Belinda en de piposofie 3 dagen Antwerpen 1 3x^ 99 Henk Spaan Klaar met uw schaar? Arke Ik en de omroep Piet kijkt elke dag of die zomerse dagen nog terugkomen s -t Altijd actueel, de weekkrant.nl woensdag 22 juni 2011 Weekblad voor Waddmxveen/Gouuie Koerier pagina 29 Column Lezersactie Klik&Win Landal Win een verblijf Landal GreenParks voor 6 pers! Drie dagen shoppen in Antwerpen vanaf slechts 76 p.p. Terugkeer van de zomer ‘Half Nederland is opgegroeid met die clown en zijn ideeën’ midweek/ ^weekend Zomer in Sauerland P PA IP dtp PIET PkULUSM* COMIC® Piet Voordes FOTO PETER ELENBAAS Dick Snijders i 1966: Belinda op de rug van Nononono in de tuin in Bussum. k 99 ‘Wat was je vader nou voor iemand?’ Een veelgestelde vraag die voor Belinda Meuldijk niet makkelijk te beantwoorden was. “Dat was niet zomaar uit te leggen bij een man die zo'n ongewoon leven heeft geleid.” Met Papa Pipo doet zij in ruim driehon derd pagina’s wél een poging. ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie Tijd om de garderobe aan te vullen? Antwerpen is the place to be. Naast bekende winkelketens zijn ook prestigeuze modeza ken van topontwerpers vertegenwoordigd. De stad is één van de belang rijkste Europese trendsetters op modegebied en heeft veel modegrootheden voortge bracht, zoals Ann Demeu- lemeester, Dries van Noten en Waker van Beirendonck. De Nationalestraat en de omliggende straten vormen het creatieve modehart van Antwerpen, met het Mode Museum en talrijke trendy boetiekjes. Maar Antwerpen is veel meer. In de haven bruist het van de bedrijvigheid, de be faamde Diamantwijk zorgt voor extra schittering en de trendy wijken als het Zuid en het Eilandje staan garant voor een gezellig uitgaansle ven. Aankomst dagelijks van 1 juli t/m 31 maart 2012. De prijs is op basis van een 2-persoonsbezetting en ei gen vervoer. Incl. treinretour vanaf 124 p.p. Exclusief www.deweekkrant.nl Boek nu online op: pharosreizen.nl/weekkrant Hotel Gödeke zoek boekcode 11335 Inclusief 2 overnachtingen incl. ontbijt buffet gratis gebruik van WiFi gratis derde nacht in juli, aug, nov, jan en feb Shoppingbag van Tim van Steenbergen met daarin een stadsplan, de Gids Smaakvol Antwerpen, evenementenka lender, modemap en pin en pen met logo Antwerpen want u ontvangt directe kas sakorting op producten zoals elektrische tandenborstels, keukenapparaten en diverse huishoudelijke artikelen. Met de bonnen behaalt u ex clusief bij alle Blokkerwinkels heel veel voordeel. De bonnen zijn twee weken geldig, dus knip ze direct uit. Die korting zit alvast in de knip! Boekingen Voor informatie en boekingen: www.arke.nl/wegener. U kunt ook bellen met Arke tel.: 0900-8847 0,15 p.m.) of langs gaan bij een Arke winkel in de buurt o.v.v. Wegener huis aan huis - Antwerpen aanbieding. Op deze reis zijn de ANVR/SGR voorwaarden van toepassing. Inbegrepen 3x overnachting met uitgebreid ontbijtbuffet 3x driegangenmenu 1x welkomstdrankje 1x koffie met koek/ gebak 1 flesje water op de kamer 1x regio-informatie Prijzen 21/06-18/12 euro per persoon 4 - daasde. More- Inolviive derland is opgegroeid met die clown en zijn ideeën,” realiseert Belinda zich. “Pipo staat voor vrijheid, voor het leven zelf wil len bedenken. Pipo wilde niks met de Dikke Deur te maken hebben. En zo willen veel men sen nu ook zelf hun eigen weg gaan.” Wim Meuldijk was de man van de briljante woordgrappen en woordspelingen. “Behalve va der en vervangend vader van mijn kinderen, was hij ook mijn leraar in de piposofie. Zelf bleef hij tot het einde toe een meester daarin. Hij was geen man voor huisje, boompje, beestje. Dat de consequentie was dat hij moederziel alleen op zijn finca in Spanje stierf, nam hij daarbij voor lief.” Belinda Meuldijk, Papa Pipo, the House of Books, 16,95. 2,50 calamiteitenfonds per boeking, reserveringskosten: €15 per online boeking of 27,50 per reisbureauboe- king en eventuele klassentoe slagen. In de week van 27 juni valt met deze krant een hele pa gina met Knipbonnen op de mat. Voor de lezer betekent dat in één keer bijna 160 euro korting in de knip. Deze eerste editie van de Knipbonnenpagina is te vin den in dé Weekkrant en maakt de zomer zeer voordelig. De bonnen zijn geknipt voor u, a pharos v daar tl U overnacht bij dit arrangement in het All Seasons Antwerpen City Center hotel. Dit ho tel is gelegen in het bruisende stadshart, op zo’n 50 meter van Centraal Station. De winkelboulevards de Key- serlei en de Meir, met veel win kels en warenhuizen vindt u om de hoek! Daarnaast vindt u er tal van gezellige restaurants en bars. «r Vi n» Het boek over het leven van Wim Meuldijk moest een por tret worden, een eerlijk por tret. “Zonder donker is er geen licht,” benadrukt Belinda. “Door minder mooie zaken weg te laten zou het portret piet meer kloppen.” En die minder mooie zaken zijn niet weggela ten. De lezer leert de geestelijk vader van Pipo de Clown in al zijn facetten kennen. Naast een humoristische en uiterst creatieve man, is daar bijvoor beeld de vader die in conflict komt met zijn zoon Mark en de grootvader die zijn autistische kleinzoon Yoshi niet om zich heen kan hebben. Maar het hoort er allemaal bij. “Het allereerste begin van dat breekbare astmatische Rotter damse jongetje moet bijvoor beeld beschreven worden om duidelijk te maken waarom Pipo niet van geweld hield.” Volgens Belinda is het boek ook te lezen zónder iets van Pipo de Clown te weten. “Ik heb het boek laten lezen aan jongere mensen en mensen die hun jeugd niet in Nederland hebben doorgebracht. Voor hen is het een boek dat de verhouding tus sen een dochter een haar eigen- Op 1 januari 1974 maakte ik mijn radiodebuut. Twee maal per week zat ik in een studio naast Karei van de Graaf door mijzelf bewerkte ‘grappige’ telexberichten voor te lezen voor het programma ‘Een Middagje AVRO’. Karei droeg altijd een blauw spijkerpak en had erg lang haar. Ongeveer in dezelfde tijd begon ik vanuit mijn studentenkamer televisiekritieken voor te dragen in een live show van Henk Terlingen voor Vero nica, dat net was toegelaten tot het publieke bestel. Binnen een jaar of twee had ik hoorspelen geschreven voor de NCRV, voor Theo Stokkink van de KRO, was ik lid van. een komisch forum bij de VPRO en ging ik werken bij het programma ‘Tussen Start en Finish’ van de VARA. Om de identiteit van de omroepen heb ik me nooit bekommerd en zij niet om die van mij. De omroepen keken met zo veel zelf vertrouwen naar de toekomst dat ze geen enkele waarde hecht ten aan de kleur van het creatieve talent dat ze inhuurden. De katholieken, protestanten, socialisten en liberalen die hun zuil bestaansrecht gaven, waren in vaste dienst. Zij preekten voor de eigen parochie. De freelancers overschreden de grenzen. Hoe anders is het nu. De omroepen zijn zo in het defensief dat ze zich terugtrekken achter de slotgrachten van hun levens overtuiging en ideologieën. Voor de nieuwe omroep Powned maakte ik dit voorjaar zes do cumentaires. Ze waren goed. Ik vond dat niet alleen zelf maar Pawned ook. Helaas hadden ze aan kwaliteit geen boodschap meer, zeiden ze. Alles draaide vanaf nu om Powned. Over vier jaar moeten ze 150.000 leden hebben om te overleven. Dat betekent dat ze het merk Powned er net zo lang in gaan stampen totdat die grens is bereikt. Het omroepbestel is een con glomeraat van promotie-apparaten voor het eigen merk gewor den. De marketingmachines draaien op geld van de overheid. Wie de meest efficiënte campagnes voert, krijgt over vier jaar opnieuw geld voor nieuwe campagnes. Het wachten is op iemand met een visie op het bestel. Het woord Sint-Juttemis dringt zich op. www.deweekkrant.nl/spaan gereide ouder wordende va der beschrijft. Zo is het een boek voor alle dochters, en misschien ook wel zonen.” Toch zal het boek on vermijdelijk vooral de aandacht trekken van wege de vele jaren dat Pipo de Clown op de Nederlandse te levisie te zien was. “Half Ne- MET WIE &PREEK tK. El&ENUOIC? /MAAR BEN Ë^verkeerp., EHM,..OF PE KU0T VEILIG 10 HOGE GOLVEN, HARPE WINP,.... MAAREy -

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 29