SNOOT! lustrum Seniorenreis Ingezonden bericht Bedenk naam snelfietsroutes iS Vele honderden Waddinxveners zijn ook dit jaar weer samengekomen bij het oorlogsmonument op de avond van 4 mei. Samenwerking W REGIO WADDINXVEEN ZEVENHUIZEN Bestaat Vonk nog in 2012? .@7 J r De snelfietsroutes O WADDINXVEEN Door Fred Spoor mee de hoogste prijs betalend ten verwijderd en komt er nieuwe verlichting langs de route. De werkzaamheden aan route A starten dit na jaar. Voor route B is dat nog niet bekend. Om de snelfietspaden te re aliseren, werkt de provincie nauw samen met het Stads gewest Haaglanden, de ge meenten Den Haag, Leids- chendam-Voorburg, Voor schoten, Leiden, Katwijk en Wassenaar en Rijkswaters taat. De Fietsersbond en de ANWB hebben een advise rende rol. Het project wordt gefinancierd door de provin cie Zuid-Holland, het Stads gewest Haaglanden en het Ministerie van Verkeer en Waterstaat. Meer informatie over de sn elfietsroutes leest u op www.zuid-holland.nl/ snel- fietsroutesdenhaagleiden. ''r. zF**^*^^ De provincie Zuid-Holland knapt in 2010 samen met een aantal partners twee bestaan de fietspaden tussen Den Haag en Leiden flink op. Het resultaat is twee comfortabe le snelfietsroutes. Om voor deze twee snelfiets routes namen te vinden, or ganiseren de Provincie een prijsvraag. Deelnemers ma ken kans op een fiets ter waarde van 700,- Via de website www.zuid- holland.nl/ fietsprijsvraag kunnen geïnteresseerden suggesties voor namen indie nen. Dat kan tot 30 mei 2010. Half juni maakt de pro vincie de twee winnaars be kend. Zij ontvangen ieder een fiets naar keuze ter waar de van 700,-te besteden bij één van de geselecteerde fietshandelaren in de ge meenten Wassenaar, Kat wijk, Leiden, Den Haag, Voorschoten of Leidschen- dam-Voorburg. Op 2 juni vindt voor de 78e keer de Waddinxveense Se niorenreis plaats. Rond half negen vertrekken we met ongeveer 250 Waddinx veense senioren vanaf de Kerkweg met vijf bussen richting Zwijndrecht waar we in Hotel ARA de koffie met gebak gebruiken, van daar gaan we via Dordrecht de Hoekse Waard in langs Strijen naar Overflakkee naar Schouwen Duiveland naar Ouwerkerk waar het Watersnoodmuseum is. Hier gebruiken we de lunch en een bezichtiging van het Dit jaar is het eerste lustrum voor SNOOT! en dit vieren we bij SNOOT! thuis in zijn creatie ve kelder. In deze verzamel plaats van SNOOT!ge spullen die in voorgaande shows zijn ge bruikt, wordt op 29 mei een af wisselende show gegeven van artiesten uit Zevenhuizen en omstreken. De SNOOT! audities, gehouden in theater Swanla op 14 en 15 april, brachten verrassend talent uit Gouda, Waddinxveen, Bo skoop, Moordrecht, Nieuwer- kerk en Zevenhuizen. De bandjes, zangeressen, muzi kanten en artiesten die door de SNOOT! audities zijn gekomen hebben ieder 10 minuten de tijd om het publiek te laten zien wat ze kunnen. De SNOOT! thuisband zorgt voor muziek en begeleidt de ar tiesten tijdens hun optreden. Kaarten voor het eerste lustrum van SNOOT! in theater Swanla op 29 mei zijn verkrijgbaar bij reisbureau de Zwaluw. museum. Vervolgens maken we met de bussen een rond- tour door Zeeland via de Zee- landbrug de Oosterschelde over Noord Beveland de Oos terschelde kering langs Neetje Jans naar Burgh Haamstede naar de Brouwersdam naar Ouddorp en dan Stellendam waar we dineren in Restaurant Expo Haringvliet met een op treden van Duo Water Wind. Om 19.30 vertrekken met de bussen richting Wad dinxveen waar we om 20.30 aankomen. sneuvelde in de meidagen van 1940. Bij Klaas de Rooy, die als dwangarbeider naar Duitsland afgevoerd werd, en sneuvelde bij een Engels bombardement in Darmstadt, twee maanden voor het einde van de oorlog. Bij Hendrika van der Kroef, slacht offer van een Duits bombarde ment in de meidagen van 1940. Bij Albert Michaelis, die als twaalfjarige jongen omkwam in de hel van Auschwitz, alleen omdat hij joods was. En bij Toon Pille, opgepakt als verzets strijder en geëxecuteerd in Wad dinxveen.. En natuurlijk alle an deren." Op verzoek van de burgemees ter weiden daarna de fakkels ontstoken aan weerszijden van het monument. Met het geza menlijk zingen van het Wilhel mus, muzikaal begeleid door Concordia eindigde een waardi ge bijeenkomst, die verheugend veel jongeren onder de bezoe kers van de herdenking mocht tellen. WADDINXVEEN - Vrijdagavond vind in Gouwebad De Sniep de Kids-challenge plaats. Kinderen en jongeren konden tegen betaling van 5 euro inschrijfgeld een uur lang gesponsord baantjes zwemmen. De opbrengt van deze avond is bestemd voor KiKa. Foto: Riekelt Bezemer. Dat is de vraag die het be stuur moet beantwoorden. Het vorige gemeentebestuur heeft besloten dat vanaf 2012 geen subsidie meer wordt verstrekt voor cultuureduca tie. Het gaat dan om een be drag van om en nabij 245.00 per jaar. Zonder die subsidie zou Vonk voortaan muzieklessen en lessen beel dend (tekenen en schilderen, fotografie etc.) tegen kost prijs moeten aanbieden. Dat zijn prijzen die dan ongeveer twee (beeldend) tot drie keer (muziek) zo hoog moeten liggen dan nu het geval is. De lesgelden van Vonk zijn nu vergelijkbaar met die uit de regio. Omdat dit soort les sen in de regio (en in de rest van Nederland) wel gesubsi dieerd worden, gaat het be stuur er van uit dat straks nog maar weinig mensen les sen in Waddinxveen willen volgen. De cultuureducatie- tak van Vonk zal dan ophou den te bestaan. Het beeld lijkt dus helder maar niets is minder waar. Het gemeente bestuur heeft ook bij meerdere gelegenhe den kenbaar gemaakt dat het Vonk niet wil ‘laten vallen’. Hoe dat te rijmen is met een subsidiestop voor cultuure ducatie, is het bestuur niet duidelijk geworden. Wel dui delijk is dat het probleem niet is op te lossen met een verbetering van de bedrijfs voering, zoals wel wordt ge suggereerd. De organisatie en bedrijfsvoering van de Stichting zijn goed op orde, de overhead is klein. Daarom is op 23 maart aan de collegehandelaars inmid dels wethouders, van PCW, WD en CDA, met een af schrift aan de andere partij en, voorgelegd dat uiterlijk 18 mei duidelijk moet zijn wat het nieuwe gemeente bestuur met Vonk voor heeft. Het bestuur kan na melijk niet veel langer meer wachten met besluitvor ming over de toekomst van Vonk. Uit oogpunt van een fatsoenlijk en behoorlijk be stuursbeleid dienen wij on ze medewerkers, vrijwilli gers en een groot aantal be trokken instellingen, die af hankelijk zijn van de cultu rele infrastructuur die Vonk biedt, tijdig op de hoogte te stellen. Ook heeft het be stuur de verantwoordelijk heid voor 23 medewerkers die in dienst zijn en dus mo gelijk werkloos zullen wor den. Op de brief van 23 maart is nog niet inhoudelijk gere ageerd. Het bestuur hoopt uiteraard dat het nieuwe ge meentebestuur zal beseffen dat Waddinxveen zonder cultuureducatie een stuk ar mer zal zijn dan die 245.000. Wij roepen alle Waddinxve ners dan ook op Stichting Vonk te steunen. Wilt u reageren’ Stuur uw mail of bericht naar info@stichtingvonk.nl of Postbus 399 2740 AJ Wad dinxveen Het bestuur van Stichting Vonk - J* - 4 r- De eerste foute (route A) loopt parallel aan de spoor lijn tussen Den Haag en Lei den door de gemeenten Leidschendam-Voorburg en Voorschoten. De tweede route (route B) loopt parallel aan de N 44 van Den Haag via Wassenaar en Katwijk naar Leiden. De routes worden verbreed naar 3,5 meter, zodat fiets- verkeer in twee richtingen mogelijk is. Op sommige de len worden onnodige boch- Grand Prixvan Zevenhuizen ZEVENHUIZEN Op Hemelvaartsdag wordt er weer gecrossed op de Bierhoogt- weg in Zevenhuizen. Het start schot wordt rond 11.45 uur door de burgemeester gegeven. Dit jaar is de speciale ronde een race met alleen vrouwen in de wagens. Aan de start komen verder de volgende klasse: Jeugd - EZHA- CO 1600, EZHACO 2000, ke vers, Toerwagens, regio klasse en de koningsklasse de stockcar formule 1. De stockcar Formule 1 klasse is het klapstuk van de Grand Prix van Zevenhuizen met enkele lo kale top coureurs. Zware tegen stand zullen zij krijgen van de topcoureurs uit Groningen en Noord Holland. Inmiddels is de stockcar klasse vol. Ook de regio klasse is al vol. Naast de regio klasse met stan daard auto’s staat ook een Ro deo V6- V8 klasse dit jaar aan de start van de GP van Zeven huizen. Grote logge Amerika nen, Jaguars en Mercedessen ko men in deze klasse aan de start. Door de veranderde verkeerssi tuatie is de toegang naar het ter rein ook anders dan vorig jaar, maar dit staat duidelijk aangege ven met borden. De organisatie verzoekt cou reurs en publiek om de aanwij zingen van de verkeersregelaars op te volgen, zodat we met el kaar een super mooie dag kun nen beleven. Fietsers, brommers, scooters en motors parkeren GRATIS op het parkeerterrein, voor auto’s moet 2 euro worden betaald. Verdere informatie en de lijst met deelnemers vindt u op www.autocross7huizen.nl I.u lm». ii ui De herdenking bij het oorlogsmonument werd bijgewoond door vele Waddinxveners waaronder j veel jongeren. Foto: Riekelt Bezemer. Pander en Anne Koolhaas. Hanna’s keuze was het gedicht van de 18-jarige Manon Slob ‘Steeds opnieuw’ die daarmee de finale van ‘Dichter bij 4 mei’ heeft gewonnen. Na het trom petsignaal volgden de twee mi nuten stilte, die duidelijk werden gerespecteerd door alle aanwezi gen. Slechts een vogel, ergens hoog in een boom liet zich ho ren, als een symbool van ver worven vrijheid. Nadat burgemeester Cremers de eerste krans bij het monument had gelegd volgden een tiental andere instanties, stichtingen en verenigingen, waarna ook het publiek de gelegenheid werd ge boden bloemen te leggen aan de voet van het monument. In een korte toespraak onder streepte de burgemeester het be lang van leven in vrijheid. Van daag staan we stil bij de bijna veertig Waddinxveners die in de Tweede Wereldoorlog hun le ven verloren. Bij Comelis Both, bijvoorbeeld, die als militair WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I -j -« Dinsdag 11 mei 2010 I .1 J. logsmonument geadopteerd. Voorafgaande aan de twee mi- nuten stilte droegen brugklas- leerlingen van het Coenecoop- college een drietal korte gedich- ten voor. Achtereenvolgens wa- ren dat Hanna Aslam, Sascha kb /sa orige week dinsdag K vond de bijeenkomst ■V plaats, ter herdenking van alle inwoners, zo wel burgers als militairen, die door oorlogsgeweld om het leven kwa- men tijdens de Tweede Wereld- oorlog en de jaren daarna. Daar- mee de hoogste prijs betalend voor de vrijheid die ons al zoveel jaren ten deel valt. Het werd een sobere maar indruk- wekkende bijeenkomst, muzikaal begeleid door het harmonieorkest Concordia. Het programma werd gepresen teerd door Ton Glasbeek, docent van het Coenecoopcollege. Zoals bekend heeft de school het oor-

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 11