Nieuwe Nissan Qashqai is Brits I Mazda SkyActive: verfijning van techniek Jarige Unimog w I I I I Meer prijzen Astra GTC bekendgemaakt Hitsige Trophy van Renault Mégane Opel Astra krijgt ‘gewoon’ stoffen kap jL Extra uitvoering Rolls niet elektrisch Fiat heeft meerderheid Chrysler BMW maakt de nieuwe generatie 1-serie wereldkundig Rapide naar Gaydon B Altijd actueel: de weekkrant.nl Nieuwkomer www.deweekkrant.nl/auto I X. I www.deweekkrant.nl/auto Fiat doet in de middenklasse mee met de Bravo. Om het model weer eens voor het voetlicht te brengen, breidt het merk het programma uit met een nieuw uitrustingsniveau. 5 Autonieuws Renault Sport heeft nog 15 pk in de Mégane gevonden. i 1 De nieuwe techniek zat in een anonieme verpakking. Rolls-Royce klanten zitten helemaal niet te wachten op elektrische auto’s. De beperkte actieradius speelt velen, die forse optrekjes buiten de stad hebben, par ten. Ook al kan de EV zo’n 160 km rijden, dat is veel te beperkt. Rolls-Royce be raadt zich nu op hybrides. Eerder dan verwacht heeft Fiat haar aandeel in Chrysler uitgebreid tot 52 procent. Dat komt omdat Fiat de aandelen van de Amerikaanse staat heeft overgenomen. Het overgrote deel van het restant is in handen van de vakbond en die kunnen in 2013 door Fiat worden overgenomen. In de tussentijd kan nog 1,7 procent van Canada worden verworven. Nissan heeft inmiddels bekend gemaakt dat de volgende generatie van Qashqai cross over niet alleen in Engeland gebouwd zal worden, maar dat tevens de totale ontwikkeling in het Verenigd Koninkrijk zal plaatsvinden. Dat betekent veel zekerheid voor maar liefst 6.000 medewerkers zowel direct bij Nissan als bij veel toeleveranciers. Er is een investering mee gemoeid van 192 miljoen pond die Nissan uitaard zelf gaat opbrengen. Grappig om te weten is dat Unimog is een fenomeen op agrarisch gebied onder de paraplu van Mercedes. De merknaam is een afkorting van Universal Motor Gerat en kwam zestig jaar geleden in eerste verschijningsvorm op de markt. Tijd voor een conceptmodel ter viering. De U5000 bouwt wederom voort op de vertrouwde basis en behoudt z’n uitzonderlijke terreinkwaliteiten. En groen is uiteraard weer de kleur. de huidige Qashqai op dit moment het meest geprodu ceerde automodel in Engeland is waarvan maar liefst tachtig procent in 97 landen over de hele wereld wordt verkocht. Nissan heeft een ontwerpcen- trum in de wijk Paddington in Londen en een technisch centrum in Cranfield, Bed- forshire, terwijl de fabriek in Sunderland staat. De fabriek staat bekend vanwege haar kwaliteit en efficiënte werk wijze. Nog deze maand zal de miljoenste Nissan Qashqai er worden gemaakt. Overigens gaat Nissan ook in de pro ductiefaciliteit 420 miljoen investeren, onder meer om er tevens de elektrisch Leaf te gaan maken. Bovendien komt er op het fabrieksterrein een accufabriek die aan Nissan en partner Renault gaat leveren. Het goede nieuws over de ontwikkeling en bouw van de nieuwe Qashqai werd door president Carlos Ghosn gebracht aan de Britse premier David Cameron op Dow ningstreet 10. die onder andere zorgen voor meer efficiency en minder brandstofverbruik. De zuigers en de drijfstan gen zijn aanzienlijk lichter dan in de voorganger en de interne frictie is met dertig procent terugge bracht. Het resultaat is een tweeliter benzinemotor die zowel handgeschakeld als automaat heerlijk zijn werk doet. Dat heeft ook te ma ken met de versnellingsbak die stevig is aangepakt. In de 2.2 liter vernieuwde diesel laat vooral de hand- geschakelde versnellings bak zijn goede kant zien. Opmerkelijk is het korte schakelen. De karakteris tiek van de MX-5 heeft daarvoor model gestaan. In de nieuwe CX-5 mogen we nog dit jaar de innovaties in een nieuwe jas proeven. Met het vrijgeven van de officiële foto’s van de GTC is de Astra-familie van Opel nog niet compleet. De vierde variant wordt wederom een cabriolet die in tegenstelling tot andere modellen in het segment af heeft Renault het brandstof verbruik volgens de officiële cijfers weten terug te dringen. De auto krijgt standaard het cup chassis en limited slip differentieel. Specifiek zijn de 19 inch zwarte wielen en afwij kende achterspoiler alsmede de bestickering en het zwarte dak. Er worden er 500 exemplaren van gemaakt. blijft staan en nu is ook bekend dat de 180 pk 1.6 liter turbo later dit jaar voor 29.995 euro bij de dealer in de showroom verschijnt. Dieselen kan na- tuurlijk'ook en daarvoor trekt Opel bij dit sportieve model de 2 liter CDTi van 165 pk uit de kast. Iedere Astra GTC heeft een audiosysteem, elektrisch verstelbare en verwarmbare buitenspiegels en 18 inch licht metalen wielen. De uitermate exclusieve vierdeurs Aston Martin Rapide wordt tot nu toe gebouwd bij Magna Steyr in Oostenrijk. Maar de topper zal vanaf 2012 uit de eigen fabriek in het Engelse Gaydon rollen. De fabriek in Engeland is flexibeler en efficiënter geworden, waardoor dit mogelijk wordt. Gaydon maakt nu al acht verschil lende Astons. naar meer. De benzinemotor is voorzien van een compres- sieverhouding van 14:1. Dat is extreem hoog als je weet dat Ferrari niet verder komt dan 12:1. Ook bijzonder is het 4-2-1- uitiaatsysteem. Twee aspecten Nog niemand heeft de nieu we, sportief gelijnde Opel Astra GTC in levenden lijve gezien, even los van de conceptstudie. Toch heeft de Nederlandse importeur er al drie persberichten aan gewijd. In de eerste stond al de vanafprijs van 26.645 euro te lezen (140 pk turbo). De tweede meldde dat de naam Astra voor de lettercombinatie GTC Zonder de ZoomZoom- filosofie los te laten, introduceert Mazda een reeks nieuwe technische innovaties onder de noemer SkyActive. Opti maliseren van de huidige motoren staat daarbij centraal want volgens de verantwoordelijken van het merk zal de verbran dingsmotor nog wel vele jaren ‘leading’ zijn. Mazda gelooft niet in downsizing. Om zuinig- en soepel heid te bewerkstelligen is Mazda aan de slag gegaan met compressie- en lucht- brandstofverhoudingen, verbrandingsduur, timing van de verbranding en het beperken van vermogens- en mechanisch frictieverlies. Een nieuwe benzine- en diesel motor zijn het resultaat. Proe ven van al het nieuws, smaakt Zoals al lang verwacht brengt Renault van de Mé gane R.S. een extra krach tige versie uit, de Mégane Trophy. Deze krachtpatser krijgt 15 pk (265 pk) en 20 Nm (360 Nm) meer uit z’n bekende 2 liter turbomotor. De winst bij de presta ties is uiterst bescheiden, maar grappig genoeg Cabrio is vierde carrosserievariant van de Opel Astra. scheid neemt van het variodak en weer gewoon terugkomt op een stoffen kap. Dat is geschikt voor alle seizoenen. Voor de productie is het Poolse Gliwice uitgekozen waar ook diverse andere modellen uit de serie worden geassembleerd. \i

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 23