Vierde editie van Een nieuw plafond in 1 dag! I I I I sport Dames 1 SG Gouwe-AZC blijft hoofdklasser Flynth Run 4 Ladies l 241 i PlflMECCT N4 146 i i Punten voor atleten AV’47 WADDINXVEEN oor de dames van SG Gouwe-AZC stond af gelopen weekend 'de best of three' confron- <sas/cs BOSKOOP Be Fair 9 kampioen WADDINXVEEN Korbis pakt winst WADDINXVEEN BOSKOOP De vierde editie van de Flynth Run 4 Ladies vindt plaats op zondag 30 mei. Meer dan dertig dames hebben een speciale loopcursus gevolgd. Clubrecords SC Antilope WADDINXVEEN d 3 i De Flynth Run 4 Ladies vindt plaats op zondag 30 mei. Foto: PR eerste periode gelijk. In de twee- de edities hadden we al enkele honderden dames aan de start staan en gelet op het aantal voorinschrijvingen belooft het dit jaar een topevenement te worden. We hebben een mooie locatie met goede voor zieningen. Het zal ongetwijfeld geconfronteerd met vijf uitslui tingen, waarvan Haegheborgh HZ Zian maar één keer wist te profiteren. Door twee doelpun ten, één vanuit een strafworp, van Marjolein Russchenberg en twee doeltreffende acties van Marion van Hooft was het sco rende deel dik in orde. Verdedi gend was de thuisploeg echter kwetsbaar voor schoten van af ploegen de rust in met een 6-5 voorsprong voor SG De Gouwe- AZC. In de derde periode was de verdediging béter op orde en kon SG De Gouwe-AZC vlot uitlo pen door twee doelpunten uit overtalsituaties. Daarna volgde een curieuze fase, waarin een doelpunt uit een manmeer, ges coord door Mirjam Pet, werd af gekeurd vanwege een poging tot blokken met twee handen. De toegekende strafworp werd ver volgens wel verzilverd door Ka ren Weerd. Hierdoor begon de laatste periode met een 9-5 voor sprong voor de Waddinxveen/ Alphen startgemeenschap. Via doelpunten van Marion van Hooft en Karen Weerd leek de thuisploeg zich bij een stand van 11-6 te verzekeren van de zege. Daar dacht Haegheborgh HZ Zian anders over. Onder andere door driemaal te profiteren van een overtal brachten zij de span ning terug in de wedstrijd 11-10. Een door Lotte Huisman fraai af geronde strafworp en een doel punt van Karen Weerd brachten SG De Gouwe-AZC echter in veilige haven. In de tweede wedstrijd was het strijdtoneel vrijdagavond het nieuwe Sterrenbad in Wasse naar. Verdedigend werden er geen eenvoudige schoten meer toegestaan. De schoten die Zian nog wel kon afvuren, waren veelal een prooi voor de goed keepende Astrid Hijink. Karen Weerd en Suzan Kaynar brach ten de bezoekers op 0-2, voordat Haegheborgh HZ Zian wat te rug kon doen. Het laatste woord was voor de opnieuw opvallend Negen AV’47 atleten - onder begeleiding van Ton Groe nendijk - reisden afgelopen zondag af naar Zeist om punten binnen te halen voor hun atletiekvereniging. Per onderdeel mochten meerde re atleten per vereniging meedoen, maar de punten tellen alleen voor de beste prestatie per vereniging. De atleten mochten maar aan twee onderdelen deelnemen. Voor Ton Groenendijk de taak om de atleten zo tactvol mogelijk in te zetten om het maximale eruit te halen. De heren deden het niet slecht, bijna alle atleten behaalden punten op hun onderdelen. Jeffrey Rodenburg kijkt te vreden terug, hij wist dat hij geen goede tijd zou neerzet ten op de 1.500 meter en liet Bart de Jong de punten bin nenhalen. Met polsstokhoogspringen evenaarde Jeffrey zijn per soonlijk record met 3.20 me ter. Berend Koele verbeterde het clubrecord op de 200 me ter met een tijd van 24.05 se conden. Joost van Gemeren kon ook tevreden naar huis met een persoonlijk record met discuswerpen, zijn dis cus kwam 32 meter ver. Jus tin Cok liep de 100 meter in 12.01 seconden en dit leverde hem ook een persoonlijk re cord op. Rutger Verbeij zette een goede 400 meter neer in een tijd van 55.16 seconden. Rina Groenendijk nam ver springen en de hink stap sprong voor haar rekening. De heren staan nu op een zesde plaats en de vrouwen op een achtste plek. Er zijn nog twee wedstrijden te gaan. Voor Be Fair 9 brak afgelo pen zaterdag de belangrijkste dag uit de competitie aan, want het team kon kam pioen worden. Daarnaast kon de ploeg het honderdste doelpunt maken. Er moest nog één horde worden geno men: RVVH uit Ridderkerk. Alle middelen werden inge zet om het seizoen een gou den glans te geven. De hon derdste goal zat er al vrij snel in. Na 12 minuten schoot Sveh de bal vanuit een re bound van Michael Janzen knap binnen. Deze goal werd groots gevierd door goalie Piet, die met zijn vlag een ereronde maakte over het veld. De 101ste goal werd na een minuut of 20 spelen gescoord en ook nog voor rust konden ze de 102 maken. In de tweedee helft mocht het publiek de billen nog even op elkaar knijpen toen de Ridderkerkers 3-1 maakten. Kort hierna maakte de vertrekkende Ronald een eind aan de illusies van RVVH. Een voorzet van Ro bert werd bij de tweede paal ingekopt door de kersverse vader. De eindstand was 6-1 en het kampioenschap was daarmee een feit. De schaal werd door oud-voorzitter Hubert Poot uitgereikt aan aanvoerder Ronald. Hij prees de trefzekere voorhoede, het creatieve middenveld, de so lide verdediging en betrouw bare sluitpost. Zonder hak- en breekwerk terwijl de meubels blijven staan! Verlichting naar wens! Plafonds geschikt voor iedere ruimte. PLAFONDS Showroom Bloemendaalseweg 2 te Waddinxveen Tel. 0182 -391 135 Fax. 0182 - 395 470 www.plameco.nl goed spelende Esme Spoor, 1-3. In de tweede periode zorgden Esme Spoor, Sandra Bercken- kamp en tweemaal Karen Weerd ervoor dat gerust werd met 3-7. In de derde periode bleek Haegheborgh HZ Zian niet meer zo scherp als voor heen. SG De Gouwe-AZC kon simpel de voorsprong uitbou wen. In de laatste periode kon den de bezoekers zich beperken tot het handhaven van dé voor sprong. Haegheborgh HZ Zian kwam nog wel driemaal tot sco ren uit de vijf toegekende man meers, maar dankzij doelpunten van Karin Weerd en Suzan Kay nar kwam de zege niet meer in gevaar. Met een eindstand van 6-11 in de wedstrijd en een 2-0 in 'de best of three' is een goed seizoen in stijl afgesloten. Korbis 1 kon afgelopen zater dag met de volle winst huis waarts keren. In een af en toe wat moeizame wedstrijd werd SDO 1 met 12-5 versla gen. Korbis 2 moest echter met lege handen naar huis, zij verloren met 11-7 van VEO 3. Korbis 1 mocht deze druileri ge zaterdag aantreden tegen de nummer laatst van de poule. Vooraf wist de ploeg dat niet te gemakkelijk over deze wedstrijd mocht wor den gedacht, de eerste wed strijd tegen SDO werd name lijk maar nipt gewonnen. Maar Korbis nam na het be- ginsignaal van de scheidst- rechter meteen het voor touw en probeerde de ploeg snel een groot gat te slaan. Dit ging echter niet heel soe pel, net als de vorige wed strijd tegen SDO. Toch bleef Korbis constant minimaal twee punten voor staan, de rust werd ingegaan met een 6-4 voorsprong. De tweede helft lukte het de ploeg van coach Ron Dissel om SDO aanvallend helemaal op te sluiten. Dit blijkt wel uit het feit dat SDO na rust nog maar één keer wist te scoren. Korbis zette haar aanvallen door en alhoewel de afron ding wat moeizaam ging, werd de wedstrijd toch afge sloten met een 12-5 overwin ning. n voorbereiding op de I Flynth Run 4 Ladies heeft I atletiekvereniging AV’47 I uit Boskoop een speciale loopcursus gehouden met als doel het uitlopen van de 5 kilo meter. Maar liefst 32 dames meldde zich aan, volgens de at letiekvereniging een recordaan tal. De trainers van deze trai ningsgroep zien het aantal leden in hun groep constant groeien met vooral vrouwelijke nieuwe leden. Het blijkt uit onderzoek dat er sprake is van een ‘tweede loopgolf winnaar verzekerd is volgend sei- zoen op een hernieuwd optreden in de hoofdklasse. De verliezer zal zich het komend weekend de organisatie: "In de voorgaan- De Antiloper atleten hebben afgelopen zondag zeven dubrecords verbeterd bij de tweede ploegenmeerkamp voor senioren bij Atletiek Vereniging Fit in Zeist. Bij de dames verbeterde Irene van der Reijken op de 800 meter haar eigen record met 3 se conden naar 2,24,99. Op de 400 meter horden verbeterde zij zich met ruim twee se conden en zette 1,12,73 op de klokken. Tosca den Bes ten sprong 19 centimeter verder dan haar eigen dubre- cord bij de Dames Vet. 1 en kwam tot 4,21 meter. Met de kogel stootte zij 9,17 meter. Een verbetering van maar liefst 0,76 centimeter. Bij de meisjes junioren A verbeter de Iris ten Barge haar clubre- cord op de 3.000 meter met 25 seconden naar 13,19,14. Dat er op de 4 keer 100 me ter estafette hard is getraind kwam zowel bij de dames als de heren tot uiting en resul teerde in twee recordtijden. De dames Irene van der Rei jken, Daphne Poot, Rosanne Hogenelst en Marieke Kap- tein kwamen met een ruime verbetering tot een tijd van 52,97 seconden. De estafette bij de heren gelopen door Frank van Haastrecht, San der de Bruijn, Jamo van Kla veren en Maarten Blokland kwamen tot een tijd van 46,71 seconden; een verbete ring van bijna een seconde. Na deze tweede competitier- onde staat de herenploeg op een elfde plaats. De dames- ploeg doet het net even beter en bezet momenteel de ze vende positie. teert een groeiend aantal hard lopers. Dit blijken vooral da mes in de leeftijdscategorie 35 jaar en ouder te zijn. Aan de prestatielopen die in de regio en door heel Nederland regel matig worden georganiseerd is het aantal vrouwelijke deelne- mers nog steeds gering. Daar- door is vier jaar geleden het idee van een Ladiesrun ont staan. Sonja Hogerbrugge van De atletiekvereniging consta- tpprt AAn ompipnrl aantal barr stand. Uiteindelijk gingen de j bogen dit om in een 2-1 ken de stand echter nog in de Cvuiv JA-liVAAL ^uujtv. UI UL LWC< de periode werd de thuisploeg p.4?iz'C--'. y meter om 12.50 uur. Deelne mers hoeven geen lid te zijn van een atletiekvereniging. Aan de loop kunnen alle dames, jong en oud, meedoen. Voor meer in formatie: www.run41adies.nl. een gezellig en sportief evene ment worden. Rond de loop wordt er bovendien van alles georganiseerd." De start van de 5 kilometer is om 12.45 uur en van de 10 kilo- IV tatie tegen Haegheborgh HZ Zian op het programma. Uit- gangspunt daarbij was, dat de WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/GOUWE KOERIER I 4Q Dinsdag 11 mei 2010 I i zal zich het komend weekend nog veilig moeten spelen in de volgende play out ronde. De eer- i ste wedstrijd werd donderdag- avond gespeeld in een goed ge- vuld zwembad De Sniep. Met een nerveuze start liep de thuis- ploeg echter al snel tegen een 1-0 achterstand op. Twee doelpun- ten van uitblinkster Esme Spoor bogen dit om in een 2-1 voor- sprong. De Haagse dames trok-

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 43