Gemeente Midi l\A/Q Nieuws week Bezwaar Gemeente Waddinxveen Bouwzaken Werk in uitvoering Proef Coenecoop III Ruimtelijke ordening BESTEMMINGSPLANNEN Aanplakborden verkiezingen Groen Rubriek Gemeentenieuws uit Waddinxveen I VOORNEMEN TOT VERLENEN ONTHEFFING 20100048 Schuberthof 5, het plaatsen van een aan bouw. STEMMEN BIJ VOLMACHT BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN CONTACT VERGUNNINGENLOKET Hebt u een vraag over een ver gunning dan kunt u alleen op werkdagen tussen 8:30 en 12:30 uur contact opnemen met het Vergunningenloket. Als u (uitge breid) wilt praten over een ver gunning of een aanvraag wilt in zien, dan kunt u alleen terecht als u daarvoor een afspraak heeft ge maakt met één van de medewer kers van het Vergunningenloket. U hoeft dan niet te wachten en de medewerkers kunnen zich voor bereiden op uw bezoek Voor vra gen of het maken van een af spraak kunt u bellen met tel. 624 500. AFSLUITING ZUIDKADE TER HOOGTE VAN ALBLASLOCATIE OPENINGSTIJDEN PU BLIEKSBALIE SPREEKUREN VASTGESTELD STEMMEN ELDERS IN NE DERLAND MET KIEZERSPAS U hoeft geen kiezerspas meer aan te vragen als u bij een ander stembureau in Waddinxveen uw stem wilt uitbrengen. U kunt dat gewoon met de stem pas doen die u van ons ont vangt. Kunt of wilt u op 9 juni a.s. niet in Waddinxveen stem men, maar u wilt wel persoon lijk uw stem uitbrengen dan VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN De volgende bouwvergunnin gen zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20100036 Broekhuizen tussen nummer 8 en 10, het vervangen van een brug (29-04-2010); BINNENGEKOMEN KAPAANVRAAG 1 1 410 kan uw stem helaas niet worden uitgebracht. Uw legitimatiebe wijs mag maximaal 5 jaar zijn verlopen. 2. via een schriftelijke aan vraag Voorwaarden: - Uiterlijke datum van aanvraag: woensdag 26 mei a.s.; - Formulieren kunt u downlo aden van onze website, per mail of telefonisch aanvragen of afha len bij De Publieksbalie; - Bij inwilliging van uw verzoek ontvangt degene die voor u gaat stemmen een groen volmacht- bewijs; - Uw gemachtigde kan uw vol- machtstem uitsluitend gelijktij dig uitbrengen met zijn of haar eigen stem; - Als het groene volmachtbewijs wegraakt, kunnen wij geen nieuw bewijs meer afgeven; - Omdat het de verkiezing van de Tweede Kamer betreft, kunt u uw volmachtstem in elk stem bureau in Nederland laten uit brengen; Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende vergun- ning/beschikking, kunt u bin nen zes weken na de verzendda- tum van de beschikking een ge motiveerd bezwaarschrift indie nen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een ande re procedure is vermeld). duurt maximaal 30 aaneengeslo ten weken. Er worden in die pe riode aparte omleidingen ingesteld voor gemotoriseerd verkeer en voor fietsverkeer. In ongeveer twaalf niet aaneengesloten weken, waarin de voorbelasting moet zet ten, wordt de Zuidkade openge steld voor voetgangers en fietsers. Naast aanvoer van zand per schip wordt er ook grond (voor de toe komstige tuinen) via de weg aan geleverd. De aan- en afvoerroute vindt plaats via de Apollolaan en de Zuidkade. Dit duurt veertien niet aaneengesloten weken. Om de overlast tot een minimum te beperken, zijn met de aannemer afspraken gemaakt over het type voertuig dat wordt gebruikt en de snelheid waarmee mag worden gereden. Het gemeentehuis is op Hemel vaartsdag (donderdag 13 mei) én op vrijdag 14 mei de gehele dag gesloten. Van Wezel, via tel. 624 500 en e- mailadres gemeente@waddinx- veen.nl of www.waddinxyeen.nl. van de woning (28-04- 2010). Bezoekadres: Raadhuisplein 1, 2741 HR. Postadres: Postbus 400, 2740 AK. Telefoon: 0182 - 624 624. E-mail: gemeente@waddinxveen.nl. Website: www.waddinxveen.nl. Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd, nadat ontheffing is verleend van het ter plaatse gel dende bestemmingsplan als be doeld in artikel 3.6 van de Wet ruimtelijke ordening. Het concept besluit met bijbehorende stukken ligt met ingang van donderdag 6 mei t/m woensdag 16 juni 2010 tijdens openingsuren ter inzage bij de Publieksbalie. Gedurende deze termijn kunt u schriftelijk uw zienswijze kenbaar maken bij het college van B&W. Mondeling is ook mogelijk via een afspraak of telefonisch op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur op nummer 624 500. Kunt u op 9 juni a.s. niet zelf stemmen, dan kunt u dit op twee manieren door een an der laten doen: 1. via overdracht van uw stempas. De volgende bouwaanvragen zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20100082 Kleikade 34, het uit bouwen van de 2e verdieping aan de ach terzijde van de wo ning (27-04-2010); 20100083 Noordeinde 40, het vernieuwen van het dak van de woning (vervangen dakpan nen door riet) (27-04- 2010); 20100084 Van Waldeck Py- rmontstraat 12, het vernieuwen van een dakkapel op het voor- dakvlak (29-04-2010); 20100085 Herbarenerf 21, het plaatsen van een aan bouw aan de zijkant stemmingsplan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Voor het in behandeling nemen van het verzoek om voorlopige voorziening is griffierecht ver schuldigd. Vanaf 10 mei wordt de Zuidkade ter hoogte van de Alblaslocatie af gesloten. De afsluiting is nodig om de aanvoer van zand voor het aan brengen van voorbelasting op de bouwlocatie per schip mogelijk te maken. De gemeente heeft in overleg met de projectontwikke laar gekozen voor de aanvoer per schip om de Oostpolderwijk zo min mogelijk te belasten met zwa re transporten. Met de afsluiting wordt beoogd de verkeersveilig heid voor al het verkeer in de Oostpolderwijk en op de Zuidka de te waarborgen. De afsluiting Maandag tot en met vrijdag 08:30-12:30 uur, woensdag, op afspraak 13:00-16:00 uur, don derdagavond 17:00-21:00 uur. Afspraken en vragen: 624 500. Iedere kiezer die op 27 april jl. in de Gemeentelijke Basis administratie persoonsgege vens (GBA) van Waddinx veen stond ingeschreven, krijgt medio mei een zgn. ‘stempas’ toegestuurd. Met deze stempas kunt u in alle stembureaus binnen Wad dinxveen uw stem uitbren gen. Houdt u er wel reke ning mee dat u ook nu weer een legitimatiebewijs moet meenemen, dat maximaal 5 jaar verlopen mag zijn? De burgemeester en de wethou ders houden spreekuur op maandag van 16:00 tot 17:00 uur. Voor een soepel verloop is het nodig om vooraf een af spraak maken via 624 600. In het plangebied Coenecoop III is een waterberging voorzien voor Coenecoop III, de Verlegde Dreef en het Centrumplan. In het zuide lijk deel van deze waterberging zou er mogelijk sprake kunnen zijn van opbarsting bij het afgra ven van grond. Opbarsting is het proces waarbij de bodem opbarst en grondwater via kleine scheur tjes in de bodem naar boven komt. Dat wordt veroorzaakt doordat de laag grond tussen het maaiveld en het onderliggende grondwater te dun wordt. De ge meente wil voorafgaand aan de aanleg van de waterberging het ri sico op opbarsting volledig uitslui ten. In dat kader is in overieg met het Hoogheemraadschap Schie- land en de Krimpenerwaard beslo ten om medio mei 2010 een op- barstingsproef te doen. Deze proef wordt uitgevoerd op advies en on der begeleiding van Ingenieursbu reau Fugro. Daarbij wordt tijdens een proefperiode van ca. 2 weken in twee fasen grond afgegraven. Halverwege en aan het einde van de proefperiode wordt vast gesteld of er sprake is van op barsting. Als er geen sprake is van opbarsting, kan de water berging zonder problemen wor den aangelegd. Mocht er wel sprake zijn van opbarsting, dan zal de gemeente zich beraden over andere mogelijke techni sche oplossingen. De gemeenteraad heeft op 28 april 2010 de bestemmingsplannen “Wilhelminakade 91” en “Sint Vic- torkerk” ongewijzigd vastgesteld. Het doel van het bestemmings plan “Wilhelminakade 91” is om een planologische basis te bieden voor de sloop en nieuwbouw van de bestaande woning aan de Wil helminakade 91. Het doel van het bestemmingsplan "Sint Victor- kerk” is om een planologische ba sis te bieden om bij de bestaande kerk aan de Zuidkade 175 een pa- rochieruimte te realiseren. De vaststellingsbesluiten, de bestem mingsplannen zelf (plankaart, re gels, toelichting) en de bijbehoren de documenten liggen met ingang van 6 mei 2010 gedurende zes we ken (tot en met 16 juni 2010) tij dens openingsuren voor een ieder ter inzage bij de Publieksbalie. Op www.waddinxveen.nl kunt u eer dergenoemde stukken digitaal raadplegen. Gedurende de periode van terinzagelegging kan beroep worden ingesteld door een belang hebbende die tijdig een zienswijze bij de gemeenteraad heeft inge diend of door een belanghebben- de aan wie niet kan worden ver weten dat hij zij niet tijdig een zienswijze heeft ingediend. Het beroepschrift dient te worden ge zonden aan de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van Sta te, Postbus 20019,2500 EA ‘s-Gra- venhage. Voor het in behandeling nemen van het beroepschrift is griffierecht verschuldigd. Het be sluit tot vaststelling van het be stemmingsplan treedt in werking daags na afloop van voormelde beroepstermijn. Tevens kan een verzoek om voorlopige voorzie ning worden ingediend bij de voorzitter van de Afileling'Be- stuursrechtspraak van de Raad van State. Indien dit gebeurt bin nen de beroepstermijn, treedt het besluit tot vaststelling Van het be- 20100062 Wilhelminasingel 83, plaatsen dakkapel op het voorgeveldakvlak (29-04-2010); 20100066 Otto-erf 48, het ver groten van een wo ning (29-04-2010). Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Met het in dienen van een bezwaarschrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegengehou den. Om dat te voorkomen kunt u een verzoek om een voorlopige voorziening indie nen bij de Rechtbank ‘s-Gra- venhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. De rechter be ziet dan of met de bouw/sloop mag worden be gonnen. Aan het indienen van zo’n verzoek zijn kosten ver bonden. Voor de verkiezingen op 9 juni zijn op de volgende plaatsen aanplakborden geplaatst: Sta- ringlaan/Brederolaan; Kon. Wil- helminaplein/Willem de Zwij- gerlaan; Juliana van Stolberg- laan/Kerkweg-Oost; Kromme Esse/Henegouwerweg; Kanaal dijk/Apollolaan; Zuidpla- slaan/Dreef; winkelcentrum Zuidplashof, Sterrenlaan/IJser- manweg. Politieke groeperingen kunnen gratis gebruikmaken van deze borden. De omvang van het propagandamateriaal moet per bord worden beperkt tot één vak van 75 x 60 cm. Het materiaal mag niet over die van andere politieke groeperingen worden aangebracht. Aanplak ken op andere plaatsen dan op de door de gemeente geplaatste borden is zondér vergunning niet toegestaan. Voor het plaat sen van reclamemateriaal om lantaarnpalen e.d. kunt u een vergunning aanvragen bij het Vergunningenloket. Voor nade re informatie over de verkiezin gen: mevr. Van Delft of de heer - U ontvangt uiterlijk 2 weken nadat wij uw aanvraag hebben ontvangen ons antwoord op uw verzoek Voor beide procedures geldt: - U mag niet op uw gegeven volmacht terugkomen (eens ge geven, blijft gegeven); - U mag zelf niet meer aan de stemming deelnemen; - Uw gemachtigde mag niet meer dan 2 volmachtstemmen uitbrengen. In totaal kan hij of zij dus maximaal 3 keer stem men; 2 keer voor een ander en 1 keer voor zichzelf. kunt u in één van de andere stembureaus in Nederland gaan stemmen. U heeft hiervoor dan wel een kiezerspas nodig. Daar voor moet u dan uiterlijk vrijdag 4 juni a.s. persoonlijk uw stem pas voor de verkiezing bij De Publieksbalie tonen. Uw stem pas wordt meteen omgezet in een kiezerspas. Met deze kie zerspas kunt u dus buiten Wad dinxveen, maar wel binnen Ne derland gaan stemmen. U kunt ook schriftelijk een kiezerspas aanvragen. Dit kan tot en met woensdag 26 mei a.s. Formulie ren hiervoor kunt u downlo aden van onze website, per mail of telefonisch aanvragen of afha len bij De Publieksbalie. Als aan u een kiezerspas is verstrekt kunt u uitsluitend met deze kie zerspas aan de stemming deel nemen. Voorwaarden: - Uw gemachtigde moet een stempas van de gemeente Wad dinxveen hebben ontvangen, maar hoeft niet in hetzelfde stemdistrict als u ingeschreven te staan; - U moet beiden op de achter kant van uw stempas in het daarvoor bestemde vak een handtekening zetten. Dit kunt u tot en met de dag van de verkie zing doen; - Geef pas uw stempas aan een ander mee, nadat u zelfheeft in gevuld wie voor u gaat stem men; - Uw gemachtigde kan uw vol machtstem uitsluitend gelijktij dig uitbrengen met zijn of haar eigen stem. Hij/zij kan bijvoor beeld dus niet eerst ‘s morgens zelf gaan stemmen en dan later ‘s middags nog eens voor u gaan stemmen; - U moet een (kopie van een) le gitimatiebewijs van u zelf mee geven aan degene die voor u gaat stemmen! Als dit ontbreekt, De volgende kapaanvraag is ont vangen: - Gemeenteplantsoen naast Ber- kengaarde 25, 3 essen. Deze bomen zijn te groot en veroorzaken overlast voor om wonenden. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de de finitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaar schrift indienen tegen een voorgenomen veiling. Wel kunt u uw bedenkingen ken baar maken bij het Vergunnin genloket. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I Z Dinsdag 11 mei 2010 Q

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 6