Voorjaarsactie I I L b Controle en professionele reiniging van uw kunstgebit* H Gratis controle en professionele reiniging van uw kunstgebit, klaar terwijl u wacht. U hoeft dus niet zonder tanden te lopen! i- Dit geldt ook voor kleine reparaties aan uw kunstgebit. Om lange wachttijden te voorkomen verzoeken wij u een afspraak te maken. Bel 0182 - 555 010 r Lekkenburg 2-01 2804 XC Gouda T 0182-555 010 Waterkwaliteit Met het vormgeven van de Greenport regio Boskoop worden komende tijd besluiten genomen die bepalend zijn voor de ontwikkeling van het gebied dat, behalve Boskoop, ook delen van Rijnwoude, Waddinxveen en Reeuwijk beslaat. J (ter waarde van 35,00) REGIO .+4- - Door Cees Bakker 4 it •Geldig in de maanden april en mei 2010 I M T O L O G NDHEELKUNDE smileclinic Voorbeelden van schaalvergroting in de boomkwekerij zijn onder mee te zien in een nieuw ont wikkeld gebied in de polder Middelburg. Foto:Cicero. de sierteeltcontour, verbete ring van de ontsluiting (we gen), waterkwaliteit (en kwan titeit) zijn de belangrijkste ele menten. Wat betreft die con tour wordt gedacht aan het bieden van nieuwe mogelijk heden voor bedrijven in de polder Bloemendaal, in polder De Wijk (Reeuwijk) of op het nieuwe PCT-terrein (Hazers- woude). Verspreid liggende bedrijven buiten het gebied zouden verplaatst kunnen worden zodat een concentratie ontstaat. Op het gebied van water zijn ook de nodige problemen op te lossen. Het waterpeil is in die twee moet er nog komen. Daarmee houdt het niet op. Een nieuwe rondweg, ten wes ten van het Noordeinde, is hard nodig. De verkeersaders in het gebied slibben steeds meer dicht en een westelijke rondweg kan de kernen van Waddinxveen en Boskoop ont lasten. Daaraan kan ook een nieuwe brug over de Gouwe (liever nog een aquaduct) in belangrijke mate bijdragen. In het centrum van Hazerswou- de-dorp moet ook een knel punt worden opgelost. Overi gens verwacht men een nega tief effect van de nieuwe over- slagterminal die nu bij Alphen aan den Rijn wordt gereali seerd. Deze terminal zal de hoeveelheid scheepvaartver keer doen toenemen met ge volgen voor het aantal (hef)brugopeningen. Bedrijfsvergroting en moderni sering zijn een deel van het verhaal. Oude sierteeltgebie- den met kleine bedrijfjes die nen anders te worden inge richt. Grote en moderne be drijven met meer mechanisatie hebben de toekomst. Gewe zen wordt ook op de mogelijk heden van dubbel grondge bruik: het telen in twee lagen onder glas. Richting geven aan Greenport oor de gemeenten r> Boskoop, Rijnwou- de. Waddinxveen BB^^ en Reeuwijk wordt nauw samengewerkt waar het gaat om een intergemeentelij ke structuurvisie voor de Gr eenport regio Boskoop. In al deze gemeenten ligt op dit moment een ontwerp ter inza ge en inspraak is ntogelijk tot en met 28 mei. “Een goed ontwikkelde Green port biedt grote kansen voor economie, ruimte, duurzaam heid en beleving. Maar daar voor is wel'nodig dat er geld wordt geïnvesteerd en dat de overheid de regie in handen neemt”, aldus de inleiding van de nota. De ontwerp-struc- tuurvisie is een regionale uit werking van de Visie 2040 van de gezamenlijke Greenports in Nederland. Doel daarvan is de tuinbouwsector in Nederland een belangrijke impuls te ge- ven. Met het bundelen en con centreren van sierteeltbedrij ven in de regio Boskoop wordt gelijkertijd bijgedragen aan versterking van de Groene Hart-kwaliteit. Vergroting en aanpassing van Op het gebied van ontsluiting is en word al het nodige ge daan. In Boskoop-Oost is een deel van de nieuwe route al gerealiseerd met een aanslui ting naar de N207. Alleen de tweede aansluiting op de N207 en een verbindingsweg tussen dit laaggelegen gebied weinig flexibel. Ophogen van de per celen vraagt voortdurend aan dacht. Voor een deel bevinden de sierteeltbedrijven zich bin nen een gebied dat ooit is drooggelegd. Hier komt veel zout kwelwater voor en dat is niet bruikbaar voor de kweke rijen. Er zijn maatregelen no dig om in de behoefte aan, en opslag van, goed water te voorzien. Er moet ruimte zijn om water te bufferen en tege lijkertijd zal er gewerkt moe ten worden aan vermindering van «missie: de uitstroom van bestrijdingsmiddelen naar op- pervlaktewater. Dat kan door gebruik te maken van gesloten systemen. Aandacht ook voor duurzaam heid. Bepleit wordt een mini maal gebruik van natuurlijke hulpbronnen en het beperken van de gevolgen voor land- schap en milieu. Door concen tratie van (moderne) bedrijven en regeling van het waterge bruik kan veel bereikt worden. Opgemerkt word overigens dat al die geteelde planten en heesters ook een positief effect hebben op de vermindering va CO2 en de opvang van fijn- stof. Naast de structuurvisie, die nu ter inzage ligt, is er ook een PlanMER (MER: milieu effect rapportage) waarin de effecten en gevolgen voor natuur en milieu zijn weergegeven. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I -Sr- Dinsdag 11 mei 2010 I V EEN

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 25